Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
16. čer 2009

mao - uprimnu sustrast 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹

krpatucka
16. čer 2009

mao uprimnu sustrast a vela sil ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 😔 😔

nunik
16. čer 2009

maova je me to moc lito,uprimnou soustrast

zulok
16. čer 2009

MAovka ,,uprimnu sustrast babulka ☹ ☹ ☹ a vela sil na zvaldnutie dalsich dni..

w_h
16. čer 2009

ahoj holky,
jee, tak ja dneska u netu jenom brecim - u veselyho a u smutnyho 😢
prekvapila me jedna pekna zpravicka z jinyho tematu - jedna holcina je nemocna, ma rs, mela objednanou ivf a ted ma pozitivni test, jenom jsem tam nakoukavala, a pak jdu sem a docetla jsem se o matyaskovi od maovy
maova: je mi to mooc liito a brecim jako blazen...to jsou ty hormony, drzte se,hodne sil preju

tanity
16. čer 2009

maovka, je mi to neskutocne luto....prijmi prosim moju uprimnu sustrast 😢 😢 😢 😢 😢 moje oci aj srdce placu za malym statocnym anjelikom Matyaskom....je mi to velmi luto a som s vami ☹ ☹ ☹ velmi som verila, ze to zvladne, chlapcek statocny...uz je vnebicku mao a nic ho netrapi, tam uz niet bolesti a trapenia...xxx

lenoc
16. čer 2009

Martinka, mojko, úprimnú sústrasť, posielam obrovské objatie a kopec síl.
😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Nechápem, prečo sa také veci dejú a hlavne tebe, veď si si toho už tak veľa preskákala... ☹
Život vie byť niekedy hnusná nespravodlivá ku... Pardon za výraz.
Matyášek určite cítil, ako veľmi ho ľúbite, no aj si počas tých pár dní veľa vytrpel a teraz ho, anjelika zlatého, už nič nebolí. 😔

zulok
16. čer 2009

Kappuska tiez posiela vela sil a uprimnu sustrast..tiez ju to velmi vzalo..sice sem nechodi..ale spravicky o vas ma a MAtyaskovi velmi drzala palceky...
MAtyaska budeme mat vzdy v srdiecku..statocneho chlapciacika..

lia
16. čer 2009

nie ☹ ☹ ☹
ja som mala takeho zleho tusaka,uz som tu par dni nebola ☹ mao,uprimnu sustrast,je mi to strasne luto,ze si dosla o Matyaska ☹ 😢 😔
vela sil mao,ked ti bude lepsie,prid ,sme tu pre teba

lia
16. čer 2009

babule,teraz troska od veci,ale neviem co mam robit,pravu stranu mam modrinovu,nemam uz poriadne kam pichat.je potrebne pichat na striedacku??potrebovala by som,aby sa mi ta strana zahojila a potom tam pichat.neviem,nechapem,vsade na pravej strane kde pichnem,hned boli,stipe a nakoniec je z toho modrina 😒

lenoc
16. čer 2009

Lius, jeej, kasny 15tt.
Myslim, ze nic strasne sa nestane, ked budes nejaku dobu len do lavej strany pichat, no je to len moj laicky nazor a "odkukane od sestriciek" - bolo im sumafuk, do ktorej strany ma pichnu, to skor ja som si to strazila a vzdy im nastavovala ine rameno na vpich. A ked som lezala s dvojickami (to som o detailoch "pichania" nemala ani sajn), pichali mi to dva tyzdne vacsinou do lavej nohy.
Haluz je, ze aj mne sa skor spravi modrina na pravej strane (a to ratam brusko, rameno aj stehno).

lia
16. čer 2009

dakujem,aj ty mas krasny 28tt 😵 😵 😵 lezkas?? 😵
no musim sa na buduce spytat,ja by som aj pichala do tych modrin,ale dost to boli 😒
na pravej strane bruska modriny,na lavej strane dekoltu a ramene alergia 😅
minule mi hematologicka ,ze do brucha to je najlepsie,ale ja sa bojim,ze ci ho aj neprepichnem 😅

lenoc
16. čer 2009

Mhm, vacsino lezkam, ale musim sa priznat, ze menej ako v nemocnici.
Co ty, ako si na tom s oddychovanim a setrenim sa?

Aspon to mas vyrovnane, na pravej aj lavej strane daco. 😉

Myslim, ze ta ihla je prilis kratka na to, aby sa dalo brusko az k babu prepichnut, aj ked na zaciatku ssom sa bala aj ja. No v nemocke mi nachystali parkrat aj taku dlhsiu ihlu, ked som si pichala asi tyzden sama injekcie od nich, to som musela pichat velmi opatrne a nie celu dnu.

idem sa umyt a hadam aj spat, tak potom dobru nocku.

lia
17. čer 2009

ja nepicham az po koniec,je to potrebne??
no ja vobec neoddychujem,ale nic nerobim,len si to uzivam ,nic mi nie je,vsetko ok zatial,klop,klop,chodim za kamoskami,na obedy,so psom von ,ale nic nerobim namahave,teda aspn sa snazim,iba varim.
ale vcera som rozmyslala,ze vsetky tu lezite,ale ved nemusim ked mi to vyslovene nenakaze doky,nie??

veselinka
17. čer 2009

Mao- je mi to strašně líto, upřímnou soustrast 😢 😢 😢

kell
17. čer 2009

MAO, je mi to hrozně moooc líto, ani nevím,co na to napsat 😢 . Snad jen ať tu nejhorší bolest co nejdřív překonáte. Musíte věřit, že bude líp, ikdyž to teď zrovna tak nevypadá! Přeju hodně síly!!!

Holky, jinak vás všechny mooooc zdravím, trošku delší chvíli jsem tu nebyla, stěhovali jsme se a neměli jsme přístup na internet. Jinak u mě nic nového, už se můžeme od května snažit, ale já se spíš snažím nesnažit - chtěla bych letos v létě někam na dovču - cítím, že potřebuju vypadnout!!! Navíc jsem asi i zablokovaná a má z dalšího těhu v podvědomí strach. Anopyrin atd. zobu jen občas-když si vzpomenu, což není zas až tak často - takže příprava na těhu veškerá žádná. Tak asi tak nějal je to semnou.

A co Lenusska, nevíte o ní někdo něco, už tu taky dlouho nebyla.

Margaritka, jsi zlatíčko, že si se ujala tabulky!!!! Díky!

Všechny vás moc zdravím!

bendy25
17. čer 2009

😢 😢 😢 😢 😢
Maova, je mi to velmi luto...uprimnu sustrast 😢 😢 😢 😢 😢

lenka_66
18. čer 2009

dnes som bola na hemat.kontrole vysledky su ok. kontrola o mesiac , no pani dr. ma uz poucila ze keby som sla skor bo mam neako velke brucho.cize odporuca spontanty bez epi ( ak chcem mozem no nie je velmi za) cisarsky iba v nutnom pripade.

mabe
18. čer 2009

Leni, tak gratuluju k vysledkum.

ob.soklina
18. čer 2009

ahojte holky, po dlouhé době jsem sem za váma přišla

Maova moc mě to mrzí, upřímnou soustrast a hlavně moc moc sil 😢 😢 😢

Holky mám opět dozat, je možná recidiva v tromboze když mám Fragmin???? V úterý jsem byla na hematologii a Dr. mě dost postrašila. Jsem 9 den po ET a tak čekám na výsledek jak to dopadne, ale ted se hlídám jak blázen od toho úterka co mi to Dr. řekla.

Přeji pěknou dobrou noc a děkuji

lenka_66
19. čer 2009

sokolina, neviem .jedine zeby si mala slabsi fragmin.nedava sa na zaciatok inac nez v tehu?
asi som ti nepomohla ☹

poleva
19. čer 2009

maova aj mne je to velmi luto, ani neviem co ti napisat, lebo ti musi byt hrozne, matiasko bol velkym bojovnickom a urcite citil ze stojite pri nom a bude sa z nebicka na vas divat
aj ja som z toho smutna ☹ ☹ ☹

poleva
19. čer 2009

nie je tu nikto ??

tanity
19. čer 2009

ahojky,

sokli, tak to ja mam tiez, len sa bojim a bojim toho, ze sa ta tromboza vrati resp. ze sa ta zrazenina odtrhne aj napriek fragminu...niekedy mi z toho riadne susti 😔 doktorka vravi, ze by sa to nemalo stat, ked som pod kontrolou a stale sledujeme testami, co a ako, tiez beriem lieky a injekcie, ale ze vraj 100% zaruka neexistuje...tak sa samej seba pytam, ci to uz do konca zivota budem navzdy trpnut kvoli tej tromboze? neviem....a kedy by mal testik ukazat, ci sa podarilo ketko? a mozem sa spytat, kolko embryjok si si dala vlozit? silno drzim paluchy xxx

poleva, tak si sa statsne vratila spat z dovolenky? ako vam bolo? zvladas pichanie?

lenka, ja som tak isto dopadla na kontrole, uz mi dala aj odporucanie do nemocnice, ako skora mobilizacia po porode, pichanie in jekcii, bandaz dolnych koncatin (!!)-sakra, to budem vyzerat 😅 ...vela tekutin atd. tak uz len cakat, kedy to prijde, vsak?

stale vsak musim mysliet na toho malinkeho chlapceka matyaska a jeho statocnych ubolenych rodicov 😢 😢 😢 niet dna, aby som si na nich nespomenula a neprosila za nich, aby im uz bolo dopriane...ach jaaaaj xxx

poleva
19. čer 2009

ahoj tanity my ideme az 10 jula
nevies mi poradit ? asi tyzden sa mi nerobili modrinky a vcera vecer mi muz pichol a mam tam modrinu ako hrom velku asi ako 2 eurovky 😵
take to mam naliate, nevies ci sa moze dat masticka heparoid co sa dava na modriny
a aj ja som bola na cievnom ale zatial tromboza nehrozi ale mam nosit pancuchy a brat detralex

tanity
19. čer 2009

jooj, tak vy este len idete? prepac, som to nejak pomotala ....
neviem, ci ti poradim, mne sa velmi modriny velke nikdy nerobili, ale ked sa urobili, nedavala som si na to nic, len som sa na par dni tomu okoliu vyhybala a skusala pichat inam, nech si to miesto odpocinie. Inak, je to normalne, ze sa robia, neboj sa toho...ma asi 2-3x po vpichnuti strasne svrbel ten vpich, tak na to som si dala fenistil masticku. ..
tie pancuchy mi naordinovala po porode, fuuuj pancuchy...ale co uz narobime...

poleva
19. čer 2009

a pomohol ti fenistil ? ja ma nosit pancuchy uz teraz
a budem tam chodit na kontroly a aj v tehu

tanity
19. čer 2009

pomohol, svrbelo menej a neskrabala som si to tak...

ob.soklina
19. čer 2009

ahoj Tanity nechala jsem si vložit dva drobečky a v pondělí jdu na krev. Bude to 13 den, ale musím na kontrolu kvůli vaječníkům, začala se mi tam tvořit voda. Tak Dr. řekla že mi rovnou vezme krev jaká bude hladina HCG. CO se týká té trombozy, mám z toho velký strach. Sice si ted taky píchám Fragmin ale když jsem byla ted v úterý na kontrole u hematoložky okamžitě mě hnala na ultrazvuk, jestli není recidiva. No tak dalš kontrola je 30. 6. tak snad bude vše ok. Jo jen nevím jesli už ted mám tahat punčochu??!! Je pravda že ted spíš ležím, protože mám břicho jak balon, potím se atd.Tak odpočívám, tak si říkám že to asi není potřeba ne??!!! No je ta naše nemoc na hov.. ale zvládneme to s ní, musíme.

lenoc
19. čer 2009

Ahoj kočky!!!

sokli, moc moc držím pačeky, aby bolo v pondelok krásne hcg a aby potom aj ďalej ráááááááááááástlo.

Leni, máš krásne veliké bruško. 😵 A super výsledky na hemoške, 😵 😵 nie ako minule. Už ste sa s drahým dohodli na mene chlapčiatka?
Mne sa momenálne páči Šimonko, teda, páči sa mi ich viac, asi 7, ktoré sa dostali do "užšieho výberu" 😀, ale z nich 4 majú meninky v druhej polke augusta či v septembri. 😒

Ktovie, či nám Lenka- zrnik už neporodila???

Kell, dovolenka určite dobre padne, načerpáš nové sily a aj odvahu naďalšie tehu. Kam by ste chceli ísť?

Poleva, aj me sa napr. včera urobila taká opchnutá modrina, netuším z čoho...

Tanity, tiež každý deň musím myslieť na maovu.... ☹

Liuš, ee, určite sa nemussí pichať až po koniec ihly a ležkať asi tiež nemusíš. Ja som dosť polihovala od začiatku, ale sprísnila som režim, keď mi zistili nízko placentu a hlavne sa blížilo moje rizikové obobie. A teraz ma zas pobolieva bruško, keď dlhšie sedím a pokiaľ mám stáť na mieste, to sa mi hneď hlava točí a ťažko sa mi dýcha. Veď aj tlak mám väčšinou 110/60, dnes len 100/60. 😖

V utorok som bola na hemoške, klasicky mám zvýšené neutrofily a znížené lymfocyty, to už som si zvykla, vraj je to v tehu normálne, no k tomu sa pridali ešte zvýšené biele krvinky celkove a zvýšený fibrinogén a Antitrombin III. ☹ No ale dokyna to do popisu výsledkov len napísala a žiadny iný recept ako doteraz mi nenechala, tak to hádam bude v poriadku. Dúfam. Kontrola o mesiac.
Dnes sme boli na kontrole aj u gyndoša, len ma vyšetril zdola, všetko ok, vysadil Guajacuran, kontrola tiež o mesiac, to bude aj uzv a odbery. Mala som "super" zážitok po ceste domov - malý ma tak kopal do krčka, že som zakaždým nadskočila a ten posledný kopanec bol taký nepríjemný, že drahý radšej zastal s autom pri krajnici a ja som zvyšok cesty domov absolvovala ležiac na zadných sedadlách - ako som si lahla, hned ho to akoby zázrakom prestalo baviť.

Babulky, ktoré nám už môžete každú chvíľu porodiť, prajem bezproblémový pôrod a krásne prvé dni s nádherným bábatkom. 😵 😵 😵