Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
29. led 2009

andyyyyyssssss drzte sa, dufam, ze o tyzden uz budes verit vsetkemu, tesim sa, radsej zatial potichu 🤐 😵 😵 😵

smutnenka, neboooj, je nas tu takych dost, vitaj v klube 🙂 treba sa vybrat na hematologiu, a oni si Ta vysetria a v pripade ze chces byt, budes tehu, mali by nasadit vitaminy a lieciky...neboj, je tu aj s tym zopar tehuliek a mamiciek 😉

lenusska
29. led 2009

smutnenka - .Nebud smutna ak mas dobru hematologicku zvladnes vsetko 🙂

moje vysledky su : mutacia MTHFR heterozygodna forma s hranicnou hodnotou homocysteinu,deficit PS ,..na jedných je este napisane MTHFR C677T,... chodim na krv raz rocne a berem anopyrin a teraz budem uz aj duphaston a potom o mesiac na krv ako reaguje telo....Mam to zistene uz asi 5-6 rokov.

lenka_66
29. led 2009

adys , a nevzal ti krv na hcg aby si bol aj on isty ( mal to potvrdene co usg teraz asi neukaze) a hematologia mohla konat?

smutnenka , vitaj v klube ako pisala margaritka da sa pekne dopracovat k // a casom malemu anjelikovi 😉 .
hlavu hore.

andys004
29. led 2009

Ahojky
Lenka 66 když jsem u něho byla 14.2. na preventivce tak mi řekl ,že se mám objednat tak pět dní po vynechání ,že už by něco mohlo být vidět ,ale jelikož ordinuje pouze středa a čtvrtek tak hold to vyšlo až ne příští týden mohla jsem dnes, ale to by bylo zbytečné.Ptala jsem se ho také na tu krav, že s toho se to dá poznat ,ale na to mi řekl že musí vidět na utz jestli se nachází na správném místě aby nedošlo k tomu, že to bude mimoděložn ☹ í.Když jsem čekala Tobíka tak jsem si udělala test o dva dny dřív a za dva dny jsem už měla injekce tehdy jsem jezdila do Prahy a tam mi právě vzali krev a bylo i když na utz nebylo nic vidět.No tak jsem hrozně zvědavá jak to dopadne.Dneska jsem volala na hema. a jsem objednaná na čtvrtek tak snad to nebude moc pozdě a ve středu dr.něco uvidí.Dnešní noc byla hrůza 😝 nemohla jsem z toho šoku ani spát 🙄 tolik jsem se těšila a ted jsem z toho nějak rozhozená.Mějte se pa pa pa a Maova dneska podej hlášení jsem zvědavá a držím pěstí, 😵 kdy u tebe bylo vidět něco na utz?

maova
29. led 2009

Ahoj holky, tak mám po kontrole, srdíčko zatím bohužel nemáme a další kontrola za 14 dní.

lenusska
29. led 2009

maova - no tak to sme aj vedeli ze nebude este dufam,ze niesi smutna lebo za 14 dniii ho uz budes pocut ako bije pre maminku 😵

maova
29. led 2009

lenussko, děkuju 🙂 Malinko jsem doufala, ale nejsem smutná, jenom mi těch 14 dní přijde strašně dlouhých.

lenka_66
29. led 2009

andy , ono niektori hematologovia aj tak zacinaju az po akcii srdiecka.

maova , hlavne klud aj ked to bude tazke 😉

maova
29. led 2009

Leni, jsem docela klidná, jenom mi to přijde dlouhá doba. Tak nějak jsem si řekla, že bylo prostě moc brzo a příště už to musí být dobré 🙂

smutnenka
29. led 2009

Děkuji moc všem za povzbuzení, já jsem o miminko přišla v 9. týdnu a teď mi přišli tyhle výsledky z genetiky. Na hematologii nedocházím, tak uvidím, co mi zítra řekne gynekolog. A s touhle mutací si budu muset píchat ty injekce nebo jen jíst ty vitamíny. V té zprávě mám právě něco o celoživotním baštění acidum folicum a vitamínů B, ale jak jsem si vás tak pročítala tak píšete o injekcích na ředění krve....holky vůbec tomu nerozumím, můžete mi to někdo trošku objasnit. Moc vám děkuju
Jinak děkuju že jste mě vzali mezi sebe, hned je mi líp, že v tom nejsem sama...děkuju

lenka_66
29. led 2009

smutnenka , zrychla a velmi zjednodusene mas hustu krv.babo tak nemoze byt dostatocne vyzivovane.preto tie injekcie niekto ma len anopyrin.to fakt zalezi od danej formy mutacie. ty len trvaj na hematologii.
ja osobne mam za sebou 3 neuspesne pokusy, nikdy som sa nedockala srdiecka az toto tehu mam riadene hematologiou a pozri ake krasne tyzdne uz mam.samozrejme tesim sa tichucko lebo sme rizikove az do konca.no co je zaujimave po 2 pokuse sme boli na genetike a tam mi nic nezistili az po 3 pokuse ma poslali na hematologiu.
hlavne je ze vies co ti je a netrdia ti ze si uplne zdrava.aspon to vedia ,, liecit" 😀

Prepac , ale co tak zmenit nick na nieco optimisticke .

lenusska
29. led 2009

smutnenka - jasne ze niesi..neboj vsetky sa tu dopracujeme k // 😵

Inak baby vsetky ste na rizikovom ??

kell
29. led 2009

Andyyyyys,tak TO JE SUPR !!!!! Vůbec nebuď smutná, že jsi nás předběhla! My to taky brzo zvládnem, že jo holky!!!! 😀 😀 😀 😀 😉. Aspon se můžeme radovat z těhotenství všech postupně, kdyby jsme to zvládly všechny najednou, tak nestihne ani gratulovat! Jsem moc ráda, že Ti to vyšlo! Já doufám nebudu po tom čekacím termínu moc dlouho čekat a taky tak v dubnu, když se zadaří zahlásím//. Užs se nemůžu dočkat 😎 !

Lenusska, super, že máš tak báječné doktory, teď se Ti bude těhotnět jedna radost!!! Alchemilku můžeš i s Duphastonem, já ji pila s Utrogestanem a ten je ještě 10x silnější než Duphaston, takže klídek a pěkně bumbej!!!

veselinka
29. led 2009

Lenka-66 - zamyslela jsem se nad tím a vlastně máš pravdu. Proč si ještě víc připomínat ten smutek, který nás všechny potkal.....takže už nejsem smutná, ale veselinka..... 😉
Moc děkuju za vysvětlení, doufám tedy, že mě dr. pošle na tu hematologii. Moc gratuluju k miminku. Zažila sis toho podle toho co píšeš už hodně, přeju Ti ať již je vše v pořádku a brzy si pochováš svoje vytoužené mimi. A vám ostatním taky, jen vás ještě neznám 😵 Je opravdu zajímavé, že na genetice na to nepřišli. A Ty máš jakou tu potvoru mutaci? Já se v tom ještě nějak nevyznám, ale tak nějak brouzdám po internetu a čtu si o tom.
Lenusska- ano, také doufám, že si všechny brzy najdeme //.

lenusska
29. led 2009

kell - dakujem veelmi peknee

veselinka - jeeej zmena nicku.. 😉 ..urcite najdeme...uz sa nato tesiim

maova
29. led 2009

Teprve teď jsem dočítala 🙂

Andys, moooc gratuluju ke // 😵 Taky jsem z toho první týden nějak nespala a úplně jsem měla pocity jako ty. Koukám, že podle toho co píšeš, tak dostaneš injekce hned, já čekám pořád na srdíčko, tak se strašně bojím, abych se dočkala. A na utz byla minule vidět malá bublinka a to bylo 4tt+3.

Smutněnka, Veselinka 🙂 Vítám tě tady 🙂 Taky se v tom všem pořád moc nevyznám a musím říct, že mě na hematologii nepomohli, spíš se na mě koukali, že s potratama nemá moje mutace nic společného a to jsem narazila na tři doktory.

zrnik1
29. led 2009

Andys gratulujeeeeeeeeeeem.
To je taka radost.Babule kolko nas je tu tehuliek.Asi najviac na celom konovi a kedze ja som superivy typ, tak mi taaaak 😵 😵 ziaria ocka.
Tak sa tesim.
len tak dalej.
Papa

veselinka
29. led 2009

Maova - moc Ti přeju ať příště tluče srdíčko a děkuji za přijetí do diskuze. Já také nemám moc dobrou zkušenost s doktory z nemocnice, před zákrokem (revizí) si mě tam přehazovali jak horký brambor a ještě na mě řvali, že mluvím hrozně potichu a že mi nerozumí.... ☹ . Tak jsem na to zvědavá. Jen doufám, že mě tam vůbec dr. pošle, já to totiž v té správě z genetiky napsané nemám, že mám jít na hematologii...jen že mám jíst tu kyselinu listovou a vitamíny B.

kell
29. led 2009

Veselinky, neboj, s listovkou a vitamíny už máš více než na půl cesty vyhráno, takové řeči o tom že mutace nehrají při potrácení roli hoď zahlavu, protože to není pravda, kolik z nás kvůli tomu přišlo o mimi a jak můžeš vidět, tak to tady těhotní jedna radost. Navíc si myslím můžeš koupit anopyrin i bez receptu, kdyby náhodou cukali s injekcema, ale buď ráda, že máš jen heterozygot, možná, že Ti bude stačit jen listovka a vitamíny B, ty jsou v téhle kombinaci nejlepší na snížení homocysteinu, je to prokázané!

Lenusska a Ty chodíš na injekce B12? já si teď nemůžu vzpomenout, jestli máš taky MTHFR. Protože při téhle poruše jsou právě tyhle vitamínky taky důležité!!!

lenusska
29. led 2009

kell - nie nechodim na inekcie...zatial mi to nikto nepovedal.

margarita
29. led 2009

ahojte, prisli sme sa len pochvalit 😀 po kontrole: sme v poriadku, mame uz 3kg, a termin podla uzv je cca okolo 20.2. Snad mounty nepredbehneme 😉

tesim sa z veselinkinej zmeny nicku a vobec z celej tej tehu vlny, co sa tu prevalila - a kell, alinuska a lenusska budu v tej nasledujucej 😉
myslim moc na vas vsetky, papa

lenusska
29. led 2009

margarita - jeeej bambulka ma 3 kg...No ja sa uz tesim na dalsiu vlnu.. 🙂

maova
30. led 2009

Ahoj holky,
veselinka, taky s některýma doktorama nemám dobré zkušenosti, hlavně mě mrzí, že dost věcí odkládají. Ale ne všichni jsou takový, tak snad narazíš na hematologii na nějakého dobrého doktora 🙂

margaritka, krásné zprávy z kontroly 😵 Za chvíli máte miminko doma 😵

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, mluvíte tady o kyselině listové, tu beru, mám Femibion a potom o vitamínu B. Jaký přesně vitamín B by se měl brát? Taky bych si ho ještě dokoupila.

margarita
30. led 2009

mao, asi som nejaka popletena, ale Tebe to nepredpisal gyn alebo hematolog? lebo aj kyselina listova je vlastne vitamin skupiny B (B9 tusim, ale nerucim za to 😀 ) no a mne konkretne davaju B12, a to preto, ze nadbytok kys.listovej moze "maskovat" nedostatok B12 v organizme. Nepoznam ten Femibion, ale moja kys.listova je len na predpis, Acidum Folicum 10mg od Zentivy. Volne predajna listovka je tusim len 1mg. Lepsie ako nic, ale aj tak, trombofilky potrebuju listovku v doooost velkom nadbytku.

maova
30. led 2009

margaritko, nepředepsal ☹ Na hematologii jsem se objednala sama, narazila tam na tři doktory a od každého jsem jenom slyšela, že mutace MTHFR nemá s potratama nic společného, protože se to vlastně nepovažuje ani za trombofilní stav. Když jsem tam byla naposled, dal mi zprávu pro gynekologa a už ani neřekl, kdy příště mám přijít. Prostě to tím ukončili ☹ A gynekolog se zeptal, jestli beru vitamíny, tak jsem řekla, že kyselinu listovou a to bylo všechno a teprve, až bude srdeční akce, dostanu Fraxiparin.

mabe
30. led 2009

Ahoj holky, uz jsem tady nekolikrat byla. Mam MTHFR heterozygot a ted jsem volala na hematologii. Pani dr. se me vyptavala co a jak mam. Tak jsem ji to rikala a ona me rekla, ze pokud nejsem tehotna, tak to nema smysl dopredu resit. Ze az budu tehotna, tak je treba sledovat krevni obraz a srazlivost a tak. Ale ted s tim nic nezmuzeme, pokud nemam nejake jine problemy. Coz ja nemam. Jsem z toho takova zmatena. 😒 Je pravda, ze toto me uz rikali i moje gynekolozka, ze to neni treba zatim resit. A z genetiky doporuceni - vitaminy, vyvarovat se nemocim a tak. Zadny zvlastni postupy. 😖

mabe
30. led 2009

Maova, vidim, ze si narazila na stejne reakce. Jinak vas tak potichoucku procitam. Drzim palecky na srdicko. 😉

maova
30. led 2009

mabe, už z toho začínám být tak nějak zoufalá 😢 Já jsem byla na té hematologii v pondělí, takže jsem jim řekla, že jsem těhotná a stejně nic ☹ A moc děkuju, skoro se už bojím doufat 😢

margarita
30. led 2009

mao, mabe - to ma fakt prekvapuje...zda sa mi, ze v tomto su lekari u nas nejaki pokrokovejsi 😎 az mi je to divne...
mao, ale neboooj,ja som az do 8tt nebrala nic okrem tej 1mg kyseliny listovej z lekarne(ktoru som si sama vymyslela a vtedy som ani nevedela, ze mam MTHFR a som tehu)), a Bambulka je silacka a vydrzala to 😉 az v tom 8tt po akcii srdiecka som dostala Anopyrin a tie vsetky tabletkove vitaminky...a nemozes skusit este nejakeho ineho hematologa?

lenka_66
30. led 2009

maova , tak skus tak ako ja povedat ze som sa nikdy nedockala AS .tiez mi na hematol. povedali ze az potom no ked videla moje sklamanie tak mi dala injekcie.najprv som ich mala ob den a po potvrdeni AS zmenili na kazdy den.B12 tiez beriem do 8tt 1x tyzdenne a od 8tt 2x tyzdene.