Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucianak
2. kvě 2012

@henrietad Ahojky, ja som si to zo začiatku dezinfikovala 28 ročnou škótskou whisky, ale potom mi jej bolo ľúto 😀 tak som si kúpila malú fľaštičku alpy a s tým si pretriem pokožku pred vpichom. Alkoholu je tam dosť, tuším 60%. Ešte aj tampóny odličovacie, na ktoré si to džabnem som najprv dávala na celý tampón, potom som ich strihala na polovičku a teraz na 4 časti 🙂 Úplne mi stačí ten malý kúsoček a mohla som na to prísť skôr. Veď by som sa tých tampónov ponakupovala...

lucinocka
2. kvě 2012

@henrietad ja som kupila v lekarni taky sprej na dezinfekciu, streknem, pretriem tamponikom / klasika tie na odmalovanie / a po vybrati ihly este raz prejdem tamponikom... tie spreje mam rada, a dlho vydrzia jeden mam uz skoro 5 mesaicov, a pritom je taky malinky..urcite je nieco podobne aj na Slovensku🙂

henrietad
2. kvě 2012

@lucianak haha..tak zacnem polovičnými tampónikmi ..aj ja som rzmýšľala nad alkoholom, ale tak či tak mam cestu do lekrane preto som sa opýtala ale tá alpa mi vôbec nenapadla! ďakujem! tú doma mám...

@lucinocka no tu musim aj pre mamatest obehnut 8 lekárni :D..ale nepochybujem že niečo maju ale lucianak mi dala dobry typ alpa mi vôbec nenapadla..ale dakujem za rady aj postup..🙂

dúfam že ten fraxiparine bude fajn aj ked som čitala že može vzniknut alergia a ja sa skoro zo všetkého vyhádžem no som zvedava...aj na svoj prvý vpich

henrietad
2. kvě 2012

@jessie222 odber robili 11teho apríla

elise
2. kvě 2012

ahojte ja som na začiatku tehotenstva a pichaám si fraxiparine 0,3, ja použivam napustene tamponiky iba roztrhnem obal a potriem a zahodim je to skladnejšie a praktickejšie🙂 su v takom zelenom obale. koncom mája idem na hematologiu som zvedavá na výsledky. pichám do stehna a do bruška na striedačku.

chirabell
2. kvě 2012

@henrietad betadine obsahuje jod a hlavne farbi na zlto, takze to moc neodporucam 🙂 co sa alkoholu tyka, nemusi o obsahovat alkohol, ten prave zvykne dost drazdit a su na to reakcie...ale od domacej palenky cez kupene volno predajne dettol sprej a pod az po na predpis benzinalkohol a pod mozes pouzit cokolvek, nema to vplyv na ucinnu latku...ide len o to, ze tym vpicho sa zanasaju ciastocky aj pod kozu a bez dezinfekcie sa ti moze vpich podrazdit, ale to moze aj z dezinfekcie (napr moj pripad) ja teda striedam...benzinalkohol, dettol a spiritus dilutus...tie na predpis ma od svokra, picha inzulin ale myslim, ze ak poziadas dr tak ti recept da...ale najmenej ma drazdi aj tak ten dettol...resp najdlhsie vydrzim bez reakcie 😀

@jessie222 vacsina lekarov ak nema este vysledky a ty otehotnies, nasadzuje liecbu preventivne v malej davke a nasledne podla vysledkov ju upravi...cize neboj sa, dobre to dopadne, len teda hned volaj, ked zistis ze si tehu 🙂 ja som tak bola, dostala som liecbu a na zaklade vysledkov mi ju aj nechala, len upravila davku.

@elise ahoj a ako sa tie napustene tampony volaju alebo kde to kupujes? ja som take mala na zaciatku z autolekarnicky, bolo to super, najma na cesty a tak...ale minuly sa a neviem to nikde zohnat, takze striedam rozne ine, kedze po case chytam reakciu a na tie som nemala...

chirabell
2. kvě 2012

@henrietad hlavne sa po prvych vpichoch nezlakni, ak sa ti spravi hrcka alebo modrina, je to bezne najma v zaciatkoch, hrcka sa len dlhsie vstrebe...musis si najst sposob...aj uhol vpichu, aj rychlost vypustania latky do tela a tak 🙂 drzim palceky

elise
2. kvě 2012

@chirabell volaju sa B.Braun su v zelenj škatulke a je ich tam 100 ks nepamatám si presnu sumu ale bolo to kolo 14 euro su samostatne balene a su dobre🙂 maju ich v lekárni

zuzulik160
2. kvě 2012

Ahojte dievcata,aj ja si picham do brucha mam heterozygot lahku formu picham si fragmin 2500 pretoze na fraxiparin som dostala alergiu. Chcem sa vas opytat,kam si mam pichat do stehna ci zvnutra alebo do prednej strany stehna .Lebo predna strana je dost tvrda koza a bok zvnutornej casti stehna je makky a lepsie sa tam picha. Lebo brucho ma uz velmi boli a svrbi a uz ani miesto nemam neda sa mi urobit riasa som v 16tt.

chirabell
2. kvě 2012

@elise Dakujem, popytam sa na to 🙂 a nejaka specialna siet lekarni, napr dr max alebo ...ci ani nie a musim skusat?

chirabell
2. kvě 2012

@zuzulik160 ja picham z vnutornej strany a obcas tak z polovrchu...jednoducho tam kde ma to neboli, treba vyskusat a nepicham do noh kolmo, ale sikmo, len do podkozneho tuku

zuzulik160
2. kvě 2012

@chirabell Dakujem krasne uz budem pokojnejsia ked viem,ze to mozem aj takto pichat 🙂 pekny dnik

elise
2. kvě 2012

@chirabell mali to zatial v každej lekárni čo som bola (sieť to nie je 🙂 ) http://www.bbraun.sk/cps/rde/xchg/cw-bbraun-sk-... tu je linka aby si vedela ko vyzerá krabička🙂

chirabell
2. kvě 2012

@elise Dakujem 🙂 no dufam ze tu to tiez niekde zozeniem...

elise
2. kvě 2012

@chirabell ak by si nezohnala napíš a kupim ti a pošlem🙂

sarafortuna
2. kvě 2012

@henrietad , ja mám originál dezinfekčné vankúšiky
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
nedávno som kupovala - stoja necelé 3 € 😉

mne to príde najpraktickejšie...
otvoríš, vyberieš, potrieš a vyhodíš

sarafortuna
2. kvě 2012

teraz pozerám ostatné príspevky, že ste to už to poriešili 😀 😀

henrietad
2. kvě 2012

@sarafortuna áno no, a tvoj príspevok som prečítala až teraz večer už mám za sebou prvý vpich o 16tej som si pichla a zatiaľ žiadna hrčka ani opuch ani scervenanie tak som spokojná, dúfam že sa tam už nič neobjaví @chirabell

jessie222
3. kvě 2012

@chirabell dakujem 🙂), v posledne dni som bola uz dost z toho strese, ze co mam robit teda, ci odlozit snazenie, alebo to risknut, upokojila si ma. dakujem este raz

lucianak
3. kvě 2012

@henrietad Už som sa aj dočítala, že prvý vpich úspešne zvládnutý 🙂 Super...

elise
4. kvě 2012

babulky chcem sa spýtať mna občas zasvrbi to miesto vpichu je to normálne?

sarafortuna
4. kvě 2012

@elise ked občas tak áno...
ak máš hned po vpichu červené a neprijemne svrbiace škvrny až také napuchnuté, tak je to alergia na fraxík...

mna sa dr. na to pýtala, ale mám to iba občas, tak vraví, že to nevadí... že ak stále po injekcii takto zreagujem, tak je to alergia

elise
4. kvě 2012

@sarafortuna dakujem odsledujem si to🙂

chirabell
4. kvě 2012

@sarafortuna
@elise tak dezinfekcne tampony su doma 🙂 u nas ich v lekarnach nedrzia, len na objednavku, ale v zdravotnickych potrebach mala az 2 krabicky skladom 😀 tak uz ma len jednu...

elise
4. kvě 2012

@chirabell super uvidiš že je to pohodlne🙂

chirabell
4. kvě 2012

@elise ja som mala taketo (len teda ine, kusok vacsie, iny vyrobca) na zaciatku asi 2 mesiace, potom sa minuly a nevedela som tu po prestahovani nikde nic zohnat...vobec ma nenapadlo ist do zdr potrieb a v lekarnach na mna pozerali ako na idiota...ale teraz som tam bola po cosi ine a ked ste to tu spominali, skusila som sa spytat priamo na to a mala 🙂 tak sa tesim

silvia371
5. kvě 2012

Ahojte dievcata, chcela by som vas poprosit o radu, som po dvoch MA a dnes rano som mala na teste dusika, mam 3 dni spinenie, ale nie je to riadna MS, som 13 alebo 14 DPO pricom mavam lutealnu fazu 12 dni, t.j. este dnes by mohol byt termin mrchy, mam doma este z minuleho neuspesneho pokusu fraxiparine a neviem, ci si ho uz mam nasadit alebo pockat az na potvrdenie, ten dusik je omnoho slabsi ako boli testy v predchadzajucich tehu, dakujem vam.

elise
5. kvě 2012

@silvia371 ahoj ja by som skusila zajtra ráno ešte testnuť, ono to špinenie by mohlo byť zahniezdovanie ak sa čiarka zvýrajni začni pichať

silvia371
5. kvě 2012

@elise dakujem

ivoka
5. kvě 2012

Ahojte,chcem sa spýtať,či neviete poradiť,Dnes pri pichaní fraxiparínu,ako som vpichla injekciu,tak sa mi do striekačky trochu krvi nabralo,nechápem,ako je to možné a strekla som látku do riasy no a zostala mi tam hrčka,bojím sa,ak sa to bude dlhšie vstrebávať,či to nejako nemože ohroziť mimi,lebo už zrovna zo včera mám tiež hrčku... 😒 Zo začiatku to šlo tak zľahka a už sa mi robia každú chvíľu nejaké hrčky,neviem,či to zle pichám,alebo čo??? 😕