Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
30. říj 2008

skalnicka:
ke konci tehotenstvi se telo pripravuje na porod a taky na to, ze behem porodu zena krvaci a aby nevykrvacela, musi se tomu telo prizpusobit - takze se zvysuje srazlivost krve - koncentrace vetsiny koagulacnich faktoru se nemeni nebo zvysuje (zejm. fibrinogen)
d-dimery nejspis taky - ale tim si nejsem jista.
urcite trochu zalezi treba i na hmotnosti nebo jinejch rizikovejch faktorech.
tesne pred porodem ti klido muzou pichat nakej heparin, v porodnici urcite. takze to vubec nemusi byt tema hodnotama. takze toho ´pichani´ se urcite neboj. 🙂

emicka1
31. říj 2008

Ahoj hollky,jenom nakukuji 🙂
Nějak to tu vázne,kde pak všechny jste?
Přeji krásný víkend,papa 😀

andys004
31. říj 2008

Ahoj kočky,
hlásím se po dlouhé odmlce jen jsem vás přelítla očima ,ale slibuji dočtu vás.Teď mám takové zařizovací období takže nic nestíhám 😝 .Nejprve jsem pořádala třídní sraz po patnácti letech a teď je u nás narozeninové období nejprve jsem já za dna dny je moje maminka za další dva dny teta pak máme pět dní pauzu a je náš synáček a můj otec svátek a nakonec je můj manžel ten je dva dny po synáčkovi takže je to samá oslava a samej dort a kila jen letí nahoru fuj 😠 .
Jinak u nás je vše při starém minulí měsíc jsem na tom byla dost zle tak nějak to na mě všechno padlo a hrozně mi to bylo líto,ale asi víte o čem mluvím ☹ .Tento měsíc jsem si řekla že na to nesmím myslet a zatím se mi to daří,ale tuším že to zase nevyšlo no jednou to snad vyjde 😉 tady doufám.V tomto roce nám už zbývá jeden pokus pak na to prdím protože kdyby náhodou se to povedlo tak to akorát vychází na vánoce což není moc dobré všichni doktoři mají volno a toho bych se bála nebyl by nikdo kdo by mi předepsal potřebné injekce.
Joj to jsem se nějak rozepsala tak už honem rychle končím.Těhulkám krásně přibývají tt 🙂 jen tak dále a hezky se opatrujte a at vás puclíčci pěkně kopají 😀 .Snažilkám držím pěstí to přináší štěstí tak at jste na tom lépe než já. Pa pa pa.

Kdepak je Katka a Sivula asi je jejich zlatíčka moc zaměstnávají. 😀 😀 😀

zulok
31. říj 2008

ahoojteee 😀
pozdravujem tehulkyyyyy , Kappuska, teeeda ty mas ale kraaasne bruskooooo 😀 😀 😀 😀 😀

MArgaritka, Mounty, vam teda tie tyzdniky naadherne utekajuuu 🙂

Skalnicka, drz saaa a radsej injekcieee ako daco podcniit.. ryychly porod prajem

Emickaaa, ahooj kukadielko... ako sa maaas?

A snazilky, siilno drziiim palce, idu dlhe zimne vecery, tak ziadne strikovanie... 😉 keby to bolo tak lahke, ze???? ☹ jaaaaj, babulky zlate...drzte sa..

idu smutne sviatky, vsech svatych a dusicky.. tak posielam pusinku vsetkym nasim milacikommm.. akurat na dusicky som mala termin nasho prveho babatka a rovno na narodky.. ☹ esteze uz mame divosiatko..ale akosi to boli, ked clovek mysli,olko by uz malo rokov..

my sme mali vcera letecky den.. ani nemusim hovorit, ako som sa bala toho najhorsieho, CHvala Panu Bohu je vsetko vporiadku.. Matusko si chudiatko vyskusal prvu a dufam ze aj poslednu cestu sanitkou 😔 des, ublizit vlastnemu dietatku a to som dufala, ze mne sa to nestane, ze mi capne z postele ☹

kapp
1. lis 2008

Zuločka - zlatíčko, z toho si nič nerobkaj, to sa stane každej z nás ... Mne Nana zajazdila kaskadérsku jazdu na beháku po verande, cez 3 schody - potom salto a skončila dolu hlavou medzi posledným schodom a dverami = našťastie ju zachytila konštrukcia beháka - to bola sekunda a to sme pri nej boli ja aj manžel a nestačili sme ju zachytiť... 😖 Chvalabohu - všetko vtedy skončilo dobre a slečne nič nebolo, len sa zľakla a my dvaja tiež ... 😔 Mojenko, prajem ti, aby takýchto strašidelných chvíl bolo čo najmenej ... Hlávku hore - každá maminka takýmto niečím prejde ... 😒 A ďakujeme za pochvalu bruška, rastieme tuším každým dňom! 😝

Emička, Andys aj ostatné naše snažilky - držím pästičky pri snažilkovaní!

emicka1
2. lis 2008

Ahoj holčiny,tak teda nějak nám to tady vázne 😉 Kde pak jste všechny???
U nás nic nového,dneska je pěkně škaredě a v úterá čekám ms.No takže nic moc nálada.Ale už mám od své nejlepší kamarádky ultimátum.V létě jí končí mateřská,a tak se začnou snažit o druhé.No a já mám koukat přichvátnout,že by mě "zase" nerada předběhla 😅 No tak teda asi na to budeme muset pěkně skočit 😀

Zuločko ahojky,téda,tak ty jsi měla tekhle krušná včerejšek,jo? A co pak se stalo? No hlavně že je Matuško v pořádku!!!!!!!!

Kapp krásný 20tt,to je paráda.Mě přijde,že já se asi víd než do 11tt nedostanu 😠 ☹ Přijde mi to úplně neuvěřitelný! Tak pěkně opatruj sebe i prďolku v bříšku 😀

Přeji krásnou neděli 😵

margarita
2. lis 2008

ahojte zulok, kappus a emicka,
ano zulok, aj ja zasnem, ako nam tie cisla pribudaju...hura, hura 😀
nehody s detmi su hrozne, ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo...deti znesu niekedy viac nez my, dospeli, mam pocit 😉
emicka - to ultimatum je dobry napad - my sme si tak dali s kamoskou pred rokom, ked som mala po potrate a ona nemala frajera, ze ktovie co bude o rok. A ze teda ona si ma najst do roka frajera, a ja ak do roka neporodim, aspon musim byt tehotna...a neuveris, ono to obom vyslo 🙂 drzim palce, nech to vyjde aj vam dvom

emicka1
2. lis 2008

Margarita tak vidíš,byl to dobrý nápad 😀 Taky doufám,že budeme těhulky spolu 😀

p.v.j.
2. lis 2008

Ahoj,
tak jsem přesedlala z beremka semka kvám a nestačím se divit, že tady je i forum nebo diskuze o trobofilií a pod.
Snad Vám nebude vadit,když se přidám,neboť mám dvě trombofilní mutace a cosi s krví a s trombózou sice ještě takovou osobní zkušenost nemám,ale berz léky na ředění krve a momentálně jsou to už tři měsíce,co se snažíme o dítě ,protože si mě doktor tak nějak připravila dal nám zelenou od září 😉

margarita
3. lis 2008

vitaj p.v.j., a co Ti to zistili, ktore mutacie? to vies, my si tu tak laicky rozsirujeme vedecke hematologicke obzory
😵

lenusska
3. lis 2008

Ahojte,

Ako sa mi všetky mate ?....Vitaj p.v.j. 🙂

katka28
3. lis 2008

Ahojte,
konecne sa ozyvam. Prepacte mi prosim, ze az teraz, ale nedalo sa skor, nebolo to mozne. Takze viete, ze mame dievcatko Katusku (takze ziadna Andrejka 🙂 ), narodila sa 9.9. cisarskym rezom, no uzila som si aj porodne bolesti kazde dve minuty.
Nepisala som skor, lebo sme mali s Katkou problemy, neskutocne koliky, nevedeli sme z coho. Takze sme cele dni preplakali a nevedel nam uz nikto pomoct. Lepsie to bolo len ked sme ju neustale cicikali a hojdali, skakali na fitlopte a podobne. Mali sme jednoducho zle obdobie. Uz som si myslela, ze prestanem dojcit, ze mam slabe mliecko alebo je ho malo... Jem uz len klasicku zapazenu polievku rascovu s vajickom. Skusene maminy neporadili by ste, s konkretnym receptom, co mozem? Neviem, co sa stalo, ale vcera a dnes je ako vymenena, dnes som uz bola na vecku bez toho, aby plakala 🙂 Musim poklopkat, aby sa to neotocilo.
Dufam, ze teraz budem prispievat castejsie, no neviem, kedy sa mi podari docitat vsetko, co ste zatial napisali.
Nezhrniete mi zakladne veci? Kto pribudol medzi nas a mame nove tehulky? Komu mam drzat prsty? Ako sa mate? Kazdy den som na vas myslela, dufam, ze ste na nas nezabudli.
Ked stihnem, tak este zavesim Katkine fotky na net a potom dam link.
Co sa tyka krvi, tak v nemocnici som mala celkom dobre vysledky, trombocyty cez sto, ale teraz mi prisli nove a nie je to nic moc. Tromocyty klesli na 57, nieco co som nechcela zase pribudlo, ale ja sa citim dobre 🙂 a velmi stastna. Aj ked za ten mesiac som velmi unavena a susedia nas musia mat neskutocne radi, nevymenila by som ju za nic na svete. Prajem vam vsetkym, aby ste sa aj vy dockali takeho batozteka 🙂

zulok
3. lis 2008

Ahoojte

KAtkaaaaaaaaaaaaa a mala KAtka, ahooooooooooooooooojte, jeeeeej, tak ste sem zavitali.. jasne, ze sme nezabudlii… juch, teim sa, ze sis a ukazala.. no mrzi ma , ze cisarsky, asi musis byt riadne ubolenaa a teda mali ste atzkee obdobie.. uff, MAtuska tiez boleivalo brusko, ale nemohla som potom papat paprika, cibulu.. moc certve pecivo.. naduvajucu zeleninu..strukoviny…pozor na koreniste jedla.. a potom uz bol vporiadku.. zevraj aj vajicko nafukuje.. ale mozno KAtke nevadii.. neviem..
A cvicili sme s nozickami ako bicyklovanie, potom pritahovali lavu nozku k pravej ruke a naopak.. masirovali brusko v smere hodinovych ruciciek, pozor v SMERE.. a este pomahalo, ked chodis po brusku prstami ako ked sa hras ze prsty je panacik, ze su to ako nozicky a tak jej cupkas po brusku.. a aj to, ze si cucka, to pohyna crievka a este ked zdvihas nozicky a krcis k brusku… nozicky drzis a stehienka..
A neviem sa dockaaat fotieeeek

Kappuska, az ma zamrazilo, ako Nanuska zltela. Teda ale vie to poriadne vystrasit. Esteze su vporiadku,, NAnuska aj MAtusko a tesiiim sa , ze ti brusko pekne zo dna na den rastie, co takto prisupnut dalsiu fotkuuuuu

Emicka, to je dobre ultimatum.. ale neboj, kamoska bude isto v zavese… stihnete to skor…
A aj ja som mala pocit, ze sa bruska ani nedockam, ani som si nevedela predstavit, ake to bude , mat tehubruskoo.. ale budes ho mat krraasne velke, ze sa do vane budes pchat obuvakom… ja som si do vane preistotu ani nesadala.. kto by ma tahal von, ze??
No a stalo sa to, ze MAtusko s ami skvasil z postele a tiekla mu krv z nosteka,.. myslela som, ze ma vystre.. tak som zavolalla zachranku a potom kopec vysetreni, rtg, neurologia, orl.. uff, dakujeem Bohu, ze je vporiadku.. brrrr

MArgaritka, no veru, leti vam to rychlo, ale to je dobre,len nech to rychlo ujde… a dufam, ze pekne priberaaas….treba si roztiahnut zaludok na vianocne pecivo, uz sa bliizi, hihi

P.V.J vitaaaj, dufam, ze tit u s nami rychlo ujde snailkovacie obdobie a budes stastna tehulka..

Lenusska a ty ako??? Vyslo slniecko , tak verim, ze ti to trosku rozohrialo tvaricku a aspon sa nejaky ten usmev najde..
Uz isto pride veselsie obdobie..

Kde su zvysneee tehulkyy???

A snazilky???

A Lenockaaaa???

zrnik1
4. lis 2008

Katka jeeej, mas dcerenku. Uzivaj si to naplno. Nechcem byt zla, ale kolika patri k rodicovstvu hi-hi 😀 . Uvidis ako budes prezivat kazdy maly problemik....ale to je dan za tu radost, ktoru nam nasi drobcekovia davaju.

Zulok mi da asi za pravdu 😉 .Pady z postele, fuuuha. No krpcek mi padol parkrat, ale vzdy som ho zrengenovala svojimi ocami a trpla dalsi tyzden, ci som nemala ist radsej k doktorovi 😖 .
Keby mu tiekla krvicka ako Matuskovi, tak tiez volam zachranku, policiu, poziarnikov, mamu.....no prosto vsetkych...
Som rada, ze vsetko dobre dopadlo.Je to chlapinka 🙂 .

Oznamujem, ze som oficialne nezamestnana, lebo pohovor nevysiel. Nemam prax a to je problem.
Dohodli sme sa s manzelikom, ze si budem hladat pracu v BA 😀 .Jupiiii, ked sa mi to podari, tak sa tam mozno prestahujeme. Uz som si vyhliadla byt 🤐 .Ale pracu este nie.

No, vsetko nechame na Pana Boha a uvidime.

Lenusska ako? Tento mesiac nam to nevyslo, takze asi ten november...

lola19
4. lis 2008

Ahojte mamulky, tehulky, snazulky. Zanedbavam Vas, so to ja ale mrcha.No nic sa neda robit, musim to napravit,kym tu nie je sef. Katus tak malinka a koliky, jaj snad to rychlo prekonate.A je taka zlatunka. ked budes mat potom cas, tak napis co a ako porod, ci si este pichas fraxik a tak...
Fu teda zulocka, maly betar sa hral na parasutistu, ja by som tiez asi kolabovala a volala asi kazdeho. No poviem ti, ze ja som cca 1-rocna spadla z postielky, rovno na hlavicku, robili mi tiez rozne vysetrenia a bola som aj v nemocke na pozorovani, ale som chvalabohu OK, vystudovala som dokonca VS 😀 Mama hovorila, ze ju vtedy oblial studeny pot, ze sa tak zlakla, ze v nemocke ani vykoktat nevedela, ze co sa stalo. Segra si zas na seba u babky stiahla ten stary sporak, udrela sa na temeno a nasledok bol taky, ze sa jej zhorsil zrak, ale po operacii sa jej to o 100% zlepsilo, brata zas moja sestra obliala hurucim olejom na tvar, mama zonala nejake zazracne masticky a brat nikdy nemal jazvy, no a takto by som ti mohla pokracovat dalej, to by bolo na roman 😵
Zrnik, tu v BA robotu najdes,drzim palecky.A o ake povolanie by islo?
Nam to tento mesiac tiez nevyslo, tak hura do dalsieho 😵

lenusska
4. lis 2008

Ahojteee 😉

zulok - No to ano...teda v november a tak teplo 🙂 , mam sa dobre...mame velaaa ludi v praci a tak neni cas mysliet nato co je mozno aj dobre...musela som sa preobjednat k Dr. koli mrche,ale mam pocit ze som sa po poslednej navsteve u nho ukludnila. 🙂 ...A matusik ako?

katka28 - Katuška veeelmi Ti blahozelaaaaaam a prajem uz len pekne chvile 🙂 ....Tesim sa na fotkyyy

zrnik1 - No NOVEMBER alebo este ako vianocný darcek .. 🙂
Takze videli ze mas naviac a povedali si ze by si tam dlho nevydrzala alebo by Ti museli najst miesto niekde na riaditelstve Hiltonu...-Podla mna toto bol tn dovod preco Ta nevzali 🙂

lola19
4. lis 2008

Katka,prave som niekde objavila nieco o antikolikovej flaske a hned som si spomenula na teba.Ale ty si tusim pisala, ze kojis, tak neviem teda ako to je s nou 😖

emicka1
4. lis 2008

Ahoj holky,moc zdravím.Teda u nás je pěkně hnusně 😠

Katuško ahooooj 😀 Jsem si zrovna říkala,že jsi na nás asi zapomněla 😉 S malou ti tedy neporadím,zkušenosti ještě žádné nemám,ale doufám,že to brzy pomine 😵

Zuločko tak to je teda Matuško opravdu letec,viď! No hlavně že je v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahoj Lola,Lenuško a Zrníku,taky jsem vás tu dlouho neviděla 🙂

margarita
4. lis 2008

ahoooj katuska, ste nadherne, verim, ze to zvladnete aj s kolikami, urcite to nepotesi ale na nieco prides, uvidis

zulok, vdaka Bohu ze to tak dobre dopadlo, len pekne dalej rastte do krasy 😀 (rastte je ale blbe slovo 😕 )

ahoj zrnik, nechces robit v skolke? 😉 lebo jedna kamoska, co robi v skolke si zase hlada pracu u vas v KE, keby jej to vyslo, mohli by ste sa vymenit 😀 😀 ale ked sa vratite sem, mozme urobit BA stretavku 😉

lolka, lenuss, emicka - drziiiiiime paste na snazilkovanie 🙂

zrnik1
5. lis 2008

Caute babule,

Margaritka dik,ale asi nie.
Uči v nejakej anglickej, súkromnej alebo normalnej škôlke?
Nie, že by na tom nejako záležalo, len tak ma to zaujíma....

Este stale som nedostala mrchu.Neviem.
Škoda, že namám nejaký test poruke.Vštky som si ja mudrlantka minula v nevhodnej dobe.
Nechcem aby prišla.Keď nemám prácu, nech nechodí.
Aj pleť sa mi nejako zlepšila.
Ešte sa ale neteším, lebo príznaky na mrchu mám ☹ .
Tak papa

Idem robiť štrúdľu, jablkovú.
Už sa teším ako si ju vychutnám aj s kávičkou a za chvíľu príde manželík z práce.Pôjdeme pre krpčeka do škôlky.
Ďalší pekný deň za nami.

Papa

lola19
5. lis 2008

Ajojte, pekny den prajem. Znik a kolko ti uz nechodi, ta mrcha mrchava?Takze spravne chapem, ty si pani ucitelka?

margarita
5. lis 2008

zrnik, je to sukromna skolka, specializuju sa na deti, ktore maju nejake alergie, takze tam pomaly kazde ma vlastnu stravu 😉

zrnik1
5. lis 2008

Nieeee.
Nie som učiteľka.To by deťúšiky neprežili.
Hrala som sa na učiteľku, keď som bola malá, ale sestra a plyšáky boli stále po škole a mali 5-ky.

Poslednú som mala 2.10.
😉

Dúfam, že nepríde.dnes sa nejak nehlási.
Test si kúpim až v piaton, keď príde výplata 😀 .
Stavím sa, že mrcha príde skôr ako výplata 😀

lenusska
5. lis 2008

Jeeeej zrnik...ona nechodiiiii 🙂 ...netesim sa aby som to nezariekla...psssssstttt

zrnik1
6. lis 2008

baby, bezim na hemosku.Som v tom.Take ciarky ste este nevideli.Dve krasne cervene.
Babule ja tomu nerozumiem, jeden pokus a pozrite.
Jupiiii

Mam vas rada 😉

zrnik1
6. lis 2008

pridam foto, potom mozte obdivovat.

lola19
6. lis 2008

Zrnik gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem, si ma potesila 😵 V kutiku duse zavidim, aj ja ceeem 😔

kapp
6. lis 2008

Zrník supeeeeeeeeer 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 , gratulujeeeeeem a potom chcem vidieť tie čiarky!
REKLAMÁCIA 😀 - v tom tvojom albume som zatiaľ žiadnu fotečku s 2 // neobjavila, tak šup-šup napraviť to! 😀 a chceme aj podrobnú referenciu o tom, ako si dopadla na hemoške - však, kočky? 😀

alinuska
6. lis 2008

Zdravim vas babule, nestiham citat=nemozem reagovat, tak iba gragulujem Zrnikovi k tym uzasnym // 😅 ...to je parada!!! Kiezby sa aj nam ostatnym konecne zadarilo!!!!!

Zrnik, ako pisala Kappuska, nezabudni podat hlasenie, ako si dopadla na hemoske?! 😉

Lenusska, Kell, do tabulky som vas este nepridala, ked sa troska uvolnim, popracujem na nej, ved je toho zasa vela noveho 😉

Drzte sa vsetky 😵 Pa

alinuska
6. lis 2008

...gratulujem... 😝 😀 😀