Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katrenka111
4. zář 2009

Fuha ,no to je fakt až take zle???? Lebo mna hematologicka upokojila že to nie je nic vazne ale ako vidim tak je,ked v tehotenstve musite byt na injekciach???
Takže aj mna to asi caka... A pred tým ste brali aj nejake lieky na riedenie krvi???tak ako ja Anopirin.
A co tak nejake vitamíny alebo nieco,nemate skusenosti???
No Antikoncepciu v žiadnom prípade,brala som 3roky a dost,nikdy viac,mam bolave nohy a silne migreny,no ževraj to je aj dosledok tejto choroby.. katastrofa,ževraj s tým sa mam naucit žit...

bzzmajka
4. zář 2009

fyalynka, ja som to tiež mala na výsledkoch a moja hematologička v Nových Zámkoch mi povedala, že to nič nie je, takže nestresuj, nie je diagnoza ako diagnoza a doktory sú rozdielny.

fyalynka
4. zář 2009

katrenka, aj ja beriem anopirin, k tomu listovku s vit. B. 😉

bzzmajka, a ako to u teba riesi/riesila? Viem, ze si to urcite uz niekde tu pisala, ale fakt sa mi nechce citat tolko
stran 😅 dakujem 😉

betty, jasne, my budeme bojovat - ved aj my sa musime dockat miminka 😵 😉

bettynka222
4. zář 2009

katrenka na fraxiparinovych injekciach moze ksoncit aj zdrava baba bez mmutacii. zrazanlivost sa totiz moze zvrhnut u ktorejkolvek tehulky (to mi hovorila moja hemato). ty bud len rada, ze ti na to prisli a budu ta v tehu sledovat....lebo tvoja mutacia je spolu s leidenom dost zavazna...liuska by ti vedela rozpravat 😔 ale teraz je uspesna tehulka, takze s anic neboj 🙂

katrenka111
4. zář 2009

Dakujem kočky za rady 🙂 tak asi aj ja si pojdem kupit tu kyselinu listovu preventivne 🙂

sandy16
4. zář 2009

diky moc margarita, trochu sa mi uľavilo, keď viem, že sa s "týmto" dá mať bábo.
ja len dúfam, že je to ozaj príčina tých mojich potratov. po prvom MA nám trvalo 2 roky kým sa nám podarilo ďalšie a to na druhé UIU po tom ako som absolvovala aj laparku. oba MA boli zhruba v 6. - 7. tt a hematologička za ktorou ma poslal môj gynekológ povedala, že do 8.tt je plod vyživovaný zo žĺtkového vačku takže to nemusí byť touto príčinou.
chcem sa teda všetkých, ktorí prekonali MA kvôli trombofílii, v ktorom období tehu sa vám to stalo

lia
4. zář 2009

este ze som si vas precitala,napadlo mi,ze som si nepichla
betty,ty si mudrejsia ako hociktora hematologicka 😀
ja moc toho neviem,uz ma to nezaujima(radsej),uz som tehu a uspesne dalej,tak sa tym ani nezaoberam 😉

bzzmajka
4. zář 2009

fyal mne povedala, že tú mutáciu má každá siedma žena, že to nebol dovod k potratom a mám na to zabudnúť, a že to je málo na to, aby mi len tak dala bezdovodne len na prevenciu lieky alebo injekcie, takže tak ale plánujem s aporadiť aj s inými, takže ja keby mám ísť za najbližším až 30 km do vačšieho mesta..pojdem

margarita
4. zář 2009

sandy, aj mne sa to stalo oba razy v 6tt 😎

lordik
4. zář 2009

Ahoj holky ja taky mam Leidensku mutaci, a tet sem v programu IVF, tet pred 4 dny udelali mne KET, a ti injekciji mam od zacatku stimulace, fraxsiparin, od zacatku sem myslela ze taky nedokazu to pichnut, ale co neudelas pro to mimco, tet ese nemam prokazane tehu, ale moc cekam na to kdy uz udelam testik

fyalynka
5. zář 2009

bzzmajka dakujem, ved to, aj ja by som si to chcela odoknzultovat s inou dr. 😉

zulok
5. zář 2009

lordik..siiilno drziiim palceee a super, ze mam fraxik 😀

LENOCKA>.myslim na vas a drzim palce..keby sa uz daco rozbehlo 😀

lenoc
5. zář 2009

Dakujem. 😉
Furt sme 2v1, krčok už tretí týždeň bez zmeny - CS4, dovtedy bolo CS 0. Poslíčky fungujú, taška zbalená, postieľka nachystaná v izbe, už len krpec chýba. Nejako mu je dobre natesno v brušku.
cmuk

mima11
5. zář 2009

Ahojte!
Ako Vás čítam, tak je tu veľa nových tvárí: Tak nech sme všetky úspešné!!!
Lenoc, ty už to máš za pár, tak nech všetko dobre dopadne!!!

Betty, pani doktorka má naozaj príznačné meno pre svoju špecializáciu 😀
Betty, kľudne by si mohla ísť študovať za lekárku a otvoriť si ordináciu - hematologická ambulancia, ja by som k tebe strašne rada chodila!!!

cukor
5. zář 2009

ahojte všetky trombošky.....už som doma po dovolenke v tunise ....práve som dočítala všetky príspevky za ten čas čo som tu nebola...

lenka 66.....krpec krásny
lenoc ty to maš za pár...tak ti velmi držím palce
liuš...ty si ako na tom....ten jazyk je už o.k?

vidím,že sa tu pridalo niekolko nových trombošiek...tak vitajte

ja idem v piatok na hemato.....a mala by som si uz zacat pichat....tak som zvedavá čo mi povie dr.....ale normálne sa teším.....som pozitívne naladená....more mi dost pomohlo,vrátila som sa v pohode...

lia
5. zář 2009

cukor,ako bolo?? 🙂
lenocka,ako sa citis??spavas v pohode??
cukor,stale ma to svrbi,to mam urcite alergiu ako kazdy rok

cukor
5. zář 2009

no bolo fajn.....velmi dobre.....teplé more,slnko.....tunis ma opät nesklamal....bola som tam uz 6x a stále sa tam rada vraciam......teraz by som chcela íst este na tri dni do tatier a potom šup do práce a šup do inych vecí...
...ale baby....normálne ste mi chybali....

lia
5. zář 2009

juuujjj,aj ja by som niekam zdrhla,ale asi by som z toho nic ani nemala 😒
vela maciek tam bolo?? 😝

cukor
5. zář 2009

...macky som videla asi 3....ale tavy asi 6.......okrem tych rusiek 😀 ..to sú riadne tavy....
ale liuš ja by som to s tebou menila.... tak vydrz...december je tu raz dva...a potom sa budeš vytešovat... 😲

lia
5. zář 2009

juuuj,ja by som tam nemohla ist,ja mam panicky strach z maciek 😒
hhmmm,uz by to mohlo byt 😝
neboj,uz si na dobrej ceste,dockame sa vsetky 😉

lenka_66
6. zář 2009

zdravicko 😉

ja len tak na skok.stale nas trapi brusko.hroza tie krce.ked by sa dalo hned ich beriem na seba.inac pohodicka marek je strasne aktivne dieta.minule mi skoro spadol z postele.tak sa nozickami zapieral az sa dotlacil ku koncu.a to som ho nechala v strede manzelskej.

lenoc , drzim palce na den D.hejze to ubehlo.pamatas ako sme sli pekne krocik po krociku?najprv // ,srdiecko , koniec 1.trimestra .... .ja uz stasticko mam vedla v izbe 😵 .tak si chytro utekaj po to svoje 😉 .mozno sa aj na dalsie zadari 😀 .

zrnik , vitam ta.

lia, a co by si robila v egypte? tam su macky posvatne.

no idem lebo uz niekto sa vedla puci 😎

bzzmajka
6. zář 2009

Cukor...Potom napíš čo u hemtalog.

lia
6. zář 2009

v egypte som bola a uz si to nepamatam,ale tusim jedna tam bola 😖
co robis marekovi s bruskom lenka??davas mu aj tie kvapky??

bzzmajka
6. zář 2009

babušky ešte raz, má tu niektorá na papieri to čo ja: mutácia 1298A/C bez gyperhomocysteinémie??? ale presne toto..prosím napíšte mi poštu...prosím, dakujem

bettynka222
6. zář 2009

sandy mne sa to stalo dvakrat v 6 tt a je tu vela bab, co sa imto stalo viackrat v skorom tyzdni a aj take, ktorym sa to stalo v rannom stadiu tehu a ked boli znova tehotne tak aj v neskorsom stadiu (napriklad lenocka a tanity).

mimuska ahoooooooooj. oki, tak ja pojdem studovat a potom vas budem vsetky liecit 😀 ale mna by najviac zaujimala genetika. som si minule trosku citala o tom a bolo to zaujimave 😀 🙂 ibaze pitvy by som neprezila 😝 a najvia by mi asi vadil ten zapach. na nechutnosti som uz zvyknuta zo CSI Las Vegas 😀

liusik ako s mavas? som rqada ze uz mas chutove pohariky v poriakdu 😀 😀 😀 ale nie moja, to ja sa smejem len v dobrom...bolo to strasne zlate vtedy 😀 ozaj nevies co je s julinkou?

cukor vitaj domka 😎

leni mas doma maleho divocaka 🙂 ale to je dobre, bude z neho priebojne dietatko 😵

lenocik drz sa naaaaaaaaaaaam 🙂

lenka_66
6. zář 2009

lia , hlavne masirujem.kvapky nepomahaju velmi.no a este rektalna trubicka dost pomoze len nechcem ju casto pouzivat.ked uz je chuda vycerpany tak mu ju dam a vtedy prdkame a kakame jedna radost.

bety, no to teda mas pravdu 😎 .

lia
7. zář 2009

dobre ranko
betty 😀 😀 pohariky v poriadku,mam to hore stale vyhadzane a aj stale sucho v krku,ale to je podla mna alergia,ktoru mam kazdy rok a vzdy to nejak pretrpim.
akurat mam dnes cukor,mne je tak zle z toho,ja som to nevedela vypit,stale ma napinalo,no bleee,este raz pojdem na pichnutie a uz o tom nechcem ani čut!! 😅 😀
neviem co je s nou betty,dlho sa neozvala??oni robia ten dom ,asi ma roboty dost.
nepomahaju tie sab kvapky lenka??boooze,chudatko male ☹

poleva
7. zář 2009

ahojky
z tych antifosfolipid. protilatok mam len 1 pozitivnu
a este mam slabo pozitiv.proti ovariam
je alebo bol tu niekto taky ???

bettynka222
7. zář 2009

leni 🙂

lia praveze minule pisala, z zase trosku krvacala a ked bola na poradni, tak si ju tam dr chcela nechat. tak preto som sa zlakla, ci si ju tamzas nenechali 😕

lia
7. zář 2009

viem,citala som,ale hadam nie a dufam,ze je len zaneprazdnena