Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
21. srp 2009

lenka,z coho ta boli chrbat??este z porodu??juuujjj mojko 😖
a co marek?? 🙂 ako to zvladate??

lucua b,kde sa ti urobili vyrazky??aj mne sa urobili,neni toho vela,ale mam aj ja pocit,ze to je z injekcii,aj ma svrbieva dost brucho,dnes som posluchla kamosku a natrela som sa olivovym panenskym a nic nesvrbi 🙂
mam terat na brusku dva,ale aj na nohach sa mi presne take urobili.
vzdy to zabudnem povedat hematologicke

cukor
22. srp 2009

misovicovap.....ja som sa asi 2 roky napchávala chllorelou a pila mlady jačmen....a nič...ale upravilo sa mi trávenie....určite to malo nejaký vplyv na organizmus.....však skús....
....som rada ze sa ozvala lenka.....este by to chcelo nejaké fotečky leni.....ukáž nám toho tvojho krpca....

lucia_b
22. srp 2009

Krtecko, dakujem za skvele povzbudenie, hned som kludnejsia 🙂

Lia, mne sa vyhodil cerveny flak okolo miesta vpichu, v priemere 3-4 cm a dost svrbel, na treti den nebolo po nom ani stopy. Podla man o tom informuj svoju hematologicku a ona uz rozhodne.

Dievcata, a picha si niektora z vas Clexane? Ja ked to porovnam s Fraxiparine, tak musim povedat, ze Clexane straaasne boli. Teraz picham do ramien, aby si brusko odpocinulo.

zulok
22. srp 2009

LENOCKA..v tescu maju pre male babatka velmi pekne veci...a da sa kupit multipack a za dobru cenu..MAtuska ma z tade vacsinu vybavicky
vlozky si kup klasicke tie najlacnejsie..volajus a tusim Lydie..ci ako..maju to tiez v tescu..nech manzelik pekne zozenie..ale hocijake ine ;acne..skoda kupovat drahe a ono v nemocnici budete podla mna mat..aspon v Ruzinove ich bolo habadej...
a tie klasicke perinky su podla mna naj..ja som mala aj taku rychlozavinovacku..len an suchy zips..ale ta v porodnici..klasicak biela sa mi viac pozdavala..abbatko si tam mohla pritisnut tolko, kolko sa mu pacilo , aby mu bolo hebucko..zatial co rychlozavinovacka sa mu lahko rozopla a vyliezol z nej 😒
a nevadi ze mas veci hlavne na doma..ono ich raz dva prekaka a precika, alebo ogrcka a vyrastie z otho rychlostou blesku..tak ti staci takeho reprezentacneho oblecenia malo..itak bude furt niecim zakryte..
aspon MAtuska som prezliekala ako na modnej prehliadke..ked sa zobudil..precikal sa,..prezliekla som ho..potom prdky prdky, prekakal sa a po papani sa ogrckal..no chudatko moje, ked si na to spomeniem ☹
a neboj uurcite ti nezamrzne..prinajhorsom ho supnes doo navlecky od vankusika a maslickou zaviazes pod krkom, aby sa mu to nevyzlieklo..chichi 😀 a bude si moct este aj nozickami kopcovat..to hovirl moj manzel, ked som sa bala, ze mamae malo oblecenia 🙂

zulok
22. srp 2009

Lucka_B , ja som mala clexane..a nejak ma nebolel.. 😒 ale zas nemam s ci porovnat.dokonca som sa naucila picchnut si, ze vobec som pomaly necitila..pomalicky a mierne sikmo a pomlay vstrekovat tu tehutinku...
najviac to bolelo po porode, ked som uz nemala MAtuska v brusku a chybala mi motivacia, poamlya jemne pichnut a hlavne nebol cas.. 😖

lucia_b
23. srp 2009

Zulok dakujem za radu, skusime pichnut pomalicky. A ty si si pichala len do bruska (bokov)?

zulok
23. srp 2009

Lucka..hej.len do bruska a smerom k bokov...tam bolo viac slanink a lepsies a pichalo 😀 a ono si casom zvyknes a nejak sa ten cit pre tu bolest otupi..bude to lepsie.. 😉

cukor
24. srp 2009

ahojte všetky trombošky---tehulky aj snažilky a už aj maminy......tak ja zajtra odchádzam na dovču do tunisu.....budem len oddychovat a čerpat sily.....tak sa tu držte ...... 🙂

tromboska
24. srp 2009

Cauko Cukor, zelam prijemnu dovolenkuuuuuuuuuuuu 😎

bettynka222
24. srp 2009

ahojte trombosky 🙂

cukor pekne si oddychni a nacerpaj sily do noveho boja...uz coskoro sa donho vsetky pustme (nie do tvojho boja, ale kazda do svojho 😀)

andys004
24. srp 2009

Zdravím kočky,
Moooooooc gratuluji 😀 novopečeným maminkám a jejich novorozeňátkům přeji do života jen to nejlepší ,ale ze všeho nejvíce zdraví.Pěkně si to užívejte😉.

Jsem tu jen na skok,daří se nám dobře a cítím se skvěle ani mi zatím nějak nedošlo, že bych za měsíc měla rodit.Na posledním utz nám pan doktor potvrdit ,že budeme mít chlapečka,takže mé tušení bylo správné.Jediný problém který mám je ,že nemůžu dlouho sedět, 😝 takže tím také vzniká moje nepravidelná docházka sem k vám.Jen tak letmo jsem postřehla ,že jsou tu i nové trombošky a těm stávajícím se daří dobře což jsem moc ráda.Mějte se všichni moc krááááásně opatrujte se a myslím na vás pa pa pa 😉.

zulok
25. srp 2009

Andys ahooj..tak uz sa ti to bliiiiziiii..a super ze bude chlapcek..aspon sa Tobiaskovi bude dobre divosit... 😀 drz sa naaaam 😀

lia
25. srp 2009

jeejjj leni,ja som nasla tvoj novy albumik nahodou 🙂
krpcek je naaadddhernyyyyy 😵 😵 😵

mima11
25. srp 2009

Ahojte!!!

Cukor, príjemnú dovolenku a načerpaj síl do úspešného boja!!!

lenka_66
26. srp 2009

zdravim,
cukor uzi si dovcu na plno 😉 .

lenoc , tak ako?

lia, dik.

lucka_b, postu som zvladla 😀, tak uz len cakaj 😉

Marek vcera nemal svoj den ☹ .neviem co mu bolo.stale chcel byt prisaty tvaril sa ako hladny.hladal a cmulal bradavku ako by z nej nic neslo.strasne nervozny bol.ked dojedol tak aj cca PL mliecka vysla (grgnut sa nam nedari).kazde grckanie po 15 min.od jedenia co bolo take tvarohove .skusala som ho aj vytrapit hladom.neviem vobec co v taky cas.strasne daco.

lenoc
26. srp 2009

Ahoj dievčence, stále sme 2v1 a hádam ešte týždeň vydržíme, no poslíčkov mám už vyše týždňa a čím ďalej, tým viac. Dnes je deň D na ktroý som tak dlhoooooooooooooooooooooo čakala - sme 37+1, drobček je považovaný za donosené bábo. 😵 😵 😵 Mal to byť deň, od ktorého sa začnem postupne vac hýbať. Cha. Robila som presne to, čo aj doteraz = nič, riadne som zlenivela od februára, čo som doma. Ale zas včera som upratovala (posediačky).

joj, a v piatok sme teda pokúpili dačo, tak som spokojná. Akurát veci mám zbalené do pôrodky asi takým spôsobom, že sú nahádzané v drobcovej vaničke, aj to nie všetky.😀

Zuzi, vďaka. 🤐 Mám už tie popor. vložky, no mám aj práve tie obyčajné, čo si spomínala. tá zavinovačka je skôr na parádu, tak na von, ale doma budem používať len klasické perinky. Proste mi po takom srdce pišťalo. 😉
Jeeej, vďaka za tip, možno vyskúšam s tou obliečkou. 😀 😀 😀

jeeeeeeej, cukor, ž si to prečítaš až keď sa vrátiš, ale myslím na teba, v dobrom závidím a krásne si to uži!!!

Andys, gratulujem k chlapčiatku!! Drž sa, veď čoskoro si už na rade!!! 😉

Leni, omrkla som drobca, je kráásny. To ma mrzí, že sa takto trápite s papaním. Neviem si to ani predstaviť, a to ma to čaká už čoskoro.
Ozaj, zbadala som, že máte rovnakú vaničku ako my.

lia
26. srp 2009

leni,uz ste boli aj u lekarky?
tie zaciatky budu aj pre nas tazke 😖 ,tiez si neviem predstavit ked do takehoto niecoho vhupneme co s tym
😖
lenocik,tak uz mozes rodit 🙂 .ides normalne rodit??

lenoc
26. srp 2009

Liuška, ja som bola predvčerom pozrieť kamoškine bábo (má 2tt) a povyzvedať na nemocnicu, sestričky a tak a pýtala som sa jej, ako vie, kedy je dokakaný alebo hladný.... 😀 no psycho, ale šak prvorodička tak čo. Veď aj ona také veci ešte pred dvoma týždňami nevedela.
No, uvidíme zajtra na uzv, či sa bude rodiť normálne. Ale dúfam, že ano.

A čo ty, užívaš si kopančeky malej?

bettynka222
26. srp 2009

ahojteeeee 😎

leni chuda moje, je to tazke v tychto zaciatkoch. ale my sa to vsetky naucime 🙂 liuska ma pravdu, ani ja si neviem predstavit kao by som to vsetko zvladala 😕 ale snazim sa ucit od kamosky, len jej babo ma uz rok

liusik ahooooooooooj 😉

margarita
26. srp 2009

ahojte maminky, tehulky aj snazilky 😉
lenocka nebooooj, zvladnes Ty aj to, co si ani netusila, uvidis. Priroda je mocna 😀 ale zase lenka - pamatam aj ja tie stresy, ked Kristinka grcala a ja som si to davala za vinu...vsetko casom prejde a zo dna na den to zvladas viac a viac.
Drzte sa mi vsetky, myslim na vas, aj ked casto nepisem, kazdy den skontrolujem, ci je tu u nas nieco nove 😵

lia
26. srp 2009

ahojte 🙂
tak ja zase neviem zaspat,vcera som ani oka nezazmurila,dnes sa to dufam nebude opakovat.
joj babule,ste ma potesili,lebo ja mam z toho celeho strasny strach 🤐

jankageo
27. srp 2009

Baby,
picham si fraxiperine, chceme otehotniet. Kupili sme si last minute, zajtra odlietame do Tuniska. Myslite, ze by som mohla prestat pichat 10 dni? Neviem, ako by sa injekcie v kufroch prevazali a aj teplota by mala byt do 25 stupnov. Lekarka mi nedviha telefon.

Prosim, ak mi viete poradit, napiste. Neviem, co mam robit.

PS - Moze sa opalovat brucho po vpichoch?

cukruska1920
27. srp 2009

Ahojte... prepacte ze sem leziem ale mam otazku.... teraz v auguste som druhykrat potratila a doktor mi povedal ze po prvej menstruacii mi bude robit vysetrenia a spomenul aj trombofilie....je to casta pricina potratov? lebo pravdu povediac by som bola rada keby mi zistia ,,len" to a nie nieco co by som musela dlhodobo preliecovat... a ked vam robili vysetrebnia robili aj na celiakiu?lebo vraj aj z toho sa zvykne potracat....

tromboska
27. srp 2009

Cauko Cukrus,
na tu celiakiu mne robili testy z krvi - vyslo im, ze pravdepodobne mam aj celiakiu...ale je zaujimave ze nemam ZIADNE priznaky....tak mi vraveli ze aby som isla na gastro a cez usta by mi hadickou vzali vzorku z creva...a tym by sa na 100 percent potvrdila alebo vyvratila celiakia...ale ja bojim bojim 😢 tak som na gastro nesla.
Okrem toho som tromboska....takze to mam potvrdene...
No ja neviem otehotniet uz asi 4 rok a lekari nevedia ci to je z trombo alebo celiakie.
Cukrus, ty mas nejake priznaky celiakie??? to ma velmi zaujima.

tromboska
27. srp 2009

No a trombo sposobuje tie potraty, ak lekari na to nepridu, ze mas trombo.
Po vysetreni a potvrdeni trombo by ti mali dat injekcie, ako to tu uz baby pisali.
Mne zatial ziadne injekcie nedali...

cukruska1920
27. srp 2009

trombi...no moja naj kamoska ma celiakiu a opisovala mi ako sa jej to prejavovalo a tak a tiez mi spominala aj tu hadicku..ze je to otras.... a ked mi hovorila tie priznaky ake mala tak mi to nevychadza ze by som to mala mat.. ona napr. ze ked zjedla normalne pecivo ze byvala nafukana, mala zapchy a tak ale ze si myslela ze je to normalne..az potom jej zistili celiakiu...

tromboska
27. srp 2009

no ved prave....a mne hovorili ze ked zjem mliecne alebo vypijem mlieko tak tiez by som mala mat bolesti brucha...
Ja mam mozno len jediny priznak, ze neviem pribrat....ale to neviem uz asi 15 rokov....a vyoperovali mi stitnu takmozno aj tym to je....
Ale inak priznaky na celiakiu tiez som nepostrehla zeby som nejake mala....
Je zaujimave, ze celiakiu nemusis mat od malicka...ale vravela mi Dr ze okolo 30roku veku sa to zvykne vyskytovat...v dnesnej dobe niektorym ludom....zvlastne.

cukruska1920
27. srp 2009

tak to moze byt aj tou stitnou ale nepytala si sa nato? ja som zvedava ake svinstvo mi zistia 😠

tromboska
27. srp 2009

jasne ze som sa pytala...ale nejako oni sami nevedia...tak nam povedali ze mame skusat prirodzenou cestou...
ale je pravda ze mam vela stresov, tak si myslim ze u mna hraje velku rolu stres...uvidime.

Kedy ides na testy na trombo???

cukruska1920
27. srp 2009

no po prvej menstruacii sa mam ohlasit tak som zvedava.. budu robit aj genetiku tak mam prist aj s muzom...dufam ze do vianoc to bude lebo potom su uz dovolenky a co ja viem co a zbytocne sa to natiahne