Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veselinka
11. bře 2009

Ahoj holky, dneska je venku strašná zima, mám takovou pesimistickou náladu, už aby tu bylo jaro 😵 .
Kell, také mi přijde, že lékaři na Slovensku se tím opravdu zabývají daleko více a hlavně nenechávají nic náhodě.
Lenoc - snad to bude tak jak píšeš a bude to dobré. Jenže já daleko lepší pocit mám z toho lékaře z hematologie, který též tvrdí, že pouze listovka a můj gynekolog, ten dělá jako že nemám vůbec žádnou mutaci a že stačí vitamíny pro "normální" těhulky. No uvidím ještě co ty výsledky a co bude závěr.

lenka_66
11. bře 2009

bobjan v madarsku maju siroky vyber.
forint : 10 = cena v korunach

http://www.tegel.hu/akcio.php

http://www.babavilagnet.hu/?q=bevkocsi&cs=3%2C3...[darab]=12&edit[rendezes]=megnev+ASC&edit[0][menny]=&edit[0][tpn]=19314&edit[0][modosult]=0&edit[1][menny]=&edit[1][tpn]=19312&edit[1][modosult]=0&edit[2][menny]=&edit[2][tpn]=19313&edit[2][modosult]=0&edit[3][menny]=&edit[3][tpn]=04789&edit[3][modosult]=0&edit[4][menny]=&edit[4][tpn]=05243&edit[4][modosult]=0&edit[5][menny]=&edit[5][tpn]=15812&edit[5][modosult]=0&edit[6][menny]=&edit[6][tpn]=04786&edit[6][modosult]=0&edit[7][menny]=&edit[7][tpn]=04790&edit[7][modosult]=0&edit[8][menny]=&edit[8][tpn]=19090&edit[8][modosult]=0&edit[9][menny]=&edit[9][tpn]=18129&edit[9][modosult]=0&edit[10][menny]=&edit[10][tpn]=19089&edit[10][modosult]=0&edit[11][menny]=&edit[11][tpn]=01983&edit[11][modosult]=0&edit[12][menny]=&edit[12][tpn]=02365&edit[12][modosult]=0&edit[13][menny]=&edit[13][tpn]=02034&edit[13][modosult]=0&edit[14][menny]=&edit[14][tpn]=18136&edit[14][modosult]=0&edit[15][menny]=&edit[15][tpn]=18853&edit[15][modosult]=0&edit[16][menny]=&edit[16][tpn]=18854&edit[16][modosult]=0&edit[17][menny]=&edit[17][tpn]=03424&edit[17][modosult]=0&edit[18][menny]=&edit[18][tpn]=31901&edit[18][modosult]=0&edit[19][menny]=&edit[19][tpn]=08878&edit[19][modosult]=0&edit[op]=rendez

lenka_66
11. bře 2009

ouu to co tam hodilo 😒

bobjan
11. bře 2009

Lenka, super, díky. To si uložím, ak budem potrebovať niekedy kúpiť.

A to kde sa dá kúpiť v Pešti?? ČI??? Ja neviem po maďarsky, tak si to tam neviem dať. Či sa to tam dá aj objednať na dobierku?

lenka_66
11. bře 2009

bobjan v podstate cele madarsko , staci tam ist.kde mas blizsie tam ides.

fiallinka
11. bře 2009

Bobjan: mně to dělali přímo při genetickém vyšetření, ale jak je to u vás, nevím...

HOLKY, ke kterým doktorům chodíte s těma mutacema - do nějakého Trombotického centra (to vím, že je v Praze) nebo do Fakultky /Brno, Olomouc.../.nebo to řeší váš místní hematolog nebo v CAR... jde mi hlavně o holky z Moravy...ať vím, kam příště chodit...

margarita
11. bře 2009

ahojte babulky,
nejako posledne dni neviem, kde mi hlava stoji, takze sorry, ze vas nestiham este citat a odpisat kazdej 😒 snad ked chytime aky.taky rezim, sa to zlepsi. Zatial som len strasne moc moc stastna a nevyspata a ubolena po nastrihu, ale vsetko sa lepsi zo dna na den. MM je doma a pomaha mi, aj moja mama sem pride, navari, ozehli a tak. cize sa mame fajn,aj ked ma obcas chytaju raple, ze som zla matka, a neviem, preco mi dieta place a ze to s nou nezvladam a tak...baby blues ako z knizky 😉 😎 ale vraj aj to prejde.

lenocka, zachytila som Tvoju ziadost, aby som hodila opis nasho porodu - tak sem skopcim, co MM napisal ako svoje dojmy do inej temy, ok? je to kratke, ale pravdive a vystizne 😀
Porod bol ohromne rychly, teda asi 6 hodin po tom, ako to zacalo(cipky na vyvolanie), ale samotny porod bol na 3 krat, asi za 2 minuty. Sam som bol prekvapeny, z nicoho nic sestricka oznamila "Rodime!... Pan doktor, podte, rodime!... no pan doktor, rychlo, fakt rodime!" Doktorovi to trvalo asi minutu, kym prisiel, medzicasom sestricka oznamila "uz vidim hlavicku, je ciernovlase, no podte pan doktor!" a doktor prisiel, rychlo, je velke, nic, musime nastrihnut, lepsie ako natrhnutie, stihame? a potom ze raz dva tri, zatlacte, este raz, hlavicka je vonku, tlacte, neprestavajte...! A mame ju tu. Uf, ta je velka..!
A potom Kristinka otvorila oci, zbadala vela svetla, vsimol som si len, ze ich ma tmave, zavrela ich a zamrncala. A odvtedy som jej oci nevidel, asi sa jej to mnozstvo svetla nezda. A odvtedy spi a spi. A skrabe sa nechtami a zhadzuje rukavicky a skrabe sa a zas sa skrabe. Margaritiak.

mala som epi, ale skor mi ju "vnutili" ze kvoli naslednemu sitiu treba a tak, lebo ja som ani necitila, ze to, co ma boli ako pri menzes, su uz kontrakcie...cele to bolo nejake "menej bolestive", nez som cakala. mozno aj preto, ze bol taky vyvolany a "naprogramovany" ten porod.

lenka_66
11. bře 2009

margaritka , neboj zla mama urcite nie si.no ja budem asi stejne reagovat ako ty .to bude tym ze si treba zvyknut kedy aky plac ... .
mas skveleho manzela,pekne to popisal.
prajem ti skore zosuladenie s kristinkou.
tvoje absencie su ospravedlnene 😉

lenoc
11. bře 2009

Cykitka, neboj, ja viem, že to pichanie injekcií asi nie je bohviečo, ale ak už máš tie výsledky zhoršené, je aspoň fajn, že lekári o tom vedia a hneď ti nasadili lepšiu liečbu (aj keď nie príjemnú). A už to nebude dlho trvať. 😉

Capenka, začala som s prvým pozitívnym tehu testom, najprv 30mg každý druhý deň, potom som mala túto dávku denne a keď už sme mali aj srdiečko)teda po cca 2týždňoch od testu), doky to zvýšil na 50mg denne.

Veselinka, tak to je ozaj už lepší ten hematológ.

Margaritka, vďaka. Určite to prejde. Ja asi tiež budem na to malé kukať, že a čo s ním mám teraz akože robiť???
No ale asi nebudem prvá ani posledná. Super, že máš takých dobrých pomocíkov.

Zuzi, úprimú sústrasť.

Zdravím aj ostatné kočky!

mabe
11. bře 2009

Ahoj holky, tak mam dalsi vysledky vysetreni. Manzeluv spermiogram: pani dr. rekla, ze je to zdravej chlap. Sice trosicku vetsi mnozstvi deformovanych hlavicek, ale je to v norme jako u ostatnich lidi. Takze rekla, ze jsou pohyblivy, je jich dost a tak. Mame uzivat pro jistotu selen plus. Trosku jsem z toho nesva, ale kdyz dr. rekla, ze je uplne zdravej, tak to asi tak je. 🙂

lenoc
11. bře 2009

Jeeej, mabe, tak to je paráda! A po seléne to bude ešte lepšie!

mabe
11. bře 2009

Lenocko, dekuju. Kdyz slysim ty ohlasy, ze je to skvely, tak se zacinam radovat cim dal tim vic. Asi je jasny, ze nejde mit spermiogram na 100%. Manza sem tam bral ten selenplus jednou za cas. Tak tedka to do neho budu rvat kazdej den. 🙂

Jak se dneska vede? Uz se nemuzu dockat az bude duben a necham snazenicku volny prubeh. 🙂

capenka
11. bře 2009

lenoc = díky ježiš to těch 30mg jsi sté 100mg tablety čvrtkovala no já jak hned zjistím že jsem v těhu tak musím letět do Caru taky,už jsem 4 měsíce od missed abort tak snad se můžem snažit

capenka
11. bře 2009

lenoc= proč se hned nepíchá injekce a dávají někomu ten anopyrin nevíš??

lenka_66
12. bře 2009

mabe , tak v dubnu sa ,, chlapci " urcite predvedu 😉

mabe
12. bře 2009

Dobre ranko,

leni, snad ukazou co umi. I kdyby to bylo pozdejac, tak to neva. Hlavne, aby to vyslo. 🙂

lenusska
12. bře 2009

ahojteeee...ako sa mate?
nieco nove?

lenka_66
12. bře 2009

lenussska , stratena kde si bola? ty sa chval

lenusska
12. bře 2009

Bola som na výlet a nemala som net po ruke...nemam sa zatial cim.
Dnes som volala na výsledky Hema mam dojst 27 tak neviem.
Bozinku krasa tých 19tt 😵 jak to letiii

fiallinka
12. bře 2009

capenka: u nás dávali třeba anopyrin při ivf preventivně myslím všem, brala jsem ho od zavedení embryí až asi do 10. týdne, oni mají nějaké statistiky, že jim to s anopyrinem líp vychází .-), ani neřeší srážlivost - ale dělají to tak jen některé centra...

capenka
12. bře 2009

fiallinka no já bych chtěla brát anopyrin hned jak zjistím že jsem těhu anopyrin 100mg mám sice napsaný v papírech jenže než mě vezmou do Caru takzvaně do rizikové poradny bude pozdě já se totiž nikdy nedočkám srdíčka,prosím jsem asi otravná můžem mi písnout jakou dávku si brala jsem se dívala pozadu že jste některá brala 30mg a pak se to po srdíčku zvedalo na 50 mg.sejří mě že dr sice napsal anopyrin 100mg až budu těhu ale nenapsal dávkování

fiallinka
12. bře 2009

capenka: já už nevím ☹....

ale že teda jsi to ty 😉 tak jsem právě šla vyhrabat zprávy z Car a bylo to jedna tableta ráno - 100mg, od zavedení embryí 🙂

lenusska
13. bře 2009

Lenka_66 jeeej uz tam je 20tt 😵 😵 😵

mirip
13. bře 2009

ahojte dievčatá, ja som bola včera na UZV a poradni zase všetko je tak ako má, tak strašne sa teším ked mi to doktor povedal a tiež že sranda vychádza to ešte aj podla menzesu, lebo podla MS mám termín 12.oktobra a podla sona 11.oktobra 😵 😵 dúfam že to takto pojde aj dalej 😵 😵

lenusska
13. bře 2009

Mirip super blahozelam.Krasne 10tt....drz sa 🙂

mirip
13. bře 2009

dík lenuss 😵 aj my sa tešíme, teraz to bolo ozaj neplánovane 😀

lenka_66
13. bře 2009

mirip 🙂 🙂 🙂 🙂 .
davam ti tip.ja sa taham za zrnikom.takze jej sa nesmie nic stat.ty sa tahaj za mnou a nestane sa nam nic.uz musime vydrzat aj koli tym co idu za nami 😉

ozaj zrnik, ako na hematologii ???

lenka_66
13. bře 2009

lenusska , ano v nedelu bude presne polovica tehu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

capenka
13. bře 2009

fiallinka moc díky já mám právě taky napsanej 100 mg a to se mi zdá pálka jen aby to sakryš vyšlo budem se snažit na počtvrté.že prý jak do podzimu nebudu těhule mám se objevit v caru,jinak jak budu okamžitě si přijít do rizikovky.včera mi obvodačka napsala kyselinu listovou to už člověk neví co má lépe řečeno žráti 😉 koupila jsem babyplan a dál nevím

lenka_66
13. bře 2009

capenka, listovku urcire ja mam od zaciatku 2xdenne