Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bendy25
26. dub 2009

Lucila83: Ahoj...Ano myslim, ze niesme len my dve same na svete s tymto zakernym syndromom 😉
Tiez nemam vsetky baby precitane od zaciatku, lebo akosi ani nestiham 😕
ANTIFOSFOLIPIDACKY OZVITE SA... 😀

bendy25
26. dub 2009

Napriklad k nam patri aj Katka28...

inci
26. dub 2009

ahojte,
ja este netusim, co mam za diagnozu ale budem rada, ak na nieco pridu...lebo doteraz sme mali vsetko negativne...
co vsetko sa zistuje pri tych odberoch? mna len objednala sestricka na krv. vobec netusim ako to tam funguje...

maova
26. dub 2009

Ahoj holky, tolik sem teď nechodím a teď nakouknu a koukám, že Emička už má Beátku. Strašně moc jim oboum držím palečky, ať to zvládnou a všechno je v pořádku a brzy jsou zdravé doma 😵

Můžu se zeptat, nějaké ty průtoky, kvuli kterým se musela Beátka narodit tak brzy, to vám zjišťují v těhotenství všem?

U nás je ťuky ťuk snad zatím pořád všechno v pořádku, sice mi dost tvrdlo břicho, tak jsme byli na pohotovosti, beru magnézim a utrogestan a docela to zase přešlo, že už je to opravdu tak jenom do deseti za den a to je snad docela v pořádku. Tak snad se miminku bude ještě v bříšku dlouho líbit 🙂

zulok
26. dub 2009

*****************************************************************************************
SPRAVY O BEATKE OD EMICKY:
najprv oprava...Beatka sa narodila v 26+2 a 660g
a teraz uuzasnaaa sprava
Beatka PRIBRALAAAAA 25 GRAMOOOOV 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Sikulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
uz ju pohladkal aj ocinkooooo 😀 😀
Beatku trapi brusko...ved necudo.take malinkate..aaaale uz sa to zlepsilo..a ma ho krasne makkunke..tak dufam, ze to tak bude aj nadalej... za chvilu si bude isto radostne prdkat 😉
a Emicka je teda maminka sikovnaaaa...daris a jej odstriekavat mliecko... 😀
tak verim...ze vam sem napisem coskoro dalsie krasne spravy... 😉
****************************************************************************************

tehulky ...ja sa nestiham cudovat, ako su lekrai neochotni spravit prietoky... 😠 ako co im to spravi..my sme tiez boli v sukromnej poliklinike na UZV prietokov... 😠 ale nie preto, ze by nam nechceli spravit..ale ze by sme sme na termin cakali 3 tyzdne..co ej etda dooosyt dlhy cas a cos me si nemohli dovolit.... ☹
tak drziiiim palce a isto to vsetko rkasne zvladnete,..nadherne vam tie tyzdne letia 🙂

Lenusskaaa..siilno drziiim palce a posielam cmukanec.

INCI..drzim palce na odbery..to cakanie je hrozne..ci uz na termin odberu alebo na vyledok..hadam sa uz daco najde aby ste mohli dalej pokracovat..aj by som ti zelala , nech sa nic nenajde..ale clovek je potom zufali..precos a to vsetko dejee..drz sa ☹

a vsetkym vam tu drzim palce..prepacte, ze nestiham reagovat na kazdu..papaaa

zulok
26. dub 2009

Maovka.supeeeer..ze sa pekne drziiite..len tak daleeeej..moc sa tesim,z e sis a tu ukazala..uz soms a o vas bala.. posielame pusinku na brusko a sup enejaku dorbotku do bruska..nech je drobcek spokojnucky 🙂
mne teda prietoky nerobili..najskor som bola az v 32 tt a to aj v tom sukromnom 😖
za chvilu ides na ten morfologicky, co byva v 20tt..tak ich pripadne ukecaj , nech spravia aj prietoky..
drz saaa a veelmis a tesim, ze je to uz lepsiee..cmuk

ladus77
26. dub 2009

Ahoj holky, pridavam se k vam. Byla jsem v Praze v Podoli na imunologii a taky mi nasly antifosfolipidove protilatky. Na hematologii jsem byla taky a vysledky budou az kolem 14.5. to mam prijit a uvidime co mi reknou. Zatim beru Prednison protoze mi zjistili i protilatky proti spermiim. Jinak mame vsechna vysetreni ok, ale tehotna jsem nikdy nebyla. Ty antifosfolipidove protilatky jsou co??? Zatim mi bylo jenom receno ze to souvisi s potraty a tak... Uz tu nekdo s timto otehotnel? Myslite, ze zpusobuji neschopnost otehotnet? Diky. 🙂

inci
26. dub 2009

maovka a ostatne tehulky prajem vam pohodove a bezproblemove tehotenstvo.
a malej bojovnicke beatke spolu s maminkou vela sil, nech malicka rastie do krasy.
no a mne nic ine neostava ako cakat...zatial vas budem citat a drzat palce.

maova
26. dub 2009

zulok, ahoj 🙂 Děkujeme za zprávy od Emičky, jsem ráda, že se jim daří dobře, hlavně ať je to tak i dál. Beátka se narodila tak brzy, je to holčička šikovná, že to takhle zvládá.
A moc děkuju, že i na nás myslíš 🙂 Je to teď pořád takové blbé období, tak mám sem tam velkou krizi a nechce se mi ani na koníka. Ale doufám, že se to bude každým týdnem zlepšovat 🙂

ladus a inci, vám přeji, ať jste brzy těhulky a vyšetření dopadnou co nejlíp 🙂 Mě ten antifosfolipidový syndrom taky zjišťovali, ale byl negativní, myslím, že jsem ale četla, že se při něm podává taky nízkomolekulární heparin.

inci, z krve ti asi zjistí ty trombofilní mutace, ten ant. syndorm a možná i další věci. Asi ti sestřička vypsala, nebo možná teprve vypíše i nějakou žádanku, tak tam to asi budeš všechno mít. Já se v tom teda nikdy moc nevyznám, mají různé zkratky, tak si vždycky snažím jenom zapamatovat všechno od doktora 🙂

maova
26. dub 2009

A ještě k těm průtokům, nevědět tady o nich od vás, tak netuším, že by se něco takového mělo dělat ☹ Co to vlastně způsobuje, když nejsou v pořádku? Že se miminko nemá jak vyživovat? Na ten utz ve druhém trimestru jdu nějak ve 21+2 myslím, 20.5., tak se optám. Jenže já mám jen mutaci MTHFR heterozygot a tomu nikdo moc nepřikládá důležitost a většina si nemyslí, že by potraty vznikaly z toho, tak se obávám, že ani tohle asi dělat nebudou.

zulok
26. dub 2009

Maovka..hej..sposobuje to to..ze sa nema ako mimisek vyzivovat.. a nakoniec to doapdne velmi smutne... ☹ skus sa popytat a ked ti ich nespravia.tak ti ich spravia v sukromnej klinike za poplatok...
my sme boli na ziadost lekara za 300,- a bez ziadosti by to bolo za 500,- dost..ale myslim myslim, ze pre klud duse to za to uurcite stoji....
drzte sa

maova
26. dub 2009

zulok, děkuju. Celkem je mi i jedno kolik by to stálo, tohle ráda zaplatím 🙂 Já si teda skoro myslím, že u mě bude problém fakt jinde, než v té mutaci, ale právě pro ten klid by to za to určitě stálo. Ještě se zeptám, jak často se ty průtoky mají dělat?

maova
26. dub 2009

A dělají je na hematologii? Nebo jinde?

zulok
27. dub 2009

prietoky robia tam , kde ultrazvuk... ono tie nie je nic extra inee...len daco stlacia ci co..na tom pristroji a zacne to ukazovat prietoky..preto sa cudujem, ze sa tak zdrahaju...

krpatucka
27. dub 2009

Ahojte babenky

Lenka66 bola som aj v CAR a tam mi nepomohli. Akurat mi zistili stitku, to bolo vsetko. (aj ked tie vysledky odtial boli trosku divne, ale to je o inom) Teda dali mi 2 moznosti, ktore ale podla dr nepotrebujem. Jednou z nich je inseminacia a druha moznost je laparka. No a povedal mi, ze sa mame snazit este do septembra a ked sa nepodari, tak mam prist a mozem skusit jednu z tych dvoch zbytocnych moznosti. Tak som odtial isla dost znechutena a s pocitom, ze ked by som nemohla vobec otehotniet, tak by to mozno bolo lepsie a inak by sa so mnou bavili a riesili moje problemy. Manzel je ok. Ak mam pravdu povedat, tak uz nemam chut behat po vsetkych car a vysvetlovat co a ako. Zatial som si nasadila anopyrin 100 a pridala kyselinu listovu na cca. 1mg na den tak uvidim co to spravi

bettynka222
27. dub 2009

maova aj ja mam MTHFR. beries pocas tehu nejake lieky, pripadne uz aj pred tehu? a vsetko je zatial ok?

ob.soklina
27. dub 2009

Ahojte holky, tak jsem si nasla tyto stranky a jsem moc moc rada. Zrovna ted se chystáme na první IVF behám kolem toho ale jediné z ceho mám strach, ze uz asi 6 let beru warfarin na tu moji trombofilii. Nebude Vám vadit kdyz se nekdy budu ptát na jednoduché veci. Opravdu strach je hroznej. Zatím preji krásný den vsem 🙂

jankageo
27. dub 2009

bendy 25

aj ja som,
s lucilou83 si piseme obcas cez IP, lebo tu nie sme stale a ja osobne to nestiham citat vsetko.
Ak budes chciet, mozes mi kludne napisat

🙂

lucila83
27. dub 2009

Ahojte.
Janka geo - IP
Bendy,ha ha.Som nemyslela,ze sme same antifosfolipidovky na svete,len na tejto stranke.Musim sa pochvalit,ze mi dobre dopadli tie testy na imuno,nic nove sa nenaslo,takze uz nam nic nebrani v snazeni 😀 .Verim,ze tie protilatky zlomime a tentoraz to vyjde.Nam vsetkym 😉 .
Bendy,tak uz papas vessel?Dufam,ze vsetko ok.

bendy25
27. dub 2009

Ahojte!
Ladus77: Tie antifosfo.protilatky, to vlastne znamena, ze nase telo bojuje proti svojej vlastnej imunite. Minule som aj citala, ze tie protilatky nepoznaju ktore bunky su zle a nicia prave aj tie dobre. Dufam, ze som to spravne napisala a ze ta nedostanem do omylu... 😒 Takisto, ked sme tehotne, tak babo znamena pre nase telo, ze je to nejaky votrelec a preto je pre nas tazke babo donosit ☹

ob.soklina: 6 rokov beries Warfarin? Myslela som si, ze sa berie iba tak do roka na preliecenie. Z coho si dostala trombozu? Vobec nevadi, ked sa budes pytat vselijake jednoduche veci, urcite ti vsetky rady odpovieme, lebo vsetky baby tu su skratka SUPER!

Jankageo: Tak ti idem vyskusat napisat cez IP... 😉

Lucila83: Aj tebe moja cez IP vyskusam...

POZDRAVUJTE EMICKU A BEATKU...drzim im prsteky a neustale na ne myslim...

bendy25
27. dub 2009

Katka28: poslala som ti IP

lenusska
27. dub 2009

Ahojte,

Dakujem za drzanie palcekov..tento mesiac sa ovulke nejak nechce,tak dufam,ze ju stihneme vyuzit.Nestiham citat tak sa opýtam rovno ako Cikytka ???????????

ob.soklina
28. dub 2009

benda 25 - dekuji moc 🙂 jo jo Warfarin uz beru 6 let a podle slov doktoru uz na porad. Nejdrive nevedeli z ceho trombozy vznikly, ale ted nasli nejaky maly hormon ci co, ktery to zpusobuje a pry se s tim neda nic delat. Tak uvidim, ted jsem si obehala vsechny doktory a vrham se na mimi, tak na to tak nemyslim. Jen mam strach co to s telem udela.

kell
28. dub 2009

Ahojky!
Vítám všechny nové spolubojovnice!!!! Ale že nás tu teada přibylo!!! ☹

Holky, neuveříte, jak jsem byla včera naštvaná! Tak nejdřív na hematologii bantovali, že ty potraty určitě souvisí s trombofilíí, a že bez ředění to snad ani nepůde! Včera jsem byla na kontrole, a výsledná zpráva pro doktora na gyn. zněla: heterozygot GPIa a homozygot MTHFR, pro další bez medikace, 2x ročně kontrola homocysteinu.
Toť vše! Málem mě z toho kleplo! Takže Mudr. na gyn nic nedám, a normálně budu pokračovat, tak jak navrhl on, do půlky anopyrin a pak inj. No pochopíte to? A o ty 2 mimča ( třetí nepočítám - bylo mimoděložní) jsem asi přišla jen tak. Byla jsem včera zralá na psychiatra! To naše zdravotnictví opravdu stojí za prd!!!

Ahojky lenoc, máš už 21tt, to tak letí !!!!

Lenusska, tak čekám na tu těhuvlnu, ať můžu naskočit 😉 !

mabe
28. dub 2009

Kell, to je me lito, ze to tak posr... 😠 To zdravotnictvi je fakt na hovno. 😠

janula.k
28. dub 2009

Dievcata, co mam robit, ak som si dnes nasla pozitivny test a zatial som nebola na hemato vysetreni, no po telefone mi hematologicka povedala, ze ona mi nemoze predpisat injekcie skor ako v 8tt. Mam za sebou tri potraty a som MTHFR A1298c heterozygot. Prosim, poradte.

veselinka
28. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem se rozhodla, že mi bude lépe, když se mnou bude to mé tajemství sdílet spoustu dobrých dušiček a tak - našla jsem //. Dneska jsem byla u dr. a ten zatím nic neviděl, jen mi nabral krev a zítra budou výsledky. Pro klid duše jsem byla i na hematologii a tam jsem se dozvěděla, že heterozygotní MTHFR má spoustu lidí (jako kdybych to nevěděla 🙄 a že mám homocystein v normě, takže mám pouze brát kyselinu listovou.
Holky, vy co máte "pouze" MTHFR heterozygot, vy máte homocystein také v normě, nebo si pícháte proto, že ho máte zvýšený? ˇ
Takže Kell, plně s Tebou souhlasím, naše zdravotnictví prostě zkouší, co která vydržíme nebo co. Mě nezbývá než doufat, že to zvládneme.

zulok
28. dub 2009

Kell...to by va vystrelo od hnevu asi an mieste ..des.. 😠 pekne tu spravu uloz na spodok suflika a s pomocou tvojho uvedomeleho dr to isto vyjde.. drz sa nam

Janulka...gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem k // juch
jeeejda..to co zas na tej hematologii, ze do 8tt.. 😠 naordinuj si sama anopyrin... Lenocka ma tu istu mutaciu ako ty ale homozygot a na zaciatku tiez anopyrin brala..tak verim, ze pomoze aj tebe...siiilno drziiim palcee

mabe
28. dub 2009

Veselinko, potichu gratuluju. 🙂

janula.k
28. dub 2009

veselinka tak sme na tom rovnako 🙂 ja budem tiez vediet zajtra vysledok hcg 😉 A ja nemam zatial vysetreny homocystein...
Zulok dakujem ti, takze anopyrin mozem v pohode brat v tehu? ten slabsi 30mg hej?