Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sivula
11. srp 2008

Ahojte bojovníčky,

tak ste mi riadne dali zabrať. To sa robí toľko noviniek na víkend písať, keď nemám prístup na net? No ale poporiadku.

kapp -veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelkaaaaaaaaaaaaaaaaa gratulacia 😵 😵 😵 Konečne aj na fore. Nahnala si mi strach, ked si sa koncom týždňa neozvala. To mi nesmieš robiť, veď vieš, že som za dvoch 😀 A nezabudni kontrolovať všetkých, aby si poriadne umyvali ruky od psíka. My máme tiež 9týždňové šťena, tak viem....prečo. Vitaj v klube clexaniek 😉 Mne to ten moj nedokaze pichnúť a ani by som to od neho nechcela. Ja si to jednoducho chcem pichať sama, som masochista 😀 Pridávam sa k tanity a prajem - nech bije (srdiečko)!

baby, potvrdzuje sa moja teoria o polovičnom úspechu - vyčistiť si hlavu je naozaj dôležité! Treba sa zaoberať niečím iným a príde to coby dup. Tak vezmite metly a vysávače(tie modernejšie 😉 ) a hor sa do upratovania.

ali - k tej tvojej otazke - ak su obaja rodičia homozygoti v hocijakom znaku (resp. géne), tak deti budú presne také isté ako rodičia, bez výnimky. Nemajú totiž na výber 😒 Ale nie vždy je to zlé. Napr. modrookí rodičia majú iba modrooké deti 😉

lenoc - tak ste sa pekne zregenerovali po dovče. S tým plačom je to fajn, uvoľní sa to napätie. Inak máš švagrinú s dosť drsným humorom. Asi ju baví robiť ľuďom jazvy na srdci. Ja sa tiež utešujem, že malú by už zachránili, keby.... Lenže malý sa narodil v 31tt a predsa to nestačilo. Hrozne závisí od toho, či je tam ešte aj niečo iné - zdrav.komplikácie a pod. Tak stále tŕpnem, čo bude -nebude teraz. Ozaj, lekara si už asi zmenila, že?

loli - tak ta svokra no hrúza. Mňa tiež bolí, keď nieto považuje malého za vzduch. Dokonca sa nás suseda pýtala (svokru - keby muža, tak to asi suseda neprežije, ale aj svokra mala čo robiť, aby sa ovládla), že prečo vraj robíme pohreb, či sa to aj pri takých maličkých robí. Na zabitie. Ani na to nechcem myslieť. Niektorí sú riadne blbí a vôbec si neuvedomujú, že ubližujú. U nás sa nikto netvári, že nič. Považujeme ho za člena rodiny, aj keď tu už medzi nami nie je. Aj na Vianoce mal svôj symbolický tanierik na stole.

Vekový rozdiel sa nedá zovšeobecniť. Niekedy si nevychádzajú decká ani keď sú s ročným rozdielom a niekedy zase ani s 10 ročným. Asi to všetko závisí aj od rodičov, aby to vedeli ukočírovať a pripraviť to prvé na príchod druhého - pre nich zvyčajne konkurencie. 😒 My sme traja súrodenci a mama nás stihla do troch rokov všetkých 😉 A predsa ani u nas neboli ideálne vzťahy - hlavne v puberte. Dnes je to lepšie, ale aj tak si niekedy skočíme riadne do vlasoch od samej lásky 😀

Ja mám také rozhodené hormóny poslednú dobu. Dokážu ma rozplakať aj blbosti. V sobotu som plakala kvoli tomu, že som musela vyhodit 5 balíkov ryže, lebo bola plesnivá (asi mám vlhko v skrini). Tak mi to prišlo ľúto. Som teda riadny magor. Kati, jabluncanka - máte aj vy také záchvaty?
Inak v pondelok bud. tyzden pride moja nastupnica v robotke, tak budem mať čo robiť, než odídem. 1.september sa blíži! Už sa neviem dočkať. A pre istotu si musím tento týždeň zbaliť tašku do nemocnice. Pre každy prípad.

Ozaj, aká tabuľka sa tu robí? Niečo som čítala na predchádzajúcich stranách.

lola19
11. srp 2008

Sivulka, tebe podla toho co citam posielala margarita tie cviky podla Mojzisovej, ak ano posli ich aj mne zlaticko 😉 Mna Vam tak boli chrbtica na zblaznenie, tak chcem skusit to cvicenie 😵

kapp
11. srp 2008

Lolika - prepáč, ja som predtým ani nezareagovala na tých tvojich svokrovcov ... Vieš, takých ľudí nechápem, prečo ubližujú ostatným 😒 - čo nechápu, že žena, ktorá v sebe nosí dieťatko, s ním komunikuje od samého začiatku a keď sa - nedajboh - stane niečo také hrozné, že oňho príde, je úplne jedno, v ktorom tt 😔 - ona ho bude považovať za svoje dieťa! Prepáč, že to vravím, ale tvoja svokra musí byť riadna bezcitná potvora 😖 - ešte raz prepáč, nechcem urážať, ale ako sa môže tak správať ... že tvojho anjelíčka = dcérku ani nepovažuje za vnučku? Úplne ťa chápem, aj mňa by sa to dotklo. Ja mám tiež svokrovcov riadnych agresorov, ale toto by si nedovolili - svokor možno, ale svokra nie ...
A bolesti chrbátika to nie je bohviečo 😒 , to cvičenie by malo pomôcť - môj mužíček má tiež problémiky s chrbátom a má doma takú veľkú loptu na cvičenie a na nej cvičí a veľmi mu to pomáha ... chodil pravidelne na rehabilitáciu a tam ho naučili cviky - keď chceš, popýtam sa ho, a skúsim ti to nejak "rukami-nohami" opísať - keď by nepomohlo to Mojžišovej cvičenie ... 😀

Sivulka - bambuľka, nestíhala som ti už odpovedať, lebo ako som ti písala v IP, vrátili sme sa neskoro od gyndoška ... Tiež si si svoje odskákala - ale je krásne, fakt krásne, keď rátaš svojho zosnulého synčeka medzi svoje detičky a uctíš si jeho pamiatku položením tanierikom na stôl na Vianoce - jaaaaj, slzičky mi vyhŕkli 😔 ... Ja teraz bulím nad všetkým - ešte aj nad animovanými rozprávkami 😀 (ty hovoríš že nad ryžou - no vidíš mne stačí aj animácia! 😝 ) - čo to bolo naposledy - aha "Doba ľadová 1" na videokazetke - s Nanou sme pozerali domka a ja som plakala ako divá... Počkaj - Sivulka - keď budem mať tvoje tt - to budem jedno slzavé údolie! 😀

kapp
11. srp 2008

Sivulka - a ja som zabudla - ty nám už 1.9. zdrháš na MD, že? 😀 A bambuľka, ako sa nám budeš ozývať - tuším si spomínala, že máš PC iba v práci, alebo sa mýlim?

dyna
11. srp 2008

ahojte, som tu nová. chodím do gynfivu, už viac ako rok. 2x IVF neúsp.+1x KET neúsp. Pri 1.IVF HCG okolo 500 ale potom ☹ pred 3rokmi som bola spontánne tehotná, ale v 11.týždni sa tehotenstvo skončilo potratom ☹ ☹ ☹ V Gynfive mi potvrdili vrodenú trombolfíliu: faktor V Leiden G169 1A heterozygot a MTHFR C677T heterozygot. Má niekto z vás takú istú diagnostiku? teraz sa chystám na 3.IVF v sept.-okt.

alinuska
12. srp 2008

Kappus, ty tajnostkarka jedna 🤐 , dostanes na zadok 😠 , ale chapem ta, aj ja by som to zo zaciatku tajila, ak nie az do konca 😀 . Straaasne moc ti gratulujem a prajem, nech od bijuceho srdiecka sa prebojujete v marci az do perinky 😵 !!! Drzim moc palce!!! Aj ked, priznam sa, na druhej strane ma to rozosmutnelo, lebo mi to pripomenulo, ze ja nic, ale fakt ti to moc prajem, lebo viem, ako si sa natrapila a ako si to uz pomaly vzdala...a tu ajhla 😉

Drz sa babulka aj s babuliatkom, nech ste zdravucki a pekne rastiete a prosperujete a bodaj by sme vas coskoro vsetky nasledovali!!! 🙂

zrnik1
12. srp 2008

Priznajte sa, ktora este taji take suuper spravy ako KAPPuska?
Veeelmi sa tesim a prajem pohodove tehotenstvo.

Odisla som od DR.Bolo to divne a smutne, ešte mi stihla povedat, akého mam krasneho synceka a tak...
No ale mame to uz za sebou. Ideme skusit noveho.Dufam, ze to prinesie len pozitiva.

dostala som tretiu mrchu.Manžel už na mňa tak divne pozerá, že či už nezačneme pokúšať šťastie.
Ja som za každú srandu.Veď som pod hematologickou kontrolou, tak čo sa môže stať 😀 .

Pekný deň

kapp
12. srp 2008

Alinuška - nehnevaj sa, kočka - keď ja som ti tomu nemohla uveriť, a neverím tomu asi doteraz 😝 - len ráno, keď nám je nevoľno od žalúdka, ťahá sa to až do cca 17,00 hodky - potom ma napadne - HUPS - však ty si tehotná, tak čo? Nevoľnosti patria k tomu, no nie? Vieš, ja som sa to bála povedať skôr, aby som to nezakríkla ... preto som to tajila až do prvej akcie srdiečka ... Ani manžel tomu nechce veriť - no chápeš, mali sme obdobia, kedy sme sa snažili o dušu, užívala som poctivo Acidum folicum + Calibrum babyplan a sem-tam aj Gynex - a nič ... sledovala bazálnu teplotu - pamätáš si to sklamanie u mňa, keď sa dostavila MS ... A zrazu - sme vynechali 2 mesiace v snažilkovaní - milovali sme sa len vtedy, keď sme mali chuť, nejedla som žiadnu kyselinu listovú - len v prírodnej forme (za to by som si zaslúžila na zadok) - a k tomu kopec starostí ohľadom Naninho prijímania, práce a zrazu len mrcha začala meškať - no hovorím si, to kvôli tým antibiotikám, čo som užívala po poštípaní Benyho blchou a Zodacu a potom mi to nedalo a urobila som si prvý testík - no skoro som odpadla, keď som zbadala 2 jasné a zreteľné // - žiadne slabučké - jasné a zreteľné ... No hovorím si - už si dohľadala prácu (a to som chodila po konkurzoch a všade rozdávala žiadosti o prijatie do PP) - išla som za manželom (malá ešte spala) a hovorím - KUKNI - a on sa začal straaaašne smiať ... 😅 Dúfam, že ten smiech mu ostane ešte dobrých 8 mesiacov ... Nemáme ešte vyhrané, ale dúfam, že to všetko bude napredovať správnm smerom ... Neboj - Alinuška - dočkáš sa aj ty, vtedy, keď to budeš najmenej čakať - ako ja! 😀

Zrník - ďakujeme ...
A určite zmena dr. prinesie pozitíva - uvidíš - je to krok vpred! A jasné - sranda musí byť - len skúšajte, dušička = manžel sa len poteší ... (viem to podľa môjho - ten sa vždy tešil na túto činnosť 😀 !)

kapp
12. srp 2008

Dynuška - ja mám V.Leiden - heterozygot a MTHFR C677T - dokonca homozygot a mám jednu zdravú krásnu slečnu a ďalšie na ceste - ešte len na začiatku, ale predsa ... Manžel mi pichá Clexane do ramien + Acidum folicum ...
Nasadili ti nejakú predkoncepčnú liečbu pre 3.IVF?

margarita
12. srp 2008

kappuska, ja Ti v tom tajeni uplne rozumiem, tiez sme si s manzelom predsavzali, ze dalsie tehotenstvo budeme tajit az ako dlho to pojde, lebo hoci ani tymi predoslymi sme sa nestihli pochvalit ☹ a uz skoncili, jednoducho to mame strach zakriknut 😒 a mas pravdu, ze nikto nikdy nema vyhrane az do porodu, a bohuzial casto ani potom 😔 ale...hlavne je to nevzdat a dufat, ze vsetko dobre dopadne.
Myslim na Teba aj ine tehulky a snazilky z tejto temy, majte sa kraaaasne 🙂

dyna
12. srp 2008

Ahoj Kappuska, nevieš predstaviť akú dobrú náladu mi robila 🙂 🙂 🙂 ďakujem. už som bola trošku rozhorčená. Ja som píchala Fragmin, Clexane vôbec nepoznám. U hematologa ešte som nebola, v sept. alebo možno, že ešte teraz koncom augusta ho navštívim. Teraz čítam, že si už v 8.týž. 🙂 teším sa s tebou

kapp
12. srp 2008

Dynuška - to je dobrá cesta - tá návšteva hematológa - oni sú tam šikulkovia, dokážu pomôcť ... Fragmin zase nepoznám ja 😀 ... Clexane si pichala naša zlatá Zuločka a Sivulka, Katuš neviem, čo si pichá - Mounty tuším nič a ani Jablučanka - sa mi zdá, že iba kyselinu listovú ...
Neboj - bambuľka, dobre to do tretice dopadne ...

Margaritka - díky za pochopenie, ešte sme to rodine nepovedali, asi počkáme ešte nejaký ten týždnik, možno dva ... uvidíme, tiež sa bojíme, aby sme to nezakríkli ...

Inak - naša Zuločka mala včera meninky - Zuzanky bolo - VŠETKO LEN TO NAJLEPŠIE, DUŠIČKA! 😀 😀 😀

dyna
12. srp 2008

Kappuska si môj slnečný lúč 🙂

sivula
12. srp 2008

cafte slniečka

no ja som teho tiez tajila tak dlho, ako bolo mozne. To prve sa nam podarilo 100%. Pre vsetkych to bolo prekvapko, doma sme to povedali okolo 10-11tt, v praci som to vobec neohlasovala. Ked som odchadzala zo skoly, bola som tak 15-16tt a este to nebolo vidiet. Teraz to bolo trochu ine - doma to vedeli v 8tt (chodila som bleda ako stena...) a v praci som to musela povedat tak v 10tt - v tom case mi totiz ponukli lepsiu poziciu 😒 tak som sa so sefom dohodla, ze nic nebude...nechcem zacinat nieco a po par mesiacoch odist. Smotanu by si zlizol niekto druhy 😠 ..... A aj vidiet to bolo ovela skor.

kapp - no jedine budem cumakovat na net k nasim. Ale to bude tak raz do tyzdna max (su 15km odo mna). No a po porode fakt neviem. Asi budem musiet omaknut par kamaratov u nas, ci k nim mozem mrknut obcas na MK. U nas net nehrozi....planujeme ho tak buduci rok, nez sa vyhrabeme z tej nasej stavby.

zrnik - velka gratulacia k zmene lekara. Ty za to stojis!
alinuska - hlavu hore a upratuj 😉 Ked si este raz precitas, co kapp napisala, tak uvidis, ze netreba na to stale mysliet. Musime to brat pozitivne - zase sa to raz podarilo a je rad na dalsej!

Zahajujej epidemiu tehulkovania.......zacina sa sirit velkou rychlostou.....nakaza cez 🤐 na brusko....kapp posli dalej...... 😉

ozaj, ali - ty tusim robis nejaku tabulku.Mozem sa aj ja pridat? Co k tomu treba?

dyna - tak vitaj - neboj, nic nie je take hrozne, ako by sa mohlo zdat. Lekari su machri - ti dobri - tiez by som isla co najskor na hema a zacnu prevenciu - este pred dalsim IVF. Ked si pozres par stranok dozadu, tak kapp pekne vysvetlila, kde je mozny zadrhel, ze sa to stale nedari. Ale hlavne neklesaj na duchu. nadej zomiera posledna.....

Zajtra idem na poradnu, tak sa ozvem, co nove.
Baby, ktrore chodite do BA alebo tu byvate? Nedali by sme niekedy stretko?

A zulocka- vsetko naj! Nevedla som, ze si Zuzka 😲

margarita
12. srp 2008

sivula, ja sa na to bratislavske stretko urcite dostaviiim 🙂 uvidime, kolko sa nas najde, ale je nas tu celkom dost.
rada by som vas spoznala aj osobne, ste vsetky straaaaaasne pozitivne 😉

alinuska
12. srp 2008

Kappuska, som nechapala rano, ked som zazrela pri tvojom mene 8tt, take prekvapko riadne, ale suprove 😵 !!! Vdaka, za povzbudive slova, aj Sivulke dakujem. Velmi tomu sice neverim 😒 , ale potesili... 🙂 Sivulka, mne upratovanie nepomoze, nakolko ho neznasam, tak sa mu vyhybam, pokial sa da 😀 😀 a ono mam obdobia, kedy na to nemyslim, ale tak ci tak to neprichadza ☹ , tak mi asi ostanu len oci pre plac 😢 , ale nie o tom som chcela... Kappuska, ten wobeznym si davno dobrala? A odkedy si pichas clexane? Drz sa babulka, ty nase prekvapenie leta 😉 😀 😵 !!!

Sivul, do tabulky ta rada pridam, len mi posli do IP nasledovne udaje a ja ta doplnim a rozposlem vynovenu tabulku ostatnym babulam, ktore do nej prispeli. Teeeda, paradne sa nam rozrastli tehulky, hned bude mat ta nasa tabulka ine rozmery 😅 😵 !!!

Zulocka, dodatocne vsetko najlepsie k meninam, hlavne nech si vzdy nesmierne stastna s bubacikom Matusiacikom a manzelikom!!! 🙂

Dynka, tiez mam podobnu diagnozu a este cosi navyse, ale ja ta zial nemozem rozziarit ako Kappuska...aspon zatial nieeee...mozno v buducnosti???? Ale je tu kopec tehul a mamul, ktore tuto ci inu diagnozu trombofilie uspesne oklamali a dnes sa tesia zabiatku v brusku alebo uz aj v naruci ci na krku 😀 ... Vela zdaru, chce to hodne sil a odhodlania a viery, ze sa to raz podari!!! 😉

alinuska
12. srp 2008

No tie udaje do tabulky (pre vsetky zaujemkyne) su:
Meno/ Vek/ Typ mutácie/ Doba snaženia/ Liečba trombofílie (absolvovaná resp. navrhovaná)/ Anjeliky (kedy, ktorý tt)/ Čakáme bábätko (ktorý týždeň-pohlavie/meno/á-termín pôrodu)/ Naše detičky(meno-dátum narodenia-miery)

Papa 😉

alinuska
12. srp 2008

...do tretice vsetko naj...

som zabudla poznamenat, ze treba mi do IP poslat aj mailovu adresu, aby som potom tu tabulku poslala v excelovskom formate, lebo cez IP je to pre vacsinu dost neprehladne 😉

a teraz uz fakt padim domkov...pa

kapp
12. srp 2008

Margaritka, Sivulka - so mnou je to teraz otázne, čo sa týka stretka (som odvčera na PN, mám tam síce povolené vychádzky 2 x za deň po 2 hodinky, ale len cesta nám trvá vyše hodiny) - vedela by som sa dostaviť trocha s problémami - sme cca 60 km od BA - hematologičku mám protekčne - dochádzam za ňou do BA na Kramáre - vždy mi hodí presný termínik, vlastne 2 - jeden je na odbery (ten mám tento štvrtok 14.) a jeden je na kontrolu (ten býva vždy na druhý deň - v tomto prípade 15.) ... takže tak - ale veľmi rada by som vás všetky spoznala osobne, bolo by to super!

Alinuška - úprimne sa musím priznať, že ten Wobenzym som brala v kuse asi 3 mesiace (necelé), potom som prešla kvôli tým mojim bradaviciam na rukách na hlivu ustricovú (tá mi perfektne naštartovala imunitku) - ale ostalo mi kopec Wobenzymu v balení - hoď mi do IP adresku, pošlem ti to poštou - ja to už asi nevyužíjem ...
A s tým Clexane - nuž, ako som už písala - robila som si celkovo 3 tehu-testíky - 1. - 20.7(to bola nedeľa) a potom každý nasledujúci deň - no a hneď v pondelok som volala mojej hematologičke do BA (vtedy mi MS meškala 4 dni), že kedy môžem prísť, že máme 2 // - no a ona hovorila, že pokiaľ možno hneď resp. čo najskôr. Tak sme v utorok šlapali s manželíkom za ňou na Kramáre - nemala ordinačné hodiny, prišla len kvôli nám - odobrala krvičku, čakali sme na prvé výsledky do 11,00 hod. (krvný obraz a koagulačné faktory) a no hneď potom ma zobrala do ambulancie, predpísala 3 balenia Clexane, ktoré som si hneď išla do lekárne vybrať - no a potom nám už len ukázala, ako pichať a dojednali sme sa na termíne, kedy prídem. A zabudla som - vtedy sme hodnoty HCG ešte nemali hotové, volala som až na druhý deň - aby som mohla hneď ísť gyndoškovi (to mi nakázala hemoška) - no a v 3tt sme mali HCG krásnych 3.138 - ja som skoro pri telefóne odpadla ... (to som sa potichu modlila, aby bolo aspoň 500, a pozri ho!). Všetky ostatné veci - ako pečeňové testíky atď boli v poriadku. Takže tak - no a potom som šla gyndoškovi, odsedela 2 hod. v čakárni, no a už tam bola krásna dutinka veľkosti 5-6mm ...
A spomínaš si, Alinuška, aká pesimistka čo sa týka úspešného snažilkovania, zo mňa bola? A zrazu HUPS ... Neboj, dušička, všetko má svoj čas ... Vieš, aké suprovské maminy budeme po 30-tke? 😀

Dynuš - hore hlavičku! Dobre bude! 😀

A posielam tehuľkovské vírusy na všeeeeeetky strany, do všetkých kútov Slovenska, Čiech a Moravy - nech sa krásne rozrastáme! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emicka1
12. srp 2008

Ahoj holky,teda vy jste toho napsaly 😉 😉 😉

Zrníku tak to je fajn,že změna doktorů proběhla! Hlavně,že už to máš za sebou 😀 No a kdy tedy začnete s novým snažením? 😉 A doktora už máš nějakého vybraného? Tak ať přináší samé dobré zprávičky!!!!!!!!!!!!!

Teda Zuločko,všechno neeeeeejjjjjjjjjj sluníčko naše!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

Ještě jsem se chtěla zeptat ,proč je pro nás tak důležitá ta kys. listová? Z jakého důvodu?

Ahoj všechny naše těhulky,pěkně se opatrujte,moc na vás myslím 🙂 🙂 🙂

Mějte krásný den,pa

emicka1
12. srp 2008

Jo a ještě jsem vám chtěla napsat,že zítra jedu na odběry do Prahy a za týden tam mám jet pro výsledky.Tak doufám,že mi pan profesor něco poradí a řekne mi něco,co ještě nevím! Minule jsem byla za 5 min z ordinace venku a nic nového jsem se nedozvěděla 😠 😒 No tak snad teď když se to zase opakovalo ☹ tak mi něco poradí ☹ No tak zatím pa 😀

kapp
12. srp 2008

Emička - budeme držať palčeky, aby sa to tentoraz v tej matičke Prahe nejak pohlo dopredu... To je na porazenie, keď meriaš takú dlhú cestu a za 5 minút si vybavená, a nič sa nedozvieš ... To je fakt blbé...

No tá kyselina listová - antianemikum - je nutná pre krvotvorbu (opisujem z príbalového letáku 😅 ). Pri jej nedostatku vzniká typická málokrvnosť s veľkými bunkami v kostnej dreni. Ďalej sa môže objaviť únava, vypadávanie vlasov, prípadne postihnutie slizníc zažívacieho ústrojenstva (nechutenstvo, pálenie a bolesť jazyka). Nič viac tam nebolo ... 😒
V prvom trimestri je dôležité užívanie kyseliny listovej pre správny vývoj plodu a ako predchádzanie vzniku ráštepu chrbtice ... - toľko som objavila ... 😀

lenoc
12. srp 2008

ahoj babulky.

Zulocka, ja som ale hlava deravaaa, dufam, ze mi to prepacis. Vcera som presedela nejaku tu chvilu pri mobile, co som posielala SMS mojim kamoskam Zuzkam a na tu najmilsiu a najlepsiu osobku na svete som zabudla. Hanba mi! 😔 A nemoze ma ospravedlnit ani to, co ine baby, ktore nevedeli ,ze si Zuzana, bo ja som to vedela. Tak to terza napravujem: Prajem ti vsetko len to naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj k meninkam, zdravie, stastie, lasku od tvojich najblizsich, nuz a nech sa coraz viac z tvojich snov stava skutocnostou tak, ako ten sen o babatku.

Babulky, chcem sa vas na nieco spytat - nechcem vas naplasit, ale nemam sa koho ineho spytat a viem, ze vas tema trombofilie tiez zaujima - takze: Mamina niekde zachytila infomaciu, ze kys. listova podavana vo vyssich davkach v druhom ci tretom trimestri zoslabuje plodove obaly... Nepoculi ste o tom? ☹ ☹ Ona zachytila tu informaciu v telke v nejakej uputavke na stv1 to daky lekar vraj hovoril...
Zulocka, ty si ako papala listovku v 2. a 3. trimestri?

Kappuska, myslim na vas, modlim sa za vas kazdy vecer.

Sivul, stretko je supis napad.

Dopisem hadam zajtra, pa. bru nocku.

margarita
13. srp 2008

emicka - drzime palce nech su vysledky dobre a pan profesor zhovorcivejsi 😀
lenoc - uvidime, co odpise Zulocka alebo Sivulka, oni maju asi najlepsie skusenosti s tym...otazka je, co su pri trombofilii tie vyssie davky, mne lekar vravel, ze kedze MTHFR je porucha vstrebavania a premeny kys.listovej, tak iba tym, ze sa dodava vo veeeeelkych mnozstvach sa da zabezpecit, aby si nejaku cast z toho vyuzila ty, najma pre babetko v tehu. ze sa toho netreba bat, lebo koniec koncov, je to len vitamin a nadbytok vylucis mocom. ale v 2. a 3. trimestri, no to je fakt otazka na odbornika 🙂

kappuska, ja som dost akcna, takze ak poviete, ze zraz je na hematologii na Kramaroch, no problem 😀 😀 😀
hlavne aby sme sa zisli v co najvacsom pocte 😉

kapp
13. srp 2008

Si zlatá, Margaritka - to ma dojalo - že hemoška na Kramároch - fajn, to beriem! 😀 😀 😀

Lenočka - to počujem prvýkrát, ale zajtra idem na Kramáre na odbery, pozajtra na kontrolu = spýtam sa na dr., sama som zvedavá, čo povie - nám prvý trimester končí okolo 20.9. - takže ešte máme času dosť - teraz fakt beriem kyselinku listovú 2 x za deň + ešte čo je v Calibre, takže tiež veľa - ale v prvom trimestri je to potrebné pre vývoj plodíka ... aspoň myslím ...

Jaaaj, bambuľky moje zlaté, ako som rada, že vás mám! Všetky do jedného! 😅

kapp
13. srp 2008

A ďakujeme za modlitbičky, verím, že pomáhajú! 😀

zulok
13. srp 2008

jaaaaj, a potom ze mam take dlhe prispevky, ked tolko nakecate, ale mooc sa tesiiim, ze sa tu tak kecaaaa, juchuuu
dakujeeeeeem za blahozelania, ste moje zlatiicka, cmuuuk

Kappuska, veeelmi sa z vaas tesiiim, juchuchuuuu, je to vsetko na vybornej cesteeee. a neecudo, ze sa dr. tesiii, ved je to taaak ocakavane thotenstvoo. Jooj. posielame pusinku na brusko a pofukanie na plecia
A Nanuska je obrovitanske zlaticko, jeejda, take dietatko mat, akt poklad. perfektne ste ju vychovali, bude uuzasnaa sestricka a teeda havinko je sidielko male, urcite su s NAnusjou najlepsii kamosi. Musi byt sranda ich pozorovat pri hre
siilno drziime palcd na hemosku...

HAnulka, jasnee, ze to klapne a nech len pekne okuknu homocystein, to nikdy nie ej na skodu..

Litsea , pekne si dovolenku uziiiteee a dufam, ze sa vratis celaa vysmiataaa

Andys, jeeeej, taaak dlho som ta tu nevidela, mooc sa tesiim, ze ta tu vidiim, uff, no mas toho teda moc, ked nie je milucky doma, a je mi luto, ze sa nezadarilo, ale ono urcite pride ten spravny cas, len keby bolo tak trpezlivoati na rozdavanie, aach jaaaaj

Lenocka nasaaaa, vitaaaj doma, supeer, ze si sa napapala zmrzlinky... taak treba a moooc sa tesiim na vas novy albumcok. A ten vas maly stek havkaciii, musi byt roztomilyyyy, pekne tam ptom upni aj jeho fotku , uz sa veeelmi nanho tesiiiim .
no a ked budeme staree, jasnee, z ebudeme sediet pre PC, ved ako inak budeme klaabosit,
a teda humor tvojej svagrinej s tym tehutestikom, no skoda slov, nechapem daco takeee...
a akoby som sa mohla na teba hnevat, za to blaoelanie??? ved clovek je rad, ak si daco zapamata a napiise, ja vas mam vseetky rada a som stastna za to, ze si s vami piisem... jeeej, ved to blahozelanie bolo moooc kraasne a aj keby bolo o tri riky pozadu,,,, veeli by som s amu tesila..
a uff, s tou listovkou, ja som o tom absolutne nic nepocula,ale je to vitamin a mne moj skuseny dr, povedal, ze to mozem az hltat a ono to neuskodiii.... ja som ju nejedla, priam zrala vo velkom mnozstve, no dve tie acidum folicum a este v calibre co je... myslis, ze to malo vplyv na tvojich chlpaicacikov??? ze kedze boli dvaja, bol to vacsi napor na stensenee plodove obaly??? Lenocka omno dakedy praskne plodovnka vplyvom zapalu.. ty si mala zapal najprv alebo az potom, co praskla??? prepac, ze sa pytam, znovu vytahuejm smutne udalosti... teba ich slova asi neuspokojili a dost patras, ze???

Margaritka, ooo, aj mne by teda Mojzosovka nebola na skodu, no mne by nebolo an skodu nijake cvicenie, dost mi svalstvo stuhlo, ale ono ma MAtusko precvci cochvila az azz...

Astrinka, ani tvoj prispevok nie je najkratsi, hihihihi, a surodenck uurcite bude a vacsi vekovy rozdiel bud eprospesny, uvidiis, budu na seba pekne davat pozorrr a budu jeden pre druheho oporou...

TAnity, heej, injekcie su ostaraaa, ale uvidiis, z pomozu a budes stastnunkaaa. vydrrz babulkaaa

Lolkaaa, ahooj, posielam pohladenie po srdiecku, este je to asi vsetko moc tazkeee. ale urcite uz bude dobre, musiii. a to cvicenie je najlepsie, ak ti ho rehabilitacna sestricka ukaze priamo na tebe, aby si sa nenaucila daco zle a nepsravila viac skody ako osohuu... nieze si nam ubliis...

Sivulka, ten strach musi byt desnyyy, este ak mas take skusennosti ak mas, ale tentokrat to vyjde a hotovo.a len si pekne poplac, tehuhormoniky tusim funguju na plne obratky, ak chces, mozes oplakat aj moju ryzu, s chutou som ju zhlltla a niic nenechala 🙂 ja som plakala aj pri anymoanom filme a ja som mala aj tehudemenciu, nevedela som vypocitat, kolko je 7+8, tak som si to dala pod seba, hihihi
Jooj a bude mi za tebou smutno, ked pojdes na MD, ale budem statsna ak bude vsetko vporiadku a kludne ta aj dlhsie neuvidim, ale hlavne ze ma bude hriat pri srdiecku, ze sa narodilo zdrave zive babatko.
a som zvedava, co bolo v poradni
Dynka, ahooj, teda jeeejda ty mas toho za sebou ale smutneho. siilno drziiim palce, aby uz skoncilo to smutne obdobie. ja som MTHFR homozygot.

Alinuska, ahooooj, ako sa nam maaas

Zrniiik jeeej, drziim palce na skuuusanie srandy, veriim, ze ked sa podarii,bude mat kraaasne ockaa po tebe.

Emicka, dakujeeeeem. Lisgtovka sa berie kvoli tomu, z pri trombofilke sa zle vstrebava, tak treba papat eeextra mnozstvo... a dufam, ze u lekara sa doozvies teraz oovela viac, to tak nenavidim, clovek dlho cakaaa a hotovo je za 5 min, a nic nevie....

BAbulky, ohladom stretka, ja nevim, ci to zvladnem, samu autom ma Branko nepusti, mame crep a v tom teple sa aj dost bojim, ze Matusiacika prehrejem, a on kazdu hodinu cucka, ak by ste sa nenahnevali, ja asi nepriidem., Potom , ked bude KAppusiatko na svete, ALinusiatko, MArgariciatko, Emmiciatko, Lenuciatko, Lolciatko, Litseaciako, Zrnusiatko, HAnulciatko, TAnitciatko, andysiatko, Astrinciatko budu uz vo velkych bruskach, to budeee stretko 🙂 aj dufamm, som na ziadne bubuliatko nezabudla... no SIvulciatko uz bude riaden velkyy bubaaaak

ahoooojte, cmuk cmuk

ozaj, navsteva za nami, bolo dobre, ale tesiim sa , ze uz mam eten nas rodinny pokoj,

tanity
13. srp 2008

ahojte dievcata,

ja len tak na skok, pozdravit vas, trosku pocitat a podakovat za mile slova 🙂 🙂 🙂

a este trosku vyzalovat, lebo ked som bola na hematologii na kontrolu, tak to mojej zlatej lekarke nedalo, urobila este raz testy a boli v ramci normy, nic extra, len trosku vyssia hladina D-dimerov (inak, neviete, co ten D-dimer vlastne je? 😨 a sposobuje on nejake zavaznosti?)...ale patrala dalej (konecne niekto patral 😒 ) a zavolala svojej kamratke endokrinologicke a ta ked ma vysetrila, tak ma doslova sokovala, ze mam vyrazne ochorenie stitnej zlazy, takze na skoro 100% za moje straty moze stitna, aj ked som o tom absolutne netusila... ☹ ☹ ☹ ☹ som z toho prenestastna, lebo nemuselo uz dojst k dalsim stratam po adamkovi, keby to niekto riesil...aj sa hnevam, aj bojim, lebo este sa uvidi podla vysledkov...v piatok...ked mi povie, ze nemozeme otehu nejaky rok, tak sa zblaznim ☹ ale prepacte, nechcela som to tu riesit, len vas pozdravit a popriat prijemny vecer...drzte sa x x x

andys004
13. srp 2008

Ahoj kočky

Lenočka už jsem to psala můj mužíček jezdí na služební cesty a doma je bohužel 😠 jen víkendy to bude trvat až do konce září,ale tento týden má dovolenou takže je to super. 😀 😀 😀

Kapp vůbec se ti nedivím že jsi to tajila a naprosto to chápu já když jsem poprvé otěhotněla tak jsem to samím štěstím 😀 chtěla vykřičet do celého světa u toho druhého už jsem byla opatrnější a u toho třetího jsem to nikomu neřekla akorát mojí rodině a to jsem musela protože bydlíme kousek od sebe a s mojí sestrou mám i stejné zaměstnání takže jsem zkrátka musela.V práci jsem tvrdila že mám střevní chřipku 🙄 a po měsíci jsem říkala že mám nemocnou krev a dá se říct že jsem to prozradila až ve dvacátém týdnu.I mojí nejlepší kamarádce jsem lhala 😠 vím že se to nemá ale strašně jsem se bála aby to vyšlo a když mi ve 20tt na velkém utz řekli že je vše v pořádku 🙂 tak jsem jí poslala MMS s fotečkou mimča okamžitě volala zpátky a brečela a nadávala že jsem taková tajnůstkářka.Takže naprosto tě chápu a držím všechny prstíky a modlím se za vás at vám to dobře dopadne.Těhu virus chytám tak to snad zabere

Zrník to je dobře že jsi to udělala a nic si z toho nedělej určitě jsi nebyla první ani poslední. 😉

Alinuška můžu se také zapsat do vaší tabulky?Jen co budu mít chvilku navíc tak ti pošlu požadované údaje předem děkuji.

Emička držím všechny prstíky at ti to dobře dopadne.Nachodíš náhodou k dr.Madarovi?

Zulok ty velká pisatelko 😀 já sem chodím téměř pravidelně ale občas nestíhám dočítat a když už dočtu tak je hodně hodin a jdu spát a také se přiznám že nejsem velká spisovatelka a dá mi hodně práce to sesmolit dohromady jo ve škole český jazyk a slohové práce to pro mě nebylo 😝 .Ve snaženíčku pokračujeme ale jak jsem už psala zrovna teď pro to nejsou příznivé podmínky.A nebudu si nic nalhávat i ten náš věk není zrovna nejlepší 😨 takže se musím smířit s tím že to nebude na to šup 😠 ☹ no uvidíme.

Zdravím i ostatní a mějte se všichni krááááásně a snažilkám přeji hodně štěstí a těhulkám posílám velké pohlazení bříšek pa pa pa 😀 😀 😀

astrinka
13. srp 2008

Cauky 🙂 Lenoc, o tom co pises s tou kysel. listovou jsem take nikdy neslysela, ale je fakt, ze jsem jednou cetla nejakou studii kde psali, ze velka davka kysl. list. muze -ale neni to ani v te studii najisto potvrzene- zpusobit o neco vyssi riziko potratu na zacatku tehotenstvi. Kdyz jsem se ptala ruznych dr., tak vzdycky rikaji, ze to vubec v tehotenstvi neskodi, ba naopak. Tak nevim, na netu take vsude pisou, ze to nema zadne negativni ucinky.

Holky, jakou davku kys. listove berete vy? Ja byla tenhle tyden poprve videt nekoho ohledne te trombofilie. Mam brat 5mg kyseliny listove, a jeste vit. B6 a B12. Take mate tak vysokou davku??
Hematologa jsem jeste nevidela, mam tam jit nekdy az koncem zari.

Zrnik, jsem rada, ze mas zmenu dr. za sebou. Myslim si, ze to je spravne rozhodnuti, i kdyz trochu neprijemne. Ja sama jsem nedavno take menila doktorku 🙂

S tajenim v tehu plne chapu! 🙂 Jen mne se to nikdy zatim nepovedlo, pac mne je na zacatku vzdycky hodne spatne, a chte nechte to kazdy na mne pozna 😖

Tanity, drzim palce na vysledky. Kolik problemu a starosti by se dalo cloveku vcas usetrit, jen kdyby vsichni doktori delali svou praci svedomite...

Mejte se hezky.
Pa pa 🙂