Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veselinka
7. črc 2009

Dobré ráno 🙂
po delší době jsem se dostala na to, napsat pár řádků. Zlobí nás trochu internet, jak jsou teď furt ty bouřky, tak se sem dostanu málo. Jednu novinku ale mám, byla jsem na hematologii a už 5 dní si píchám Fraxiparin. Zatím mám samou modřinku, ale snad se do toho brzy nějak dostaneme a bude vše v pořádku.
Už je červenec, tak se blíží první příchody očekávaných miminek, takže holky, držte se, a ať to máte rychle za sebou. Moc na Vás všechny myslím...
Pokusím se vás teď trochu dočíst......zdravím všechny snažilky, těhulky a také maminky a jejich zlatíčka. Všichni se opatrujte.

lenoc
7. črc 2009

Ahoj ženičky, ako sa mi máte?

Kappuška, jeeej, som rada, že si sa prišla ukázať aj s Dominičkou, radosť pozerať na vaše fotečky.

Liuš, asi som nechápavá, ale ako že z DNa sa robili tie testy, to ako tebe odobrali krv na DNA alebo ako? 😕
Ja som s dvojičkami cítila prvé pohyby v 18tt a teraz koncom 16tt, vždy na začiatku to boli štekliace "bublinky" a bolo ich cítiť skôr v spodnej časti brucha a väčšinou napavo. Neboj, ono to príde, veď si malú aj počula, že je v poriadku.
Tiež beriem magnezko 3-4x denne a nikto mi na to nič nehovoril....
Podľa mňa by si akurát nemala nič ťažké dvíhať, žiadna veľmi veľká námaha a dávať si pozor na pády.

Muci, vďaka za tip, niečo podobné mám doma - taký krém na nohy z oriflamu z pagaštanu konského a neviem čoho ešte. Ono mi to časti pomáha, ale najviac aj tak pomôže nočná prechádzka.
Jeej, mali ste oslavu... my sme zas v sobotu grilovali - ja som ležala na záhr. hojdačke a nechala sa obskakovať, ankoniec som sa tam už nevedela nijako uložiť, tak som trčala vnútri sama ☹, ale už som si zvykla....

Janula, dobrý postreh! 😉 Ja som si to doteraz nejako neuvedomila, tak som to nezisťovala.

Veselinka, ahooj, gratulujem k fraxíku!

Baby, ja by som sa taaaak išla okúpať alebo niekam vypadla.... ach jaj, čo keď
1. nemôžem (musím ležkať) 2. nemôžem = nevládzem, veď ja mám problém aj ísť k doktorovi pomaly 😠 , furt mi príde zle, hlava ma bolí a točí sa mi už aj keď ležím, nieto chodím....

zulok
7. črc 2009

LEnocka..jojo.no tkaot to bolo aj u mna..najlepse mi bolo poseldny tyzden..po 36tt ukoncenom som mohal chodti..tak ze kam vsade pojdem..no.. ked som chodila po byte..fucala som ako lokomotiva..brusko take,,ze aj velryba pri mne bola anorekticka..
a ked som chcela ist do ocbhodu..manzel sa ma bal pustit..lebo som mala vtedy bezne tlak 90 /7o..cize ma slo hodit hocikde.. 😒 ale babulka nasa..uz to zvllaaasdnes..v tychto teplach sa itak zle chodi pobede alebo tak von..uz ti chyba fakt len par tyzdnikov..a potom sa nabehaaas a budes tesit ako divaaa 😀 drzkaj sa naaam

Kappuskaa..tesim sa, ze sis a ukazalaaa 😀 😀 😀 juuj

VESELINKa..gratulujeeem injkeciam..paradaaa 😀

JANULKA..ja som si nevsimla., ze z coho sa clexane skladaa 😅 ci ma aj vapnik....ale mne ho predpisali..a nikto nic nespominal..

monivo
7. črc 2009

Ahoj všem,

chtěla jsem se vás zeptat. Chystáme se s manželem na IVF (špatný spermiogra). Na genetice mi také zjistili trombofílii. Byla jsem již v trombocentru, výsledky zatím nemám. Od zítřka mi začíná stimulace a do toho si mám denně píchat Fragmin. Nemáte, prosím, s tím někdo zkušenosti? A kam nejlépe píchat? Do břicha už nemohu, tam půjdou jiné včeličky 🙂

Předem děkuji za odpověď.

lenoc
7. črc 2009

Ahoj moni, tak po prve drzim palce, aby IVF vyslo. 😉
No a po druhe - mam letaku polovicnu skusenost, lebo am sa nastastie podarilo prirodzene a picham si od 17tt Fraxiparine. Ak si musis miesto na brusku setrit pre ine vcelicky, tak potom sa da pichat aj do stehna (ale nie do zadku - svalu!) alebo do ramena, ale do ramena asi jedine ak ti bude pichat manzel - jedou rukou asi nespravis naraz aj koznu riasu aj vpich. Ja osobne picham do stehna, do bruska sa uz neda.
Ak ta este neico ine napadne, kludne sa pytaj, rady poradime.

monivo
7. črc 2009

Lenoc, děkuju. Mě právě zajímalo to stehno. Protože do té ruky to moc nevidím, protože se mi moc nechce svěřit manželovi. O stehnu sestřička nemluvila. Ale zkusím se na to zeptat v lékárně nebo zítra u svojí praktický, kam si jdu pro výsledky předoperačního. A pícháš si každý den?

lenoc
7. črc 2009

Nemas za co. Mne to pichal manzel 2x, potom ho to prestalo bavit, tak to zvladam sama, ide to celkom v pohode.
Hej, picham si kazdy den jednu injekciu 0,3 ml. Myslim, ze ziadna z nas tu nepicha tak, ze obden, ale zas prave naopak - jedna kocka si pichala dokonca 2x denne. 😖

lia
7. črc 2009

ahojte 🙂

jeeejjj lenoc,ty uz koncis pomaly 😵 😵 😵 musi to byt hrozne v tychto teplotach s bruskom,ale co je pre nas vobec zataz?? 😉 😀 asi nic,ze??
monivo,najlepsie zo zaciatku kym sa da tak do bruska
a to magnezko je potrebne brat pre nas??ja mam taku hematologicku,ze ma z nej slak triafa 😠 ale povedala,ze mam dobry horcik,tak magnezko si mam dat iba ked ma boli brusko.
a ano,zobrali mne krv na rozbor DNA a podla toho to vedia nejak zistit.dufam teda,ze sa nesekli 😅 😀

andys004
7. črc 2009

Ahojte kočky bojovničky,moc se omlouvám,že vás zanedbávám,ale opravdu nestíhám.Chodím si vás pročítat,ale v poslední době to vždy prolétnu jen tak v rychlosti ,bohužel reagovat nestíhám. Vidím ,že se vám všem daří dobře ,tedy přiměřeně každá ke svému stavu,jen tak dále.
Zrník,Tanity a Lenka66 už to máte opravdu za pár tak už jen vám popřát rychlý a co nejméně bolestivý porod a krásné uzlíčky do náruče.Už ted se těším na fotečky broučků😀.

Lenoc máte vybrané krásné jméno Šimon stejně jako my.Toto jméno měl náš farář který křtil našeho Tobíka a už tehdy jsem si řekla ,že pokud nám pán bůh štěstí a zdraví dá a budeme mít dalšího potomka a bude to kluk tak se bude jmenovat Šimon.Sice stále nevíme co to bude,ale už ted mu říkám Šíšo-Šimonku.
Byla jsem také na UTZ 3D a ani tam nebylo vidět kdo se nám schovává v bříšku.Pokaždé má mezi nohama pupečník je stydlivej tak se schovává.Jinak jsem poskočila o týden do předu prý je to nějaký obřík a vypadá starší tak se mi termín posunul na 2.října.Všechno ostatní je u nás zatím v pořádku,až na to ,že při vyšetření na cukrovku se mi objevil cukr v moči.Cukr jsem měla 7,6 což je prý celkem v normě ,ale vzhledem k tomu cukru v moči tak mě můj dr.odeslal do diabetologické poradny já myslela ,že se zblázním vzteky.Už mám za sebou další kontrolní test a ten je ok ,tak doufám ,že tomu tak bude i nadále.Mám zakázané jíst sladké a mám jíst často a málo,což já moc neumím ,mě stačí snídaně,oběd a večeře.Poslední týden mi taky otékají nohy tak doufám ,že se to nebude zhoršovat,jinak se cítím výborně a dá se říci, že i běžně normálně funguji bez jakéhokoli omezení.Tento týden jsem byla i na houbách a jelikož bydlím na horách tak je to tu samej kopec,všechno jsem vyfuněla ,ale když jsem dorazila domů tak jsem si musela dát sprchu neboť jsem byla zpocená jako myš.Jinak už ted vypadám jako slůně a každý kdo mě potká tak si myslí ,že už to bude každou chvilka a když jim řeknu ,že né ,že až v říjnu tak se každý zhrozí a koukají na mě jako na mimozemšťana.

Mějte se všichni krásně opatrujte se ,moc se omlouvám ,že nereaguji i na ostatní,ale musím pořádně dočíst pa pa pa.

lenka_66
8. črc 2009

ahojte, vitam nove babulky 🙂

lenoc , no krasne .ja inac uz tiez ledva zijem.jedinou utechou mi je ze v auguste uz ten balonik bude v kociku a nie v mojom mega bruchu.no a pri tom si spomeniem na teba.ty chuda moje cele leto mas pred sebou.no ved nic neako bolo a neako bude 😉

adys,tak to bude mala bambulka, uz od mala pekne slusna.co ma co roztahovat nozky na povel 😀

vcera som bola na poradni v nemocnici.nooo rodilo vsetko co ma ruky nohy.islo to ako na beziacom pase.operovali len urgent.pred salou postavali oteckovia no a potom vychadzali ako keby boli na drogach.tie pocity v ich tvarach.... .dalo sa tam vsetko najst: radost,obava, strach, hroza , stastie .... .
inac mame 3250g.prietoky ukazkove,kvalitne som zabetonovana a na 100 zamky zatvorena. 😵 😵 😵
moja prva reakcia pri vypocuti vahy bola boze sak ja vrece zemiakov porodim.ako ho vytlacim? dr. sa len usmiala a povedala ze to nebude zle ak nahodou tak sa da lahko pomoct.ako? to som sa radsej nepytala.
no a jasne ze som zas zazila trapas.hned na zaciatku sa ma pyta termin? normalne som rozmyslala(8.8).po vysetreni sa ma este pytala aky termin mi urcili na prvom sone.ja truba som zahlasila 2.2.pozrela na mna a zo smiechom povedala no dovtedy urcite cakat nebudeme.
uz da vam stalo ze ste toto nevedeli?

drzte sa krasne .
myslim na vas vsetky len ta moja tehu demencia je uz tak pokrocila ze zabudam reagovat na vsetky co som chcela

lia
8. črc 2009

ahojte 🙂
leni,ty mas fakt za par 😵 😵 😵 .ako sa vlastne rodi s tou nasou tromboskou??ja som sa docitala,ze nemozme epi?? 😅 😒
ale nestras sa,nikdy sa netrafia v tej vahe 😉
aj ja ked dojdem k lekarovi,som jak sprosta vypatlana blondina 😀 😀 my sme z nich podla mna take vylakane,ze zabudneme aj ako sa volame 😅 😀

zrnik1
8. črc 2009

lenka 66 tieto posledne dni su take dlhe.Kazdy den trva 48 hodin, to ti poviem.
Nie a nie sa dostat na koniec.
Dufam, ze v piatok koncime 😉 .
Drzim ti palce, vela prechadzok, len takych kratkych 😉 a finis 😉

hned ako bude u mna nejaka zmena, dam vediet 😉
Nova nemocnica...tes saaaa 😉

papa, zdravim tehulienky, snazilky, nove aj starsie maminky, no prosto vsetkyyyyy vas zdravim.
papa

lia
8. črc 2009

jeeejjjeeee zrnik 😅 ty si este v celku??
drzim palce nech mas co najlepsi porodik a synceka co najskor pri sebe 🙂

zrnik1
8. črc 2009

lia ano, cakam to uz kazdu chvilu.
Aj ty uz mas krasne tt.Takze na Vianoce uz mate o darcek postarane 😉 , super

monivo
8. črc 2009

Lia, já právě do břicha nemůžu, jelikož si to musím píchat zároveň s injekcema na stimulaci k IVF, tudíž bych už toho do břicha měla hodně. Myslela jsem, jestli by to šlo do stehna. Dnes se zkusím zeptat u praktický sestřičky. Manžel se nabídnul, že mi to do ruky bude píchat, ale moc se mi do toho nechce 😅

lia
8. črc 2009

hej,ide to celkom,ale vies ako to je,na zaciatku stale chces aby to islo rychlejsie a aby uz brusko viac narastlo a ked ho uz mas ako balon,tak ho uz chces prec 😀
tak monivo,to sa radsej musis spytat lekarky kam pichat

tanity
8. črc 2009

ahooj 🙂

zrnik stale drzis? 😀
my tiez 😀 a strasili a strasili....

monivo, ja by som ti poradila do nohy, do stehna..ked este do bruska pichas dalsie lieky...tak stehno je v pohode, ja uz picham do stehna asi od 25tt a uplne v pohode...liek sa vstrebava tak ako sa ma (viem to podla vysledkov anti-xa testov), takze tak 😉 zvykla som si, neboli to a zvladnes to naozaj sama...chce to len cvik 😉
picham si do vonkajsej hornej casto stehna, trochu sikmejsie, nie tak kolmo ako do bruska 😉

liuska, a preco by sme sa museli nejako v pohybe obmedzovat? ved trombofilky pravze musia chodit, aby predisli tromboze 😉 ja nemam pocit, zeby tu niektore polihovali kvoli trombofiliii, to skor, ked sa uz nejake problemy objavia s krckom, placentou, atd. 😉takze kluden bud aktvina a pohybuj sa, pocuvaj svoje telo a neprehanaj to a bude dobre, aj porod lahsi 😉

lenka, tak to si uplne opisala moju prihodu z nemocnice z piatku (bola som na ctg a vsetko to tam rodilo a ja hroooza a des v ociach 😀)...ale maly je uz krasny fesak 🙂 drzte sa.

vsetkym velky pozdrav a pekny dnik xxx

tanity
8. črc 2009

a vdaka andys 😵 😵 😵

lenka_66
8. črc 2009

zrnik , no teba mam pod dozorom.hned budem vediet kedy rusis kinderko 😀 .danka sa pridala k augustovkam takze pekne krasne ta tu nabonzujem 😉

lia, mne hematologicka povedala ze neodporuca ale ked velmi chcem tak mozem no 12 hodinovy odstup po poslednom pichnuti musi urcite byt.niekde som zas citala ze inak (skor ako 12 hodin)hrozi zatecenie krvi do miechy ale ci to je pravda hmmm netusim.no pekne aj ty inac stupas k 40 tt

tanity, po tebe idem tak sa len pekne drzkaj

monivo
8. črc 2009

Tanity, děkuju za radu. A dělá se ti modřina? Mě se dnes po té první udělala pěkná modřina, píchla jsem si ji do boku, do špíčku 🙂 A pícháš ráno nebo večer? Já to zkusila ráno, na lačno a možná proto se mi udělala špatně. Ale přeci s tím nebudu chodit v práci na záchod 😕

zulok
8. črc 2009

TANITY, ZRNIK..tak vy tu etse strasiite ?? 😀 😀 drziim palce na co najlepsi porodiik..juuj..sa to bliiizii..sa taak tesiiim 😀

LENKA
to ze si zatvorena na 100 zamkov.tos a moze behom par dni zmenit.. 😉 ael etda pobavil am tvoj trapas.. nuz.tehudemencia sa lahko objavi..mne sa tiez stavali rozne veci...lekar sa vzdy len uskrnul 😅

ANDYS..jeeej..tebe to tiez pekne utekaaa ..supeeer..ze sis a nam ukazala..a nech sa ti epkne dari s drzanim cukrovkovej diety..je tod akedy o hubu..ale co ine zostava.ze..ja som vksue hryzla jablka..tie sa miz dali byt sladke..no mne sa zdalo byt ku koncu sladke aj obycajne mlieko.chichi

tanity
8. črc 2009

lenka 😀 a ako sa ciits, ked vies, ze sa to blizi?
ja vselijako, minuly tt to bol strach a strach a strach 😀 tento sa pre zmenu tesim, takze preferujem tento stav 😵

moni, niekedy sa urobi aj modrina, to uz bohuzial patri k tomu. Striedaj si nohy a za ten den sa ta jedna strana stihne trosku zregenerovat. Potom sa skus tej modrine vyhnut a pichnut mimo nej. Tiez by som radila, ked uz raz mas ihlu vpichnutu, nevyberat ju a nehladat ine miesta, ale premoct sa a dopichnut (to som casto robila ja a noha potom vyzerala ako malina dobodkovana 😅 ). Mne sa asi 3-4x urobila skor taka vnutorna hrcka, ktora aj svrbela...to sa tiez stava dost bezne, takze neboj. A zmizne 😉 Niekedy sa aj stane, ze vyjde troska krvi, to tiez netreba panikarit, ale jednoducho si asi napichla nejaku zilku ci cievku. A este sa moze stat, ze natiahnes aj trosku krvi do striekacky...to mi len poradila hematologicka nezlaknut sa a normalne to vpichnut spat aj s liecivom. Takze asi tolko k nasim pichackovym peripetiam 😀
ja picham tiez rano, ale nemyslim si, ze to ma nejaky vplyv na to, ci sa ti urobi modrina alebo nie..a tiez nemyslim, ze by vadilo to, ze nalacno...ale to naozaj neviem 😉

tak papa xxx

sarlotta
8. črc 2009

Ahojík holky zdravím... mám výsledky genet. testů.

Karyotyp je v pořádku 46XX a 46XY 😀
Trombofilní mutace leiden je v pořádku
Trombofilní pro faktor II v pořádku

No ale mám heterozygot pro mutaci C677T v lokuse MTHFR 😠

Je tu někdo s takovým problémkem ?

Doporučují mi jen zvýšit přísun listovky a vit B

Moc moc moc prosím jestli mi můžete poradit co dál. Mám zajít ještě na hematologii? Nebo to řešit jen zvýšeným přísunem listovky a vit. B. Ani nevím kolik si toho mám vzít aby to bylo dostatečné.

Mám za sebou zamlklé těhu v 11tt letos v únoru a pak krvácení v 5+3tt v květnu.
Teď čekám na druhou MS a zatím nesnažilkujem.
Jak dlouho je dobré vitamínky brát dopředu?
Listovku papám už od minulého roku od listopadu 200mikrog 1x denně.
Přemýšlím nad Femibionem..jestli by pomohl.
Děkuju za nějaké rady.

janula.k
8. črc 2009

Ahoj Sarlotka, ja by som ti urcite doporucila najst si hematologa-odbornika. Ja mam okrem inych mutacii, aj tu istu mutaciu co ty, MTHFR heterozygot a urcite je nas tu takych viac. Urcite si kupi Femibion 800, je najucinejsii co sa tyka kyseliny listovej a po vysetreni u hematologa si budes predpokladam v dalsom tehotenstve pichat uz nieco na riedenie krvi 😉 Drzim palce 🙂

monivo
8. črc 2009

Tanity, díky moc. Zítra ráno to zkusím do stehna a pak napíšu, jak to šlo 🙂

lia
8. črc 2009

janul,ty si davas aj zvlast becko??je potrebne pre nas??ja ho nemam ☹

bettynka222
8. črc 2009

tanityyy, zrnik drzte sa. uz sa tesime na fotecky babatiek 😵 a po nich aj na lenkine 🙂 a potom dalsej lenky, a lisuky a veselinky atd. 😵 😵 😵

sarlota ja ma tiez MTHFR, teraz mi este hemato zistuje mutacie co ta predosla nedala vysetrit (PAI, GPI, Fktor XII...pytala som sa aj na faktor XIII, ale vraj ho v BA nevysetruju, tak skusim este zavolat do kosic lkvoli tomu, tak je sukromna hemato). vraj pri mthfr naozaj stacia len vitmainy skupiny B, ale urcite vyssie davky, ako si pisala. ak ti ich nepredpise hemato, ani gyn. skus sa dohodnut s obvodakom. predava sa listovka 10 mg, B12 injekcie a magne B6 je bez predpisu. ale skus s aeste poradit s inym hemato ak mozes. vela stastia prajem 😎

sarlotta
9. črc 2009

bettynka díky.. jen by mě zajímalo co znamená ta vyšší dávka.

zrnik1
9. črc 2009

este niiiiic, bola som na kontrole a som len na spicku prsta otvorena, takze este tak tyzden 😉
drzte sa

papa

tanity
9. črc 2009

zrnik 😵 😵 😵
my tiez stale tu xixix ale zajtra ideme na kontrolu a aj na ctg, tak som zvedava, ci sa uz otvaram..snad hej...ja som dnes bola v ramci pripravy v nemocnici omrknut porodne saly a tak ma to vsetko ukludnilo, ze som sa uz normalne zacala tesit a hned by som tam ostala 😀 (asi som sisi 😀 )

bettynka vdaka xxx aj ty sa drz moja xxx

vsetkym pekny dnik 🙂