Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nena13
13. pro 2011

@lume Ďakujem za info-len neviem či mazoberie-dnes pichnem do stehna a ak aj tam to budem mať hrče,svrbenie ,fľaky,tak jej volám....

madaimod
13. pro 2011

@lenka5731 já jsem právě první taky přenášela 12 dní a o nemoci jsem taky neměla ani tušení. Naštěstí dopadlo všechno taky dobře, akorát měl malý už zelenou vodu a 2x šňůru kolem krku. Podle doktorky se to už pomaličku chystá, včera mi udělala Hamiltona, tak snad se to spustí samo. Když ne, tak mám být v pátek v porodnici a budeme se domlouvat co dál. Snad mě nenechají přenášet a domluvíme se na vyvolávačce. Ale pořád tak nějak tajně doufám, že se to rozjede samo.

madaimod
13. pro 2011

@lume Já doufám, že mě přenášet nenechají. Nález už nějaký mám, tak snad se to rozjede samo. Na pátek jsem domluvená v porodnici, že se tam ukážu. Při nejhorším budu trvat na vyvolávačce. Hrozně se bojím, že se něco pokazí, když mě nechají přenášet.

cukor
13. pro 2011

@lume jasom sa otvárala od 29 tt,aj som si poležala v nemocnici,termín som mala 16.1 a rodila som skôr plánovanou sekciou 3.1.

lume
13. pro 2011

@katrenka111 No ja som o tom nevedela. Dozvedela som sa o tom vcera, takze dnes som bola posledny krat v praci. Uz sa setrim, nech bude vsetko OK. Zatial to je na jeden prst, ale som po konizacii krcka maternice (skrateny krcok), tak sa to asi dalo skor ci neskor cakat 😕

lume
13. pro 2011

@nena13 Odpovedz, urcite to urob. Ja s Clexanom som fakt bez problemov. Mne s aalergia zacala potom robit po vpichu aj na stehnach a musim povedat, ze to teda svrbelo dost.

lume
13. pro 2011

@cukor U mna to bude asi to iste.... 😀 Uz som v oddychovom rezime doma, tak aspon ze nemusim trcat v nemocnici.

kocica43
13. pro 2011

@nena13 ahoj ja mam tn isty problem. robia sa mi hrcky. a ja som sa pytala a ze vraj je to od toho ze zle picham. proste laik, ze sa nemam nicoho bat.

chirabell
13. pro 2011

@kocica43 tie hrcky maju asi rozny povod...lebo mne sa nerobia, aj ked picham zatial len 2 tyzdne...iba jedna, ale ta az po tyzdni od vpichu a zacala pekne modrat, najskor len ciarka ako zilka a dnes je tomu uz 5 dni a kazdym dnom je modrejsia, doslova ako by som sa udrela a hrck stale rovnaka...no uvidim co povie dr v piatok na toto a popytam sa aj vseobecne na tie hrcky.

lenka5731
13. pro 2011

hrčky jsou modřiny? já píchám asi 3 týdny a udělalo se mi jich asi 5, ale v průměru mají tak 3 milimetry, jsou jak mateřské znaménko... některé jsou hodně světlé a za pár dní jsou pryč.

chirabell
13. pro 2011

@lenka5731 nie 🙂 hrcka je hrcka, ako by si mala hrbol pod kozou, take stvrdnute a modrina je modrina...ako ked sa buchnes a ti to zmodrie, mam pocit, ze cestina ma pre to iny vyraz, ale neviem aky...a mozno nema...
No a niekedy sa to moze spojit, ako v mojom pripade...take male par mm cervene akoby bodky to je v pohode, to je len reakcia na prepichnutie koze a ako pises, po par dnoch to zmizne.

lenka5731
13. pro 2011

@chirabell aha, díky za vysvětlení, hrčku jsem teda nikdy neměla (zatím) 😅

sarafortuna
13. pro 2011

no kočky, aj mna zaujímajú tie hrčky. ja ich zatiaľ nebadám, ale občas sa mi stane, že nie a nie kožu prepichnúť - zapéruje a idem na iné miesto. Či som zase na seba mäkká a malo tlačím? 😅
Myslela som, či to nie je tým, že mi tam nejako zhrubne koža ale prstom tam necítim nič.

@chirabell meriaš aj BT? ja som nejaká kľudnejšia od kedy mam injekcie, predtým som sa bála, že čo ak sa niečo deje a pokafre sa to. dnes som 10dc a hodlám nemeriať, hoci neviem či vydržím 2 roky merania sú 2 roky. ale chcela by som nezmätkovať počas vianoc - čo sa stane stane sa a aj tak pochybujem, že to vyjde tak skoro.

chirabell
13. pro 2011

@sarafortuna Ja som si vsimla, ze v niektorej casti brucha mam tensiu kozu, niekde hrubsiu, laicky odsledovane podla mnozstva podkozneho tuku sa mi zda...takze aj mne niekde zaperuje, ale prepichnem, uz neskusan vedla, prvy krat som to urobila a mala som zbytocne dobku 😀
Hrcka je taka...hm...ako to povedat...nie je to zhrubnuta koza, ked si prechadzas po bruchu, normalne citis hrcku, ako by si mala hrach alebo fazulu pod kozou (podla toho ako to je velke)...neviem ako to inak opisat...ak mas psika, tak im sa take zvykne robit po niekotrych ockovaniach, vet to vtedy odporuca masirovat...tak take sa urobi aj tu pod kozou.

no...ja som prestala merat pri poslednej mrche, som si povedala, ze dost bolo merania, zacinalo mi z toho hrabat a uz mam dost odsledovany svoj cyklus a telo aj smeranim, tak som uplne vypla...niekedy je to lepsie na psychiku, skor sa tak zadari, vela bab v poslednej dobe mi je tym svedkom, ze v momente ako to prestali riesit, vyslo to 🙂

sarafortuna
13. pro 2011

@chirabell , ked ja chcem nemerať a asi aj budem (možno iba 2krát pomeram, ked si budem myslieť že ovu bola), len ja stále na to myslím... hoci už menej ale furt ma to "máááta" - že či neprepasieme a také podobné veci.
Musím sa premôcť - ja som už dosť dlho v "pozore" , fakt to už chce pauzu.

tak podľa toho čo píšeš, tak ešte hrčku som nemala (klop-klop) . ani nechcem 🙂

tak ahoj, vypínam MK a idem sa venovať iným témam 😉 - kuchyna, žehlička a pod.

yesu
13. pro 2011

Ahoj holky, mám dotaz, už tři týdny mě bolí zadek jako bych měla skříplej nerv a vystřeluje mi to do zad a do nohy, zhoršuje se to a teď mi začala od toho i brnět noha, mám po tromboze, tak mám docela strach, zítra chci jít k doktorce, ale nemám jet radši na pohotovost???

lume
13. pro 2011

@kocica43 Inak to je zaujimave. Ja som vlastne tiez laik, ale po Clexane sa mi hrcky nerobia. Hoci asi zavaznejsiaje alergicka reakcia v mieste vpichu. Cerveny flak, ktory poriadne svrbi.

margarita
13. pro 2011

@yesu
ja som mala zacviknuty sedaci nerv asi pred polrokom, presne ako popisujes Ty, a casom sa mi zdalo, ze uz tiez potahujem pomaly nohu za sebou...podla mna staci zajst k doktorke, najma ak to je dlhodobe a nie nahle teraz z nicoho nic. mne vtedy vraveli, ze sa to moze kedykolvek vratit, najma pocas menzesu alebo v tehu, no ak si tehu, tak na to moc toho brat nemozes, myslim, ze max.Paralen, ine od bolesti nic, a asi aj injekcie od neurolozky Ti teraz nedaju. ale urcite chod, lebo to nie je sranda... drzim palce.

o tych hrckach som ja pocula, ze na Fraxik je to jedna z beznych neziaducich ucinkov, "usadeniny vapnika v mieste vpichu" stoji v letaku, a to su podla mna tie hrcky. mne vtedy doki vravela, ze alergiu by som si musela vsimnut, ze to su velke cervene flaky aj cez pol brucha 😀 svrbenie a tak. takze podla toho, co si pamatam, zatvrdlinky by vadit nemuseli.

lucy.l
13. pro 2011

@lume máme asi podobný termín co ?
Ty si pícháš celé těhu ?A máš taky LM ? ¨Chtěla jsem se zeptat,chodíš do nějaké rizikové poradny?
Já mám termín cca 21.1 a včera jsem byla na gyndě,chodím teda každé 3týdny,každé 3 týdny utz,váhový odhad malého 2165g ale jdu znova zase za 3týdny,2.1 a na hematologii 6.1..mám strach aby se neucpalo něco,co by ohrozilo malého 😒

nena13
14. pro 2011

@kocica43 No mala som aj 2x červený fľak svrbivý-tak už som bola presvedčená,že je to alergia-včera om však vpichla tesne pod prsia a nikde nič -tam som nikdy nepichala-počkaá ešte dnes a uvidím či to bolo len zlým vpichom,alebo čo...No neviem-ak mi to ale zas začervenaá,urobí sa hrča a bude svrbieť budem musieť nabehnúť na hematol.Zaujímavé je ,že frax. pichám už 4 mesiac -necelý a nič mi nebolo a až teraz????Je to čudné,prečo sa mito skôr nerobilo? 😢

katrenka111
14. pro 2011

@lume fuha, tak teda len pekne oddychuj...

katrenka111
14. pro 2011

baby aj mne sa sem tam vztvori modrinka, hrcka podkožná... ja mam nakazane pichat do bokov a do ruk.... ale najlepsie je to na takom mieste kde je viac tuku...vtedy sa hrcka a nic podobne nemože urobiť...

cikyta
14. pro 2011

@nena13 Trošku sa ku vám zamiešam, kedže som si sama pichala fraxiparín cez celé tehotenstvo,aj po nom.......Tiež som mavala tieto červené flaky,čo svrbeli a boli to také tvrde hrudky....Dr.mi poradila jedno: potierať to fenistilom gelom a bohužial,nič iné.........Pichanie fraxiparínu bolo dôležitejšie, ako tieto alergicke reakcie. ☹

lume
14. pro 2011

@lucy.l No mame fakt podobny problem. Som Leiden heterozygot, MTHFR homozygot plus este nejake dalsie veci. Tehotenstvo mam po IVF a picham od embryotransferu. Nechodim do rizikovej poradne, ale vyzera to tak, ze uz budem chodit do poradne kazdy tyzden, lebo som sa zacala otvarat. Oficialny termin porodu mam 26.1, ale ako sa vyjadril lekar, tak budem mat planovany porod a urcite skor. Som v 34tt+1 mala vcera vazila 2400 gramov, co som rada, nech ma co najskor nad 2500 gramov. Musim to vydrzat nejako do januara a potom uz mozem porodit. Drzim Ti palce. Mozeme sa vzajomne podporovat.

lume
14. pro 2011

@lucy.l Este jedna vec, na hematologiu chodim raz za mesiac a dalsiu kontrolu mam 2.1.2012, tak verim, ze dovtedy vydrzime. 😎

lume
14. pro 2011

@cikyta Asi to bolo pre lekarku jednoduchsie ako vymenit Ti injekcie...Neskutocne. Su aj ine lieky ako fraxiparin, ktore by si baby s alergiou na fraxik mohli pichat. Zatial som sa na tomto fore nestretla s nikym, kto ma alergiu na Clexane, ale alergia na fraxiparin je tu casta.

lucy.l
14. pro 2011

@lume Díky moc za odpověď 🙂 Já o LM vím teprve od 20tt a pořád si píchat nemusím, že mám dedimery hraniční,jinak mám od 20tt CS3, teď už 4..ale kontroly až po těch 3 týdnech...

To má malá krásný odhad váhy..malej v pondělí jen 2165g :o/
Moc ti držím palce ať do ledna vydržíte 2v1

lucy.l
14. pro 2011

@lume já 6.1 🙂 taky po měsíci,ale jak říkám,nepíchám si injekce,tak mám strach,aby se neucpalo něco, co by malého ohrozilo...snad dr ví co dělá

lume
14. pro 2011

@nena13 U mna sa alergia na fraxik prejavila nejako po 6 tyzdnoch pichania. Na bruchu som mavala flaky s priemerom aj okolo 5 cm. Zmenila som miesto pichania na stehna a bol chvilu klud, ale potom sa mi tie flaky zacali robit aj na stehnach. Neviem, ako by to bolo dalej, keby som pokracovala v pichani fraxiparinu. Hematologicka mi to hned zmenila. Samozrejme, su tu ale farmaceuticke tlaky a hematologovia maju urcite nepisane zmluvy s farmafirmami na ten ktory pripravok.

cikyta
14. pro 2011

@lume S mojimi mutáciami a dg. som mohla uživať iba fraxiparín. Ziadne iné neprichádzali do uvahy. Navštevovala som vychýrenu hemat.docentku,ku ktorej chodili len tie najzávažnejšie prípady z celého Slovenska. Ona vravela, mi može dať niečo iné, ale nič lepšie ako fraxiparín pre mna nieje. Tehotenstvo mi bolo velmi chránené. Celý rok na PN po IVF.