Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
19. říj 2007

Kapp, tak to s tou cviklou plne chápem 😉

óóóó, to si dobre spravila, že si ich sem nasmerovala, hneď idem vyčmuchať tú diskusiu, nech sa dačo dozviem. cmuuk. a pekný víkendík

lenoc
19. říj 2007

Ahojte kočky!!
Kapp, tak ten ujo doktor nemal chybu. 😀 😀 😀 Ale inak super správičky o vajíčku aj o manželíkovi, ktorého preška nechuť rozprávať sa. 😅 A tá vysoká sliznica je tiež fajn vec. Lepšie pripravená na mimíska ani nemôžeš byť. 😅 Je kopec žien, čo majú nízku sliznicu a nemôžu preto otehotnieť.

U nás už je po rozhovoroch, tak už len čakáme... Stále si namýšľam nejaké príznaky. Už tri dni mi je teplo napríklad. Ale to predsa nemôže byť z tehu...Ach, čo už so mnou. 😖 A ešte si každý deň skúša "omakávať" bradavky, že či nebolia. A potom je samozrejmé, že trochu bolia, keď to furt skúšam. Okrem ovulačnej bolesti je to jediná ďalšia pozitívna bolesť.
A ďlší "príznak - nepríznak" - už druhý mesiac mám takmer hneď po ovulke skoro denne také slabučké bolesti podobné ako pri ms. A trvajú až do ms. Tak sa aj bojím trochu, že z čoho. Takže hneď po ms (ak teda príde ☹ ) zájdem za gyndom.

kapp
22. říj 2007

Ahojte bambuľky!

Lenoč - dúfam, že "rozhovory" boli úspešné a že slabučké bolesti to len potvrdzujú!!! Držím palčeky - my sme tiež už s rozhovormi skončili - ovulka dorazila v sobotu, takže už tiež len čakáme. Uvidíme - tento mesiac sa už vôbec nepozorujem, poučila som sa z minulého 😀 , ako som terorizovala celú svoju rodinu 😝 . Dala som si záväzok, že žiadne včasné testíky, pekne počkáme až na aspoň 1 deň meškania MS. Takže tak ...

Zuločka - dozvedela si sa niečo zaujímavé v tej diskusii? Ja som ju len prebehla očami, nebol čas ... Inak - ako sa darí mimískovi a tebe? Ešte oddychujete?

lenoc
22. říj 2007

Ahoj moja. No ja neviem, uvidíme. Každopádne by to bolo úžasné. 😅

Ja som tiež nechcela testíkovať, ale drahý sa ma včera pýtal, či budem, tak som nad tým začala uvažovať... aj keď v podstate on sa len pýtal, tiež nie je až taký nedočkavý..... Ale fakt neviem, čo tie bolesti môžu znamenať, keďže už druhý mesiac sa objavujú. 😒
Ja sa síce pozorujem, ale už aj mne samej to ide na nervy, som z toho nervózna, v noci zle spím. ráno si totiž meriam BT a ak je "dobrá", tak sa v noci len prehadzujem, čo som zvedavá, aká bude na ďalší deň A ak je "zlá" tak mám zas miernu depku. Takže tento mesiac už domeriam, ale ak sa to tentoraz nepodarilo, kašlem od budúceho cyklu na to. Nemienim sa takto stresovať. Veď ovulku mi aj tak ohlási bolesť vo vaječníku.

Zuločka, raz si spomínala, že sa možno vrhneš na štúdium cudzích jazykov. Tak ako to zatiaľ vyzerá? Ja chodím na AJ 2x/tý.
Ozaj a 17tt - 😅

zulok
23. říj 2007

Lenočka, s tou Bt je to des, pamätá si, ako som ja meriavala, šlo ma z toho šlak trafiť, ale dakomu to pekne vychádza.Ael keď máš bolesti pri ovulke, to je super, môžete to lahšie trafiť. 😉 držím palce, nech sa čo najskôr zadarí.
Len nech ti z toho moc nešibe, ja som sa na to jeden čas dosť upínala a oplakala som každú MS, tak aby si tak nedopadla 😒 i keď lahko sa povie a ťažko sa na to nemyslí ☹

Kapp, Kukla som tú diskusiu, nebolo tam nič také extra, čo by sme tu nepísali, nič také mi až tak neutkvelo. neviem.

Lenočka, ty si šikulka s tými jazykmi. Ja som ešte nezačala 😅 akosi čítam teraz miminkovskú knižku 😕 ale už musím začať 😔 a inak, verím, že sa má drobčiatko dobre, na kontrolu ma pozval až o mesiac, takže to ide pomalšie, ale už len 2 a 1/2 týždňa. Stále dosť polyhujem, ale už menej. 🙂

Držíííím vám palčeky. cmuuuk

martha73
23. říj 2007

Nazdárek moje "krevní skupino" 🙂
Mám Leidenskou mutaci a již 7 let neužívám žádné hormony. Těhotná jsem již byla, ale bohužel jen 7 týdnů 😢
Během krátkého těhotenství jsem si píchala clexane, náhražka za warfarin, který stále užívám.
Potřebuji poradit. Po přerušení se mi rozházela menstruace až se úplně ztratila, neuvolňuje se mi sliznice a navíc mne šíleně bolí záda v kříži. Měl někdo podobné potíže?
Musím užívat utrogestan.... 😨
Tolik toužím po dítěti! Snad to jednou klapne.
Pěkný večer všem 😅

zulok
24. říj 2007

Ahoj Marthuška, je mi ľúto, čo sa stalo. ☹ Ja som mala po prvom porate problémy s MS, len som špinila a nejak som ju nemala potom, len s vyvolávačkou a potom zas len dlhé špinenie... A potom mi dal dr. duphaston, ako utrogestan, ono je to to isté, len kžadému sadne dačo iné lepšie. Potom som mala pravidelnú ms. A podarilo sa nám aj vďaka nemu otehotnieť, totiť je to gestagén a pomáha. Neboj sa utrogestanu, verím, že ti pomôže a dočkáte sa vytúženého bábätka.Drž sa

martha73
24. říj 2007

Jéé, jak milé Zuločka 🙂 děkuju za vzpruhu!
Mám za sebou první měsíc s utrogestan, tak uvidím, jak se to spraví.
Měj se fajn,Marťa

lili01
24. říj 2007

ahoj holky.
tak se hlásím,jak jsem dopadla.dr. mě řekla,že Leidenskou mutaci má 40%obyvatel,takže žádná tragédie.Udělali mě odběry krve na krevní obraz a ještě něco.Doporučila každých 4-6týdnů kontrolovat krev a ve 20tt podrobný UTZ i na průtoky placentou.před a po porodu mě budopu ředit krev-jako prevenci případné trombozy pak už nic.jinak žádná katastrofa se nekoná,tak jsem se uklidnila.jen si mám hlídat otoky končetin nebo divné příznaky,to vyhledat hned lékaře jinak v pořádku.

mějte se papáá
zulok,drž se kočko 😵

zulok
25. říj 2007

Lili, super, že si vás budú pekne opatrovať a sledovať vás. určite bude tak všetko vporiadku. Držíím palce. 😀 papaaa

janula319
25. říj 2007

Ahoj holčiny,
moc Vám děkuji za podporu, jste zlatíčka 😵 Tak jsem byla na hematologii, aby mi zjistili hladinu homocysteinu a výsledky budou až za měsíc 😖 Začalo mi být ale ráno hodně zle, dvakrát jsem omdlela, tak jsem se rozhodla, že to v práci vydržím ještě do konce příštího týdne a budu doma, budu v klidu já, mimčo a nebudu muset dojíždět. (Teď denně musím autem do práce, do vlaku mě nikdo nedostane po tom omdlívání, taky vstávám před pátou 😒 ) a když jezdím autem, tak se zase strachuje manžel, aby se mi něco nestalo.. Takže ještě chvilku a budeme doma odpočívat, mocmoc se těšim! 🙂

lenoc
25. říj 2007

Zuločka, tak miminkovskú knižku? To je super, to by som si aj ja rada prečítala v blízkej dobe... 😉 Len oddychj moja, máš krásne fotečk, jedna krajšia od druhej, nádherné bruško.

Marthuška, tak ťa tu vítam medzi nami, ale moc ti neporadím, chvalabohu, nič podobné za sebou nemám. No dúfam, že ti Utrogestan pomôže rovako ako Zuločke duphaston a že sa čoskoro aj tebe podarí otehuľkovať.

Mňa obchádza nejak hnusná viróza či čo, mám chytené dutiny a mandle a ešte k tomu mierne zvýšenú teplotku, čo u mňa nebýva zvykom. Tak čajíčkujem. 😒

Lili, tak to je fajn, držkám palčeky.

Janulka, doma ti bude určite dobre, aj tvojmu mimískovi. Verím, že s výsledkami z homocysteín dopadneš lepšie ako ja. Ja som síce mala výsledky ok, ale nemama som ich po 3 týždňoch, ale až po piatich, lebo sa niekde stratili a musela om si to vytelefonovať.

Kapp, už sa teším, ako tu budeme viaceré spolu tehuľkovať. Dúfam. 😉
Uvidíme v utorok.

zulok
26. říj 2007

Ahooj Lenočka.

Ďakujeeem za komplimenty 😵
Jeeejda,a ty šup pekne ležkať, a čajíčkovať. určo chodíš i tak do školy, ako každá učitelka, čoo??? 😠 ono to nie je sranda. Ja si pamätám. že som bola v škole furt chorá, a chytila som kaeejaké stvúry, že som sa len divila. Pekne dávaj na seba pozor, pretože čochvíla bude z teba domček pre drobčiatko, ak už nie si .

Jeeej, ako sa už neviem dočkať, keď už budeš ty aj Kapp tehulka, to bude velkááá radosť.

Janulka, doma ti bude určite ovela lepšie, v práci to máš ťažké, ešte keď aj odpadávaš. A hlavne to bude bezpečnejšie. A nečudujem sa, že má manželík o vás strach, ste jeho najväčšie zlatíčka. Takže pekne domka 😉

janula319
26. říj 2007

Holky moje, děkuju moc za podporu, jste zlatíčka.
zulok: koukám, že jsi taky dubnovka! 😉

kapp
26. říj 2007

Ahojte bambuľky!

Zuločka - 17tt - supeeeeeeeer, len oddychuj, dušička ... Dúfam, že som ťa neobrala o čas, keď som ťa "odporučila" na tú stránku - fakt som myslela, že tam bude niečo k veci - aj pre teba tehuľku. Sorry ... ☹ Nabudúce musím lepšie čítať 😀 ...

Lenočka - je mi ľúto, že si choručká - ale musím sa pridať k tebe do KLUBU - aj ja som = nakazil ma manžel, začalo to bolesťami hrdla, zimnicami a teraz mám taký dusivý kašeľ. Od utorka som bola doma. Aj obvodnú doktorku som bola pozrieť 🙂 , normálne sa mi tá žena aj potešila - no bodajby aj nie, keď už pol roka som mala u seba zdravotnú kartu ... 😀! Ale keď ma zbadala so zvesenými ušami, aj mi prestala dohovárať ... Chvalabohu v mojom prípade to nie je nič zápalové, nechcela mi ani nič účinné predpísať na vykašliavanie - len obyčko KALCIOVÝ SIRUP, keď snažilkujeme ... Inak - Lenoč - tiež mám zvýšenú teplotu cca - okolo 37C ...

Janulka - držím palčeky s tým homocysteínom - a kočky majú pravdu - domenka ti bude lepšie - hlavne keď zvyknete s mimískom "bozkávať matičku zem" - myslím to odpadávanie... Žienka zlatá - vidím to jednoznačne - ty a mimísek patríte do postele!

Lilli - bude to dobré, nebojkaj ...

Martuška - tiež sa pripájam k uvítaciemu výboru - bohužiaľ ti tiež neviem poradiť ... Ale - nebudeme hádzať flintu do žita - pevne verím, že čoskoro tá fazuľka malinká bude aj v tvojom brušku ... Držím palčeky aj tebe!

lenoc
26. říj 2007

Ahojte.
zuločka, ako si to uhádla? 😉 Ja sa až tak strašne chorá necítim, len tá zvýšená teplota mi je dosť podozrivá. Bazálku mám už takmer od ovulky striedavo 36.9 a 37.0, včera som mala poobede dokonca 37.4 a dnes 37.1 (ale to už merané pod pažou). Mojich zvyčajných 36.8 som nemala ani raz. Tak neviem. Dnes som už nevydržala a robila som test, ale po druhej čiarke ani náznak. však čo som čakala 😀 , keď som len 10.DPO. Už to do utorka nejako vydržím. 😖

Kapp, mojko, tak dúfam že tie zvýšené teplotky nemáme len z choroby.... 😉 😵 No a ešte prajem skoré uzdravenie.

musím končiť papa.

zulok
26. říj 2007

Jeeeeeej, zvýšenééé teplotky 😀 juchuuuu. bazalka sa nemeria len ráno, kým sa vstane z postielky? Juuuuj, už sa tešíím a držííím palce na výsledok. 😀

Kapp, ja sa teším, že si mi ukázala tú diskusiu, velmi ti ďakujem, je dobré prečítať si o dačom viac 😉 ďakujeeeem 🙂

lenoc
26. říj 2007

No áno, bazálka sa meria len ráno (ja napr. vždy o piatej, potom robím drahému kávu, no a cez víkend odmeriam a spím ďalej). Veď aj ty si si tuším meriavala, však? Len teraz som si merala teplotu aj poobede, kvôli chorobe.

Utorok je ešte tak ďalekoooooooooooo. 😖 No ale hádam víkend prejde rýchlo, aj podelok a už je tu utorok. No a ešte sa "pochválim" bolesťami v podbrušku, (ktoré sú čoraz silnejšie ale nie zas tak moc) a "kyselinou", ktorá ma prepadáva už pár dní každý večer bezdôvodne na chvíľu. Len aby som nebola prekvapkaná, keď mrcha dorazí. Ale zatiaľ to beriem tak, že sa ani moc nevytešujem, ani nesmútim. Tak neutrálne.

Ty sa ako cítiš? Ozaj, máš aj v takomto neskoršom štádiu tehu bolesti v podbrušku? Aké plániky máš na zajtra okrem ležkania? 😉

lenoc
28. říj 2007

No kočky, tak ani do utorka som nemusela čakať. 😠 Včera ma dosť bolelo v podbrušku takmer celý deň, tak som sa furt chodila kontrolovať... no a dnes potvora hnusná dorazila. 😢 Ale o tri dni skôr a zatiaľ slabšia. Ach jo, čo už.
A ešte aj prší, to mi fakt dodáva na nálade.
pá.

martha73
28. říj 2007

Holčinky, utrogestan asi funguje, téměř po 4měsících se objevila menstruace (DNES 🙂 ) a tak by se mohla vrátit i ovulace 😉
Takže se snad blýská na lepší časy 😀
Moc všechny zdravím!!!!!!
Marťa

kapp
29. říj 2007

Lenočka - to je mi ľúto s tou MS - mršinka jedna hnusná musela doraziť??? ☹ Nemohla počkať ešte nejakých 8-9 mesiacov??? Zdá sa, moja zlatá, že sa už čoskoro pridám k tebe - bazalka mi ide dolu ... ☹ , čo už - testík som si nerobila - na čo, až keď by sme meškali (o čom silne pochybujem) - aj môjho "starkého" som na to začala veľmi jemne pripravovať, že bude musieť ešte popracovať aj ďalší mesiac. Ale nebojkaj - Lenoč - aj nám to výjde!!! Ja tomu stále verím, zaslúžime si, no nie??? Pozri - ber to z tej lepšej stránky - aspoň si poupratujeme k Vianociam, vybavíme v pohode Ježiška, napečieme atď ...

Martička - tebe jedinej gratulujem k MS - OVULKA už určite bude na obzore!!!

Zuločka - ako sa darí tebe aj mimískovi zlatému?

lenoc
29. říj 2007

Ahoj mojko, veru, aj mňa by veľmi potešilo, keby som "rusov" aspoň 9 mesiacov nevidela. Ozaj, užneplatí, že prišli v oslabenom počte. 😠 Ale ak silná MS s pár zrazeninkami znamená, že bola vysoká sliznica maternice, tak mi to vôbec nevadí. 🙂
To je škoda, že aj ty sa pridávaš ku mne. ☹ Nemohol by to byť u teba zatiaľ lne implantačný pokles?
Môj drahý si tak trochu včera odniesol moju zlú náladu. ☹ Keby sa ma snažil rozveseliť, išiel by mi na nervy a keď trochu podpichoval s niečím, tak som po ňom "brbrala". Takže tak. Myslím, že keby spravil čokoľvek(či by ma nechal samu, alebo by ma utešoval), vadilo by mi to. Ale jemu som to takto nevysvetľovala, on by to aj tak asi nepochopil. 😉 Nemá "ženské" nálady. Zlatko, aj ja verím, že nám to výjde. Obidvom. A hádam aj naraz alebo krátko po sebe. 😅
Nemáš zlý nápad s tými vianocami, ale ja mám už od mája na to zajednanú neterku. Keď som prišla po kyretáži z nemocky, "dohodli" sme sa, že na Vianoce nepratujem, len budem aj s fazuľkou ležať v posteli a dirigovať ju. Len je tu jeden malý detailík - najprv tam tá fazuľka musí byť.

Meriaš si bazálku každý deň, alebo len sem-tam? Mňa to bavilo merať a zapisovať a tak, ale už to nebudem merať, lebo som z toho mala "nervičky".

Marti, tak to je super! Ak príde aj ovulka, možno zas mrchu na dlhšiu dobu (takých 9 mesiacov) neuvidíš. Teda, ak môžete snažilkovať.....?

kapp
29. říj 2007

Ahojko bambuľky - ešte na poslednú chvíľku vás dneska zachytím ...

Lenočka - moja zlatá - o ženských náladách viem za tie roky - rokúce svoje = vraždila by som pár dní pred MS a tiež nech by v tom období doma urobili čokoľvek=bolo by to zlé, ale tento mesiac sa to normálne ZATIAĽ !!! dá so mnou vydržať - ešte to neprepuklo - ešte mám čas - MS by mala doraziť až okolo 2.,3.11., tak uvidíme ... Dala som si záväzok, že si budem tento mesiac svoje emócie a hormóny držať na uzde = zatiaľ to zvládam! Minulý mesiačik to bolo hrozné - predmenštruačný syndróm začal vyvádzať krátko po ovulke - no hrúúúúza.
Čo sa týka bazalky - prosím ťa, som príliš veľký lenivec 😝 na to, aby som si ju merala každý deň ... Začala som si ju merať ešte minulý týždeň, tak cca od stredy - držala sa pekne okolo 37C a ja som poctivo merala každý deň - no a potom včera klesla ma 36,8C a mna to prestalo baviť... Takže tak - vieš, nechcem sa klamať zbytočnými nádejami, ako sa mi to darilo minulý mesiac ☹

Pekný zbytok dňa 😀

lenoc
29. říj 2007

PMS vie byť sviňa... Ani ja som nechcela, aby si to mangel odniesol a myslela som si, že sa mi celkom darí, ale vyviedol ma z omylu. 😀
S tou BT si ako ja. Raz som sa vytešovala, že je pekná, viac dní bola 37.0 a viac. Keď potom klesla na 36.8, od jedu som sa na to vykašľala a nakoniec to bol implantačný pokles a bola som práve vtedy tehu. Tak ešte nehádž flintu do žita. 😉
Ja som si furt nahovárala, že ma to nebude trápiť, ak mrcha príde a tak. Ale nepomohlo.
papa.

zulok
29. říj 2007

Jeeejda, Lenočka, je mi ľúto , že mrcha prišla. ☹ ale verím, že čoskoro vám to aj s Kapp a MArthuškou vyjde. uuuurčite.
Ja som si tiež meriavala bazalku, a riadne mi šibalo. a keď sme sa v deň ovu nelúbili, tak som mala nervy a manžel nevedel z čoho a šibalo mi. a manžel už nemohol počúvať to ranné hrkanie teplomerom, keď som z neho po meraní striasavala teplotu. Že to moc sledujem.... tak som sa na to vykašlala, ale i tak ovu bola približne v rovnakých dňoch... ale bola to riadna oštara merať ju 😒

MArthuška, juchuuu, prišla mrška, určite tro nebude dlho trvať a budeš tehulka.

My sa máme dobre, a verím, že drobčiatko pekne rastie, dokonca som už cítila nejaké to šťuch, šťuch, tak sa tešííííme. Ale i tak mám dakedy strach. Bruško ma nejak nebolí, len sem tam neviem či väzivá čio čo je to. A mám dakedy pocit, že mi ide brucho roztrhnúť, že sa neviem zmestiť do kože. Joooj, nech už aj vy ste na tom ako ja. Fakt som v živote nebola šťastnejšia a želám vám to všetkým. cmuk. Na kontrolu ideme až za týždeň a pol, ale to rýchlo ujde.

Dobre si pamätám, aké bolo ťažké snažilkovanie, ako na to nemyslieť a moje nálady pred ms a po ms, nedalo sa so mnou vydržať. 😒

Držííím vááám palčeky slniečka. cmuuk

lenoc
29. říj 2007

zuločka, rozosmiala si ma tým hrkaním. 😀 Ja mám digitál, ten 4x pípne. 😝 Drahý našťastie má tvrdý spánok, inak by mi to asi tiež dlho netoleroval. Ale aj tak sa snažím stlmiť to paplónom. No a ovulku mávam väčšinou na 13.deň, takže keď sa budeme chcieť lúbiť, zas až tak náhoda a nemyslenie na bábo to v tých dňoch nebude.
No super, že už drobčeka cítiš, to musí byť nádhera. 😅 Týždeň a pol rýchlo prejdú. Myslíš, že drobca budeš znovu aj vidieť?

zulok
30. říj 2007

Lenočka, no môj by sa určo zbudil aj na to pípanie. a ešte väčšiu srandu by si zo mňa robil 😔 😵 No, aj ja som nevedela nemyslieť na ovulku ale hádam sa ti podarí na to moc nemyslieť. ALe je to veru ťažké.
Ja dúfam, že mi dr. spraví ultrazvuk, som zvedavec, ale keď nie nevadí, hlavne nech počujem, že je všetko vporiadku. 😉
A Lenočka ako sa inak máš, teraz sa blížia všetci svätí a dušičky, takže aj prázdniny, cestujete niekam za blízkymi, či budete domka. Ja som s avždy tak tešila na volné dni 😕

lenoc
30. říj 2007

Zuločka, tak to môj mužík má tvrdý spánok na rozdiel od mňa a od tvojho drahého. Aj preto ho budím do roboty ja. Keby to bolo na ňom, budík by mu vyzváňal, ja by som bola už dávno hore a on by sa ešte len obzeral, čo sa deje a kým by ho ešte vypol... ach jaj. 😅

Prázdniny sú super vec. Tak sa z nich vytešujem. Mám sa už celkom fajn, necestujeme nikam, nemáme takých ďalej bývajúcich blízkych príbzných. Zajtra sa chystám na nákupy (čižmy)a inak sa budem poflakovať po dome, učiť sa na AJ, opravím písomky, vo štvrtok asi na cintorín pôjdeme,.....
A čo ty, budeš doma ležkať? Môžeš vôbec chodiť na prechádzky aspoň alebo ja neviem do obchodu, na návštevu....? Na cintorín pôjdeš? Bola tu tuším nejaká diskusia, že tehuľky a cintorín, tak som zvedavá aj na tvoj názor.
Býva ti aj smutno doma niekedy? Ozi, a škola ti nechýba, detičky, kolegyne,..?

zulok
30. říj 2007

Lenočka, jeeej, tak pekne nakúo, čižmičky ti určite spravia radosť a hlavne nožičky v teplúčku. 😀 jeeejda a učiť sa, pekne si uži volno a sprav si deň čisto pre seba. :D
Pôjdeme na cintorín, s našimi asi vo štvrtok tiež. Nevidím dôvod , prečo nechodiť v tehu na cintorín, tiež som čítala tú diskusiu, nie som poverčivá. A to že sú tam pochovaní naši blízki a za nimi je smutno, to že budem soma , nebudem veselšia. skôr by ma mrzelo, v takýto deň, aby som tam nešla. Chodím sem tam na prechádzky a k našim na návštevu 🙂 ale i tak sa väčšinu dňa povalujem. 😅 a celý deň sa teším, kedy už príde manželík. Deti aj kolegyne mi chýbajú, ale neviem si rpedstaviť, že by som učila ako tehotná.uff.

lenoc
30. říj 2007

Dúfam, že si vôbec niečo kúpim, lebo to býva niekedy u mňa aj problém. 😖
Mne by bolo tiež skôr smutno, keby som na ten cintorín neišla. Mala som vlani kolegynku tehuľku, na konci šk. roka bola vlastne v šiestom mesiaci. Ona však nebola trieda, učila "len" chémiu a telesnú. V tvojom prípade - s malými deťmi - si to viem aj ja ťažšie predstaviť.