Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katka28
15. bře 2008

Ahoj zulocka, aj u nas svieti nadherne slniecko, trosku som sa upravila a pootvarala okna dokoran. Nech nam to v bytiku presvieti 🙂
Juuuuj to mi dalo ale teda prace vsetko docitat, co ste zatial popisali 🙂 Naposledy som sa ozvala myslim pred vychodnymi prazdninami a to su uz asi dva tyzdne.
Zulocka, 38 - to je take kraaasne cislo 🙂 Pohladkaj za mna Matuska v brusku 🙂 Ako sa dnes citis?
Lenocka, drzte sa. Uz vedia deturence v skole, ze cakas dvojicky? Mam to teraz v hlave akesi popletene, tolko vela som toho naraz precitala. Vela oddychuj, nech ste s babulkami v poriadku. Mas to teraz tazke. A hlavne sa nestresuj. Kedy idete do poradne? Uz si videla babatka zvlast na usg?
Kappuska, aj ked nepise vela, bola som myslienkami s Tebou. Alinuska to napisala najlepsie, asi si taka solidarna, ze cakas do maja na nu. To tu potom bude paradicka! 🙂 🙂 🙂 Uz sa velmi tesakujem, ako to tu rozbehneme 😀
Dievcence, maj (aj april) je krasny mesiac na babatko a urcite bude priat. Len musite vela pracovat 🙂 🙂

katka28
15. bře 2008

U nas zatial ako tak v norme, bola som na tych vysetreniach, v utorok som bola na hematologii na odberoch, sla som na moc pred poradnou, bol tam cukor aj leukocyty, nakoniec poradna nebola, presunula sa na stvrtok. Zasla som aj na stitnu zlazu, bolo nie velmi dobre. TSH sa mi zvysil z 5 na 16,8 ☹ Tak mi dr. zvysila davku trojnasobne a o mesiac mam ist opat na kontrolu. Dufam, ze to uz bude v poriadku. Vo stvrtok som zasla do poradne, nebola nasa sestricka, bol to riadny chaos. Ale opytala som sa este raz na moc. V stredu som pila urologicky cajik, trosku som asi prechladla, mozno aj z toho tie leukocyty. A zjedla som styri cokoladove tycinky. Povedala som si, ze ked nejem sladke a mam cukor, tak ked budem jest sladke, tak ho mat nebudem? A predstavte si, ze vo stvrtok som mala moc uplne negativny. Po cukre a leukocytoch ani stopa 🙂 🙂 🙂 Velmi som sa potesila a preventivne si davam jednu cokoladovu tycinku denne 🙂 No a to najdolezitejsie, videla som babatko, je zive a hned mi kyvalo, ze ahoj mami 😀 Usmev na perach c. 50 minimalne a slzicky v ociach, asi tak som vyzerala. Je to naozaj nadherny pocit. Kopalo nozickami, rucickami, robilo kotrmelce, no maly zazrak 🙂 Najradsej by som si kupila usg, aby som ho mohla vidiet kazdy den 🙂 🙂 Som sibnuta. Aspon ze v stredu idem ku Dankovcikovi na nt vysetrenie. Zase babo uvidim. Dala som novu fotecku aj do albumu, vyzera ako snehuliacik 🙂
Na hemoske ma tiez vcelku potesili, trombocyty trosku klesli, teraz mam 68 tisic, ale vraj to nie je kriticke. Ostatne koagulacne faktory sa zlepsili. Dalsiu kontrolu mam az o mesiac. Dr. povedala, ze keby som nahodou citila kontrakcie, mam prist ale okamzite do nemocnice. Ale ako budem vediet, ze to je ono?
A najdolezitejsia sprava, manzelik mi pride na dovolenku, v sobotu rano pride a v stredu odide, ale mame skoro 5 dni pre seba. Straaaasne sa tesim. Uz mi nesmierne chyba. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
😀 😀 😀

zulok
15. bře 2008

Ahooj KAtka, jeeeeej, kráásne drobčiatko v brušku schovávaš, nádherné fotky máš v albumčoku, už sa teším, keď pribuden ďalšia. A perfektné, že sú leukocyty aj cukor vporiadku. A na hemoške, no si šikulka, samé dobreé výsledky. A s tým , že by si mala doma najradšej usg, tak to si preeesne vystihla, ale to by sme asi nič iné nerobili, len našich drobčekov otravovali 😅
A jeeeeeej, budete s milučkým spolu,tak to si pekne užite spoločnéé chvílky. juchuuu 😀
Tak už nech je sobota, že? Ocinko vás asni nespozná, pred ním bude kráásna tehulienka 😀

MAtúška som pohladkala, nacapil sa mi na ruku, tak sa mu to asi veeelmi páčilo, ďakujeeeem. Inak sa cítim výborne, len som nedočkavá ako fras 😅

andys004
15. bře 2008

Nazdárek zdraví vás kašpárek 😉 .Jak to tady čtu tak jen koukám a nestačím se divit co všechno vám dělají za vyšetření a jak často si vás hlídají.To já si pouze aplikovala fraxík a jednou za měsíc byl odběr krve,který taky udělala sestra z domácí péče a to bylo na to jak je krev naředěná 😝 .Tyto odběry začala dělat až od třetího měsíce.Je hezké jak o vás lékaři pečují.Dnes bylo opravdu krásně i u nás tak jsme toho museli využít a vyrazit na pořádnou procházku s naším malým dráčkem byli jsme v lese,tam je ohrada a pár jelenů a jeden je ochočenej tak ho chodíme krmit.Bydlíme na vesnici kde nic není tak to krmení máme jako zpestření všedních dnů.
Holky všechny se držte těhulkám at krásně miminka rostou.Katko krásná fotečka drobečka.Zulok Matúška též pozdravuj pohlazením.

Snažilky Kappuška,Alinuška at vám to konečně vyjde.

Katko to máš pravdu s tím usg,nejlepší by bylo,kdyby každá těhulka vyfasovala usg na devět měsíců a mohla pozorovat poklad,který nosí v bříšku.Já byla tak cvaknutá když jsem začala mít pohyby což bylo kupodivu už v 16tt tak když se delší dobu nehýbal tak jsem do něho strkala a když to nepomohlo tak jsem se bála a řvala ☹ ☹ jako blázen bylo to opravdu o nervy.Snad to příště 😅 bude lepší i když o to pochybuji.Dnes jsem se nějak rozepsala tak tedy dobrou noc,bohužel přes den moc času nemám protože moje zlatíčko je hyperaktivní,takže celé naší rodině dává zabrat(to je z toho jak jsem do něj pořád šťouchala). 😀 😀

Mějte se kráááááásně pa pa pa. 😀 🙂 😀 🙂

katka28
16. bře 2008

Ahojte, ozyvam sa aj dnes. No dnes uz nesvieti u nas slniecko. Ale aj tak je nadherne, sice nie som ktovieako vyspinkana, citala som do tretej rano, akosi sa mi nechceli zatvorit oci 🙂 Ale uz iba pat dni, tariraaa 🙂 😅 😀
Zulocka, kazde ranko zapnem maily a konika, citam, ci uz nieco a este nic. Ale nemate sa kam ponahlat. Este si vychutnaj Matuska v brusku, jeho nezne kopanceky, lebo uz o chvilocku ho budes drzat v naruci 🙂 Normalne Ti zdravo zavidim 🙂 9 mesiacov sa mi zda neskutocne dlho. Ja som pripravena uz teraz stat sa maminkou. Som ja ale nedockava 😵 Verim, ze aj ty, rano vstanes s tym, ze mozno vecer uz bude Matusko vonku
😀 a naopak. Juuujuj tak sa tesim. Uz sa neviem dockat (a urcite nie som tu sama), kedy si precitame stastnu novinku. Drzim prstiky.
Andy, aj ja nie som z velkeho mesta, sice vraj okresneho, ale nevyzera to tak 🙂 Muselo byt vcera na prechadzke nadhene. U nas tiez nic nie je a to myslim doslova. Dakujeme pekne za mile slova, este je velmi skoro, ale aj ja uz vecer ked zaspavam, drzim si brusko, ci nahodou nahodickou nieco nezacitim. A to si este pockame dost dlho.
Ale nasa Lenocka by uz coskoro mohla nieco citit. A to bude dvojnasobne. Raz od jedneho kopancek, potom kotrmelec a od druheho. Nech maminka nebude smutna. 🙂
Juuuj pisem uz somariny, ale tak to nejako prezivam, no co uz. Peknu nedelu a uspesny tyzden 🙂 🙂 🙂

zulok
16. bře 2008

Andys, to ono i keď ja byvam v BA, neznamená, že tu dačo je. 😒 s manželom sme také prírodené typy, tak radi chodíme do záhradky... a jelene by rozhodne neboli na škodu. Musí to tam byť náádherné a ešte keď krrmite takú huňatú papuľku.

Ahooj Katuška, verím, že si nedočkavá, kedy už budeš maminka a miminko sa narodí, ja som deesne nedočkavá. A ako už chodím, tak neviem, čo skôr a na internete toho moc nie je, tak stále oxidujem tu 😕
A pohyby už budeš cítiť raz dva, a to potom bude náádhera 😀

lenoc
17. bře 2008

Ahojte zlatíčka, zas na vás nemám moc času ☹ , lebo musím písať zameškané domáce úlohy z angliny (asi 5 textov, každý na A4).
ale nedá mi nepodeliť sa s vami o jednu správičku - včera, keď som po dlhšom čase bola v kostole, som pocítila po prvýkrát v brušku také jemnučké štekliace bublinky, bolo to nádherné, mala som čo robiť, aby som zadržala slzičky šťastia. a dnes to cítim s prestávkami asi od deviatej, hlavne ta pravej strane, na ľavej len občas. Ale to "pravé" bábo bolo aj na uzv vždy aktívnejšie.
nie som si stopercentne istá, že sú to pohyby, ale neviem si predstaviť, čo iné by to mohlo byť. Je to zlatučké a šteklí to.
Takže si Kati dobre prorokovala včera. teškám sa s tebou, že drahý príde na sviatky, to bude krása!

Zuločka, držka jsa,mojko a kukala som albumík, si krásne veľkonočné vajíčko, možno sa z neho do sviatkov stihne "vyliahuť" aj maličké ružovučké kuriatko.

Viac popíšem hádam v blízkej dobe.
cmuk.

zulok
17. bře 2008

Lenockaaaaaaaaaaaaaaaaa, juchuuuuuuuuuuuuuuuuu, gratulujeeeeeeem k pohybooom, je to onoooo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Zatial to ešte šteklí, počkaj za taký mesiac a po pár mesiacoch ťa po takom kopanci aj odhodí, ak sa do toho pustia obe naraz. Juuuuuj, veeeeeeeeeeeeelmi sa tešíííííííííííííííííííííííííííííííííím. 😀 😀 😀 😵 😵 😵

katka28
18. bře 2008

Lenocka, velmi sa tesakujeeeem s Tebou. To je nadhera 🙂 🙂 🙂 Len si pekne hladkaj aj lavu stranu, nech bublinkuje aj ona. Juuuj, normalne som z Teba hotova a aj ja mam slzicky a usmev od ucha k uchu. Pritom si hladkam brusko a hovorim, ze no vidis babatko, Lenocka svoje deticky uz citi. Uz sa neviem dockat, kedy budes pisat o tych kopancoch, co az odhadzuju 😀 😀 😀 , ktore spominala zulocka. 😵

Zajtra idem na to nt vysetrenie, dufam, ze to bude v poriadku. Velmi sa tesim, ale mam aj obavu. Ale to je asi prirodzene. Ide so mnou aj mamka, velmi by chcela byt pri vysetreni, ale asi sa nam to nepodari. Sice ma styri deti, ale vtedy neboli take moznosti, ako su teraz. Tesi sa mozno viac ako ja. 🙂 🙂 🙂
Tie posledne dni teraz pocitam, ako ked som bola mala, ze sa uz len trikrat vyspim a uz bude manzelik pri nas. Dnes som bola este nakupit nejake veci, domace klobasky, suncicku a ine mnamky. Najprv som toho nechcela vela, ved mne samej ani netreba, ale uz mam zase dovod vyvarat a vypekat. A to vam poviem, ze mam co robit, aby som vsetko stihla.

Kappuska, Alinuska kde ste? Este stale sarapati ten virus? Chybate nam tu 🙂

kapp
18. bře 2008

Ahojte babuľky moje zlatučké!

Lenočka - moja zlatá, normálne si mi vohnala slzičky do očí ... Zlatíčka tvoje malinké už kopkajú! 😀 😀 😀 To je úžasné!!!! 🙂 🙂 🙂

Zuločka - ešte si 2 v 1?

Katuška - držím pästičky pri tom vyšetrení... nebojkaj, dopadne dobre ... A nepreháňaj to s robotkou - na to som tu ja 😀 - ale fakt, dievčatko - nezabúdaj, že si kindervajko a musíš si dávať na seba pozor, dušička! Prepáč, babuľka, ja tak rada rozkazujem, aspoň tu na tomto fóre ... 😖 samoška, urob podľa seba ... ja som taký bojo, ja sa bojím aj za vás, tehuľky moje zlaté ...

Dneska mám náladu pod psa - dusík ešte nebol, takže vypaľovačka ma čaká zajtra - možno 😒 ... Ťahá sa to ako soplík z nosa ... 😖
A okrem toho, kočky moje zlaté - došli mi batérky, čo sa týka merania bazálnej teploty (dlho mi to nevydržalo, však?), snažilkovania len počas plodných dní a potom neunavného pozorovania "tehuľkovských" príznakov na sebe, už mám toho nejak dosť... Povedali sme si s manželíkom, že sa budeme milovať vtedy, kedy sa nám bude chcieť, nie vtedy, keď musíme, a že povolíme tomu uzdu = všetkému, čo sa týka bábätka ... Možno to bude lepšie, a zrovna sa zadarí, keď nebudeme na to tak tlačiť. A možno zostaneme nakoniec pri jednom, aj keď by som bola smutná - a nielen ja, hlavne Nana ... ale urobila som maximum, kočky ...
Posledná MS mi vzala veľa nádejí a snov - bola som hrozne rozčarovaná a smutná ... Zbytočne budem vravieť, že je to nespravodlivé ... asi pre niečo sa nedarí - a možno je to práve preto, že tak veľmi chcem ... Tak to necháme na vyššiu moc ...
Myslím, že ma chápete, babuľky - nemám už energiu na sledovanie bazálnej krivky a teploty ... ☹ , potrebujem oddych v tomto smere ...

Prajem pekný dníček, bambuľky!

alinuska
18. bře 2008

Kukuk bambulky, tu som aj ja, vas pekne pozorujem ako si tu stebotate, ale teraz uz musiam "zasiahnut", lebo tu citam nejake chmary u Kappusky - mojej zlatej solidarnej bojovnice 😒 . Kappus, nechcem pocut ziadne stavy depky, no dobre, trosku sa postazovat dovolime, vsakze baby, ale iba trosinku a ide sa dalej!!! Ved si vezmi mna...ja na babo cakam uz 8 rokov a nemam ziadneho zolika v zalohe, ale este sa nevzdam, aj ked to niekedy so mnou zalomcuje ajajajajajajajaj... 😠 ☹ A Kappus, nezabudaj, ze bojujeme spolu, tak aj tehotnieme spolu a ja sa uz fakt chystam o mesiac, takze startuj 😠 😅 😵 !!!!!!!!!!!!!!!!! A zajtra ti drzim palceky na koznom, a uz ma aj bolia, vsak od piatka stiskam 😀 😀 😀 ....ale tolko este vydrziiim 😉

Zulocka, Velka noc sa blizi...si este cela 😉 ?????? Drz sa babulka a tesim sa na nove spravy!!!

Lenocka, takze v kostoliku si prvykrat pocitila to steklenie? Vidis, vyssia moc... Pri dvojcatkach zvyknu byt tie pohyby skor, takze je to 100 % ono 🙂 😵 .

Katuska, mas super snehuliacika v brusku. A viem si predstavit, ako sa tesis na manzelika, moj chodil cely januar "iba" na tyzdnovky a tak som sa nanho straaaasne tesila v piatok, ako keby bol prec neviam ako dlho...proste nam chybaju tie nase polovicky 😉 😀

Babulky tehulky, drzkajte sa nam a poslite nejake tehu bacily, nech sa raz-dva nakazime 😅 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

galanta
19. bře 2008

ahoj,dievcata.pozeram,ze aj vam sa zulok uz neopzvala 2 dni.ak to nahodou uz na nu prislo,tak jej moc drzme palce,nech vsetko dobre dopadne.myslim na nu stale. 😉 mozno je uz aj matusko na svete. 🙂

alinuska
19. bře 2008

Baby, nejako nam to tu viazne, furt nakukam a nikde nikto, kde ste vsetky???????????? 🙄 😝

Zulocka nasa zlata, asi uz niekde tlaci 😀 , alebo sa uz tesi s Matuskom v naruci 😵 Neviem, len hadam, ale moje telepaticke schopnosti ma sklamali, tak aby som nesirila poplasne spravy 😝 ?!

Kappuska asi relaxuje po tom vypalovani. Kappusik, tak ako som slubila: fuuuuukaaaaam 😉

Lenocka, vcera som akosi v tom uzase pozabudla 😒 , gratulujem k prvym pohybom 😅 ! Davajte na seba pozor !!!

Katuska, aj ty nam o chvilocku budes hlasit, ze ti v brusku mravenci, ved to tak rychlo vsetko letiii...aha na Zulocku, vcera hlasila fazulku a dnes uz rodi 🙂 ...

Na dnes mi padla, ale zajtra chcem vidiet nove spravy, tak sa zlaticka moje cinte!!!

cmuk

kapp
19. bře 2008

Ahojko bambuľky!

Alinuška moja zlatá, asi ťa znovu sklamem - ja sa dnes ráno dovalím psychicky pripravená 😝 na vypaľovačku a bola tam iba sestrička, ktorá zahlásila, že pani doktorka si zobrala neplánovanú dovolenku a že kto chce vypaľovať, musí si počkať - po Veľkej noci budú mať tekutý dusík - takže ma to skoro zložilo 😀 - od radosti, že budem mať Veľkú noc v pohodičke bez opuchov. Však ono ma to počká ☹ ... Ozaj - bambuľka, keď sme tu momentálne ostali len my dve (zdravím Galantu - krásny 33tt! 😉 ) - spýtam sa ťa znovu na ten Wobenzym - pochváliš ma - dnes som si ho kúpila 😎 a zrovna 200 tbl 😲 !. Len mám troška chaos v užívaní - oni tam píšu, že štartovacia dávka je minimálne 3 x 5 tbl denne 😖 - a udržovacia dávka 3 x 3tbl denne - je to OK? Tak veľa? Koľko si brala ty? Inak - prepáč, babuľka, že som sa dnes neozvala, ale nemala som náladičku - ešte ma držala depka ... Vieš, dušička, ja si fakt myslím, že troška poľavím ... chňápeš - nebudem sa proste toľko sledovať a hlavne budeme "viesť rozhovory" s manželíkom, keď budeme mať chuť, nie keď budeme musieť - len v čase ovulky ... No už som si fakt pripadala ako CHODIACA SPERMOBANKA 😀 😀 😀 ...

Alinuška, vieš si aj ja myslím, že naša Zuločka už má potom a Matúška už usilovne pestuje? 😀 😀 😀 Už sa teším, ako nám to celé popíše - som zveeeedavvááá moc, moc, moc 😉 ...

Katuška - ako sme dopadli na vyšetrení?

Lenočka - zopakovali sa nám pohyby?

lili01
19. bře 2008

ahoj bambulky 😀
nestíhám vás dočítat,tak jen děkuji za gratulace holky zlaté... 😵
těhulky držte se a snažilky tfuj,tfuj hodně štěstíčka 😉

zuločku drž se holka už se ti to taky krátí,tak at všechno dobře dopadne a budeš brzy držet uzlíček v náručí

jen vás jdu opět narychlo pozdravit a přihodit jednu fotečku z dneška,kdy se Adámek konečně pořádně podíval když se fotil 😅 😀 ,jinak většinou pořád chrní.ještě je v nemocnici,ale už na postýlce a v pátek nebo po neděli by měl jít domů
tak se tu mějte krásně,zase nakouknu papáá

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

katka28
19. bře 2008

Ahojte dievcence 🙂
juuj, aj ja si myslim, ze zulocka uz drzi Matuska v naruci. Este sa nestalo, ze by sa neozvala. Tiez sa tesim, ako nam to tu vsetko popise. Dufam, ze sa maju obaja dobre a sladko uz oddychuju 🙂 🙂 🙂
Kappuska, snazilkujte stale, ked budete mat chut. Pevne verim, ze to uz coskoro vyjde. Ono to pride a ani nebudes vediet ako. A ozyvaj sa, my Ta tu vsetky potrebujeme 🙂 , aj ked budu depky.
Lili, mas nadherneho synceka. Nemohla som sa na neho vynadivat. Prajem vam obom vela zdravicka a vsetkeho dobreho 🙂

Tak a teraz ako som dopadla. Este po ceste do KE mi volala sestricka, ze dr. ma mimoriadnu situaciu, ze dnes ordinovat nebude a preobjednala ma na sobotu. Najprv ma to skoro polozilo, zbytocna cesta, ale aspon som bola na tych kombinovanych krvnych testoch, ktore treba urobit spolu s usg. Neviem, ci mi tak dobre pichla, ale na tamponiku som nemala ziadnu krv. Si predstavte! A normalne mi nestacia tri na sebe, co mi pretecie krvicka. Bola som velmi prekvapena. Sobota mi velmi nevyhovuje, pride rano manzelik, bude unaveny, treba este vela pripravit a ja pojdem do KE. No mozno pojde so mnou. Uvidime, ako sa bude citit, ci nebude prilis unaveny.
No v kazdom pripade sa uz len dvakrat vyspim a bude pri mne.

kapp
20. bře 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Katuška - to je supriš, že ti aspoň urobilli tie kombinované krvné testy - aspoň niečo ... škoda, že sa budeš musieť ešte tarákať do KE v sobotku, kedy by si si mohla užívať manželíka ... Ale nebojkaj - uvidíš, oni sa tam dlho s tebou babrať nebudú - bude sobotka, tiež bude chcieť byť doktorka skôr doma - to bude jedna noha sem a druhá tam 😀 a potom už bude manželík len tvooooooj 🙂 🙂 🙂 , tak ho dobre vystískaj 😅 (už len raz sa s miminkom vyspinkáte a taťko bude pri vás 😉 ) = bude hrdý na maminku-tehuľku, že to tu tak suprovsky sama zvládaš! A 13tt - to už bude aj brušenko - tak sa tatinko bude vytešovať ... 😉 Kati a kedy budeš mať výsledky z tých vyšetrení? A čo sa týka tej krvičky na tampóniku - ja tiež mávam celý krvavý - jak po návšteve upírieho centra 😀
Jeeej - Katuš a ďakujem za kompliment, že ma tu všetky potrebujete - 😀 - to ma normálne pri srdiečku zahrialo! 😅 Ste zlaté kočky moje! Vy ste tak statočné a trpezlivé ... vy ma asi z tých mojich "depiek" dostanete... Ale nie - ja som väčšinou skôr optimista, ale mám pocit, že na toho nášho druhého anjelika asi moc tlačím ... Asi mi chce povedať: "Mamina, nechaj to na mňa, ja viem, kedy mám prísť do tvojho bruška ... 😅 "

Lili - Adámek je náááááádhernučký ... Nech ti len radosť robí, dušička! Držkaj sa nám v nemocnici!

Alinuška - kde si? Kašli na šéfa a na robotku a skoč k nám! 😝

Lenočka - už sú prázdninky, tak pekne nožičky vylož a kukni tu k nám 😀 😀 😀 a voľačo nám v trojke napíšte!

alinuska
20. bře 2008

Ahojte slniecka, krasny den sa dnes crta a 4 dni volna pred nami pracujucimi, tak sa vytesujem hned zrana.

Zulocka sa nam stale neozyva, tak je to asi tutovka... 😕

Kappuska, takze nakoniec si sa dala ukecat na ten Wobenzym, co si sa tak rozhodla? No, ja som na nom uz ani neviem kolkykrat, ale teraz ma trosinku sklamal, lebo by ma mal chranit, teda imunitu, a ja som stale nedoliecena a beriem uz druhe antibiotika 😠 . Avsak asi to bude tym prednisonom, co mi naopak znizuje imunitu, tak preto sa to asi tak vlecie 🙄 . No, tie davky su naozaj take, ale neboj, v pohode sa to da. Mne to pripada, ze beriem lentilky 😉 . Ja ked som si ho prvykrat pred skoro tromi rokmi nasadila, tak som ho brala v davke az 3x5 tbl., ale to prave kvoli mojim vleklym problemom s prieduskami. V letaku pise, ze pri akutnych stavoch ho treba brat v tejto davke alebo este vacsej az 3x10 (podla ochorenia). Pri chronickych staci udrziavacia davka 3x3 tbl. Moja hematologicka mi odporucala brat tuto udrziavaciu davku a to podla schemy, ktoru mi ona navrhla s postupnym pridavanim az na 3x3. Mam to ale doma, takze ti to pisnem az po sviatkoch, ak to pocka 😎 . A ten warfarin som nakoniec v zlozeni nenasla 🙂 !!! Prsteky budem teda drzat po Velkej noci, teraz sviatkujeme, OK??? A zasa pofukam, vsak uz musi byt u vas z toho riadne vetrisko 😀 😀 😀 ... A mas pravdu, treba sa uvolnit a aspon na nejaky cas to vyhodit z hlavy, aj ked viem, ze nie vzdy a nie celkom to ide 😠 . Ja sa do merania ani nepustam, jednak by to nemalo zmysel u mojich PCO a jednak by mi z toho totalne sibalo, tak take it easy a ono to pride...snad...urcite...musi!!!!!!!!!!! 😵

Lili, musim sa len opakovat, Adamko je nadherne babatko, sa nad nim normalne rozplyvam 😅 !

Katuska, tak nech tie dni do prichodu manzela rychlo zbehnu a vy ste uz vsetci 3 spolu! To na ake vysetrenie mas ist v sobotu 😕 ????? Co tie kombinovane krvne testy, to bol ten cross-match? Vsak to musi ist na krv aj manzel, nie?! Vies o tom nieco viacej, lebo ja stale nist 😒 .

Lenocka, ako moja? Bubulky posluchaju? Drzte sa!!!

Babulky, vsetkym vam prajem krasne sviatky, vela sibacov a olievacov, nech sme cely rok a furt zdravucke!!! 😀

alinuska
20. bře 2008

Kappuska, sranda, asi sme to pisali naraz, tak predsa telepatia ako-tak funguje... 😉 😀

kapp
20. bře 2008

Jasnačka, že funguje telepatia, Alinuška 😉 - v pohodičke to stačí po Veľkej noci - ale ja som zvedavica zvedavá 😀 - asi by som skúsila tú 3 x 3tbl - ja si myslím, že tou udržovacou dávkou 3x3tbl nič nepokazím, čo povieš? A nežiadúce účinky - nemala si žiadne? Žiadne naháňačky-preháňačky, prípadne bolesti bruška, nič? Keď sa ti bude dať, skús ešte odpísať, keď nie - neva - prajem tiež krásne sviatky ...

alinuska
20. bře 2008

Bogarik, k tej davke 3x3 som sa dopracovala naposledy asi po 9 dnoch, lebo som zacinala postupne...1-0-0, 1-0-1, 1-1-1, 2-1-1, 2-1-2, 2-2-2, 3-2-2, 3-2-3, 3-3-3 ...vidis, aj som si na tu schemu spomenula, len neviem, ci presne 😕 ?!?!?!? Ale predtym som nikdy nezacinala postupne, rovno 3x5 a hotovo 😝 . Pozriem sa na to doma a dam vediet, OK? A zle mi nebolo, aspon som to nejako nevnimala katastroficky. Mozno trosinka pri tych vacsich davkach, ale pre ten dovod mi to stalo, tak som sa premohla, resp. znizila davku a uz to slo bezproblemov 😉 .

Este raz veselu Velku noc prajem 😀 a potom zasa drzim na tu vypalovacku pasticky a budem fuuukaaaat 🙂 !!!

Papa

lenoc
20. bře 2008

ahoj babulky moje, tak uz som si ista, ze to co citim jem rvenie mojich drobcekov, ten napavo sa vrti s prestavkam cely den, ten nalavo len sem-tam, ale ja ich hladkam a lubkam obidvoch.

Aj ja som mala stale popcit, ze Zulocka nam asi uz nie je 2v1 a vedela som, ze chodieva do jednej diskusie na emimino, tak aha, co som vypatrala:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

😅 😅 😅 Ak som dobre pochopila, na tej fotecke je Matusko. Krasavec, cela mamina. Idem to tam este postudovat, len som vam to sem chcela rychlo hodit. Moc sa tesim.

prijemne stravene sviatky prajem, odychnite si, ak sa bude dat.

lenoc
20. bře 2008

No jasne, je to "nas" Matusko. Az teraz som si pozrela tu stranku az po spodok.
Zulocka, dufam, ze sa nenahnevas, ze som sa tam "hrabala" na tej stranke, ale bola som moc zvedava a strasne sa z toho teraz vytesujem. Aj slzicky mi vbehli do oci. Moje zlate, tak uz je drobcek na svete, obrovska gratulacia maminke aj tatinovi. Hlavne, nech ste zdravi a mozte ist coskoro domkov, nech drobcek dobre papka a malo placka. CMUK! 🤐 🤐 🤐 Tak pohladkaj potm odo mna drobceka uz naozaj a napis, ako sa maate, ako porod a tak, ked budes mat cas, ty nasa maminka.
Este furt som z toho mimo. 😀

katka28
20. bře 2008

Ahojte,
Zulocka, blahozelam ku krasnemu syncekovi . Hned ako nam Lenka dala link, mrkla som tam. Ste nadherni. 🙂 🙂 🙂 Maminka nasa, prajem Ti, aby ste boli obaja zdravucki, nech ste skoro doma pri tatinovi. Daj Matuskovi za mna pusku a pohladkaj ho a ked budes mat potom cas, ozvi sa. Nielen Lenocka je zvedava. Drzte sa! 🙂

zulok
20. bře 2008

Ahoj,
tu Zulokov manzel 🙂 ospravedlnujem sa, ze davam prispevok neskoro a nakoniec ste to nasli na emimine 🙂)
Takze v pondelok vecer sa to zbehlo dost rychlo a o druhej v noci sme uz mali matuska 🙂 (2850g, 48cm)
Zuzka aj Matusko sa maju dobre, uz aj koji a asi v sobotu pridu domov..
Tak sa zatial majte pekne,
Brano

kapp
21. bře 2008

Hurááááááááááááá 😀 😀 😀 - ďakujeme za oznamko - Braňo, pozdravuj od nás maminku aj vášho Matúška - je krásnučký... 🙂 ako jeho maminka 😉 ...

"Nadišla tá šťastná chvíľa,
matka synka porodila.
Nech Vám v zdraví, láske rastie,
nech Vám dáva iba šťastie.
Vo dne, v noci, skrátka stále,
nech Vás teší - chlapča malé ... 😀 "

Jáááj, Matúško, vohnal si mi slzičky do očí ... konečne si s maminkou 😀 😀 😀 Normálne som bulila ako malá 😅 😅 😅 ...

Lenočka - ďakujeme za tipa 😉 , si šikulka, že si ich (našu Zuločku a Matúška) "vyňuchala" 😀 ... A som strašne rada, že už cítiš pohyby drobčekov - hovoríš, že ten "pravý" bude také šidielko, a ten "naľavo" zase kliďas... 😀 Moja zlatá, teším sa s tebou - som z toho úplne mimo 😅 , ako vám pribúdajú tt ... Ten čas tak rýchlo letí ...

Katuš - zajtra držím palčeky na to vyšetrenie - tfuj, tfuj, tfuj - nech dobre dopadnete 😀 ...

kapp
21. bře 2008

Lenočka - ty tajnostkárka 😉 - ty máš nové fotečky v albumíku! Jéééééj, maminka, ty máš krásne brušenko 😅 ... Ale, babuľka, nabudúce sa trošku usmej, prosííííím 😅 ... No kočky - ja som z vás mimo 😀 ...

lenoc
21. bře 2008

jeeeej, tak uz to tu mame aj oficialne! Dakujeme.

Fakt strasne rychlo to bezi, ale vychutnavam si to, je to krasne obdobie. Ved to mi hadam aj potvrdis z vlastnej skusenosti - aj ked si lezala v nemocke, urcite bolo krasne byt tehotna, citit ako sa Nanuska hybe v brusku. joj a ked uz bola na svete, to len bolo radosti - tak ak oto teraz preziva Zulocka - Zuzicka. Inak sranda, ale mam viacero kamosiek s tymto menom.

Dakujem za pochvalu bruska. To som len vcera nahodila, takze to az tak dlho nebolo tajne. OK, nabuduce nahodim smev (mozno c. 50) Vies, ze v skutocnosti mi to brusko pripada dost velke, ale na fotkach je este vacsie. A pocula som, ze v lete ma byt horuco. Tak na balkone postavime detsky bazen a budem sa tvarit ako velryba. Ale moje plany stroskotavaju na myslienke, ako sa z toho bazena potom dostanem von. To bude asi problem. Hmmm. 😀

Jedna moja ziacka "umiera" kazdy den, ked pridem do triedy a vidi moje brusko. Vraj sa jej to strasne paci.

A ty si nedas do albumiku fotecku tvojej krasavice, alebo aj jej maminky. Hm? No, nechcem ta nutit, ale som zvedava ake dve kocky ma doma vas tatino.

lenoc
21. bře 2008

Zabudla som: Ako budete travit sviatky? Domka cakat na sibacov? My budeme doma, len v nedelu ideme k nasim na obed. Aj tak musm este dopisat nejaku anglinu, opravit pisomky, naucit sa na test z AJ (streda) a co je najhorsie - vypisat mojim deviatakom hodnotenia do prihlasok na str. skoly. Jak sa mi chceeeee. 😖

kapp
22. bře 2008

Jeeej, Lenočka - tá "veľryba v detskom bazéniku" má dostala 😀 ... ˇ
Áno, kočka, bolo to krásne, keď sa mi Nanuška mrvkala v brušku - pamätám si na to dobre - na také veci nezabudneš ... 😀 Spomínam, ako mi to mrvkanie chýbalo, keď sa narodila - bolo to tak odrazu 😝 ... nám vtedy šupelo = mám také "polnočné dieťa", kvôli nám narýchlo dávali dokopy operačný tím ... no boli šikovní, o polnoci zistili, že je zle = bola som už dosť otvorená, a 40 minút po polnoci mám už malú písanú v papieroch. Bála som sa, či sa jej niečo nestalo - nehýbala sa mi zo 2 hodinky, upozorňovala som na to sestru na oddelení, ale tá tvrdila, že si vymýšľam - až potom službukonajúci lekár zistil, že je zle ... 😒 Ale zvládli sme to - malú som videla až ráno - mala krásnych 2862g a 50cm, bola najkrajšie bábätko na oddelení= pre každú maminku je to jej dieťatko naj ..., takže určite podobné pocity má aj naša Zuločka. Babuľky, nie je nič krajšie, ako pritúliť toho mäkkučkého voňavučkého tvora k sebe - keď sa k vám tak dôverčivo pritúli 😉 ... Je to krásne - spoznáte to samy ...

A čo sa týka našich fotiek - špekulujem nad tým už dávno - len musím dofotiť film a potom tam hodím fotky... Predpokladám, že ich treba nascanovať a potom vlepiť ako obrázok, nie? Poradíš, Lenoč? 😉

A Veľká noc - z duše ju neznášam ... fakt - Vianoce milujem 😀 , celý byt vyzdobený a teraz? Jeden zajac u nás "straší" v obývačke ... 😒 Šibačov budeme čakať domka - Nana sa už "strašne teší" ... 😀 a ja chystám 20-korunáky 😖 ... zase sa u nás dvere nezastavia ... A v nedeľu ideme tiež našim ... stretneme sa tam so sestrou - aspoň sa vybláznim s malým Maťkom - už má 1,5roka 😀 ... To mám také lízatko, je to moje krstiatko, takže má chudák smolu, vždy ho vyboštekujem od hlavy až po päty 😅 = segra má radosť 😉 !