Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
1. čer 2010

cukrus ahoj 🙂

cukor neboj, uz to vyjde 😵

otulik
1. čer 2010

ahojte babenky pekny dnik prajem i ked uprsany🙂rozhodla som sa ze tiez prispejem.Mam jednu dcerku 8 rocnu po nej som mala 3 potraty az potom sa zistilo ze mam trombofiliu nabech ze ak ostanem tehot.cakaju ma injekcie a veru cakaly hned odzaciatku bala som sa toho ale pohoda picha mi ich manzel do ruky cize do svalu znama nam poradila ze lepsie tam ale mi ostavaju modrinky aj eke bolave hrcky teraz skusame do brucha no uvidime ako to pojde...kde je lepsie pichat?

cukor
1. čer 2010

@otulik ..ahoj....no do svalu sa práve nemá pichat.ja si pichám do brucha.mna to menej bolí ako do ramena.myslím,ze brucho je v pohode,urobíš si tam takú riasu a pichneš.

cukruska1920
1. čer 2010

betty...ajoj.... stale hladam tuto temu a nikdy ju neviem najst...

bettynka222
1. čer 2010

cukrus no vidis, presunuli ju 😕 😅 do akej priznacnej sekcie....mozno mali dat dalsiu sekciu - diagnozy...alebo co 😀
no co ako is na tom?

bettynka222
1. čer 2010

jeeeej ty si uz 18 tt.....super pocit, ze? 🙂

cukruska1920
1. čer 2010

@bettynka222 a kde ju mam vlastne hladat? teraz som to nasla pomocou googla... hej super pocit len aj stresy

maova
1. čer 2010

betynko, já jsem byla teď u jednoho doktora a ten řekl, ať to zkoušíme dál. Když jsem mu řekla, že se ale na nic nepřišlo, tak jen pokýval hlavou. Já už nevím, jestli mám sílu se pustit do vlastního miminka a zdá se mi, že ne. Ta nejistota, pak cítit pohyby a najednou porodit miminko, které nemá nárok na život a zažívat to co vždycky ... Mám pocit, že zažít to ještě jednou, už to psychicky nezvládnu. Už se mi to všechno moc často vrací, i teď mi z toho tečou slzy. Ale moc děkuju, třeba se jednou stane zázrak 🙂

cukor, určitě to už u vás musí vyjít. Prošli jste si toho tolik ☹ Teď už máte srdíčko, překonáte za chvilinku první trimestr a pak už bude doufám jenom všechno dobré 🙂 Myslím na vás na všechny tady 🙂

simi54
1. čer 2010

ahojte dievčatá čítala som, že sa bojíte že doktorka Ďurechová a Maršík už nerobia v ISCARE ale nemáte sa čoho báť lebo určite IVF-ko budú robiť. Najlepšie bude keď sa na nich nakontaktujete osobne a oni vám dajú vedieť kedy a kde. Doktora Maršíka najdete každú stredu v nemocnici na Antolskej v BA a doktorku Ďurechovú v Pro Care na Daxnerovom námestí v Ba. I Dúfam, že som vám aspoň takto pomohla pa a držte sa a hlavy hore 🙂

otulik
1. čer 2010

@cukor dik budeme do brucha🙂ja nie ale muzicek🙂

fiallinka
1. čer 2010

@cukor jj, kolem 12. týdne (mně krev brali už 10+0 a na ultr. jdu teď ve čvrtek (12+2) a mám strach jak prase...

maova, já pořád věřím, že se to u vás povede... možná až tehdy, až budete mít doma adopčátko, nevím, ale pevně doufám, že jo...

@bettynka222 přiznám se ti, že já bych se v tomhle případě bila za dřívější porod, už to máš skoro za pár a za cca týden už budeš mít dítko oficiálně "donošené", neriskovala bych problémy s placentou...sice to asi nebude žádná hrůza, ale přesto...

fiallinka
1. čer 2010

@bettynka222 jinak pořád doufám, že je vše v pořádku a že jsou tam oba, ale už jsem 3 týdny nebyla na ultrazvuku...no naštěstí je mi pořád blbě a břicho mám veliké, tak se tam asi něco děje...

vveru
1. čer 2010

Fiali ahoj, moc Ti na čtvrtek budu držet palečky 😉 , bude to v pořádku uvidíš, myslim na Vás. Já jsem před chvilkou nevydržela a zkusila zavolat, kvůli té genetice a výsledky jsou v pořádku, takže teď už budu očekávat menstruaci.

fiallinka
1. čer 2010

@vveru super, a jde se na to 🙂

vveru
1. čer 2010

Jo, jo teď už jen čekám až dorazí mrcha a pak začneme se stimulkou, zítra si skočím kvůli předoperačnímu a pak to začne . . . . . snad to dopadne dobře 😅

gejbule1
1. čer 2010

Ahoj holky,mám taky problémy s krví a už jsem během 4 let 6x potratila.Ale nevzdávám to!!Teď beru Prednison a Anopyrin.
Slyšela jsem že Prednison tlumí těhotenské nevolnosti.Nevíte jestli je to pravda?Jsem totiž asi zase těhotná ale u doktora jsem ještě nebyla.Nechcoi jít moc brzy,ale je mi podezřele dobře.

zusika
1. čer 2010

gejbule1 - prednison je dost silny liek..... ?? je vhodny aj pocas tehu?

vveru
1. čer 2010

Já ho mám psaný ke stimulaci na IVF.

gejbule1
1. čer 2010

Užívám ho po konzultaci s gynekoložkou.Prý se ten slaboučký v těhotenství může .

fiallinka
1. čer 2010

@gejbule1 já ho brala 2x cca do 8. týdne a rozhodně nic mi netlumil 🙂, ale každopádně minule mi začlo být blbě až kolem 7. týdne... taky ti blbě být nemusí vůbec 🙂. Držím pěsti. Jinak po ivf se prednison bere běžně, jedna tabletka, to je nízká dávka...

gejbule1
1. čer 2010

fialinka Děkuju za malé uklidnění,jsem docela nervozní že mi není špatně 😠

fiallinka
1. čer 2010

@gejbule1 a kolikátý týden jsi?

nannynka
1. čer 2010

Ahoj, obracim se o radu. Jsem MTHFR heterozygot, cele tehotenstvi bez nutnosti lecby, stacila listovka. Rodila jsem akutnim cisarem, po nem byla rutinni poporodni aplikace Clexane (vzdy cca ve 20h vecer). Pri odberu krve pri odchodu z porodnice se zjistilo, ze mam problematickou srazlivost a dostala jsem dalsich 20 davek domu. Zitra mam jit na odber krve do trobocentra a mela jsem s nima dost osklivy stret, ze si picham vecer. Mam si pichnout rano 4h pred odberem krve, ale na muj dotaz jestli si mam pichnout vecer a pak jeste rano me servali a rekli, ze se mam dohodnout s doktorem. Toho jsme nesehnali. Jen nas ochotne prepojili na internu na Karlaku a internista rekl, at si pichnu obvyklou davku o 2h drive a pak druhou jeste rano. Nemate nekdo zkusenost co s tim ? Diky, jsem uplne na prasky, mam docela "vesely" sestinedeli a jsem jeden velkej hormon.

kiwi82
1. čer 2010

@nannynka ahoj no ja si picham fraxiparin tiez vecer okolo tej 19 -20 tej, tak mi to radila hematologicka, ze vtedy je uz telo v klude. chodim na kontroly kazdy mesiac a vobec ma nenapadlo si pred odberom upravit davku na rano. ani hematologicka o tom nic nehovorila. takze nevydim dovod preco by si si mala upravovat davku na rano, je to dlhodobejsia zalezitost a preto si myslim, ze nie je rozdiel v hodnotach ked pichnes vecer alebo rano..... prave by som povedala, ze ked pichnes pred odberom by to mohlo skreslovat vysledky. ale to je len moj nazor 😉

lukr
1. čer 2010

Nannynka moc Ti neporadím.Sice si píchám Clexan už čtvrtou řadu,ale kromě poprvé ,vždycky večer.Také na radu hematoložky,"kdyby se mnou chtěli doktoři něco dělat".Asi bych si píchla i večer i ty 4 hodiny před odběrem.Ale určitě bych jim to řekla.Mně se sestra u odběrů vždy ptá,jestli něco píchám.Protože tam někdy jdu v dobu kdy píchám a někdy v dobu kdy nepíchám.Ale na dobu se nikdy neptala.Možná chcou vidět jestli je krev dobře naředěná. 😉
Můžu mít dotaz kolikátku Clexan pícháš?

nannynka
1. čer 2010

kiwi82: diky moc za nazor.

lukr: 0,4

tremonti
1. čer 2010

ahojte kočky,dufam ze mi v tejto teme poradite lebo neviem o tom nic najst na nete.bola som na genetike a tam mi vyslo ze mam citujem:,, alela PAI-1 vo forme 4G/4G a alela EPCR vo forme A1/A2(H1/H2).vraj sa o dalsie mimi este nemame pokusat a mam ist na detailnejsie vysetrenie.ako dlho take vysetrenie trva teda vysledky?a co to je za diagnoza ta moja?
dikes za akekolvek odpovede

lukr
1. čer 2010

Tak to si myslím,že není zas tak moc,aby jsi si tím nějak ublížila.Taky jsem už píchala 0,4 a to vážím jen 50 kg.. 🙂

fiallinka
1. čer 2010

@nannynka mně řekli, že si mám píchnout injekci cca 3,5 hodiny před odběrem krve, že to je nejoptimálnější pro zhodnocení výsledků. Píchala jsem taky večer a prostě jsem večer nepíchla a píchla až ráno...ale teď už jsem přešla na to ráno úplně 🙂
@tremonti ahoj, to teda vůbec nevím, jestli to patří mezi problémy týkající se trombofilie... neslyšela jsem to nikdy, každopádně většinou žádné genetické vyšetření netrvá míň jak měsíc, teda z mé zkušenosti...

fiallinka
1. čer 2010

@lukr pravda je, že mi taky říkali, že před jakýmkoliv invazivním zákrokem (což u ivf apod. je) to nemám píchat 12 hodin před tím... ale myslím si, že když to někdo píchá pravidelně pozdě večer, jako jsem píchala já a potom jednou ráno o půl sedmé, tak to takový rozdíl není...