Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
8. únor 2008

Monca, juchuuuuuuu, velmi sa tesiiim, gratulujem k perfektnym vysledkom. A super, ze rovno primar, klud na dusicke este vacsiii. 😉

kapp
9. únor 2008

Ahojko babuľky moje zlaté!

Lenočka - som rada, že si sa ozvala 😀 . Uff, ten monitor - je to strašne stresujúce nielen pre tie mláďatká, ale aj pre vás - učiteľky! Ale to už som počula od viacerých, že slovenčina je ťažšia ako matika - aj Nanina triedna to hovorila = zúčastnila ako dozorujúca pedagogička - suplovala za chorú kolegyňu. Babuľka - ale už tu máme 12tt 😀 😀 😀 , čo chvíľka si za vodou, huráááááá 😅 - ako to utieklo, však toť si nám hovorila o // na testíku a už tu máme 12tt! Tešíme sa spolu s tebou, že všetko dobre prebieha - len tak ďalej ... A to grckanie - čo už, moja zlatá, nebojkaj za chvíľu už nebude ani táto nepríjemnosť - väčšinou sa to okolo 4.mesiaca stráca!

Zuločka - dušička naša zlatá, ešteže ťa máme! Ty nám všetkým vlievaš nádej do srdiečka ... Dnes by som mala dostať MS - a mám už od včera taký pocit, že každú chvíľku sa spustí vodopád ☹ ... Ale sranda na to je, že už 8 dní sa nám teplotka drží okolo 37C - dnes bola 36,9C... Ale príznaky MS sú silnejšie = neviem, či nebudem v najbližších dňoch bezdetná vdova 😉 - ako mi lezú doma na nervy a ja som nervózna ako býk 😖 ! Čo už narobíme ... Už som špekulovala, že keby som dostala menzes, tak by som si ešte išla kúpiť - hneď v pondelok Gynex - ten mi vtedy pomohol na cysty a úpravu cyklu = poslednú dobu sa mi skracuje cyklus - už len 25 dní 😒 a asi "pustím perie" aj pri Wobenzyme ... Ešte uvidím ...

Monca - tešíme sa s tebou - skutočne si urobila maximum pre ďalšie tehu, tak ako aj ja - ale chcem sa ťa spýtať ohľadom toho Anopyrinu - jedná sa asi o Anopyrin 30 - povedal ti primár, že by si ho mohla brať aj predkoncepčne a ak áno - v akých množstvách? A na začiatku tehuľkovania koľko?

Katuš - ako si dopadla?

Alinuška - asi nemá počas víkendu prístup na net - tak tej napíšem IP 😉 ...

Jablucanka - naša zdravotná sestrička na tom nádhernom oddelení, ako sa máš?

kapp
9. únor 2008

Jeeej, bambuľky - ja som sa ani nepochválila - no musím, prepáčte - bola som včera na rodičku a triedna hovorila, že tá moja blška je bezkonkurenčne najlepšia z triedy - že ako jediná z triedy mala 0 chýb z polročných písomiek (a tie písomky im neohlásila vôbec dopredu!) - no ja som sa tak potešila - dúfam, že už pri mojich 183 cm neporastiem 😀 😀 😀 , inak by sme doma museli posúvať zárubne na dverách 😝 ... Prepáčte - ja som taký ješita - ale mala som z nej strašnú radosť! 🙂 A už seká dobrotu aj voči tej obéznej slečne, čo som spomínala... 🙂 = dúfam, že jej to vydrží ...

monca.v
9. únor 2008

Dobré ráno, holky,
dnes máme krásné ránko, sluníčko svítí, vypadá to na slunečný den 🙂

Kapp - ten Anopyrin budu užívat, jakmile zjistím, že jsem těhotná, momentálně ho neužívám. Zatím nevím, jaký to bude konkrétně a jaké bude dávkování. Primář říkal, že se o tomto domluvím s gynekologem. Pak kdyžtak napíšu.

mějte se....

zulok
9. únor 2008

Kapp, jeeej, no Nanuska je sikuliatko, juchuuu, mozes byt pysna na svoje zdokonalovacie metody. 😀 paraaada.
A ta teplotka, nadhernaaaaa, drziiim palce. 😉

Lenocka, ako ten cas leti 😨 12tt 😨 to uz ziadne fazulky, ale velke fazule nadhernuckee. 😀 Ako vyzera tvoje brusko?

Pekny vikend Monika. 😉

A ja som od dnes na materskeej. 😵

monca.v
9. únor 2008

Zuločko - vidíš, jak to rychle utíká. Moc ti přeju, aby bylo všechno v pořádku a abys už brzičko držela v náručí své miminko 🙂
Já mám dnešek pracovní, jsem v práci do čtyř odpoledne. Zítra mám volno, máme plánovanou odpolední oslavu, dcera s babičkou měly ve čtvrtek a pátek svátek. Tak se sejdeme u nás doma.

zulok
9. únor 2008

Monika, velmi pekne dakujem. 😵 jeejda a ty dnes v praci, uz si asi na ceste z prace , pekne si uzi oslavuuuu , to mu7si byt nadherne , taka viacgeneracna oslava 😀

kapp
9. únor 2008

Zuločka - gratuuuulujeeem k materskej .... Bože, ako to letí. Toť bol 6tt a už si na materskej. Tak ti to prajem, dušička - z celého srdiečka. 😀 😀 😀 Ja som dnes nejaká zdemolovaná - do slova a do písmena. Myslím, že MS je na spadnutie ☹ , aj napriek tej raňajšej teplotke - bolia ma kríže o dušu = pri tehuľkovaní nebolia ... aspoň myslím. Ale fakt som tak strašne unavená, už dávno som tak nebola a pritom som aj dobre spala - neviem, či vôbec doupratujem 😒 ... či si voľačo nenechám aj na zajtra = na chvíľočku som si dala pauzu a reku - idem kuknúť k vám 😉 ..., či ste voľačko nepopísali - vy ste taká moja radosť! 😉

Monca - ďakujem za infošky o Anopyrine - prepáč, mojenko, ja vás tu všetkých spovedám ... 😲 , ale tiež by som chcela všetko tip-top, aby som pre babuľko urobila maximum... Keby som tak vedela čarovať, všetkým, ktorí o to stoja, by som pričarovala krásne zdravučké babuliatka!

Krásny zbytok dňa!

lenoc
9. únor 2008

Ahojky!
Zulocka, Matusko bol solidarny, ze bol s tebou v noci hore. No o chvilu sa to obrati a ty budes hore s nim, kvoli nemu, chi.
Moc gratulujem k MD!!! 😵 🤐
Brusko rastie, odfotim po navsteve dokyho, ked bude vsetko all right. Vahovo dokopy nic nepribuda, ale rastiem do sirky na brusku i celkovo v páse.

Monci, super vysledky! 😉 A verim, ze o ton Anopyrine nam budes pisat uz coskoro. 🙂
Nech sa osava vydari!

Kapp, vdaka, aj vam vsetkym za drzanie palcekov, my to aj s drobcekmi citime. 🤐 🤐 🤐
Ta tvoja teplotka a mi luuuuuuuuubi prevelice, len ked merias len prvy mesiac, neda sa poriadne posudit. Co ty vies, ako to dopadne? Uzviackrat si mala priznaky, o ktoych si si myslela, ze je to tehu, tak mozno ked to teraz citis na mrch, potvorka nepride. 😉 Joooooj, to by bolo........... 😵 Dnes mas prave ten 25. DC? Ale ak aj mrska pride, asi to bude neskor, ked si ovulku mala neskor, ci nie? Ale co tu mudrujem, ved u mna to tak vobec nefungovalo, ze ovu neskor=mrcha neskor.
Aj ja dufam, ze grckat uz coskoro nebudem. Len nedavno som citala v jednej knizke o tehu, ze pri viacpocetnom tehu mozu nevolnosti trvat dlhsie, tak drahy hned zosmutnel. No, ved aj ja, ale z ineho dovodu ako on.

Nanuska je sikula, to som zbadala uz davno. Ktovie, po kom to ma.... 😉

kapp
10. únor 2008

Lenočka - aj ja si myslím, že príde tento mesiac mrška neskoršie - na to som prišla dnes ráno 😀 = Kapp, objavila Ameriku 😀 = bože, keď ja som v čase očakávania MS úplne primrznutá 🙂 , a niekedy nielen v tom čase 😅 ...
Dnes sme mali už len 36,8C - ide to dolu, čo už ... Ako som hovorila, v pondelok idem po Gynex, skúsim ešte ten a určite sa popýtam aj na ten Wobenzym = veď čo by sme neurobili pre bábenko a manželík ma ukecal, aby som s gyndom počkala ešte jeden mesiac, keď by nezabral ten Gynex ...
A manža mi dnes ráno vyčítal, že ja vôbec tento mesiac nerátam s tehu, ja hneď hovorím len o blížiacej sa MS ... = no vysvetlite to človeku, čo nikdy MS nemal 😀 ... Boooožinku, to by ľudstvo dopadlo, keby muži mali MS = to by bolo lazarov 😀 ! Teraz má len obyčajnú žalúdočnú virózu a ide "zomrieť" 😉 ... Lenočka - ty si tuším písala, že manželík je choručký = je mu už lepšie?

Tých tvojich nevoľností je mi ľúto, ale ako som ti už písala, ono na druhej strane je to dobre = aspoň vieš, že je všetko v porádečku ... A uteká to ako voda ... Kedy to oznámiš v robotke?

zulok
10. únor 2008

Kappuska, mozno ms nepride, dakedy byva pokles teplotky, ked sa mimisek zabydluje, v kazdom pripade, kym ms neprisla, nic nie je strateneeee tak silno drzim palceky.

Lenocka, nevolnosti coskoro prejdu a budes sa len tesit z rastuceho bruska. Zas keby si nemala nevo9lnosti, plasila by si, takto aspon vies , ze je vsetko vporiadku. Majte sa pekne bubulkovia zlati. 😵

lola19
10. únor 2008

Ahojte babenky, i ked k vam velmi neprispievam, stale si vas citam.Doslova hltam slova, ktore pisete vy tehulky, ja by som chcela babenko a uz druhy mesiac sa nezadarilo, ale budeme samoska pokracovat, verim tomu, ze raz to vyjde, nechcem sa na to moc upinat. Normalne to tehotenstvo prezivam s tebou zulok, lebo ty uz si tak blizko, ak to bude mozne pis aj po porode, nech viem co ma caka.Taaaak ti drzim prsteky,aj na nohach, si moje svetielko nadeje, ze to pojde aj s touto chorobou, alebo ako to nazvat.Pohladkaj malinkeho odo mna 🙂
kapp, osobne ta nepoznam, ale z toho ako pises,si asi uzasny clovek,brala by som ta do rodiny.
Lenoc a teraz sa upinam aj na teba, mas tu istu mutaciu ako ja, tak ta budem stale otravovat otazkami. Mne dal gynekolog po zisteni mutacie a prekonzultoval to aj s hematologom kyselinu listovu 1xdenne, neviem ci to staci, na buduci tyzden pojdem k nemua opytam sa ho.A este v novembri mi bral krv na homocystein a vysledky stale nemam, aj vam to tak dlho trvalo?ja uz som z toho nervozna. 😠 Pytala som sa ho aj na ten vitamin B, ale povedal ze v potrave staci.Ake mate vy s tym skusenosti?Lebo ako citam beriete aj ine veci, o ktorych som este nepocula.Dajte nejaky rady a ja to na neho vybalim, ze co na to? 😵

lenoc
10. únor 2008

ahojky!
Loli, som moc rada, ze si sa ozvala, kludne pis aj castejsie, nielen citaj. 😉 Jaaaj, tak drzim palceky, ked uz snazilkujete. Nam sa podarilo prvykrat po 9 mes. a teraz na 4. mesiac pokusov.
Moje, kluddne sa nas pytaj. 🙂 no, ja som brala pocas snazilkovania (a stale beriem) tu 10mg listovku 2x denne, potom som k tomu pridala aj Calibrum babyplan a B12, asi mesiac aj B-komplex, ale z neho som bola furt nenazrana, tak som ho radsej vysadila. Na radu gyndosa a hemosky som mala len tu listovku, pri B-cku som si vzala priklad od Zulocky a Liny (jedna kocka, ktora sem este cez leto chodila). Povedal mi minule, ze listovku mi uz teraz staci aj 1x denne, ale ja ju radsej budem papat 2x denne, ved uskodit mi to nemoze.
Ja som mala mat vysledky z homocysteinu po mesiaci, neprisli ani po mesiaci a pol ci dokonca po dvoch, tak nakoniec hemoska volala do BA, aby ich zistila. Teraz uz neviem, ci ich stratila ona, alebo sa stratili niekde po ceste.

Kappuska, to nicn eznamena, ze je 36,8. No, nechcem v tebe zivit plane nadeje, aby si nebola moc sklamana potom, ale fakt to nemusi nic by Ved pozri u mna, toto je link na moj uspesny grafik:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Este aj ked bolo tehu potvrdene, to kleslo obcas aj na 36.8
No ale o Gynexe som pocula len chvaly, aj o Wobenzyme.

ano, drahy je chory, no uz mu je lepsie, zajtra ide do prace.
V robotke to oznamim bud teraz v piatok alebo na buduci tyzden. Uz som sa pytala na utorok k hemoske, ale to som zahovorila, ze raz za cas tam musim chodit aj ked som neni tehu. No ked sa budem pytat prec na piatok, mozno im to bude podozrive a budu sa vypytovat viac.. no ale poviem im, nech pockaju do piatka, ze potom im poviem vsetko....

Babulky, mate pravdu, ked mi je zle, aspon viem, ze su nase bubatka v poradecku. Aj ja si to furt hovorim.

lola19
10. únor 2008

Dakujem za rady lenoc, tak ja uz som aj uvazovala nad tym Calibrum, ale muz mi to zatrhol, ze pcham do seba tolko chemie,ja som totiz mala silny zapal mocovych ciest, brala som antibiotika, nasledne po nich som chytila mykozu, tiez ma mohol na to lekar upozornit, jedla by som viac jogurtov, tak som si aplikovala ten gynazol a ten ma ucinok aj viac nez tyzden, takze este stale posobi a natieram sa mastickou candimene a trpnu mi prsty, na to mi lekarka dala Gingio, zatial ziadny vysledok nevidim, trpnu stale. Takze az toto vsetko prehrmi, mozno nasadim Calibrum, no poradim sa s gyndosom.Po tom co sa mi stalo, nedoverujem ziadnemu lekarovi, ked idem na polikliniku, cela sa trasiem. No keby som nemala MS, tak si myslim, ze som tehotna, bolia ma prsia jak slak a spala by som stale. Dala som si kafco, ja len 3v1 a to ma u mna ucinok prehanadla 😀 Ale snad ten spanok to zazenie 😅

alififi
10. únor 2008

lola ked sa v tomto vidis tak na neurologiu, pravdepodobne *syndrom karpalneho kanala*

mne zacali trpnut prsty tak cca v 6 mesiaci tehotenstva - a trva to stale. som 11 tyzdnov po porode. citim to trpnutie cely den, telefonovat mozem tak 3 minuty, potom uz sa neda a prehadzujem si telefon z ruky do ruky. to iste aj s pisanim, aj s drzanim malej. uz ma to pekne stve. rada by dom vedela z coho to je. len mi to trpne, brni a mravenci . niekedy rano ani neviem zovret ruku v past poriadne

lola19
10. únor 2008

Mne pocas tehotenstva netrpli a ani po porode az neskor, ja mozem zatial robit vsetko, mna bolia len konceky prstov, neviem preco ma ta truba neposlal na neurologiu, no co nase zdravotnictvo je na skvelej urovni,mozno ked sa uz ani nenajem, tak s tym bude nieco robit 😠 skusim toho homeopata 😉

kapp
10. únor 2008

Ahojte bambuľky!

Lola - ďakujem za kompliment, ale obávam sa, že by si ma hneď vrátila 😀 , nie som žiadny anděl 😝 ... Som len úprimná a snažím sa byť k ľuďom dobrá ... Bohužiaľ, nie vždy to vychádza podľa mojich predstáv 😒 ... Lolika - klobúk dolu pred tebou, dušička - si statočná ... máš môj obdiv! A podľa mňa - kľudne si to Calibrum môžeš dať, v tomto smere kašli na svoju polovičku - pozri napríklad na mňa - ja Calibrum papám už od mája 2007 a ešte žiadna chémia na mňa zo zrkadla nepozerá! 😉
A čo sa týka toho, že nedôveruješ lekárom, myslím, že je to pochopiteľné ... Aj mne keby sa stalo to, čo tebe, tiež by som tak uvažovala - je to úplne normálne ... Inak - Ja tiež som v očakávaní MS - a som normálne SPACÍ VAGÓN! Predstav si, čo bude, keď príde MS, to si asi budem musieť zobrať tento mesiac na tých pár kritických červených dní dovolenku, lebo zaspím priamo na PC! 😅

Inak, kočky - aj mne zvyknú tŕpnuť prsty na rukách, sem-tam nohy - presnejšie lýtka ... Mám celkovo už dlhé roky asi problém s cirkuláciou krvi, mávam úplne ľadové nohy a ruky = ale bála som sa o tom hovoriť pred lekármi, poznáte to, babuľky = niečo im spomeniete, oni sa hneď toho chytia, začnú do toho rýpať, ešte náhodou niečo nájdu a už sme sa zase v nemocnici 😀 ... Takže zatiaľ mlčím. Jeden čas som užívala na podnet mojej zákonitej polovičky GINCO BILOBA (tuším tak nejak sa to volalo) = príšerne som ho totiž studenila pri zaspávaní s nohami (poznáte to, škodoradosť = najlepšia radosť 😉 ), ale zabralo to iba na čas a zase sa to vrátilo, takže môj manželík "trpí" pri zaspávaní znovu 😀 ...

Lenočka - ďakujem za optimizmus pri mojej krivke, dušička, ale obávam sa, že ty tomu, že by som mohla byť tehuľka, veríš viac ako ja. 😅 Ja si túto možnosť vôbec nepripúšťam, radšej, aby som nebola sklamaná ... Prvý mesiac presne viem, čo urobím, keď dostanem MS! To je pokrok, čo? 😀 Takže tak ... Ja si stále myslím, že tak na 28DC dostanem Nijagarské vodopády! Dnes je 26DC, takže ešte mám 2 dni k dobru - musím ešte rýchlo toho môjho chytiť pod krk a urobiť si pekný večer 😀 ! Nevieš, prečo mne vždy najviac chutia "rozhovory s manža", keď je už po funuse = keď mám neplodné dni? 🙂 Aká je prognóza, otočí sa to voľakedy? 😉 Alebo som neznádejný prípad?

alinuska
11. únor 2008

Ahojte babulky,

ste tu toho cez víkend pekne popísali, mala som čo robiť, aby som to celé prelúskala... 😝 😀 Ja domka nemám net, iba v práci, takže sa na víkend povinne, ale nedobrovoľne, odmlčím 😠 , čo je ale na druhej strane aj dobre, lebo fakt som už od vás závislá 🙄 😀 ... Nevýhodou je ale potom to, že dokiaľ všetko prečítam, už zabudnem, na čo som chcela reagovať.

Kappuška, ďakujem za odpoveď IP, veď som to už skonštatovala, si úžasný človek a úžasná mamina 😅 , fakticky!!! Díky za povzdubenia, sa to dobre číta 😉 . Ako mrchaňa? Ja by som testla, však to čo opisuješ ako PMS, veľakrát čítavam pri úspešných tehulkách 🙂 , tak ako, prekvapíš nás? Nanuška je šikovnica, vravím, celá mamina... Kappuš, nič si z toho nerob, aj ja mám koľkokrát chuť na rozhovory pred alobe po funuse... Snáď sa dakedy aj trafíme 😉 😀 😵 ...

Lenočka, tak som to poplietla, ale zvedavá som na vás tak, či tak, aj bez kontroly, ako sa mávate? A zabudla som ti celkom napísať, že to tvoje vianočné prekvapenie pod stromčekom nemalo chybu, úžasný nápad a veľmi dojemné a hlavne krásne výstižné 😀 . Takto nejako si to aj ja predstavujem, ako to drahému raz (snáď už čoskoro) oznámim...

Zuločka, si pre mňa naozaj veľkým povzbudením, tvoje slová sú také úprimné a prajné, že tú pozitívnu energiu cítim aj cez písmenká. Všetky baby ste skvelé, naozaj 😅 !!! Tak si tú materskú užívaj, lebo zanedlho sa už poriadne nevyspinkáš pekných pár rôčkov 😀 ...

Monca, som rada, že výsledky sú v poriadku. Tak už si si 100% istá, že snažiť sa kľudne môžete a akonáhle zistíš // na TT, tak začneš užívať Anopyrin a šup na kontrolu. To ti určite odľahlo, keď máš "požehnanie" od gynekológa aj hematológa, a to priamo primára 😉 . A dúfam, že ti tie infošky aspoň troška pomohli urobiť si obraz o tých našich mutáciách (to znie hrozne, ako nejakí mutanti 😎 😀 ).

Bambulky zlaté, tak mám ďalšie výsledky krvi, tentoraz od obvodnej lekárky v rámci prevencie a predstavte si, mám zvýšenú hladinu železa, čo tiež vraj nie je moc dobre. Nie je príliš vysoká, len troška nad hornou hranicou, ale že to môže byť tým, že je asi zaťažená pečeň liečikmi, a je fakt, že ja ich teda beriem momentálne dosť, tak som sa zasa troška preľakla 😲 . Neviete mi s tým poradiť?

Pekný týždeň prajem a teším sa na písmenká od vás...papapá

kapp
11. únor 2008

Čaute bambuľky!

Alinuška - vitaj, dušička ... Kedysi som aj ja mala internet len v práci, tiež som bola závisláčka 😀 , vlastne aj som 😅 ...
Jooj, s tými výsledkami so želiezkom ti asi veľmi nepomôžem - my sme celá rodinka až do neviem koľkého kolena anemickí, čiže želiezko nám chýba ... sme ako také Snehulienky - len trpaslíkov k nám! 😀 Ale voľakých fešákov! 😅

Sorry, teraz nemôžem byť dlho = som ešte v práci, večer sa ozvem ...

Inak - kočky moje zlaté - mrcha dorazila, ale taká čudná - zatiaľ vlastne len také ružovkasté špinenie sprevádzané sem-tam kŕčmi, takže "orchester" príde asi až večer - teplotka bola iba 36,6 ... ☹ - zatiaľ čakám s Gynexom, kým sa poriadne nerozkrvácam ... potom ho nasadím ...

Zatiaľ pa-pa ...

berunka
11. únor 2008

zdravim vsechny snazilky,nastavajici maminky s trombofilii.Chtel ajsem se zeptat,uz vam doktor rekl,kde budete muset rodit?Ja bydlim v Neratovicich a doktor mi rekl,ze to bude muset byt u Apolinare.Nevite,jestli se jeste nejaka porodnice specializuje na geneticke vady?dekujuuuu 🙂

zulok
11. únor 2008

Lolka, dakujem , si velmi dobrunka dusicka, velmi rada sem budem chjodit k vam, aj ked sa Matusko narodi, ved by ste mi moc chybali. A hlavne chcem vidiet, ako pekne vo vas rastu drobcekovia.
Ja som mala vysledky na homocystein tiez az za nejake 2 tyzdne.
A vyse rok a pol beriem vkuse vitam,iny a aj dost atb som vystriedala, hlavne treba papat probio vyrobky, nech sa ti mikroflora v crievkach obnovuje a aj vitaminiky... menej uskodia.

Lenocka, to je dobre, ze je iluckemu uz lepsie. Pozdravuj bubulkov zlatych a v praci sa budu vsetci s tebou tesit, ked im oznamis, ze mate rovno dvojicjky.

Alinuska, prepac, ale s nadsbytkom zeleza nemam vobec skusenosti, skor opacny pripada, ale podla mna je to len docasne a nic tragicke, asi sio zjedla dacoho viac, hm, ale ked je to len trosku nad hornou hranicou, tak nic hrozne, ostatok bol dufam vporiadku.

Kappuska, Zlaticko, je mi to tak luto, uz som verila, ze nepride. Ak sa ms nerozbehne este je nadej. Drz sa nam. cmuk

Berunka, je mi luto, ale vCechach porodnice nepoznam. Tak neviem poradit. Viem, ze este je daco v Motole. Drzim palce

alinuska
12. únor 2008

Kappuš, ako mrcha? Netestla si, či už zbytočne 😕 ?! Posielam Ti ešte niečo ohľadom toho Wobenzymu v IP. Je to taký rozsiahlejší článoček, ktorý bol kedysi na tých stránkach mucosu a teraz je tam z toho už len výňatok. Ako si sa rozhodla, ideš do toho? Tak držím palce, nech ti prinesie to, čo od neho očakávaš 😉 😀 !!!

Berunka, prepáč, ani ja ti neporadím. Pravdupovediac som ani nepočula, že by u nás niekto kvôli trombofílii musel ísť rodiť do "špecializovanej" pôrodnice?

Zuločka neva, ja som sa s tým tiež ešte doteraz nestretla. Ale si milá, také naše slniečko, vždy máš pre každého slová povzbudenia. Tiež som raz mala pred pár rôčikmi opačný problém, tak teraz babo raď 😕 ...

Katka28, čo je s tebou???!!!! Myslím na teba intenzívne, ozvi sa, a hlavne, držte sa!!!

Lenočka, máš dnes tú kontrolu, či zase pletiem? Ak áno, nech ste OK a môžeš sa na chvíľu plne vytešovať, lebo potom zasa tie stresy do najbližšej kontroly, ach jaj 😒 . Ale uteká to aj pri tebe poriadne. Veď už končíš kritické obdobie, super, sa teším s tebou a klopem (ťuk-ťuk), aby bolo naďalej všetko v tom najlepšom poriadku 😅 !!! A už sa priznaj, aj tak ťa prezradí tvoje vykúkajúce bruško, nemýlim sa 😉 ?

Inak všetkým ostatným pekný dníček želám 🙂

lenka20
12. únor 2008

ahojte dievcata - mozem vas poprosit o radu 😕 asi pred mesiacom som si dala po sp.potrate v 6tt robit hematologicke vysetrenia - tehu som bola po IVF a kedze sa chystam pokracovat v UO chcela som vediet, ci je vsetko OK z tohto hladiska. vysledky su vraj vsetky dobre, len lepivost trombocytov nie - vraj su tie moje trombocyty lenive, pomale, nechcu sa lepit, len pomaly, co naznacuje nie zvysenu ale ZNIZENU zrazanlivost krve - vraj ako keby som v ten den uzila anopyrin. mate niekto s takymto niecim skusenost 😕

kapp
12. únor 2008

Ahojko babuľky moje zlaté!

Mám bohužiaľ niagarské vodopády, spustilo sa to naplno aj s orchestrom včera večer a takže ani tento mesiac NIČ ☹ , ale nevadí, aspoň sa nám cyklus predĺžil na 26 dní. Budem si poctivo merať ráno teplotku a uvidím, zdá sa mi, že problém je v krátkej luteálnej fáze, takže sa skúsim spoľahnúť tento mesiac na Gynex, či nepomôže natiahnuť čas na uhniezdenie embryjka, keď nie - zbehnem gyndošovi. Myslím, že to by sa dalo, čo poviete? A skúsim ešte ten Wobenzym - Alinuška ďakujem zatiaľ za infošky = odpíšem ti večer v IP 😀 ...

Lenka - bohužiaľ poradiť v tomto neviem ... my máme skôr opačný problém ... je mi ľúto, že si prišla o anjelika ...

Musím končiť = som ešte v práci = večer sa ozvem ... 🙂 aj ostatným babuľkám ...

alinuska
12. únor 2008

Lenka20, aj mne je ľúto tvojho anjelika. viem ako sa asi cítiš... 😢 Ja si ale myslím, že to, čo ti zistili, by nemalo mať na to vplyv. Si myslím, že problém je, keď je to opačne (ako v našich prípadoch). Opakom trombofílie je hemofília, to je vtedy, keď sa krvička zráža veľmi pomaly, čiže sa dlhšie krváca, ak sa nemýlim, ale osobne si nemyslím, že by to bol tvoj prípad. Iba že by urobili špeciálne vyšetrenia na zistenie tých všetkých genetických mutácií či už trombofilných alebo na hemofíliu???? Vieš, čo ti všetko vyšetrovali a aká je presne zistená diagnóza? Ak niečo zistíš, daj vedieť, všetko čo sa človek dozvie, sa zíde a keď budeme presne vedieť tvoju diagnózu, lepšie budeme vedieť (tie skúsenejšie hlavne) poradiť...
Drž sa moja a veľa síl a zdaru do ďalšieho pokusu, nech je úspešný až do konca 9-tich mesiacov 😀 !

alinuska
12. únor 2008

...som to teraz asi napísala dobre popletene, tak to dávam do poriadku: náš problém je trombofília (sklon k zvýšenej zrážanlivosti krvi). Znížená zrážanlivosť je opačný problém. No, to len pre vysvetlenie, lebo keď to po sebe čítam, tak som ako polepetko 😝 ...

Babulky, ak píšem somariny, opravte ma, nech nešírim "poplašné správy" 😀

Kappuška, čakám na IP 😉

alinuska
12. únor 2008

a do tretice všetko naj...už len doplním a na dnes fakt už dám pokoj 😀 ...a síce problém v tehotenstve je v prípade trombofílie (viď niekoľko príspevkov dozadu, hodila som tam link ohľadom trombofilných mutácií)

Majte sa krásne zlatíčka a trošku sa polepšite v písaní, nech sa nenudím v práci 😉 😀

lenka20
12. únor 2008

babule ste zlate, dakujem 🙂
ja viem, ze trombofilia je opak a ze sposobuje potraty, len som myslela, ze ked mate s hematologiou skusenosti tak snad budete vediet cosi aj o tomto. mne robili uplne kompletne vsetky vysetrenia tykajuce sa trombofilnych mutacii, tie boli vsetky v norme, jedine ta lepivost trombocytov vysla ale naopak. na nete som vysurfovala len tolko, ze aj znizena zrazanlivost moze sposobovat problemy - v tehotenstve caste krvacanie, prip.potrat v dosledku krvacania. ale ziadne ine priznaky nizkej zrazanlivosti nemam, len ten jeden testik. ale aj tak dakujem a prajem vam aby ste sa aj vy cim skor dockali vysnivaneho miminka 😵

lenoc
12. únor 2008

ahojcek

Alinus, vdaka, bocian bol vlastne napad svagrinej, ktora nas odhalila uz pred Vianocami. Urcite aj ty draheho coskoro prekvapis. 😉
O zeleze neviem poradit, ja budem mat zajtra vysledky od hemosky (styri skumavky krvi mi zobrali), brala mi aj na zelezo. Ale skor ho budem mat nizke ako vysoke. Brala mi zas aj homocystein, vysledky najskor o tri tyzdne. 😠
No, brusino sa zaokruhluje, dlho by som to uz neutajila. Takze dnes som oznamila, ze potrebujem ist v piatok na gyndu a nikto sa ma na nic nevypytoval. Super, tak prekvapko sa bude konat az na buduci tyzden.
Zabudla som sa pochvalit, ze uz dva dni nosim tehotenske riflicky do prace. Take s trosku vyvysenym pasom latkovym. No, samozrejme, pod dlhsim oblecenim. 😉 Ja som si chcela kupovat az po tejto piatkovej kontrole nieco, ale bola u nas sesterka, nejake tehu oblecko mi priniesla, moc ma potesila. Ma asi rocne dievcatko.

Loli, ved popripade si zacni davat Calibrum po tom, co uz bdes moct vysadit niektore z tych terajsich liekov.
ale aj tak si nemyslim, ze by to nejak mohlo uskodit, ved su to len vitaminky. Na ddruhej strane, potrebujes z nich najma listovku a tu mas aj tak a ten zvysok (teda Calibrum) mozes zacat papat hned, ako ti bde meskat MS.

Berunka, vobec netusim o nicim takom. 😕 Tiez som ani netusila, ze su na to specializovane porodnice.

Leni, tebe tiez, bohuzial, nepomozem. ale zato prajem viac stasticka pri dalsom IVF, nech sa drobcek udrzi, ked sa uz dostane do bruska a zacne sa vyvijat.

kapp, co na to poevedat, len ☹ . Gynexom urcite nic nepokazis. Tes sa z Nanusky, papkaj Gynex, prip. Wobenzym a babuliatko urcite pride coskoro aj k vam. Ved uz musi konecne!!!!

Zulocka, kedy ides k dokymu najblizsie? Vies, aby sme vedeli, ako krasne sa ti zas znizili tie potvorky v krvi, ze si uz celkom ok. 😉 Nadcha este nepresla? dufam, ze si uzivas MD! 🙂

kapp
12. únor 2008

Ahojte bambuľky!

Zuločka - aj ja som zvedavá na tie tvoje biele potvorky v krvičke, či už sa umúdrili ... 😝 Na nádchu sa už pýtala Lenočka, tak to nebudeme duplovať 😀 ...

Lenočka - ďakujem babuľka za súcit - ja som ti vravela, že je to u mňa nejaké začarované ... Ale asi to tak má byť, ešte asi neprišiel "môj čas" 😒 ... Nevadí, dušička, budem si naďalej poctivo merať teplotku, aspoň si viac spoznám svoj cyklus ...

Jeeej, voľačko vám napíšem = na zasmiatie 😉 - moja polovička normálne súcití so mnou, resp. "odpozeráva" moje choroby, fakt - napríklad - keď mňa bolí hlava a poviem mu o tom, do hodiny začne bolieť hlava aj jeho ... No a teraz mám MS - takže ráno, keď sme raňajkovali, som sa na chvíľu skrútila pri stole a manžel sa pýta, čo sa deje. Hovorím, že je to momentálne úplne normálne, že ma bolia vaječníky ... Zhruba za pol hodinku vidím, že manžel sa drží kúsok nad "svojím pokladom" 😉 - pýtam sa, že čo ho bolí, no a on na to, že VAJEČNÍKY 😀 😅 , a že ho pobolievajú aj tesne po intenzívnom milovaní. Tvárila som sa smrteľne vážne 😅 , a hovorím: "A moc ťa bolia?", on že dosť. Nuž, hovorím, to treba v tvojom prípade ísť hneď k 2 lekárom naraz 😀 . Nechápavo na mňa ďalej pozerá, tak smelo pokračujem: "No s tými tvojimi vaječníkmi gynekológovi a s tým, že si myslíš, že máš vaječníky - psychiatrovi ... 😀 😀 😀 " No nemám ja zlatého chlapa? 😅 Niekedy ... 😝

Alinuška - tak som ušetrila peniazky na tehotenský testík = ešte že vymysleli to meranie bazálnej teploty! Vidíš - už hlúpa neumriem! 😀 Ďakujem za držanie palčekov - len si to pekne nacvič, ako mi máš držať palčeky - pre ďalšie cykly 😀 = mám pocit, že s tým mojím druhým potomkom to bude na dlhé lakte! 😝 Dáva si poriadne načas, ale čo už s ním ... Keď bude taký ako Naňa, tak to čakanie stojí za to! Kľudne počkám ... keď už tam hore poletuje a špekuluje, kedy zletí ku mne, mohol by si tam v pohode nájsť aj nejakého kamoša = zvládneme aj dvojičky! 😀 Čo povieš, Alinuška - že by sme brali aj dvojčiatka? 😅 No dnes som plná humoru 😝 ...

Áaa, kočky, už som nasadila Gynex, keď nezaberie = dávam mu čas 3 mesiace - taaaaakto ďaleko ho zahodím! 😅

Pekný zbytok dňa - dušičky!