Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucy.l
2. led 2012

Ahoj holky, přeji všem krásný Nový rok !A hlavně zdravíčko !

@lume ahoj, jak jsi na tom, 2v1?

lume
3. led 2012

@lucy.l Ahoj, aj Tebe zelam vsetko dobre v novom roku. Zatial sa u nas nic nezmenilo. 2v1. Zajtra idem ku porodnikovi, tak uvidim co povie. Vcera som bola na hematologii a vysledky som malal v norme, tak som spokojnejsia. Vies ako budes rodit?

lucy.l
3. led 2012

@lume To je super že je vše v pořádku !
Já ani nemluvím, byla jsem včera u své lékařky na poradně, dle ms a x posledních ultrazvuků jsem dnes 37+3, dle utz z 12tt 36+6, doktorka mi řekla,že ji malý nejde změřit, že už má hlavičku úplně dole,tak změřila jen hrudníček a ten ji vyšel hubeňoučký na 35+5!!!takže já vyděšená že malý nemá výživu a doktorka s ledovým klidem, že když je tak hubeňoučký, ať přijdu zase k ní 16.1 tj 5 dní před termínem..do porodnice mě vůbec neposlala:(tak jsem z toho hodně rozhozená...
Na hematologii jdu v pátek,to už musím dostat injekce, jen jdu k nějaké jiné doktorce, moje dovolenou :(

lume
3. led 2012

Uf, tak to mas tazke. Asi fakt potrebujes tie injekcie. Ja som v 37+0, uvidim, ci ma posle aj na ultrazvuk. Na kardiotachografe si uz bola? Ja dufam, ze ma na to tiez posle, este som to neabsolvovala. Tusim som este ani nepocitovala kontrakcie. Asi by si si mala vydupat dalsiu kontrolu aj u gynekologicky. Ved teraz by sme mali chodit na kontroly kazdy tyzden. Drzim Ti place, nech Ti to na hematologii dobre dopadne.

lucy.l
3. led 2012

@lume právě že jsem na monitoru nebyla a s takovou ani nepůjdu, do porodnice mě na poradnu gynekoložka neposlala a objednala si mě jen k sobě na toho 16.1 a to budu 39+2 🙄

lucy.l
3. led 2012

@lume a prosímtě,injekce si pícháš do břicha?kam přesně?Já mám břicho úplně tvrdé, neumím si představit,kam bych tu injekci píchla?

ixi
3. led 2012

ahojte chcem sa spytat mne vyslo na hematologii:
MTHFR/C677T/ heterozygot
F XIIIVal34leu.: homozygot
GPIII leu 33Pro: heterozygot
GpI-a T 807C:heterozygot
F XII C46T: heterozygot
-teraz som 2x potratila a hematologicka mi ziadnu liecbu nedala moze aj toto sposobit potrat? 😢

lume
3. led 2012

@lucy.l Ahoj, s tym musis nieco robit, chod rovno za nejakym porodnikom, ani sa nepytaj svojej gynekologicky. Picham v podstate kam sa mi da. Dobre miesto na urovni pupka na bokoch a potom vrchna cast stehien,kde sa Ti da urobit kozna riasa. Treba skusat, kde sa Ti pichalo najlepsie. Na injekciach v pribalovom letaku byvaju aj vyznacene miesta na obrazkoch. Zajtra sa Ti ozvem. 😉

lume
3. led 2012

@ixi No mas toho dost. Moze to suvisiet aj s potratmi. Robili Ti aj biochemicke vysetrenia? Hladinu kys. listovej, protein S, fibrinogen, D-dimery?

lucy.l
3. led 2012

@lume děkuji moc za odpověď!!!!Zítra držím palce !!!!
Zeptám se na to v pátek hematoložky, co si myslí o tom, že nejsem pod kontrolou...no úplně ideální by bylo,kdyby šel malý ven 😀

lume
3. led 2012

@lucy.l Preto by si mala zobrat tehotensku knizku a ist za nejakym porodnikom. U nas nepotrebujeme odporucanie gynekologa...Ved predsa od 36tt sa chodi ku porodnikovi. Drzim palce. 😵

fiallinka
3. led 2012

@lucy.l radši běž, přece jenom je to větší jistota...

@ixi no, tohle ti tu asi žádná z nás moc neporadí, protože tam toho sice máš víc, ale jsou to asi jen okrajové a méně známé mutace...

sarafortuna
4. led 2012

@ixi ahoj, ak si stimulovala na IVF, tak si mala pichať - podľa mna... tie mutácie nemáš nejako extra závažné, ale keď kočky stimulujú, tak pichajú fraxík aj keď sú zdravéé - hormóny same o sebe, zvyšujú riziko trombózy.

Mala si obidvarazy MA - zamlčaný? či spontánny?

musíš zvýšiť B-čka - hlavne B12, a B6 - to si vieš aj sama...

ja pokiaľ viem, tak najhoršie mutácie je pri faktore V, ale aj malé problémy sa štatististicky znásobujú...
8-
pýtaj sa viacerých doktorov, čo si myslia o pichaní (hemato, gyndoši a pod.) - sami doktori v tomto nie sú ujednotení 🙄 🙄

lucy.l
4. led 2012

@fiallinka
@lume a myslíte že by malému něco mohlo hrozit ? ☹

madaimod
4. led 2012

Ahoj holky, občas jsem k vám zašla na radu a pro uklidnění. Moc vám za všechno děkuji. 23.12. se nám narodila krásná zdravá holčička. Celé těhotenství jsem si píchala Clexane a myslím, že jen díky injekcím jsem to dotáhla až do konce. Sice ke konci to byly nervy, protože mě nechali týden přenášet, ale vše dopadlo dobře. Tímto bych chtěla povzbudit všechny, které porod teprve čeká. Ještě jednou moc díky 😉 😉 😉 😉

lucy.l
4. led 2012

@madaimod strašně moc gratuluji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mě nějak bolí nohy,jako zatuhávají,chytají mě do nich křeče,tak mám trošku už obavy

madaimod
4. led 2012

@lucy.l moc děkuji 🙂 🙂
Taky mě bolely ke konci nohy a měla jsem v nich křeče. Říkala jsem to na hematologii, vždycky to prohlídli a řekli, že je to v pohodě. Při porodu jsem myslela, že nezvládnu ani chodit, jak mě to bolelo, ale nepřišlo se na to, proč to bolí.

lucy.l
4. led 2012

@madaimod tak to asi bude normální, mě přijde jako by mi tuhly žíly vyloženě,ale myslím že jsem mimo jiné psycho a moc se sleduju 😀

madaimod
4. led 2012

@lucy.l Ale radši to doktorovi řekni. Já jsem se taky pořád sledovala a psychařila. Ten konec je hodně náročný, ale ten malý uzlíček za to stojí 😉

lucy.l
4. led 2012

@madaimod to rozhodně 🙂 No já jsem se včera večer nějakým nedopatřením dívala na soukromá dramata, kde maminka po císařském řezu zemřela na oboustrannou plicní embolii, takže mi to moc nepřidalo a noc stála za to 😖

madaimod
4. led 2012

O té mamince, která umřela při porodu jsem se dozvěděla, když jsem byla ještě těhotná a byla jsem z toho dost dlouho špatná a pořád jsem na to musela myslet. Včera jsem se na to už radši nedívala. Na takové věci radši nemyslet a nedívat se. Všechno dopadne dobře, neboj. Musíme myslet pozitivně 😉

lucianak
4. led 2012

Ahojky baby, mala som jeden MA, tak som šla na hematologiu. Aj mne zistili trombošku. Brala som prednison 5mg 6týždňov, potom len polovičku a mám si pichať fraxiparín až do ukončenia tehu. No ja zatiaľ nie som ani tehotná. Myslíte, že je potrebné, aby som si ho pichala, keď zatiaľ nie som tehotná. Alebo stačí, ak sa začneme snažiť? Ďakujem...

lucy.l
4. led 2012

@madaimod v pátek si teprve začnu píchat injekce, tak budu malilinko klidnější

ixi
4. led 2012

@sarafortuna hej na IVF ...ano mala som MA musela som na kyret takze zamlcany...

makovicka53
4. led 2012

ahojte zienky co je lepsie dopredu urobit hematologiu alebo geneticke testy po MA...

sarafortuna
4. led 2012

@makovicka53 , obidvoje... obe sa čakajú dosť dlho, lebo aj na hemoške ti robia genetické testy - týkajúce sa zrážania

sarafortuna
4. led 2012

@makovicka53 , hlavne gyndoš má preveriť, či si neprekonala nejakú chorobu - berie sa ster na "potvorky" a krv na toxo a podobné veci, o ktorých nemusíš vedieť... a potom genetika a hemato.
Ale proste 1:1 že potrat nemá "žiadny nájditeľný dôvod" 😔

a práve preto, treba vylúčiť všetko... ísť na to vylučovacím spôsobom, nie preto, aby sa našiel dôvod, ale aby sa to už nestalo 😅

sarafortuna
4. led 2012

@ixi , ja som nestimulovala, ale pokiaľ viem, tak sú tu kočky, ktoré sú zdravé - hemato OK a pred IVF pichajú - asi závisí od centra... proste o všekom dorzhodujú ľudia - lekári 🙄 🙄 🙄

makovicka53
4. led 2012

@sarafortuna ano to mas pravdu...ja uz tieto vysetrenia od doktora mam tie zakladne...preto sa pytam 🙂 ja som chcela ist najskor na hematku ale doktor mi povedal ze najskor sa robi genetika a od toho sa potom vedia na hemato odstrelt ...neviem pocula som uz vela nazorov a kazdy bol iny 🙂

sarafortuna
4. led 2012

@makovicka53 , no mne napr. na genetike spravili aj hemato testy - čiže zbytočne to robili, lebo už som ich mala a aj o tom vedeli... možno na genetike ti spravia aj hematologické testy, tak ako mne - spýtaj sa potom na to, že ak môžu, tak nech spravia aj hemato