Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
20. čer 2012

@fiallinka No tak si bezim rychlo jednu dat, nech si zriedim krv. 😀 To je super sprava.

fiallinka
20. čer 2012

@lume taky jsem to tak pochopila 🙂, no, psali to na obalu od Emco výrobků, tak to asi bude pravda 🙂

lume
20. čer 2012

@fiallinka Joj, tak to musime najst vedecky podlozenu pracu. 😠 Ale prave jem Ladove gastany, moju oblubenu cokoladu. Ked som dojcila, tak som riadne trpela tym, ze som cokoladu nemohla, lebo je to silny alergen 😕
O aky Emco vyrobok slo? Nech sa na to pozriem, lebo pokial viem, tak to su nejake cerealne vyrobky, nie?

malinka_02
20. čer 2012

Ahoj holky, nedari se nam miminko, v CARu nam zjistili hodne spatny spermiogram a poslali nas predICSI na gebetiku kde mi zjistili mutace MTHFR homozygotni homocystein tak se chci zeptat zda s tim nekdo mate zkusenost a jak se to resi.Zda to nejak komplikuje IVF?Dekuji moc..

margarita
20. čer 2012

@malinka_02
pravdepodobne Ti daju injekcie nizkomolekuloveho heparinu (Fraxiparine, Cleaxane, Fragmin...)
a budes si denne pichat cele tehu a asi aj sestonedelie.
poznam viac bab po IVF s MTHFR, zasadna vyhoda je, ze na to prisli predtym, inak je riziko potratu v 1.trimestri.

drzim palce, nech to vyjde a injekcie pomozu 😉
je nas tu fura s detickami, co sme si museli pichat - oplati sa to. pre istotu 😉

malinka_02
20. čer 2012

@margarita děkuji za informaci. právě že mi mladý doktorka v CARu posunula IVF že neví co s tím a pak starší říkala že by doporučovala to podchytit asi těma injekcema, ale to už bylo pozdě takže sme to museli odsunout na léto a teď čekáme mezitím mi vzali krev na ten homocystein. Tak doufám, že až si pujdu pro výsledky nevymyslí že pujdu ještě na milion dalších testů..

liviana1111
22. čer 2012

ahojte kedze prispevkov je tu na citanie tak moc, ze to by som tu tyzden sedela,chcem sa opytat na jednu vec ci mi niekto prontne neodpovie,nakolko sa to tu urcite uz rozoberalo,len je to pracne vyhladavat a ospravedlnujem sa za svoju hnilost a lenivost,no niesom v stave tu presedeit cely den aby som precitala 589 stran ☹ tak ci niektora z vas nevie co s vami robia na hemtologii v pripade, ze vam po 2x vysli zniezene trobmobcity,som 12 dni pred porodom a uz druhy odber vysiel, ze mam znizene trombocity,a chcu ma poslat na hematologiu... no nerozumiem, ze co uz len tam so mnou budu robit,zeby zase dalsi odber? alebo nasadia nejake lieky? no skratka ci uz to daktora z vas neabsolvovala 🙂 dakujem za odpoved 🙂

fiallinka
22. čer 2012

@liviana1111 teda nevím, a tuhle diskuzi sleduju dost dlouho a nesetkala jsem se s někým, kdo by tohle řešil ☹

liviana1111
22. čer 2012

@fiallinka hm ja myslel ze to tu uz bolo davno preberane ☹ ja som nasla aj ine fora o tombocitopenii ,teda mozno ze som aj zle trafila lebo tu je trobmofilia a neviem asi to su dve rozdielne veci,no niesom odbornik na krv,ale ja mam konkretne znizene tie trobmocyty ale v tych zvysnych forach boli po dva tri prispevky ktore boli z roku 2008 tak som tam ani nepisala, nakolko to uz asi je davno zabudnute a zeny tam su uz 4 roky mimo tohoto diania ak sa vobec na koniku vyksytuju este ☹ a tie dva tri prispevky nehovorili v úpodstate nic ,tak co uz no snad uz len dostavit sa teda na tu hematologiu a nechat sa prekvatit 🙂

fiallinka
22. čer 2012

@liviana1111 tady právě většina lidí řeší jen tu trombofilii, ale možná se někdo najde - určitě tu někdo s tímto problémem byl, ale nevím, jestli se objeví...

liviana1111
22. čer 2012

@fiallinka a trombofilia je opak trombocytopenie? 🙂 to uz len tak pre zaujimavost ale idem aj vygooglit 🙂

lume
22. čer 2012

@malinka_02 Ak by to u Teba riesili injekciami, tak by si mala byt sledovana na hematologii. Neviem, ak je situacia v Cechach, ale moja hematologicka povedala, ze zenam s MTHFR mutaciami ani nebudu predpisovat injekcie, lebo mutacie v tomto gene nie su take zavazne ako napr. Leiden V alebo protrombin. Aj ked si myslim, ze to hlavne zavisi od postoja lekara. Poistovne vraj nie su ochotne to takymto pacientom velmi preplacat. Ja som MTHFR homozygot a aj mam mutaciu v Leiden V. Prirodzene som nemohla otehotniet a tak sa nam to podarilo pomocou IVF na 2.pokus s heparinom.Verim, ze Ti predpisu tie injekcie. 😎

lume
22. čer 2012

@liviana1111 Pre zaujimavost som si to vygooglila a je to presne opacne ako trombofilia. Takze je lepsie, ked Ta posielaju na hematologiu, pravdepodobne Ti nasadia lieky, ktore Ti zahustia krv, lebo inak je riziko vykrvacania pri porode. Radsej nech je to pod kontrolu. Nemaj strach, lekari si na to daju pozor, ked Ti to uz zistili.Drzim place.

malinka_02
22. čer 2012

@lume a beres nejake velke mnozstvi kyseliny listove? To je jedine co mi rekli ale ze uvifime, tak nevim kolik ji jist..My prave nrmuzem taky otehotnet, mm zjidtili spatny spermiogram, ze pujdeme na IVF ICSI rovnou a tak nas poslali na genetiku a tam zjidtili tohle..uz chci jit do toho IVF tak doufam, ze me zase neposlou na dalsi vysetreni..

liviana1111
22. čer 2012

@lume hej hej aj ja som pozerala ze je to presny opak ta vsa hemoflilia 🙂 no nevadi mozno mas pravdu asi tam daju cosi na zahustenie 🙂 ja viem co je trombocytopnia ,len ma zaujimlao co na tej hematologii budu robit no tak sak uvidim...prajem krasny den

lume
22. čer 2012

@malinka_02 Mna pred druhym IVF poslali aj na hematologiu. Ano, kvoli MTHFR sa beru vysoke davky kys. listovej. Mne predpisali 10 mg tablety, ked som bola tehotna som brala Femibion, lebo tam je medzistupen metabolizmu kys.listovej, metylfolat (ak sa nemylim) a niekto tu spominal, ze MTHFR homozygoti nie su schopni ucinne spracovat kys.listovu, preto je Femibion odporucany. Este okrem Femibionu som mala kys. listovu 1mg od Jamieson.

malinka_02
22. čer 2012

@lume aha a to vse tedy az po otehotneni, nebo je lepsi brat ji hned? Ja zacla ale mam tu klasickou tak si davsm 4 tablety to je 800 tak snad to staci pro ted.

lume
22. čer 2012

@malinka_02 Myslim, ze by to malo zatial stacit, ved aj tak ides na IVF. Vacsie davky by som skusila vtedy, ak by som chcela otehotniet prirodzene. Urcite sa nebran ist na hematologiu. Tu hladinu homocysteinu Ti zistia? U mna to bolo OK.

elise
22. čer 2012

@lume ja mám po IVF a teraz som ako som bola pred KET som si od prvé dna začala pichať fraxiparine pred rokom som potratila a to kôli tomu že som nevedela o mutáciach ktore mám

malinka_02
22. čer 2012

@lume prave mi na to brali krev v caru, spis aby nehrozili pak vady..

malinka_02
22. čer 2012

@elise ja si myslim ze mi to daji taky..

bonfazulka
22. čer 2012

@cuculik1 tak to máš super ja už chodím na kontroly 7rokov a stále ich mám aj keď teraz posledné už boli o čosi lepšie. 😉

lume
22. čer 2012

@elise U mna to bolo rovnake, akurat nam z prveho IVF nic nezostalo a tak som hned nabehla na druhu stimulaciu, ked som mala vysledky z hematologie 😉 Drzim palce, teraz Vam to urcite vyjde.

lume
22. čer 2012

@elise A kde chodis do centra?

elise
22. čer 2012

@lume gynfive

lume
22. čer 2012

@elise My sme tam boli tiez u Dr. Drabeka 🙂

elise
22. čer 2012

@lume ja chodim k harbulákovi ale mne už KET teraz vyšiel v januári mám termin pôrodu a ten fraxiparin pomohol aby som nepotratila

lume
22. čer 2012

@elise Z tej Tvojej spravy mi to nebolo jasne...Aj ja som rodila teraz v januari 😀 Tak gratulujem.

ivusaaa
22. čer 2012

Ahojte,xcela som sa len spytat,ci tu ma niekto podobnu diagnozu ako ja...vredeny trombofilny stav..a ako vam prebiehalo tehotenstvo?