Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lilinka81
13. zář 2010

@kaciatko81 dakujeem aj teba nech sa dari.. 😵 😵 😵

stvura
13. zář 2010

@kaciatko81 ja som tiez hetorozygot, ale vraj to je 60 percent populacie co mi povedali naposledy na hemato...asi pol roka som pocas druheho tehotenstva chodila na hematologiu /odporucila ma gynekologicka na zaklade krvnych testov tusim v 12tt/, momentalne ma vyradili s tym ze pri porode ma byt nejake opatrenie plus mam byt sledovana potom.
Inac pri prvom tehotenstve o mna ani pes nezakopol = menila som gynekologa, ten prvy nic neriesil /pol roka po mimomaternicovom som otehotnela/. Trombocity mam neustale v dolnych hodnotach, tak neviem....
Mne nastastie pri mimomaternicovom nevzali nic, len vystipli...ale zistila som to velmi skoro, takze to bolo v pohode.

kaciatko81
13. zář 2010

@stvura ano, mthfr je vraj dost bezne, ta protrombinova co mam este k tomu je vraj horsia a aj menej zriedkava... ja mam od hematologicky napisany fraxiparin od zaciatku stimulacie az po koniec 600nedelia... vysledky mam tiez ok, aj ked nieco tam vraj bolo vyssie, ale neviem co...

fiallinka
13. zář 2010

@kaciatko81 protrombinovou - heterozygot má okolo 2% lidí, bohužel i já ☹

kaciatko81
14. zář 2010

@fiallinka ano, ano pamatam si... az teraz citam aku peknu hlupost som napisala... jasne, protrombinova mutacia je zriedkavejsia 😅 prepac, mala som vcera zly den a ako pozeram domotala som, co som mohla 😔

fiallinka
14. zář 2010

@kaciatko81 já jsem ani nepostřehla, že bys napsala něco špatně, jen jsem k tomu dopsala to procento 😉

katrenka111
14. zář 2010

@kaciatko81 ahojky...ja mam tiež aj tu protrombinovu....zatial som neni tehotná ale mam všeliake problemy a stale zle vysledky.... ake mas ty s nou skusenosti...mas nejake problemy aj????

kaciatko81
14. zář 2010

@katrenka111 ja uz som s tebou pisala cez ip... v podstate problemy nemam ziadne, dokonca aj vysledky mam ok, nie vsetky, ale vraj su ok...

katrenka111
14. zář 2010

@kaciatko81 No ja mam stale vysoký homocysteín aj napriek tomu že beriem kys.listovu a aj ine vitaminy,potom tie problemy s trpnutim noh,modrinky a podobne.....a MS strasne nepravidelna...
Neviem nepamätám si už.... niečo sa mi ale marí....
Horšie to je asi v tehotenstve co???

verca005
15. zář 2010

ahojik ted mi zjistili ze mam tombofiili,a ze sem v nejvisi rizikovej skupine,spritelem bysme chteli miminko ale co sem si cetla tak bych si musela pichat inekce a toho se docela bojim mam s inekci docela hruzu ☹ tak bych se chtela zeptat jestli neni naka jina moznost.Dekuju.

katrenka111
15. zář 2010

@verca005 a aku trombofiliu Ti zistili??? No myslím že injekcie su asi nevyhnutne,u niektorých staci anopyrin...

fiallinka
15. zář 2010

@katrenka111 no vidíš, já ji mám taky, mthfr homozygota k tomu... a všechny výsledky jsem měla naprosto ok...

@verca005 u každé trombofilii záleží hlavně na aktuálních výsledcích krve a na tom, co už máš za sebou, většinou si něco budeš píchat až ke konci těhotenství - navíc to fakt nejsou injekce, jaké znáš od doktorky 🙂, spíš jsou to takové včelky, které si dokáže píchnout každý sám...je to nepříjemné, ale za zdravé miminko to fakt stojí 🙂

katrenka111
15. zář 2010

@fiallinka a možu nastat pri tejto mutacii aj nejake problemy pocas porodu??? je nutne byt na rizikovom???

cukruska1920
15. zář 2010

dievcata co ste uz rodili...ako to riesili pri porode ? dali vam nieco aby ste moc nekrvacali ked sa ta krv riedi tymi injekciami? ja sa toho bojim najviac a sekcie este viac 😨

kaciatko81
15. zář 2010

@katrenka111 ja mam k protrombinu este mthfr heterozygot a vysledky v pohode, homocystein mam dokonca pod normu. ja uzivam femibion800, je to vlastne kyselina listova, ale ma to v sebe este nieco, co by malo znizovat homocystein... trpnutie noh, krce a podobne mavam aj ja, ale neriesim to nejako... myslim, ze nepravidelna ms s trombofiliou nejako nesuvisi...

cukor
15. zář 2010

@cukruska1920 ...ked dobre viem tak 12 hodín pred sekciou sa uz nepichá.a injekciami sa riedi krv aby bola v normále.nemysli si,ze ju mas nejak velmi riedenu.
@verca005 ...z tych injekcií nemusíš mat obavy.ja mam za sebou uz skoro 130,pred sebou ešte min . raz tolko a dá sa to zvládnut.hlavne musíš chciet .

katrenka111
15. zář 2010

@kaciatko81 ja mam tiež take niečo podobne... ja tiež beriem kys.listovu aj vitaminy a napriek tomu mam ten homocysteín dosť vysoký....
no MS to je problem ,nepomaha ani injekcia na vyvolanie....

katrenka111
15. zář 2010

baby a tie injkcie si musite pichat kazdy den alebo ako???

kaciatko81
15. zář 2010

@katrenka111 ja som klasicku listovku nebrala, mam len ten femibion... no ale tu ms mas asi z niecoho ineho, nie? ano, injekcie sa pichaju kazdy den

katrenka111
15. zář 2010

@kaciatko81 neviem netusim ale už som z roho na nervy preco stale meska už 3mesiace nic...mam aj dost nizku hladinu estrogenov....tak neviem co bude....

jamrilka
15. zář 2010

@katrenka111 ahoj, mne manzel picha injekcie kazdy den uz skoro 8 mesiacov, termin porodu mam buducu nedelu a pichat budeme do konca sestonedelia. Uz som si na to celkom zvykla, mozno mi to bude aj divne, ked uz pichat nebudeme 🙂 NIekedy mi z toho bolo do placu, ale niektore baby maju aj vacsie problemy v tehotenstve. Inak okrem toho beriem kopec liekov, dufam, ze po porode bude vsetko v norme ....

katrenka111
15. zář 2010

@jamrilka kopec liekov??? Mas nejake problemy okrem tohoto???

kaciatko81
15. zář 2010

@katrenka111 to chce podla mna gynekologa 😉
@jamrilka drzim velmi palce 🙂 aku mas mutaciu?

katrenka111
15. zář 2010

@kaciatko81 no vesd ja som bola aj u gynekologa aj inekciu na vyvolanie som dostala a stale nic....

fiallinka
15. zář 2010

@katrenka111 na rizikovém být nemusíš, to těhotenství s injekcema je stejné jako normální těhu, tam jde spíš o to, hlídat krev, abys ji neměla moc "zahuštěnou", komplikace nevznikají ani tak při porodu jako spíš v III. trimestru - špatná funkce placenty, trombóza, úmrtí dítěte... ale neboj, když to víš dopředu a bude se to sledovat, tak by to mělo být v normále...

katrenka111
15. zář 2010

@fiallinka no v tehotenstve to hra ako vidim dost zavažnu a komplikovanu diagnozu.....

fiallinka
15. zář 2010

@katrenka111 no, mně asi kvůli tomu umřelo v 36. týdnu dítě... ale na druhou stranu ti nikdo neřekne, že to bylo právěš kvůli tomu - a hlavně, já si nic nepíchala... navíc třeba tuhle mutaci mají ty dvě procenta lidí a nedá se absolutně říct, že by tolik ženských mělo tyhle problémy... to samé platí o Leidenské mutaci, ta se považuje ještě za závažnější... prostě se to vůbec nemusí projevovat a když jo, tak se to dá dobře "normalizovat" těmi injekcemi, takže osobně si myslím, že to žádná tak strašná hrůza není, pokud to víš dopředu 🙂

a taky už je tolik miminek i přes tyhle diagnózy, že to dodává naději 🙂

cukruska1920
15. zář 2010

@cukor a nevies ako je to pri prirodzenom porode?

mirip
15. zář 2010

@cukruska1920 čo pri prirodzenom porode?

mirip
15. zář 2010

@cukruska1920 aha už som sa dočítala, picháš normálne aj v deň porodu ako každý iný deň a tak isto je po porode počas šestonedelia takže čo sa injekcií a ich pichania aj v deň porodu picháš tak ako každý iní deň pred a po