Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
19. srp 2011

@ema263 aaale neboj nič, psychikou to nebude - teda aspoň ja tomu neverím. potraty boli dva a tiež som po bábätku túžila - možno až príliš, a napriek tomu sa zaradilo 🙂 a to som vkuse stresovala,ze už nikdy neotehotniem a ak sa aj zadarí, tak určite nedonosím ☹
čo bolo tvojmu manželovi? Môj po druhom potrate chytil ovčie kiahne. Veľmi som sa bála, že to bude mať vplyv na spermie - predsa len v dospelosti je táto detská choroba nebezpečná z hľadiska celkovej imunity. Dr. mi ale tvrdil, že to bude ok. Jedinou prekážkou bola moja ovulácia, ale to sa poriešilo clostilbegytom 🙂
Injekcie som si nepichala vôbec - celé tehu som zvládla s vitamínmi ;)

bettynka222
19. srp 2011

@sarafortuna ahoj 🙂 je mi ľúto že sa stále trápiš ☹ mne sa tiež po potratoch pokazila ovulácia, dr mi robil dva cykly po sebe sono, kedže stále bola až na 23 DC (druhý raz dokonca žiaden folik dominantný) tak na tretí raz urobil hormonálny profil. Výsledok bol presne taký, aký čakal - zvýšené FSH, znížené LH = príliš dlhá folikulárna a krátka luteálna fáza = neskorá ovulácia. Nasadil mi clostilbegyt a druhý mesiac som zostala tehu. Vieš potraty nemusí zapríčiňovať len trombofília, ale aj zle načasovaná ovulácia. Nechápem ale, prečo to tvoj gyn. nerieši 😕

sarafortuna
20. srp 2011

@bettynka222 , tak to sa mi nezdá, že potrat môže spôsobiť "zlá - neskorá ovulácia" - skôr zlý HP a ten sa prejaví v neskorej ovulke, ale to musí byť "chaos" aj v dalších hormónoch... poznám kopec kočiek čo sú tehu alebo majú detičky a ovulka bola neskôr ako 25.deň... tam ide len o to, aby potom po uhniezdení nabehli hormóny OK...

Ja viem, že môj Leiden možno nakoniec za to ani nemôže 😉 😉 😉

Moja dr. mi však clostil odmietla dať - pýtala som sa na to v apríli a vravela som jej, že som bez práce a teraz mám čas chodiť na folikulometriu (ktorá je pri clostile povinná) a kukala na mna jak na blbca, že je to skoro... že mám byť trpezlivá, lebo som u nej iba od januára tohto roka...a že čo že som nezamestnaná... 😠 (no proste nulová empatia... ja viem, že to myslela dobre... )
A teraz sa mi "prihodila" práca - učiť na SŠ - takže to snažilkovanie asi na 2 mesiace vypustím z hlavy, lebo budem mať kopec starosti ... a na jeseň (cca v novembri) už chcem clostil, ak sa to nezlepší... 😒 😒 práca nepráca... mám svoje priority 😉

Takže tak, mna osud akoby od bábätka nasilu odťahoval 😕 😔 možno to má svoj význam 😕
Ale ja vydržím 😉

ema263
20. srp 2011

@bettynka222 @sarafortuna Manželovi zlyhali obličky v decembri, prezili sme peklo... Pred rokom na Velku Noc sme prisli o mimi a na Vianoce zase toto. ☹ Na zaciatku februara tohto roku sme boli na spg, ze ideme riesit aj jeho, kedze sa nam nedari a spg- 99% patologia, akoze sme zostali totalne mimo z toho, ale totalne, no lekari vravia, ze po tom mnozstve atb, ktore bral a celkovo po tomto soku pre organizmus, ktory zazil, to bolo este dobre. Opakovali sme spg v maji a uz boli vsetky hodnoty lepsie o dost a patologia "iba" 90%, takze prisla ulava, ze sa to zlepsuje. Vitaminujeme hodne, tak uvidime aky bude spg na jesen. 4 mesiace bol na PN, uz je v poho, pracuje a relativne ok. Az privelmi niekedy 😀 Mali sme aj stastie v nestasti, ze nebola nevyhnutna dialyza, tak sme aj radi. 😵 Cize nas v tomto snazeni stopla aj ta jeho diagnoza, kde zhruba 5 mesiacov mozno aj viac boli spermie patologicke... Ale uz teraz lekar vravel, ze sa da otehotniet v poho aj s touto patologiou. Staci jeden certik zdravucky 😉 Tak hadam dojde tam kde ma 😵 Peknu sobotu baby..

vavenka
20. srp 2011

Caute kocky, ako sa dari? Len som nakukla ze co a ako,
@sarafortuna, @ema263 drzim palce, ja som tiez 3x potratila az kym sa zadarilo, 2 roky sme na vandu cakali a teraz tento prcek sa nam zadaril, ale tak nahodne a neplanovane, ze konec 😀 ja som bola zmierena s jedinacikom, ved predsalen, o chvilu mam 34 a uz som si nevedela predstavit tie stresy okolo otehotnenia a samotneho tehotenstva... A aha 🙂
Inak krv mi uz riadne hustne, dimery su v jazze, aj trombinovy cas, zelezo mam pod 100kou, takze uz picham kazdy den, do 20tt som sa ale drzala, co pri malej som mala krv zlu hned od zaciatku, takze asi to tak vsetko malo byt, no 🙂

@bettynka222 ako mamina? Druhe kolo este nic? 😉

sarafortuna
20. srp 2011

@ema263 , tak ste si toho veru zažili... my si vždy s mužom vzdychneme, že ešte že máme jeden druhého a že sme relatívne zdraví (klop-klop) - to je najdôležitejšie... a spolu to zvládnete... a keby sa dlho nedarilo tak skúste prípadne IUI, tam vyberú len tie najzdravšie potvorky... 😉
Ale ja verím, že sa vám to podarí aj prirodzene... 🙂

@vavenka , dakujem 😉 aj ja držím palce, Vavenka. PA 😉

mima9
20. srp 2011

Ahojte kocky, ako som vcera pisala,nejako mi prestalo byt tak strasne tazko od zaludka posledne 2-3 dni, po tych mojich skusenostiach mi to strasi v hlave(5xMA), ci je vsetko ok..Som v 9tt a pri malej mi bolo zle az do 12tt,tak som znervoznela aj ked viem, ze musim pozitivne mysliet. Nemate niektora takuto skusenost?Ze vam prestalo byt zle,resp len vecer mi je trosku tazko, doteraz cely den. Ja viem, ze ina tehulka by sa asi tesila,ze jej konecne je dobre☹ ale nejak mi to nejde. Peknu sobotu vam vsetkym.

vavenka
20. srp 2011

@mima9 ja by som na tvojom mieste sla na pohotovost gynekologicku, hoc aj keby som si mala vymysliet tazkosti (lebo toto by asi neobstalo u doktora) - nech mi spravia sono... Alebo zajtra skoc za svojou gynekologickou, nech sa ti pozrie na prcka - budes vediet na 100% na com si, lebo cokolvek, co ti tu hocktora napiseme, ta asi neuspokoji 😖 Drzim palce, nech je vsetko ok!

cukor
20. srp 2011

@vavenka ....jej vavča tak ty si sa uz prehupla do druhej polovičky.dufam,ze je vsetko v poriadku a uz nakupuješ vybavičku.však toho budeš potrebovat dost.vanda je letné babo a chlapček bude zimné.a meno uz máš nejaké vo výhlade?

vavenka
20. srp 2011

@cukor cauko 🙂 jasnee, vsetko ok, prcek vyzera byt zdravy 🙂 no nakupovala by som tak ci tak, kedze vanda ma skoro vsetko ruzove a srdieckove a kvietkovane 😀 ale zas mam dost kamosiek, ktore maju chalanov, tak hadam nieco posunu 🙂 uz niesom v takom nakupnom osiali, ako pri malej... Dufam ze na ten prvy polrok to nejak ukocirujeme z pozicaneho 😉 naozaj sa neoplati vrazat do vybavy do polroka, niektore veci herecka nemala ani raz na sebe, tolko som jej pozvlacala 🙂 A meno este netusim, este mame cas 🙂 akurat sa chystam na glukozovy test, sa neviem dokopat uz 2 tyzdne 🙂
A vy ako s prckom? Uzivate si leto? Ste boli aj niekde na dovolenke? 😉

lia
20. srp 2011

ahojte,
@mima9 mne minule kamaratka povedala,ze okolo 9tt to ustava . mne bolo uz cez tyzden dobre aj , ale vraatilo sa to nechutenstvo a tak.
a myslim si ,ze kym sa necitis zle , tak je vsetko ok. ja som asi trafena ,ale ja sa pri tomto druhom vobec nebojim.aj som krvacala a dost a vsetko je ok.tak asi pozitivne myslenie naozaj pomaha

cukor
21. srp 2011

@lia ....aaaaaaaaaa lia sa ukázala....takze aj ty ako vavenka čakáš druhé.gratulujem.máš krásny termín.môj dátum. 😉
@vavenka ...užívam si to materstvo.peťka je zlatučká,celú noc prespí v kuse...ťuk,ťuk aby som nezakríkla....a v sobotu sa chystáme na týžden do vysokých tatier.prvá takáto daleká cesta ,dufam,ze to v pohode zvládneme.

mima9
21. srp 2011

@lia dakujem za povzbudenie,zajtra odchadzame s malou na dofcu do Čiech, rozhodla som sa nechat vsetko tak, cakat a verit,okrem tych nevolnosti vsetko ostatne pocitujem a vcera mi bolo sakra blbo vecer 🙂 peknu nedelu zelam a prijemne tehu 🙂

mima9
21. srp 2011

@vavenka dakujem za radu, ale rozhodla som sa cakat,ideme s malou zajtra na tyzden do ciech,pridem na ine myslienky a po navrate uvidime. peknu nedelu🙂

vanuska
21. srp 2011

ahoj holky, prosím pěkně já už jsem z toho úplně jelen. Kolik vlastně té kyseliny listové máme pojídat? Já jsem celý rok pojídala Acidum folicum - 10mg v tabletě . To jsem měla od lékaře. A Koupila jsem si nedávno MAmavit- tam je 400 mcg. A teď si říkám, jestli těch 10 mg už není moc? 😕 Jsem v 8. týdnu. 🙂

laola
21. srp 2011

@vanuska, já na radu hematologa beru acidum folicum 10mg denně a k tomu i vitamíny. Tělo prý přebytky vyloučí.

cukor
21. srp 2011

@vanuska ...nie je to vela.kludne to ber.

vanuska
21. srp 2011

děkuji. Na tom internetu se doporučují různé dávky, takže já už jsem fakt nevěděla

elischka
21. srp 2011

holky od jaké hodnoty D-Dimerů jste začaly píchat injekce? Moje hodnota je nyní 289 ve 26tt (před 6 týdny byla vyšší 331), Dr. řikala, že je to super, že injekce by dala, kdyby to bylo nad 800.

lia
21. srp 2011

@cukor moc sem nechodim,nestiham 😅
dakujem ,ale aj ja tebe moc gratulujem ,majinka je nadhernucka 😵 😵
@mima9 uzite si dovolenku a super rozmyslanie,nic sa nedeje ,vsetko je urcite ok 😉 kym nemas ine potiaze , tak myslim,ze je vsetko ok

fiallinka
21. srp 2011

@elischka my jsme si většinou píchali už od začátku těhu... jinak já takové čísla neměla ani před těhotenstvím 🙂, máš to super.

fiallinka
21. srp 2011

@cukor jé, tak je krásná... a velká, to ani není možné, jak to uteklo...

tak já na oplátku Káju... (výjimečně v nerůžovém 🙂

elischka
21. srp 2011

@fiallinka děkuji, nějak jsem nikde nic ohledně hodnot a "nasazení" injekci nenašla

fiallinka
21. srp 2011

@elischka mám pocit, že pro třetí trimestr je jakási norma kolem právě těch 800, jak ti říkala doktorka... ale na druhou stranu většina z nás měla hodnoty výrazně vyšší i s injekcema 🙂, tak těžko říct... máš to prostě krásně nízké 🙂

elischka
21. srp 2011

@fiallinka moc díky za info - obecně mě to překvapilo, protože jinak jsem během těhu měla pozitivní snad všechno co šlo .o)

cukor
22. srp 2011

@fiallinka ...ako tie detičky rýchlo rastú......aj tvoja je krásna 🙂

cukor
22. srp 2011

baby ktoré ste počas tehotenstva pichali a porodili ste uz.......ako často teraz chodíte na kontroly na hematologiu?

zulok
22. srp 2011

@vavenka jeej, mamina, uz 25tt, parada, tak sa pekne drzte dalej 😀 a ja som pri druhom tehu mala lepsiu krv ako pri Matuskovi, no sranda

@fiallinka , @cukor krasne su vase deturence 😀

lume
22. srp 2011

@velvet26 Diky za odpoved. Pri najblizsej kontrole sa na to opytam.

lume
22. srp 2011

@ema263 Ja som MTHFR homozygot tiez bez zvyseneho homocysteinu, ale navyse aj Leiden heterozygot a prirodzene sa mi nepodarilo otehotniet. Odporucam asi ist do centra asistovanej reprodukcie.