Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
16. črc 2009

cukor, já jsem si začala Fraxiparin píchat až asi v 7tt po potvrzení srdeční akce. Ale otěhotněla jsem přirozeně, takže to bylo asi malinko jinak a hlavně mám jen MTHFR heterozygot.

cukor
16. črc 2009

....tak ti drzim palceky........aj sebe....aj vsetkym babám, ktoré tuzia po vlastnom dietati....

lenka_66
16. črc 2009

no hlasim vysledok poradne.dr. nam dava tak 10 dni. v pondelok idem na krv(svrbi ma brucho) a vyter (obvodak spravil , vysledok je v karte a dovcu ma doknca jula).

zrnik , tanity tak sup lebo ja som slusne vychovana a viem ze predbehovat sa nepatri 😀 .

lenoc , no neako ten kolik stafetovy budes mat dlhsie pri sebe

mao, zdravim ta

cukor, ja som klasika // a picham po potvrdeni tehotenstva podla hcg.

lenka_66
17. črc 2009

hlasim svoj akutalny stav - na ... . vcera poobede uz kocas konikovania mi zacalo byt blbo.vecer bolesti krizov postupili do vysky lopatiek.sama vstat nedokazem.teda ano no trva to aj 10 minut.stehna bolia ako po maratone. klby,lonovka tiez protestuju.neviem co zo sebou.palila ma zaha co mna vobec nezvykla.este z nemocky som odchadzala ok.aj ma v noci trosku napinalo.behom 4 hodin taky zvrat.no uvidim ci pojdem do nemocky abo ostanem doma.no a dieta moje ma neake cudne pohyby.sak ked tam dojdem ta si pomyslia svoje.
este som sa chcela spytat mala by som dnes ist na stredisko pichnut si b12. no v tomto stave sa asi vytkaslem na nu.myslite ze je este podstatna.je posledna.od 20tt ich beriem raz za 3 tyzdne.

lia
17. črc 2009

leni,drzkaj sa a chod radsej do nemocky nech si na klude a vies co sa deje.s tou B12 neviem 😖 ,ja neberiem.

zulok
17. črc 2009

LENKA..urcite zbehni do nemocnice..nech si myslia co chcu..hlavne nech vas skontroluju
a B12 ti priapdne pichnu aj tam..
drzim palce

zrnik1
17. črc 2009

lenka ja na B12 nechodim uz 6 tyzdnov.Vzdy som zabudla, alebo nieco... a to chodim v poslednom case na kontrolu kazde dva dni.Nezda sa mi to uz az take podstatne.
Takze ja som mala poslednu B12 pichnutu asi v 37tt 😅 .
Dufam, ze neolutujem...

lenoc
17. črc 2009

Ahojky!!!

Liuš, ja ešte nemám nachystané skoro nič a ja osobne vlastne ani dokopy nič kupovať nebudem - iežeby som nechcela, ale nedá sa - dnes po kontrole sme boli v pár obchodoch a keď sme boli v jednom kočíkovom, už mi zostalo riadne blbo, predavačka mi doniesla stoličku a potom nám dpovedala, čo sme sa pýtali... Takže tak, nakupovať bude mangel s jeho sestrou( jeden veľký nákup a potom už len drobnosti, čo bude chýbať). My sme boli rozhodnutí nakupovať až po 30tt, tak už môžu ísť na to 😵 😵 Mám fakt len pár vecičiek + čo som dostala od tety a sesterky, medzi tými od tety je dokonca pár dupačiek po mne a sú ešte použiteľné, ani farbu nestratili!!! Ale ty kľudne už po veľkom uzv kupuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj! Ja som len kvôli dvojičkám taká opatrná, inak by som tiež už od 20tt nakupovala.
Pridávam sa k tebe do klubu, ani ja som nespala poriadne už dve noci, túto noc som bola 3x na prechádzke po dome kvôli nepokojným nohám a nakoniec som vytiahla zo šuflíka krížovky - O PIATEJ RÁNO!

Veselinka, aj mne sa to stáva, že vytiahnem ihlu z nohy a pár kvapiek vyjde von.

Leni, super, všetko máš krásne nachystané! Už len bábo.
Niekomu som videla v pase pri mene očakávaného dieťatka, že: "bude mať len priezvisko, lebo nevieme vybrať" - tak som si hneď spomenula na teba a druhú Lenku - zrnik. Aký kkočík ste objednali?
Izbička je krásna.
A tú štafetu od teba rada preberiem, potom je na rade tuším mirip.... Akurát mi je smutno z toho, že som ten "kolík" vlastne mala predať Martinke - maovej...☹
Myslím, že tá b12 ti až tak chýbať nebude, no ak ti tie bolesti neprejdú, šup do nemocky!! Drž sa.

Taity nám možno už aj porodila Brunka... 😵 😵 😵
Zrnik, ty sa takto necháš predbiehať??? 😀 (Ale som hnusná) Jeej, tebe už nabehol 42tt

No aj ja hlásim náš stav - o žiadnom preventívnom pobyte v nemocnici doky nič nehovril - trikrát hurá!!! Všetko je v poriadku, krčok drží. No a nie nadarmo ma mangel volá už pár týždňov "slon" - náš "malý" má totiž odhadom podĺa meraní 2400g, čo zodpovedá 34tt. Takže riadny sloník. doky povedal, že ak by to potom vyzeralo, že bude mať viac ako 4kg, odporúčal by mi cisársky. Podľa tabuliek by mal mať cca 1700g. Jasné, že na tento odhad váhy sa nedá moc spoliehať, ale je jasné, že je väčší.
Predpísal mi už aj Yal a kontrola o necelé 3tt, vtedy nastupujem na materskú! 😵

lenoc
17. črc 2009

Ešte som zabudla - je to stopro chlap a je dole hlavičkou.

ob.soklina
17. črc 2009

ahojte holčiny,

tak hlásím že jsem pořád v nemocnici, ale bolesti jsou už menší.

Lenočko děkuji, že na mě myslíš, taky sem chodím abych věděla jak na tom jsi a i ostatní holky. tak jen tak dál, uvidíš že ten 8 uteče jako voda. budu ti moc držet pěstičky. Jinak já taky netušila že to může být v krku,ale můžu být ráda že jsem se na to nevykašlala a šla k doktorce,jinak to taky nemuselo dopadnou dobře. No ale ted už jsem v nemocnici a snaží se to rozpustit, taky mám šílené dávky 15000 jednotek za den ☹ jinak dneska jsem byla na ultrazvkuku a mimiek je zatím ok, ale je to přece jen 8 týden tak uvidíme jak to spolu budeme zvládat. Mám trochu strach ale nesnažím se si to moc připoustět. Co se má stát se stane.

takže Vám všem tady mocccc držím pěstičky at se krásně dál zakulacujete a dosáhnete do nejvyššího tt 🙂 papa a pěkný víkend
j
Já si v nemocnici ještě nějaký ten den pobydu tak tu mám na vás moooc času myslet tak papa

zulok
18. črc 2009

OB.soklinka..velmi drziim palce..mimisek je sikulko a isto to pekne zvladne.super, ze si na vas davaju pozor..vsetko pekne zvladnetee

Lenocka..juuj..no chlapca bude riaden chlap.to je uuzasneee 😀 a sikuliak, ze sa uz dal dole hlavickou...
a nech teda manzelik pekne nakupi..aspon si uzije tie radovanky.i ked jeho ako chlapa to asi tak nebavi..ale nech si to pekne uzije itak 😀
a supeeer..ze do nemocnice prventivne nemusiiis..juchuuuuu

MAovka...super..ze sis a prisla ukazaat..cmuk

lia
18. črc 2009

ahojte 🙂

lenocik jeejjj,to je uzasne,same super spravy 🙂 .len tak dalej ,cmuk 😵
mna straaasne bolia noziska,lytka a slapy,mam ich aj opuchnute,opuchaju este niekomu??co robit s tym??nic sa neda??idem uvarit polievku a aasi vylozim nohy 😖
ob.soklina,neviem presne co sa ti prihodilo,ale nieco som zaregistrovala,ze si dostala trombozu na krk 😖 .ako si to zistila??neboj,teraz si pri lekaroch,oni vas daju dokopy,male to vydrzi ked je bojovnik,len musis sa snazit mysliet pozitivne,aj ked urcite dojde na teba co ked??,ale vtedy to musis hned zahnat,šic,nic take sa nestane!!

margarita
18. črc 2009

zrnik, neboj, ta B12 nie je az taka zasadna, ani mne ju od cca 37tt uz nepichli a v pohode som prezila 😉

ahoj mao, rada Ta opat vidim a myslim na vas, ako zijete...posielam vela pozitivnych myslienok a sil do dalsich dni 😵

lenoc, tak to cakas ineho slonika 😀 ale lepsie, ze to vies dopredu. mne robili posledny uzv asi v 37tt, ze v pohode 3330g, tak ja ze na porod to bude tak 3,5...a zrazu huuuuuups, skoro 4200g. Keby som to vedela vopred, asi poziadam o cisarsky aj sama 🙂 nastastie som to nestihla, sladka nevedomost 🙂 sikulka chlapcek, ze uz robi stojku 😎

stale tu nakukam, ze kde su babetka, ale kde nic, tu nic...alebo mozno uz zrnik s lenkou a tanity su v porodnici, ze a nehlasia 😉 hlavne nech im vsetkym vsetko dobre dopadne.

vsetky vas zdravim 🙂

emicka1
18. črc 2009

AHOJ AHOJ AHOJ 😀 😀 😀
Tak už jsme konečně doma!!!!!!!!!!!!
Ve středu nás pustili a já se vůbec nemohla dostat na naší diskuzi.Po dlouhé době to po mě chtělo zase heslo a já si ho prostě nepamatuju 😅 😅 😅 Tak teď se mi to nějak podařilo otevřít,ale heslo stejně nevím 😖
Akorát teď zápasíme se spánkem a s prdíkama 😠 😎
Tak krásný večer 😵
A ještě jednou se omlouvám,že jsem teď vůbec nepsala 😅 😅 😵 😵 😵
PS:zkusím nahrát nějaké fotky do alba 😉

zulok
18. črc 2009

EMICKAAA..juchuuu..vitajte domaaaa.ste velikanske sikulky.ako ste to zvladli..muselo to byt velmi tazke...veelmis a s vami tesiiiim... 😀 😀 Beatka je naadehrnuckaaaa..posielame pusinkyyyy 😀 😀

skoromaminkam..dufam, ze uz ste maminky a vytesujete sa zvasich babatiek..

margarita
18. črc 2009

emi ahooooj 🙂 super, Beatka je zlatucke dievcatko, velmi sa tesime s vami, ze ste to tak uspesne vybojovali a uz bude len a len dobre 😉

pripajam sa k zulocke, ze uz asi sa to rozrodilo, ked tu nase tehulky tak stichli... 😀

w_h
19. črc 2009

ahoj holky,
taky uz jsem tu dlouho nebyla, ale obcas vas sleduju
dneska nemuzu spat, jsem v patek po amniocenteze, mam tri dny klidovy rezim, cekam na vysledky...a holt se mi ted nespi uplne idealne (no je fakt, ze spim hodne i pres den...co taky jinyho delat)
tak jsem se nasnidala a zalezla k vam

emicka:
to je skvely, ze uz jste doma, prijde mi to docela rychly, na to jaka beatka byla prdolka
drzim palce, jen tak dal

tehulky, co jsou na ´rozpadnuti´:
taky drzim palce, at jde porod hladce a miminka se maji k svetu

lenka_66
19. črc 2009

ahojte,

lenoc , no kocik je novinka . bol na nete aj no uz nie je.stiahli ho . tak dufam ze bude ok. no nasla som ho v jednom albume.https://www.modrykonik.sk/album/view.php...
no ja by mu aj dala meno len tetuska na matrike by sa divila ci som kompletna.niekedy v januari sme ho zacali volat jezko.a inak ani krpcekovi neviem povedat 😀

emicka, vitajte doma 😵

margi , zulok no ja chodim malo bo sa mi zle sedi.ale pekne cakam v poradi 😀

vh- tak sa drz , a nech to bude ok 😉

lia , ze co robit? vydrzat. to mne kazdy vravi na bolest bedrovych klbov.su fakt zlati 😠 .inac baby to riesia vinnym kupelom.normalka vino do lavora a macat pripadne obklady.vraj zabera .

ob.sokoli, neboj mala prdelka vie ze sa ma drzat maminky zubami nechtami aj ked ich este nema.

lia
19. črc 2009

biele alebo cervene lenka?? 😅 😀 ked mi bude najhorsie,tak mozno vyskusam 😀
emicka,supppeerrrrr,ze ste uz doma,vitajte babule 😵 kde su nove fotky??
baby,od kedy si pichate tu b12??a preco vlastne??chyba vam nejaky vitamin??ja mam taku hematologicku,ze najprv si ja musim vsetko zistit a potom ju dotlacit aby mi to dala 🙄

lenka_66
19. črc 2009

lia, tusim biele .no popytam sa u nas .ja som este ani raz nemala opuch tak neviem .
b12 od 8 - 20tt .2x tyzdene a od 20tt raz za 3 tyzdne. podla mna sa snazi dostat do tele cely rad vitaminu B.

lenka_66
19. črc 2009

lia tak som ti copy :
lenka obklad z bieleho vina.... a potom este brutal ladova voda...to si sadnem na vanu,dam si do ust uterak aby som nekricala a mm mi sprchuje kotniky a lytka....no studi to jak slak,ale fakt pomaha....

lia
19. črc 2009

dakujem leni za tip 🙂
a preco ja ho nemam??myslim b12 ☹

lenoc
19. črc 2009

O chvilu ideme k nasim, ale nedalo mi a nakukla som sem
A vidim super novinky, ze Emicka je doma 😵 😵 😵 a hlavne teda, ze Beatka je doma. Velmi sa z toho tesim.

Leni, skoro som odpadla, ked som zbadala ten kocik - je to jeden z nasich troch favoritov, videla som ho nazivo v zelenej - krasny.

kell
19. črc 2009

Ahojky holky! Všechny vás moc zdravím!

Mao jsem moc ráda, že jsise zase ukázala 😉

Emičkaaaaa jupííííí! to je super, že už jste doma! mAlá je moc hezounké miminečko.

Tanity, zrnik a lenka moooc vám držím palečky, ať už to máte všechny zdárně za sebou.

Jinak u mě nic nového, tak ani nepíšu, jen vás čtu a netrpělivě čekám na nové miminka.Měřím si bazalní teplotu a tento měsíc je nějaký divný, tak nevím. rozhodla jsem se naordinovat si utrogestan 21.-25. DC, tak jak jsem to měla vždycky. Mám i nějak slabou menstruaci, ach jo - všechno se to od mmoěložního nějak pokazilo. kdoví jak dlouho nám to těď bude trvat, než otěhu ☹ ☹ ☹ . Aby mi vůbec měl ještě někdo předat štafetový kolík 😀, jsem tu snad jediná, kdo není těhu. Doufám, že brzo někdo otěhotní z těch co už mají větší mimča (třeba ZULOČKA) a pak mi ten kolík předá 😅. Ale že to mám dobře vymyšlené.

Tak se mějte krásně. Brzo se zase ukážu.

zulok
19. črc 2009

LIA..ani ja som nebrala B12..vsetko bude pekne vporiadku 😉

LENII66 jeeej..aky kocik..taky ale v zelenom ma kamoska zo sidliska fakt super..my amme velmi podobny x-lander XA ale nafukovacie kolesa..tiez som nadmieru spokojna 😀

Lenocka..pekne si u vascih oddychnite a pokecajte...konecne daka spolocnost, ze?? 😉

Kell..jeeejda..no nech sa da coskoro vsetko doporiadku..aby mohli prist //...to so tak nemala rada..ked sme sa chystali na snazilkovanie a daka hovadina sa do toho postavila.. 😒
jaaaaaj a ja tehu tak skoro zrejme nebudem..ved ja ani ms nemam ako kojim..to mi ale je.. 😵 ale ty pekne budes startovat tehustafetu a vsetko pekne dopadne 😀

lenoc
19. črc 2009

Už sme doma od našich, tatina sme pustili na futbalovy turnaj, ale pod podmienkou, že nám musí priniesť cukrovú vatu.

Zuločka, drahý sa z toho nakupovania chce vykrútiť, ale asi bude mať smolu. 😀 Ja by som to strašne rada zobrala za neho, bez nakupovania výbavičky to pre mňa akosi nie je ono, ale čo už.. veď aj ty vieš aké to je, tiež si tuším nemohla Matušiačikovi nakupovať, však?
Veru, u našich bolo dobre, chodíme tam každú nedeľu, je to pre mňa zakaždým "výlet", aspoň na chvíľu vypadnem z domu, aj keď je to teda len ani nie 5 minút autom.

Sokli, ja by som sa tiež bála, no musíš zároveň aj veriť! 😉 Dúfam, že čoskoro sa nám ozveš už z domu a bez trombózy!

W_h, tak tfuj tfuj, nech tie vysledky z amnia su dobre, čo dobé, výborné musia byť!

Leni, náš malý je bugroš a pupulko a čumbrláčik (prosím, nepýtaj sa, čo tie slová okrem toho prvého znamenajú 😀 ), takže na matrike by sme asi tiež nepochodili a keby aj - veľmi zaujímavé by to bolo potom, keď nastúpi do škôlky. 😀

Kell, pridávam sa k Zuločkinmu prianiu. A takisto - U nás sa tiež niekedy kašalo všetko možné, keď malo prísť snažilkovanie.

Liuška, mne nohy neopúchajú, len ich mávam v noci niekedy "nepokojné", no možno ti pomôže aj moja rada - v piatok sme okrem doktora stihli aj pár obchodov (v asi piatom z nich mi zostalo klasicky blbo, ťažké dýchanie atď, tak sme išli už domov) no a vtedy ma aj nohy nejako poboievali navečer a keď ma začali páliť a musela som s nimi hýbať už večer pred spaním (doteraz to vždy bolo až v noci), už som nevedela čo od zúfalstva robiť, drahý len tak tresol, že si ich mám zabaliť do vlhkého uteráka. A predstav si - pomohlo!!!! Takže som si namočila uterák do studenej (ale zas nie ĺadovej) vody, obalila nhy od členkov dole a bolo po probléme. tesne pred spaním som si to odbalila a potom v noci, keď som šla na vecko a zas ma nohy trochu pálili, zas som ich na chvíľu zabalila. A ráno som sa zobudila vytešená ako blcha, že som nemusela v noci absolvovať prechádzky.

margi, aj teba zdravím!!

dahra
19. črc 2009

Ahojte,
smiem sa spytat, ako vam prisli na trombofilie? Mali ste samy podozrenie, ak ano, ake su priznaky? Musite pocas tehotenstva brat nejaku specialnu liecbu?

cukor
19. črc 2009

ahoj dahra,ja sice nie som tehotná ale po druhom potrate som bola na hematologickom vysetrení a tak mi zistili trombofíliu.nemala som žiadne príznaky a asi ani jedna z nás - trombošiek.tak teraz beriem prednison a od septembra si budem pichat fraxiparín a novembri sa môzem zas pokusit o babetko..

andys004
19. črc 2009

Ahojte kočky,

Po sto letech mám chvilku času a taky lepší náladu.Přemohla mě nějaká choroba a nebylo mi nijak zvlášť dobře i když včera už to šlo,ale to jsem využila situace že jsem byla sama doma tak jsem uklidila celý dům a dneska jsem z toho znovu odpadla tedy spíše jsem lenošila.V noci poslední dobou nemůžu spát tak to někdy ,když dovolí situace doháním přes den a ted do toho mám kašel a každé zakašlání mě děsně bolí břicho no doufám že to brzy přejde.

No abych se přiznala tak jsem už čekala že zde budou nějaké info o nových miminkách jsem hrozná zvědavka.Hlavní je aby bylo vše v pořádku moc na vás myslím a držím všechny prstíky co mám.

Emičko SUPER ,že jste už všichni krásně spolu doma,hezky si to užívejte.Beatka je jako malinký andílek krásňoučká ,už se těším na další foto.

Lia mě bohužel taky opuchají nohy,ale co vím tak nejlepší na to je lehnout si a nohy podložit.Je pravda že když mám klidný den je to vcelku dobrý,ale když mám honičku tak večer si myslím že mě ani neunesou.Bohužel moje zkušenost z předchozího těhu je taková,zlepšení přijde až po porodu naopak očekávej zhoršení,ale než se naděješ tak rodíš a máš to za sebou.

Ob.soklina drž se a pěkně odpočívej je to sice hrozné být v nemocnici,ale aspoň jsi pod kontrolou.Držte se ty i bublinka v bříšku.

w-h no tak pěkně dodržuj ten klidový režim a odpočívej.Za jak dlouho budeš mít výsledky?Přeji at je vše v naprostém pořádku,držím pěstičky.

Na chvilku jsem si oskočila a tak jdu dopísat.Můj román jsem začala v pět hodin a ejhle už bude skoro deset a takhle je to u mě pokaždé ,když chci reagovat a něco napsat tak musím počítat, že je to na půl dne ,to je tak když u toho člověk musí dělat sto věcí najednou a k tomu přijde návštěva.

Lenoc tak jsem opravdu zvědavá jakého drobečka budete mít mě taky říkal dr. že je to pěkný macek tak jsem taky zvědavá.Asi za dva týdny bych měla jít na utz tak uvidíme jaký obřík se tam schovává,ale hlavně by mě už zajímalo jestli je to kluk a nebo holka.

Lenka 66 tak to vypadá že tady všichni máme vybraný stejný kočárek.Já ho mám tedy vybraný pouze přes net bohužel se mi ještě nepodařilo ho vidět na živo u nás v obchodech ho nikde nemají.Další můj favorit je X-lander XA ,ale připadá mi že má malou korbičku.Zulok ty jsi psala že ho máte ,tak prosím porad,je ta korbička dostatečně velká jedná se mi o to aby se tam vešlo miminko i s fusakem.Jelikož jsem z hor tak tady zima je i v dubnu a to bude miminku sedm měsíců tak nevím zda se tam potom ještě vejde.Předem děkuji za cenné rady.

Draha je to přesně tak jako píše cukor já začala píchat fraxiparin až když jsem otěhotněla a předtím jsem jedla femobion 800 a kyselinu listovou.

Tak jsem už na konci mějte se všichni krááááásně opatrujte se všechny vás moc zdravím a myslím na vás i když jsem tak často nechodím pa pa pa kočičky.

veselinka
20. črc 2009

Dobré ráno, tak ještě žádné zprávičky o našich drobečcích, ale myslím, že už se něco blíží, když se tu holky neukázali 😵 .Lenka 66 Ty ještě vyčkáváš 😉, jasně ať jde vše popořadě. Držím pěstičky!
Holky moc děkuju za radu, já jsem se bála, aby to nebyl nějakej problém, když se mi tam nevede dostat celou tu dávku. Tak jsem klidnější. Děkuji moc.
Lenocka - gratulace k chlapečkovi! Já bych si strašně přála nechat se překvapit, ale manžel se nemůže dočkat, chce to moc vědět, tak nevím, jestli to nakonec budeme vědět.
Lenoc, Lia, Andys - mě také na opuchlé nohy v těch horkách pomáhá studená sprcha. To je pak úleva.
Lia-též nemám B12, ale je v Femibionu, docela velké množství, tak doufám, že to stačí.
Emičko, skvělý. Jste velké šikulky, jak jste to krásně zvládli. Malá je krásňoučká, ať vám dělá jen samou radost. To už ale vlastně dělá 🙂.
w-h- hezky odpočívej, ať je všechno úplně v pořádku.
Kell - držím moc pěstičky a přeju brzké //.
Dahra - na trombofilii mi přišli na genetice po potratu, to asi všem holkám tady.
Andys- doufám, že je Ti už lépe a kašel přestává. Už se těším, až nám sdělíš, kdo se v bříšku schovává 😵
Holky mějte se moc hezky, držím moc palečky všem tady, snažilkám, těhulkám a moc myslím i na naše maminky, které už doma svého drobečka mají a těší se s ním.