Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
2. pro 2008

kell - ☹ 😒 😠 ako uz pisali babulky, je to tazke, ale Ty to zvladnes, ked si toho uz tolko zvladla doteraz. myslim na Teba kazdy vecer (a niekedy aj cez den 🙂 ))

zrnik - bacha na schody a vobec pady a take veci...nech je tato modrina Tvoja posledna najblizsich par mesiacov minimalne

emicka - vela optimizmu a ziadne strachy 😉

zulocka nasa - ja funim a fucim uz teraz, takze ci pojdem po obchodoch teraz alebo o mesiac, taky velky rozdiel to nebude 😀 mne totiz vadi najma ta sladka predvianocna komercna hudba, davy ludi a ich nakupy, akoby neslo o Vianocne darceky, ale prinajmensom o zivot 😀 snad sa vsetci vyhadzu z penazi a po sviatkoch tam uz bude pokoj a prazdno 🙂

kapp - hlasim s radostou, ze som sa dnes pytala gyndosa, a ja na glukozu nejdem, lebo vraj jemu stacia tie hodnoty, co mi kazdy mesiac robi hemato odbery, tam mam aj cukor a je uplne nizko v pohode, moc je tiez negativny aj ine faktory a tak vraj nevidi dovod ma tyrat 😉 no ved ja sa netrham, ani nahodou...

zrnik1
2. pro 2008

babule mam modrinu na celuuuu zadok 😒 .
To sa bude dlhooo hojit.

dobru nocku, papa
idem si lahnut, manzelik mi ide pichnut fragmin

emicka1
3. pro 2008

Ahoj holky,tak já se včera fakt zaměstnala! Uklidila jsem doma celý dolejšek a vyžehlila snad všechno prádlo,co jsem potřebovala.Večer už jsem byla tak unavená,že jsem ani neměla škaredý myšlenky.Ale za to v noci jsem se vzbudila a zase mi to vrtá hlavou.Taky jak je noc,tak člověk vidí všechno černě 😖 No tak se vám musím vyzpovídat,snad ten strach ze mě trochu spadne.Já si totiž říkám,proč se tak bojím a je to asi kvůli tomu,že o první mimi jsme přišli 7.prosince před rokem ☹ ,jedu na utz po druhé do Podolí-poprvé mě poslala rovnou na revizi ☹ Tak mám strach,že to teď nebude jiné.Taky když jsem přišla o mimi po druhé,tak mi nic nebylo,byla jsem úplně v pořádku a ono se přestalo vyvyjet a já nic nepoznala(což je asi normální) a na ten utz jsem se těšila.No a taky doma máme - nevim proč -tichou domácnost,stejdu nám odvezli s infarktem do nemocnice,je na JIPce a segra má tenhle měsíc porodit.Je toho na mě nějak moc,tak se nezlobte,že vám to tady tak všechno vypisuju 😠 😅 Moc si přeju aby to bylo všechno v pořádku!!!!!!!!!
Ale děkuji vám moc za podporu,mám vás ráda 😵 A když bude vše v pořádku,tak večer napíšu 😵 Mějte krásný den a ještě jednou se omlouvám,za ten můj dopis 😔

alinuska
3. pro 2008

Emi, kludne sa nam kedykolvek vyzaluj, viem, ze to pomaha 😉 a netrap sa dopredu, nechaj to na kona, ten ma vacsiu hlavu 😀 ...ale vazne, uplne sa vzivam do tej situacie, a mozem ta uistit, ze ja by som nebola o moc pokojnejsia, ale to je uz nas udel, strachovat sa o ten vzacny poklad uz od samucickeho pociatku, ale nie je dovod na obavy, teraz to uz stropro vyjde, uvidis 😵 😵 !!! Budem na teba moc moc mysliet a posielam ti tolko sily, viery a energie, kolko sa len daaaaa 😵 😵 😵 a vedz, ze vsetky babule na teba myslime a drzime straaaasne silno palce, ze si ich vecer ani nebudeme citit, tak preto pisem radsej teraz hned zrana 😀 !!! Emi, uz sa nema co pokaslat a hotovo 🙂 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!! Drzte sa s mimiskom, bude to vsetko OK, aj stryko sa z toho dostane a segru budes o par mesiacov nasledovat...koniec debaty, neodvravat 😀 😀 !!!

Zrnik, ty co vystrajas?! 😨 Len ty pekne oddychuj domka a nikam sa neplas, take soky robit miminku a aj nam 😝 , normalne ti zakazeme vychadzky 😀 !!! Hlavne, ze ste v poriadku, tak sa len pekne drzte aj vy s drobcom 😅 !!! To asi z toho fragminu je tam ta velka modrina, ze je tak zriedena krvicka 😕, takze na buduce bacha 😉

Kell...je mi to taaaaak strasne luuuuuto, tak som sa tesila, ze ked sa to uz pototo 😝 (comu sa netesi nikto 😢 ), ze to bude aspon bez komplikacii, a ono to telo nas furt prekvapi ☹ . Drz sa dusicka, sme s tebou a moc ti prajeme, nech to uz mas za sebou a hlavne, nech sa coskoro tesis z novej nadeje v brusku 😉 😵 !!!

Ostatne babule pozdravujem, tehulkam posielam hladkancek na brusino, babatkam pusinu na celicko a snazilkam prajem // na teste ako vianocne prekvapenie 😉 😅 !!!!!!

emicka1
3. pro 2008

Ahoj holky,tak jsem tu.Vše je v naprostém POŘÁDKU 😀 😀 😀 😀 Rozárka má 16mm a velikost odpovídá 8+0tt takže je to akorát s poslední ms.Holky já jsem tak strašně ráda a tak spokojená 😀 😀 😀 Teď už tomu věřím,že to bude všechno v pořádku!!!!!!!!!!!!!!
Ali mooooooooc díky za podporu.Vám všem mooooooooc díky 😀 😀 😀 A omlouvám se za ten raní dopis,ale takhle zle jsem se už dlouho necítila ☹
Dneska jdu se sousedy do divadla,tak se docela těšiim 🙂
Tak mějte krásný zbytek dne 😵 Mám vás moc ráda 😵 😵 😵

margarita
3. pro 2008

emi, od toho sme tu, aby si pisala, ked sa bojis, aj ked si velmi stastna 😉
to je suuuupiiiiiis, velmi som tomu rada, tak si uzi divadlo a mysli len na pekne veci. Uvidis, ubehne to rychlejsie nez si myslis, hlavne sa snaz obmedzit strach na minimum. Sama viem, ake je to tazke, ale snaz sa, ok? 😵

zrnik1
3. pro 2008

emicka to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer.Tak ti to prajem.Ja idem za tyzden tiez.Este sa citim ok, ale tesne predtým budem asi v strese. Ale to neva.Aspoň, že ty si ok.
16mm.To je uz babulko.Takže pekné Vianoce budú.
Táto dobrá správa asi prinesie zmeny aj do vašej tichej domácnosti a budete sa spolu tešiť.

papa

anikoad
3. pro 2008

emicka velmi sa teším, že je všetko OK, to je naozaj krásna správička, dávajte si na seba pozor, pa

zulok
3. pro 2008

EMiii, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 juchuuuuu, teeeda, Rozarka bude veeelka babizna a sikulkaaa po maminke.. a ty sa snaz az tak nestarchivat, i ke dono to asi nejde 😒 je toho fakt dost... ale vsetko dobre dopadne.. a ty za macximalne 32 tyzdnov rodiiiis.. BAbulka, to aby si sa zacala tesit,nemuslis????
A ticha domacnost, ach jaaaaj, ale ono sa pohnu lady,.. ked nic ine, Vianoce rozprudia debatu a vsetko sa da doporiadku.. ono vztah sa stale vyvija a dozrieva.. musi prejst aj tichom.. isto bude vsetko vporiadku.. ono toho bolo na vas dost.. ale uz je vsetko an dobrej ceste...

Zrniik. no, chuudatko nase, modrina na zadocku.... to aby si chodila vystlana vankusmi.. alebo este lepsie,... urobit si zopar tukovych vankusikov, tie ti na skodu rozhodne nebudu...

Kapp, a Kappusiakto, sranda, to ta stale drzii ta kyslaa chut 😀 😀 😀 co ty budes robit s vianocnym pecivom. chichi..

jeejda, to je uz toolko hodiin.. dobruu nooocku, bude pokracovat nabuduuuce 😎

alinuska
4. pro 2008

Emi...si frajer 😎 😀 ...len tak dalej 😵 😵 !!!

Zulocka, mamina, ty neponocuj, potom budes nervna na mrnusa 😠 , aj ked, na teba mi to teda voooobec nesedi 😀

zrnik1
5. pro 2008

Caute babulky,
byva mi zle.Tak velmi sa tešiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Včera som robila mojim chlapom vyprážaný karfiol a bolo mi zleee.Aj teraz som ledva vydržala do konca sv.omše. Je to také super. Nemusím sa báť, že je koniec. Mám príznaky a som najšťastnejšia.Babule asi to do toho 9-teho tt dobojujem.Potom sa budem modliť do 12tt 😉 , postupne, no nie?
Práve som v 8tt. To je rekord.
Modrina mení farby, nemôžem ležať na chrbte, ani na pravom boku, takže ľavý bok to istí 😀 . Bruško nie, to si šetrím. 😀

Mám veľmi dobrú náladu.Teším sa na vianočné trhy, dnes ideme.Pozývam, lebo sa mi podarilo predať Riškove veci, ktoré sú už malé 😀 . Cítim, že toto bude dievčatko. Ale nikomu to nehovorte 🤐

martiika
5. pro 2008

Ahojte kocky! Tak uz mam vysledky z HEHOSKY,no nic jednoznacne nepotvrdili. Mierna TROMBOCYTOZA (PLT )=425,1 ,no neviem.Ziadna liecba nie je nutna.Mam otehotniet a uvidime co dalej! Uz som 4.krat otehotnela a nic sa neuvidelo.No mozno je pricina niekde uplne inde 😒 Nicto skusame nadalej!!! ZRNI 😀 EMI 😀 uz sa len radujte. VELMI VAM TO PRAJEM ! MY ostatne BOJOVNICKY musime vydrzat!!!

lenusska
5. pro 2008

zrnik1 - tak ten Tvoj dnesny prispevok je taky optimisticky 😉 normalne som citila ako sa pri pisani usmievas,co ma veeelmi tesiiii 🙂 ...8tt to je super... 😵 si jedna s mala tehuliek co sa tesi ze jej je zle,ale celkom Ta chapem na Tvojom mieste sa s toho tiez tesim.. 🙂

Tak hladkancek malickej 😉

zrnik1
5. pro 2008

Aj Riško bol dievčatko.Po utz som išla domov, jupi, bude dievčatko a potom po porode, gratulujeme, mate zdraveho chlapceka.Chcete si ho podrzat.Viete co som im povedala, ze nie. Ja som bola taká zmetená, že som odmietla.Nakoniec ho prvý držal manžel.Ja až ráno na druhý deň. Ale nikomu to nehovorte 🤐

lenusska
5. pro 2008

Oki moja nepovieme...aj moj brat tak ostali 😕

margarita
5. pro 2008

caute, tesim sa tu z novych dobrych sprav, len co z toho, ked to nikomu nemam hovorit??? 😀
tak ze by sme aj my mali nakoniec chlapceka? no, ja uz verim viac na to dievcatko 😉

zrnik1
5. pro 2008

Martiika ked si to dobre citam, tak ty mas jedneho synceka a potratila si 4krát.
Aj ja mám jedného synčeka a potratila som 4krát.Na Hematológii po prvých výsledkoch mi povedala, že neverí, že by z tých mojich výsledkov našla príčinu. Urobila mi ešte raz krvné testy, nejaké špeci, keď chceš presne ti zistim, že aké. Výsledok druhých testov bol, že mám získaný gén, ktorý sa získava po pôrode a spôsobuje hustnutie krvi, ale len keď som tehotná. Teraz to skúšam s Fragminom.Pichám si ho každý deň do brucha a zatial je to OK.
Daj Bože, nech to tak ostane.

Skús to aj ty 😉

martiika
5. pro 2008

Zrni,vsak mi povedala ,ak otehotnem mam prist spravi este nejake odbery. Ty si si pichala este pred? . Zisti mi prosim tie testy. Ja chodim do BA. Primarka mi povedala,ze ak otehotniem,tak mi nasadi injekcie .Bojim sa,aby nebolo neskoro.

kell
5. pro 2008

Ahojky,
tak mě dneska konečně pustil! Holky dopadlo ještě hůř, než se dalo čekat! Hned po UTZ mě připravili na to, že jdu na laparku! Mimoděložní těhotenství 8tt, málem bylo po mě! Takže mám po vejcovodu! Prý jsem si to těhu vypěstovala už do uctyhodne velikosti. No nevim, když to HCG nebylo nic moc, ale asi to pak stoupá jinak, když jde o mimoděložní! Takže už jsem si vyzkoušela všechno samovolný, zamlký a mimoděložní, takže už snad nic jiného kromě normálního těhu nepřipadá v úvahu!!!

margarita
5. pro 2008

kell ☹ ☹ 😔
tak ale nakoniec vdakabohu, ze Ta do tej nemocky vzali, lebo mimomaternicove fakt nie je sranda. No a druhy vajcovod este mas, vsak? Mas toho za sebou ale aspon za tri zeny 😒 😖
Presne ako pises, teraz uz len normalne bezproblemove tehu, verim, ze to je to jedine, co Ta caka...po tom vsetkom.
Opatruj sa, nech sa z toho vsetkeho cim skor pozbieras, fyzicky a najma psychicky.
Budeme sa moc moc modlit, slubujem 😉

kell
5. pro 2008

margaritka diky moc, jsem rada, že se budes za me modlit, protože ja jsem takový věřící, který umi jen otče náš a andělíčku a modlim se většinou , jen když je mi úzko! No zkrátka, jen kdžý to potřebuju, jsem lajdák! Ale v Boha přesto věřím 😉 ! tak ještě jednou moc díky a opatruj se!

margarita
5. pro 2008

😉 😉 😉

zrnik1
6. pro 2008

Martiika neboj nebude neskoro.Ja som bola uz 3-4 tt a az potom som si pichala.16.decembra idem k mojej, tak sa jej opytam, co presne to bolo. Ake testy a tak.

Pekny vikend

Kell to ani nie je mozne. Ja sne, ze to uz bude normalne tehu 😉

lenka_66
6. pro 2008

Ahojte baby,
mam za sebou 3 aborty.Nikto mi nevedel povedat preco ,vraj som uplne zdrava no a z uplnej bezmocnosti ma z IVF poslali na hematologiu,tam ma zaradili k trombofilickam a oznamili ze ak bubem tehotna mam prist ihned.Stalo sa. 🙂 Doktorka mi povedala ze som prisla velmi skoro 4tt , mam prist az ked bude pritomna akcia srdiecka.Velmi ma to zarazilo nakolko nikdy som nedospela k tejto cinnosti dietatka.Pozrela na mna a povedala tak ale to ja potom neviem pomoct.Pozrela a zarazila sa, sklonila hlavu do karty a predpisala mi clexane 4000 mam si ho pichat ob den.Velmi ma to zlomilo 3 dni som sa (aj ked nechtiac) pripravovala na skarede vianoce.
No dnes som nahodou nasla tuto stranku a jej citanie ma nastartovalo do optimistickej nalady. 🙂 Vidim kolkym uz to pomohlo a kolke tiez ficite na clexane.Mam este ulceroznu kolitidu.No verim v dobry koniec.
Dakujem za moznost vykecania sa

lenusska
6. pro 2008

lenka_66- Ahoj..Ja sice tehulka zatial niesom 😔 .
ale Vam vsetkym velmi drzim palceky a verim,ze to dotiahnete zdravucke do konca.Neviem sa dockat fotiek Vasich ratolesti a dufam,ze sa coskoro pripojim k Vam tehulkam 😉 .

anjelinka
6. pro 2008

Lenka, cauko, ako sa mas? Vysledky uz su?

lenka_66
6. pro 2008

anjelinka
mam sa ako tehotna... napinama, mama vetry,bolia ma prsia.Nie bola som vo stvrtok (to ma sokla na heatologii).
Dalsia kontrola zase vo strtok.Z gyn. cakam na srdiecko 🙂

lenka_66
6. pro 2008

lenusska ,dakujem

martiika
7. pro 2008

Zrni, vies v mojom pripade vobec nebolo srdiecko,tak som si myslela,ze injekcie su vhodne este pred tehu. Tak rada by smo si ich pichala aj 4 denne... Kolko Ti vysli TROMBOCYTY? Dakujem za tie testiky,uz sa ich nemozem dockat!

lenoc
7. pro 2008

Ahoj babulky, ako sa mi tu mate?
Zrnik, velky pozor na seba musis davat, dost modriniek mas od injekcii a nie este dalsie pridavat na schodoch. Posielam pofukanie na bolavy zadok. 😉

Kappuska, Margaritka, kraaasne tyzdniky uz mate. 🙂 🙂 🙂 Moc sa z vas tesim. Emicka, tebe tiez greatulujem ako k tyzdnu tak k srdiecku. 🙂

Zulockaaa, ty nemozes spavat, ked tak neskoro v noci vypisujes?? 😅 Pozerala som fotky matusiacika na tej stranke, co si nam pisala. Je to fakt krasny a sikovny chlapcek. A ma sikovnu maminu, krasny potah mu usila na autosedacku.

Zrnik, tak som sa potesila, ze ti je zleeeeee. 😀 Zlato si to napisala. No, ved ja som mala v tehu podobne pocity. Je mi zle, parada!!!!

Kell, mojenko, tak toto som vobec necakala, strasne ma to mrzi. 😢 ☹ Ja ani neviem, co napisat....dochadzaju mi slova s kazdou dalsou takouto smutnou udalostou. ☹

Leni, ahoj, no dufam, ze tym, ze sisa tu raz "vykecala", to nekonci a budes nam pisat castejsie. To je dobre, ze ti lekarka nakoniec predpisala injekcijky, aj ked inokedy ich predpisuje az neskor. A u kolkych z nas by bolo v 6tt uz neskoro! Teraz citam posledny prispevok od Martiiky - to len dokazuje, ze asi to tak bude, niektorym treba injekce uz skor. Leni, co je to ta ulcreozna kolitida?

Aj ja si ich asi vykecam, ked otehulkujem - predsa len, bezne sa davaju aj netrombofilickym leziacim pacientom v nemocnici a kedze budem doma dost casto lezkat a oddychovat - logicky mi treba injekcie, nie? 😀

Babulky, v piatok som vysledky od gyndosa este nemala, vraj mali v labaku dovcu 😠 , tak mam volat v stredu. Bojim, bojim. Ale verim, ze to bude ok.

Este volaco vam musim napisat, dnes v noci nam auto zrazilo nasho havina. ☹ Nejako sa musel prepchat cez plot na ulicu.