Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

danula2
24. bře 2011

ahojte kocky, prave idem od lekara, opuchol mi prst pravej ruky, trocha omodral
zatial to neuzavrel, caka ma cievne, chirurg a pod, ale v papieroch mam napisane, podozrenie na trombofiliu....
je mozne ze mi nato prisli az teraz? v 7mesiaci? ak sa to potvrdi, co ma caka? aka je liecba? je nejak ohrozeny nas malicky?
dakujem

mirip
24. bře 2011

@danula2 ak ti potvrdia tak bud tabletky alebo injekcie do ko nca tehotenstva na riedenie krvi a potom ešte počas šestonedelia to je všetko

danula2
24. bře 2011

@mirip a je mozne ze doteraz mi na nic neprisli, ze len mi zrazu v 30tt opuchne ruka a boli ☹ tak sa bojim o malickeho 😔

mirip
24. bře 2011

@danula2 malý bude aj je ok, neobj a čo sa týka zistenia všetko je možné, aj to že ti to zistili až teraz, mne tiež zistili heterozygot dedí sa po matke a ja som to zdedila z otcovej strany aj sám hematolog krútil nad tým hlavou takže dnes je možné všetko

danula2
24. bře 2011

@mirip dakujem 😉

mirip
24. bře 2011

@danula2 neboj teraz ťa pošlú aj na hematologiu a už ťa budú sledovať do konca tehotenstva a malému sa nič nestane 😉

lia
24. bře 2011

@mirip no teda,vy ste sikulky,to ste kedy stihli??chceli ste ci nahoda?a ako to prebiehalo druhy krat??

mirip
24. bře 2011

@lia chceli sme vlastne už sme neplánovali nič nechali sme na náhodu, druhý porod otras...síce za 3,40 hod bola vonku nie ako prvá celý deň od rána do neskorého večera ale otras adrenalínový šport je proti tomu nič

lia
24. bře 2011

@mirip tak supis,tesim sa velmi s tebou 🙂
a museli byt injekcie,bola si tak isto opatrna ako pri prvom??

cukor
25. bře 2011

@danula2 ...a o to prvé si ako prišla ked sa smiem spýtat?

danula2
25. bře 2011

@cukor spontanny potrat v 18tt ☹ nahle prisli na mna kontrakcie, malickeho som porodila sama doma ☹

ladybirds
25. bře 2011

ahojte 🙂 , som po dvoch missed abort. práve mi prišli výsledky z genetiky. Mám mutáciu MTHFR C677T heterozygot, a PAI-1 4G/5G heterozygot. Budúci týždeň idem na hematológiu. Zatiaľ beriem listovku acidum folicum. Čo by ste mi ešte paradili?? Ako dlho u vás trvalo stanovenie diagnózy??

pallacinka
25. bře 2011

@ladybirds Ahoj, ja mam tie iste mutacie ako ty no obe homozygotne, cize teoreticky este horsie, a cele tehu som si vystacila s Femibionom a 5mg kyseliny listovej k tomu na den. Kazdy mesiac som bola kontrolovana hematologom, hodnoty som mala vzdy ako tak v norme a heparin si preventivne picham az teraz v sestonedeli. Drzim ti velmi palce, aby dalsie tehu uz bolo bezproblemove 🙂

ladybirds
25. bře 2011

@pallacinka dakujem, femibion som brala obe tehu, ale asi to bolo malo ☹ verim, ze dalsie tehu budem sledovana na hemato, tak urcite dorazime do ciela. 🙂

mirip
25. bře 2011

@lia injekcie boli a opatrná som nebola pila som normálne aj Bielu kávu ejdnu cez deň, a nemala som čas sa zamýšlať že tu ma pichlo tam ma pichlo mlá dávala zabrať doma tak na také veci ako sledovať čo a ako som nemala čas 😀

bettynka222
25. bře 2011

@lia lius a vy coooo? kedy planujes druhe? 🙂
@ladybirds hmmm, no ved uvidis co ti povie hemato...a diagnozu uz stanovenu mas. inak pallacinka ti pisala, ze nielen femibion, ale aj listovku na predpis treba, lebo vo femibione jej dost nieje. a ta je pre plo dzivotne dolezita najme v provm trimestri...

lia
25. bře 2011

@mirip ved to,ze pri druhom to tak neberies a to je dobre.a aka je druha malinka?kludnunka?normal kavu si nepila?
a co vsetko si brala?ja uz ani nepamatam co vsetko som cpala 😝
@bettynka222 betty a my niiiiccccc,trapime sa s ekzemom ,som z toho strasne nestastna ☹ ☹ 😢 ma ho hrzony ,stale sa skrabe do krvi,je nervozna strasne z toho.a druhe este nie 😉 dojde ten spravny cas 🙂
a vy betty?planujete uz?

mirip
25. bře 2011

@lia pila ale s mliekom, malá je celkom ok raz dvakrát za noc hore cez deń skôr cirkusuje a ked sa ešte pridá vačšia tak cirkus ako v ústave 😀

fiallinka
25. bře 2011

@danula2 ahoj - je mi moc líto, co se ti stalo ☹, nicméně - ano, je úplně možné, že by se na to přišlo až teď, a rozhodně vzhledem k tomu, co tě potkalo v prvním těhotenství, si dohlédli na to, aby se to prošetřilo - genetické testy trvají dlouho, takže ti je možná nestihnou udělat (z ničeho jiného se to nezjistí, proto se to nedělá "plošně"), asi bude nejlepší, když ti budou sledovat výsledky krve a preventivně si píchat nějaký miniheparin - no, prostě se na to radši ptej a ptej a ptej...

cukor
26. bře 2011

@danula2 ....a pichas si nieco?mozno aj o to prvé si prisla pre trombofiliu.hlavne ze si uz pod kontrolou a nedaj sa odbit lekármi a nech ti čím skôr vysetria krv.tie trombofilne mutácie sa bezne nevysetrujú.az ked su problémy....viacnásobné potraty a tak.aj my sme prisli o dvoch anjelikov a az tak ma poslali na hematologiu no a potom pomocou injekcií som donosila dievcatko.drzím palce...uz mas pekný tyzden.

ratonito
26. bře 2011

@ladybirds já má PAI-1 homozygot a mám za sebou missed v 9tt, pak jedno bezproblémové těhotenství a pak missed v 19tt. Teprve po tom druhém missed se začla zjišťovat příčina. A v příštím těhotenství budu píchat nějaký miniheparin.
V kterých týdnech jsi ty missed měla?

ladybirds
26. bře 2011

@bettynka222 zatial este nemam diagnozu, vo stvrtok idem prvykrat na hematologiu na odbery... nasadim si asi opat aj femibion, ved tym nic nepokazim....
@ratonito prvy som mala v 10tt v novembri, a druhy teraz vo februari v 9tt.... Takze sa snazite o mimi??

carina30
27. bře 2011

@berule Dakujem 😢

carina30
27. bře 2011

@zulok
@velvet26
@cukor
@nektarine Dakujem vam vsetkym 😔

cukor
27. bře 2011

🙂

lume
28. bře 2011

Baby, lekari mi nepovedali nic take, ci mam brat vo zvysenych davkach nejake vitaminy. Kyselina listova mi je jasna, ale co ine vitaminy?

fori
28. bře 2011

Ahoj ráda bych se k vám přidala. Doktorka mi řekla že mám antifosfolipidový syndrom ale ten lepší, že mě jako bude ohrožovat jen v těhu. jinak jsem prý mimo nebezpečí. A měla jsem pozitivní BI ale ta je jak se zdá zatím v normě. Doktorka chce abych si píchala Clexan od začátku cyklu kdy budu chtít otěhotnit až do potvrzení gravidity a dále po celé těhu a 6nedělí. Ale co když nám to nepůjde?? to jsi ten clexan budu jako píchat třeba 4 měsíce než otěhotním pak 9 mešíců ?? napište mi prosím jak jste to měly vy. A kam všude se to dá píchat?? Doktorka mi říkala jen břicho.
Jinak mám zvýšený pouze Annexin V (40) a d dimery 230.
A máte některá z vás bolesti nohou?? nebo se vám dělají často modřiny bez příčiny, mě teda jo.

sisi0211
28. bře 2011

Ja by som sa tiez chcela spytat, ci ten Femibion pomaha?
Mam dedicnu trombofiliu heterozygot, Fragmin si picham od cca 8.tg a teraz mi zistili zvysene D-Dimer na 1,91. Lekarka mi dala silnejsie injekcie, ale nemohla mi ich dat na kazdy den, lebo nemam 60 kg.... 😒

velvet26
28. bře 2011

@cukor malinka je naaaaaadherna... 😉 krasne dievcatko... 😉

@sisi0211 a aku davku beries? nechapem, preco by si si nemohla pichat injekcie kazdy den, ved to je myslim zavisle od hodnot krvi a nie vahy, ja som zacala pichat od zaciatku tehu kazdy den a to som nemala ani ja 60 kg....no uz mam o 17 viac.. 😀 dnes som bola na kontrole na hemato, fibrinogen mi klesol z 5,4 na 5,04 a d-dimery sa drzia na 0,8 tak isto ako minuly mesiac...ostava mi fraxiparine 0,4. Takze podla mna by bolo u teba vhodne pichat si kazdy den, alebo mas nejaku vyssiu davku, ze si pichas menej casto a ako casto vlastne si pichas?

velvet26
28. bře 2011

@velvet26 femibion je dobry, ten uzivaj...no pri niektorych mutaciach je dobre aj cistu kyselinu listovu na predpis uzivat...