Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

martiika
8. lis 2008

Ahoj w_h, dakujem za privitanie a zdravim snazilky aj dosnazilky.Tiez si myslim,ze na tie ANTIFOSFOLIPIDY by som mala nieco brat. No poznam baby ,co im ani FRA. ci CLEXA. nepomohol. Preto som aj zmenila HEMATOLOGA a o 4 tyz. budu vysledky. Za moznu pricinu tiez uviedli PAP. Takze mam za sebou aj KONIZACIU. Je tu prosim medzi vami niekto s podobnou beznadejou? ☹

lenusska
8. lis 2008

Ahojteeeeee

zrnik1 - Neboj sa...VSETKO BUDE V PORIADKU ...Davajte na seba pozor a mysli pozitivne 🙂

Krasnu SOBOTU zelam

lenusska
9. lis 2008

Pekne dobre ranko sa praje 🙂

Tak som sa rozhodla ze idem skusit merat bazalnu teplotu....vobec neviem ako nato tak idem studovat na nete... 😉 .....Dufam,ze samosledovanie pomoze zistit kde je probleem.

Vy sa mi ako mate?.....

Zrnik - fazulka pocuva ?

zrnik1
9. lis 2008

Martiika ja som 4krat potratila, ale pricina sa nasla MTHFR A129...a teraz to skusam po piaty krat, v stredu si idem po injekcie.Este neviem, co presne si budem pichat, ale nieco urcite.

7 rokov je dlha doba, ale napriklad mne hematologicka povedala, ze ked som to uz 4 krat skusala bez injekcii, tak nech to aspon raz skusim s nimi. Tak som sa na to dala. Este stale mam v mysli posletnu kyretaz, robenu na dvakrat a ten otrasny pristup lekarov...Ale dietatko veeeelmi chceme, dufam, ze nam to s Bozou pomocou a injekciami vyjde.

Myslim, ze si urobila dobre, ked si zmenila hematologa.Ja som s mojou nadmieru spokojna.Je velmi precizna a ked sa jej nieco nepozdava, tak si to overi na dvakrat.

Velmi ti prajem a drzim palce. Ved uvidis, ake budu vysledky a novy pohlad noveho hematologa 😉

dyna
9. lis 2008

zrnik moja neboj sa, teraz určite príde slnečný lúč 😎 😎 😎 iba toľko som chcela. ako som to už písala, ja som smutná, ale každý z nás má svoj problém ☹ držím ti palce!!!!!!!!ahoj

martiika
9. lis 2008

Ahoj zrnik prajem ti ,aby to uz konecne vyslo!Tuzba po babenku je velika vsak? Ja tiez stavujem na tie injekcie. Skusali by sme do nekonecna, keby tie roky tak neutekali! Poctivo dodrzujeme rady a liecby doktorov ,a ked prislo dalsie sklamanie , tak, ze to mohla byt skryta infekcia. Najnovsie ten HPV vyrus. Ale jak som uz pisala, verim injekciam.(ak nejake budu, ci vobec este otehotniem. Vysledky mam z MARTINA aj z BA . Dg. je LUPUS KOAGULUS a ANTIFOSFOLIPIDOVE PROTILATKY. Snazit sa mozeme v decembri , koli KONIZACII. A potom sa uvidi. PRAJEM TI VELKE STASTICKO

martiika
9. lis 2008

emicka1 , zistila som ,ze mas to co ja , t.j: PROTILATKY NA ANTIFOSFOLIPIDY a MTHFR C677T .Mohla by si napis. ako k tomu doslo? Krvacala si ,alebo ti len oznamili, ze plod nerastie? HEMATOLOGIU mas spravenu?

emicka1
9. lis 2008

Ahoj holky,jako vždy jen nakukuji.Já prostě nějak nesíhám 😅 😅 😅

Martiika ahoj,moc mě mrzí,co jsi si prošla.Koukám,že jsme na tom dost podobně co se týká těch mutací.Zítra ti napíšu víc.
A vůbec vás zítra pěkně dočtu a napíšu co nové ho.
Tak se mějte krásně a zítra napísanou 😀

emicka1
10. lis 2008

Ahoj holky,zdravím 😀
W_h a to jdeš na lapárku jako jestli jsou průchodné vejcovody a tak? No já na ní byla v červenci loni a v říjnu jsem našla 2// 🙂 A říká se že se po lapar.dobře těhotní!!! Tak budu držet pěstičky 😀

Lola19 a co ty,jak jsi na tom? Testila jsi?????

Zrníku ahojky,moc na tebe myslím,tentokrát to 100% vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zuločko a co ty jak jak se vede sluníčko naše?

Kell a kde pak jsi ty? Už jsem tě tu dlouho neviděla????

No a teď teda trochu o sobě.Dneska jsem byla na gyn. a jsem těhotná 😵 😵 😵 😵 Mám z toho stašnou radost,i když to doprovází strašný straxh.Minulý týdne,hned jsem jsem v pondělí objevila pozit. test,tak jsem volala k tomu prof. co jsem začala chodit a v úterý jsem jela hned na krev a ve středu pro výsledky. No a hend mě převedl na Fragmin 2 x denně a Anopyrin 1 denně. Jdu tam zase příští týden,tak doufám,že už to tentokrát do třetice budou vše v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jo a jak jsem byla na tom utz dneska,tak tam Dr.viděla ještě jenu "dutinku" a zatím sama neví co to je 😒 😕 Tak doufám,že to nebude nic vážného! Tak jdu v pátek znova na utz,že už se snad pozná co to je!!!!Vůbec mě nanapadá nic,co by se tam mohlo udělat.Nemáte s tím někdo zkušenost? No tak to je o mě asi vše 😀 😵 😵

Jinak zdravím všechny snažilky těhulky a samozřejmě maminky 😵 😵 😵

Marti ahoj,já jsem nekrvácela,ale měla jsem 2 x trombozu,tak jsem šla na krve a přišlo se na to co "všechno" mám 😠 Já teda chodím na hematologii k primářce a jsem s ní max.spokojená.Ale k tomu chodím ještě 2x ročně na revmatologii,pak do Prahy do Podolí(tam taky na hematologii) a teď jsem začala chodit ještě do Prahy k prof. Kvasničkovi,což by měla být kamapacita v čechách na hematologii.Beru teda bohužel Warfarin a ten už mi zůstane celoživotně.Akorát v těhu se musí vysadit.
No jinak jsem byla těhu 2x a vždy jsem byla na injekcich a bohužel se to ani jednou nepodařilo ☹ No ale tentokrát mám k tomu ještě anopyrin,tak doufám,žo te na potřetí vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jinak teda já jsem toho názoru že jak píšeš,ten hnesnej lupus opravdu způsobuje potraty!!! A bohužel máš stejně "šptanou " kombinaci těch diagnos,jako já! No přeji ti hodně sil a když by jsi ještě něco potřebovala vědět,tak určo napiš 😉

alinuska
10. lis 2008

Jejda Emicka 😵 😵 😵 , som v soku 😕 , teda pises to tak mimochodom medzi riadkami, ale uuuuuuzasnaaaaa novina a straaaaaasne ti drzim palceky, aby to do tretice vyslo na 100% 😅 😵 😵 !!!!!!!!!!
Blahozelam, takze naraz dve tehulinky, to je paraaada. Zeby ste rozbiehali tehuvlnu? Skoda len, ze mna akosi vzdy minie 😝 😠 ☹ , ale tesiiiiim sa z vaaaas, je to perfektneeee 😵 !!!!!! Emi, co vsetko beries? Ten prednison ti teda zatial nenasadili? Juuuuj, ale sa tesiiim, je to bomba 😀
Odkedy ste sa vlastne snazili, nejak som to ani nepostrehla, ale zda sa mi, ze nie dlho? Tak bodaj by sme vas so Zrnikom vsetky supkom nasledovali 😉

Drzte sa babmulky, tehulky, mamulky...cmuk

margarita
10. lis 2008

jeeeej, emicka, no to je super sprava!!! 😀 gratulujem a velmi sa tesime s Tebou 😵 😵 😵
ta dutinka, to bol mozno ten gestacny vacok, ze mimi je este tak mikroskopicky male, ze nevidno ani bodku, neboj, vydrzte do dalsieho uzv 😉 ved v ktorom si asi tyzdni? 6-7 ??? 😕
a Anopyrin je celkom fajn, ja ho beriem od 8tt tiez jeden denne. Som najprv mala nervy, ze by sa to nemalo v tehu, ako pisu na letaku, ale ked mi ho moj hematolog dal, tak poctivo papam 🙂 len sa obavam, ze pomaly uz v tom poslednom trimestri sa fakt nebude dat ho uzivat, a potom asi ma injekcie neminu...ale ak Ty si pichas stale, tak to pre Teba nie je problem, ze? 😉

drzte sa, a piste, piste - co zrnik, tak Ty ako pokracujes?

fakt sa tu nejako stehulknieva 😀 len tak dalej, kocky 😵

andys004
10. lis 2008

A sakra asi začala těhu epidemie pošlete jí i do severních čech je tu jedna bláznivka 😝 co na ní čeká 😠 .Dokonce jsem začala vyhlížet vránu nebo čápa pokud ponese nějaké miminko tak ho sestřelím a je naše jak je to jednoduché. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Emičko strašně moc držím pěstičky at ti to tentokrát vyjde zkrátka musííííííííí 😉 .Moc gratuluji a opatruj se 😉 .

Zdravím i ostatní mějte se všichni kráááásně pa pa pa. 🙂 🙂

martiika
10. lis 2008

Ahojte! Emi, to mas ,ale ozi skvelu spravicku 🙂 .VELMI TI PRAJEM ,ABY TO VYSLO!!!. Tiez, aby sa tato velka tuzba splnila vsetkym snazilkam. EMI,ake mas hodnoty trombocytov?

emicka1
10. lis 2008

Holky děkuji vám všem 😵 😵 😵 Jste opravdu zlatíčka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takže na všechny snažilky ---
HEPČÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍK 😀 Doufám,že se pěkně nakazíte 😀

Ali mám teda 2x denně Fragmin 5000j 02 ml a Anopyrin 100mg 1xdenně,k tomu ještě Calibrum baby plan a vitamín B,to acidum foli..... nevim jak se to správně jmenuje 😅 No a Prednison,na ten jsem se ptala a ztím nic neříkal.Tak snad to všechno už bude konečně stačit!!!!!!!!!!!! A s tím snažením jo,toa mi se snažili první měsíc a vyšlo to po 2 sexíkách 😅 😅 😅 Proto jsem tomu vůbec nevěřila!A to ještě před ovulkou.Pak už jsme spolu nespali a ono to prostě stačilo 😀

Margi ona je tam právě ještě jedna dutinka,ale na druhé těhu se to Dr. moc nezdá. Tak se právě bojím,co by tam mohlo bát ještě jiného 😕 😕 😕 Jinak by jsem měla být teprve 4-5 tt 😵 takže jdu v pátek na srdíčko,snad už bude bít!Já jsem minule měla dostat Anopyrin ten den,co jsem byla na revizi.Dr.chtěla až tak v 8 tt a já se ho nedočkala ☹ Tak mi ho teď dali asi proto hned.A nevím,jak to s ním bude dál,taky jsem slyšela že by se v těhu brát neměl,ale co naděláme,když to bez něj nejde,že? Hlavně aby bylo mimi v pořádku!Jinak na injekce jsem zvyklá ale nemysly si,taky už mě pěkně ser.... 😅 Už teď mám modrý břicho 😉

Marti já takhle hodnoty neznám.Mám teda teď nějakou zprávu s výsledky ale tombocyty tam nevidim.Možná že je to pod nějakou zkratkou 😕 A ty jsi teda ani při jednom těhu neměla injekce?

Holky ještě jednou vám všem moooooooooooc děkuji za podporu 😀
PS: ještě jsem se vás chtěla zeptat: kdo si píchal v těhu injekce- holky píchaly jste si je jen do břicha? Díky

martiika
10. lis 2008

No ja som si pocas tych tehot. nic nepichala , spominala som, ze nevidel dovod.Len som brala anopirin,pyridoxin,listovku a vitaminy.Prvy bol v 19t.t a tie dalsie nebolo ani srdiecko vydiet.Teraz mam hemat. v BA tak uvidim. Vo vysledkoch z hemosky mas ERYTROCYTY,HOMOGLOBIN,HEMATOKRIT ,TROMBOCYTY mozno sa to znaci aj PLT,ale v mojich papieroch su TROMBOCYTY. Norma je 150-350

margarita
10. lis 2008

emi, trombocyty maju skratku PLT (aspon v mojich vysledkoch 😀 ))
dutinky sa neboj, to sa rozpusti, hlavne aby rastla ta, kde je bejby. Ja beriem Anopyrin este stale a nejake negativne nasledky zatial nepozorujem, takze nebooooj, hlavne nech to tentoraz uz dobre dopadne.
Drzte sa, budeme sa vsetky cerstve tehulky a aj snazilky a aj maminky modlit 😵

zulok
10. lis 2008

EMickaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, juchuuuuuuuuuuuuuuu, gratulujeeeeeeeeeeeem, krasana spravicka a verim,z e ta budu ostatne snazilky nasledovat. SUpwr, ze mas uz teraz ten anopyrin, uz to musi vyjst...
a co tam potom, ze sa nemoze v tehu,... ani clexane sa nemoze v 1.trimestry podla letaku, ale berie sa... 😉
a kooppec tehuliek berie ine rozne lieky, ktore sa takisto nemozu, ale bez nich to jednoducho nezvladneme, tak su tie lieky takym zazrakom, ktory nam dopomoze k stastiiu.. 😀 😀 😀 😀

lenusska
10. lis 2008

Emikaaaa.....juj to je superr spravicka 🙂 ...Vela vela zdravia 🙂 .....drzim paĺceky...bude to ok uvidiiis 🙂

zrnik1
10. lis 2008

Emicka supeeeeer.
Sa velmi tesim, ze som neni sama.
Budeme sa podporovat, hlavne psychicky.

Na to srdiecko je este asi skoro, tak sa potom nevystras, ked este nebude...
Mna pocas posledneho tehu tak vystresovali a potom sa zistilo, ze srdiecko este vobec nemalo byt.
Dali mi ultimatum, bud bude do troch dni, alebo to "ukoncime!"
Chvala Panu Bohu bolo 🙂

Lenusska nezabudaj, november je tvoj mesiac 😉

Inac mam herpes, radost nekonecna. zatial nebolo tehu, kedy by som ho nemala Doteraz samozrejme nic, az teraz si spomenul, ze uz dlho nebol 😠

Papa a dobru noc

mounty
11. lis 2008

emicka velka ale ozaj velka radost je aj u v mojom srdiecku, nech to len takto dalej pokracuje a budeme do dvoch rokov vsetky s kocikmi, drzte sa!!!!

lenusska
11. lis 2008

zrnik1 - Ahoj Zrniik..Ako sa citis?...urcite fajn......Jasne NOVEMBER je moj...... 😉 Ja som tak naschval aby ste mi mohli radit ked budu Vase babatka o mesiac starsie...chichi

alinuska
11. lis 2008

Baby, vy ste ma tak navnadili, ze som mala sto chuti si urobit tehu test 😉 , kedze uz 2 mesiace mi ta mrcha nechodi 🙄 , ale odolala som, lebo viem, ze by sa na mna skerila iba jedna hnusoba 😠 ☹ . Viem to urcite, lebo takmer ani nemaju byt z coho // 😔 a navyse pred 2 tyzdnami som jeden tak "odpiekla" 😝 . Zajtra idem na gyndu a budem dufat, ze sa moj rozhodeny cyklus da coskoro do poriadku. Vidite, do konca roka som chcela vyskusat este jedno IUI, ale uz to tym padom nestiham 😒 . Vlastne mam to vsetko pokafrane od toho septembra, kedy to vyzeralo, ze sa na mna usmialo velke stastie, ale nedopadlo to 😢 . Tak budem skusat dalej, ved raz sa to stasticko unavi a sadne aj na mna a nas ostatne snazilky-vytrvalky 😀 !!!!

...pokracovanie o chvilu, kedze konik mi dnes nejako blbne 😠 ....

alinuska
11. lis 2008

...no, na dnes to uz vzdavam, nemam na to nervy, pokracovanie teda bude zajtra 😒 , ako dalsia epizoda 😀...

pa

alinuska
11. lis 2008

😀 😀 😀 neda mi to, skusam este poslednykrat 😀 :

...pokracovanie c. 1...

Zrnik, chodis teda k dr. Benovej? Je uzasna, to bez debaty 😵 , len ten pristup ma naposledy dostal, ked som tam isla s velkou nadejou a pomoci sa mi nedostalo a potom to uz bolo bezpredmetne, nehovoriac o tom, ze dodnes sa mi neozvali. Asi rataju s tym, ze ak by to bolo take "surne", tak som nastojcivejsia, co je aj pravda. Ja len, ze ma to tak velmi zarmutilo, lebo som tam utekala s tym, ze okamzite mi bude nasadena liecba... 🙄 No ale na druhej strane, ak by to bolo OK, tak tych par dni by asi aj tak nezavazilo, alebo hej?! 😕 Ale ako vidim, tak aj u teba sa neponahlaju s tymi injekciami...ved kedy si tam bola na krv? A po injekcie ides az teraz v stredu...sa mi to zda zbytocne natahovanie, najma s prihliadnutim na predosle skusenosti ☹ , a to prizvukujem ze ide nie o jeden pripad, ale 4 x, a stale je cas na injekcie?!?!? Tak tomuto ja teda von koncom nerozumiem 😝 .

alinuska
11. lis 2008

...pokracovanie c. 2...

Ale musim na druhej strane skonstatovat, ze tuto p. dr. by som nevymenila, lebo nie len ako dr., ale aj ako clovek je veeeeeelmi zlata a chapava a snazi sa maximalne pomoct 😅 ... Len tam aj dost casto nie je a k tomu ma aj vela pacientov, takze asi nestiha regovat dost pruzne na kazdeho, zial 😒 Vo stvrtok idem na krv a potom o 2 tyzdne na kontrolu, tak som veeelice zvedava na vysledky 😕 ?!

Emi, Zrnik, velmi vam drzim palce, aby ste boli dalsie, ktore dokazali donosit a porodit zdrave dietatko aj s tymito diagnozami, dava to nam ostatnym vela, veeeeela nadeje, ako nasa Dynuska vravi, je to take pohladenie slnecnym lucom 😎 Samozrejme aj ostatnym tehulkam Kappuske, Margaritke, Mounty, Jabluncanke...prajem to iste 😵 😵 !!!!

alinuska
11. lis 2008

...zaver 😀 ...

Lenocka, tak je tu november, co momentalne riesis? Ani u nas nevyzera, ze by bol pod stromcekom bocian, ani vrana ☹ , tak snad v novom roku?

Martiika vitaj, prisla si k nam vo vhodnej chvili, kedy sa tu tehotnie, nastupujes 😀 ?! Emicka je prikladom, ze to pojde, tak nezufaj a ver 😉 !!!

Zulocka, ahoooj moja, ako Matusiacik? Uz je velky bubacik, pockaj, o chvilu nam aj ty budes hlasit, ze si maly pyta surodenca 😀 ...

Kappus...srdiecko...ako sa mi mas? Wobenzym som uz dopapala, s dalsim balenim este zatial neuvazujem. Dufam, ze sa vam dobre dari, nie dufam, viem to 😉 😵 !!!

Lenusska, ako to tak vidim, tak ta tehuvlna ide v zavese 2-3 tehule ob-mesiac/dva, takze na nasledujucu vlnu naskakujeme my 😉 😀

Dnes som sa trosku rozpisala, a jak na potvoru to posielam na x-ty krat a furt to neprechadza, tak ze by teraz? 😨

Papa babule a krasny vecer 🙂

martiika
11. lis 2008

Ahoj kocandy! No Alinuska moja,ja som len taka snazilka cakatelka. Cakam a cakam! Najnovsie na hematol. vysledky a povinne zdrzanie koli konizacii - docitala som sa,ze aj to je mozna pricina ☹ . Uz par rokov dufam,ze konecne nasli tu pravu pricinu! No ked to nev. tak znova a znova a ... No to ja len tak - a tak len nasiakujem info. a citam tieto stranky. Som taka trosku pesimisticka , ale na tom sa fakt nic nemeni ,ze VAM VSETKYM TO BABATINKO ZO SRDCA ZELAM 🙂 🙂 🙂

lenusska
11. lis 2008

alinuska - OK 🙂 Berem Ta za slovo......

cikyta
11. lis 2008

Emička,zo začiatku mi kázali pichať do brucha,teraz si to pihám už skôr do bokov a neskôr si to mám pichať do stehien,ked už bude bruško velké!
Len občas mát po vpichu tvrdú heču,čo bolí a svrbí.

zrnik1
11. lis 2008

Ali bola som tam v piatok a na injekcie som mala ist dnes, ale mala som nemcinu, takze som si to posunula.Potom som to olutovala, ale co uz.Zajtra tam budem nastupena....beriem si karticku akutny stav a neodidem, kym nedostanem to, co mam 😉

Babule otehotniet v novembri znamena mat cele leto to nejvacsie brusko,ale ked nevadi tak sup-sup 🙂

Mam taku nadchu, boli ma hrdlo, vecer som mala zimnicu.Na porazenie.
To fakt musime prejst takymito peripetiami????
Halooo, ja sa tak bojim...
nech to vsetko dobre dopadne, lebo neviem.

Tehulky uz som to asi pisala, ale ked chcete inteligentne babo, pocuvajte Mozarta.
Je to dokazane.Moj Risko 😀 😀 😀 😎 😀 😀 😀