Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
12. lis 2010

@lulu10 To mi povídej, mně se ještě nestalo, že by mi MS nepřišla- jo, mám dlouhé cykly, ale dorazí vždy a je silná, jasná, tohle nikdy- zrovna teď, kdy mám začít stimulovat ajá nevím, co teďa od kdy a jestli vůbec a víkend před náma☹ Jsem taky úplě už na dně z toho, sere se to víc a víc☹

kaciatko81
12. lis 2010

@lulu10 @tonytony mna zasa v maji operovali kvoli geu a kazali mi min 3m pockat.... medzitym som musela nedobrovolne menit dr v car a ked som sa konecne dostala k tomu, ze ideme do ivf (medzitym mi pribudla trombofilia) a vcera som isla na sono pred ms, aby som mohla stimulovat, tak mi nasli cystu... lulu, pocity som mala asi ako ty.. a moj mm odchadza na sluzobku v pondelok 😖 myslim na vas kocky, utekam domov papa

tonytony
12. lis 2010

@kaciatko81 No, už se taky bojím, jestli někde není cysta☹

lulu10
12. lis 2010

baby drzim palce aj na nohach, odchadzam revat domov ☹

fiallinka
12. lis 2010

@tonytony doporučuju zalézt do postele nebo do vany, vybrečet se, sežrat hromady dobrot a trošku to z tebe spadne... neboj, stihneš to...

tonytony
12. lis 2010

@bettynka222 Takže by jsi to u mě taky brala jako MS? Já se z toho fakt zblázním☹

tonytony
12. lis 2010

@fiallinka No, to nevím, já si myslím, že to díky té MS neklapne☹

tonytony
12. lis 2010

@kaciatko81 To je mi líto s tou cystou, já se toho začínám taky bát, že je něco pšatně, když ta MS je takováhle☹

tonytony
12. lis 2010

@kaciatko81 Jak se Ti ta cysta projevovala? U ní taky bývá jen špinění, ne?

bettynka222
12. lis 2010

@nektarine 18 mm to je dobreeeeee 🙂 ano martinko je moje dietatko 🙂
@kaciatko81 no len aby to nakoniec nebolo ako u mna, ked som smutila kvoli tumoru a bolo to nieco ine 😉
@fiallinka ale ano teraz to uz sranda je, ale keby si vedela co vsetko som stvarala - horuce vane, sushi, cervene vino, bola som 5 krat v kryokomore (minus 100 supnov - tehotne tam samozrejme nemsmu), odtial nas hnali rovno na bycikel na hodinu a potom este do saun, kde bolo pre zmenu plus 50 az plus 100 stupnov (podla toho v ktorej), dalej som chodila na lymfodrenaz, kde bol taky pas, co mi brutalne stlacal podbrusko a este sme sa trepali 400 km do osviencimu po hroznych cestach...no proste moja snaha vyhnat "tumor" nevysla 😀
no a kedy teda pojdes na cisarak? asi fakt skor je v tvojom pripade lepsie 😉
@tonytony zlaticko pokus sa torsku upokojit - naloz sa do vane, daj si nieco co mas rada (ale nie to hnusne vino, z ktoreho ti bolo zle), nech ti manzel v restike kupi nieco dobre a pokusi sa ta trosku utesit. ja chapem ze to je tazke, aj ja som sa snazila vsetko popohnat ked nam na 6 mesiacov zakazali snaizlkovat, no a potom, ked som si bola skoro istaze som tehu, tak mi dr povedal, ze mam ten tumor, a ze sa to bude tri mesiace vstrebavat, ale ze sa to aj vstrebat nemusi a budem musiet ist na liecenie, hormonalnu liecbu a mozno na operaciu....bolo to desne, uz som si myslela ze to fakt nezvladnem, stale som sa bala, ze ten tumor praskne, citala som si hrozne clanky ako babam co mali tumor zobrali maternicu a tak, no a o dva tyzdne mi iny dr zrazu povedal, ze som bola cely cas tehu 😅 som si ista, ze aj na teba to tehu caka...teraz tomu sice neveris, ale si k babatku blizsie ako si myslis 🙂

bettynka222
12. lis 2010

@lulu10 nezen sa do snazilkovania po potrate, radsej vydrz, pretoze hormonaôlne nevyrovnany organizmus nie je schopny udrzat dalsie tehu - viem to veeeeeeeelmi dobre. musis pockat tri cykly a potom sup k dokimu, nech pozrie kedy mas ovu. ja som ju mala uplne na konci cyklu, tak dr kazal prist o mesiac zas - lenze vtedy mal dovolenku...skoro ma porazilo, tak som nabehla k zastupujucemu dr na folikulimetriu (mali tam ist iba akutne pripady 😀), doktorovi ma bolo luto, tak ma vzal, videl tam iba kopec malinkych folikov, ziaden dominantny, tak som dalsi mesiac zas nabela k mojmu dr, spravil mi hormonalny profil, potvrdilo sa to, co aj sam predpokladal a co som tu uz pisala - dlha folik. faza a kratka lutealna, nasadil clostil, potom som mala pocit ze som tehu, nasiel mi ten tumor a ked som plakala, ze sa snazilkovanie zase odklada, vyhresil ma, ze sa nemam hnat, ze tehu naozaj pride...no ale prislo skor ako sam ocakaval 😀

tonytony
12. lis 2010

@bettynka222 Moc díky, nějak to na mě dnes padlo, vím, že to tady má každá z nás komplikovaný a vytrpěla si svý, je mi to líto u každé z nás, nevím, proč si tohle zasloužíme☹

kaciatko81
12. lis 2010

@lulu10 neboj, zvladneme to 🙂 ako ti pisala fiallinka, daj si teplu vanu, nejaku dobrotu, pohar vinka... ja idem na zumbu a verim, ze mi bude aspon trosku lepsie 😅
@tonytony mne sa ta svina neprejavuje nijako 😒 ja som isla k dr s tym, ze ovulku som citila, nech sa tam teda pozrie a ideme na injekcie...rano mi brali este krv na kadejake vysetrenia, bola som nachystana volat na hemato a vybavovat tie predoperacne a bum....
@bettynka222 to by bol neskutocny zazrak a poznam min. 3 lekarov, ktori by asi odovzdali diplom 😀 ale dakujem, bodaj by to bola pravda 😔

madormi
12. lis 2010

holky já se tu trochu ztrácím, vy co chodíte na umělko nebo jdete, to je kvůli té trombofílie nebo máte i jiné trable?

madormi
12. lis 2010

jinak já mám zítra 10 dc a mívám ovulku tak 10 až 12 dc tak asi víkend se budu manželovi věnovat a uvidíme no, jeslti se náhodou nezadaří hned po druhé ms po revizi, kéž by na jednu stranu ale na druhou stranu si říkám, že ještě ne že se bojím aby se to neopakovalo :-/ holky a jakmile zjistím, že jsem těhu tak mám na gyndu jít a on mě pošle na hematlogii? a mám trvat na těch injekcích miniheparinu asi že? pro jistotu když jsem mthfr homozygot

nektarine
12. lis 2010

Jak se projevuje třeba tromboza žil v nohách? Mě dneska strašně bolí stehna, jako zepředu, zeshora. Je to jako bych měla namožený svaly, ale to nemám, nemám z čeho.

fiallinka
12. lis 2010

@nektarine stehna ne, to se projevuje v lýtku 🙂, řekla bych...

@madormi no u nás byl problém jen u manžela 🙂, jen kvůli trombofilii se na ivf nechodí, ono to nemá totiž vliv na otěhotnění, ale na udržení...

@bettynka222 ty už to radši nepiš, nebo fakt umřu smíchy... já bych dělala to samé, byla bych úplně mimo... ale teď to zní jako výborně a Martinko je úžasný držák 🙂... a kdy žes měla to hcg 2, který den od vynechání ms?

fiallinka
12. lis 2010

@bettynka222 jo, ten císař asi 26.11., je to už za dva týdny... budu 37+3, no není to moc, ale máme všichni strach včetně doktora, řekla bych...

nektarine
12. lis 2010

@fiallinka jéé, už za 2 týdny, ty se máš, už budeš mít malou u sebe a máte jméno? Tak to je dobrý, s těma stehnama, to jsem jen dneska asi už mooc unavená, jdu do postele, dneka jsem brzo vztávala, zítra taky, musím do školy. Nechce se mi teda ani náhodou....

fiallinka
12. lis 2010

@nektarine jméno ještě není na 100% jisté, ale asi teda Karolína... a nohy tě bolí z únavy 🙂

zulok
12. lis 2010

@fiallinka jej, tak za 2 tyzdne.. to uz bude Karolinka oficialne donosena a ,yslim, ze lepsie, ze to bude skor, ako by si este viac stresovala..

@nektarine mna v tehu teraz aj pri Matuskovi desne boleli nohy, a hlavna ked som bola extra unavena.. drziim palce a nech a vam pekne dalej dari 😵

cukor
13. lis 2010

ahojky.....tak my sme boli vcera na velkom utz.prietoky sú v poriadku,naš chrobáčik ma 1504g,je v poriadku ale ukázat sa nám nechcela,stále si dávala ruky pred tvár a je uz otočená hlavou dolu.nie je to skoro?

lulu10
13. lis 2010

@kaciatko81 chodis na zumbu? aj ja som vcera vecer isla-to ma vzdy postavi na nohy, milujem zumbovanie, tam zabudnem na vsetko a uplne vypnem hlavu 😀

lulu10
13. lis 2010

@bettynka222 tri cykly pockam, v januari idem este na hysteroskopiu-ale lekar mi rovno povedal ze necka zeby tam nieco nasiel-chyta sa ale kazdej slamky... ja som posledny krat otehotnela presne na 15 DC, krasne som citila ovulku na lavej strane a rano sme dali sexik a vyslo to, tak asi nebudem mat kratku folik.fazu alebo ano? ja sa tomu nerozumiem, bola by som tak stastna keby sme prisli na pricinu... ☹ zvazujem len dve moznosti: moje MTHFR (ale fraxik som si pichala) a manzelove zle spermie... tak mi to vychadza ze vajicko proste oplodni zla spermia a plod odide... ☹ preto rozmyslam nad tym PiGD, nevies ci je tu v teme niekto kto si to daval robit? dakujem za odpoved 😵

tonytony
13. lis 2010

Holky, nemáte zkušenosti s cystou? Já nikdy cystu neměla, ale včera jsem hledala na netu, co by to mohlo býát s tím mým silnějším špinením místo ms a dost se tam psalo o cystě??? Mám strach, že nebudu moci na to IVF, že je to zase ztracený☹
Fakt nevím, co se to deje, už 9.den jen silně hnědě s kousky špiním a není klasická červená- cyklus je s Proverou- nevím, jak ta to moc může ev. ovlivnit, ale je to prostě divný??? Nenapadá vás ještě něco- ta cysta, nevíte? Do Caru asi azvolám,a le až v po, dnes je to stejně na nic☹

tonytony
13. lis 2010

@lulu10 Ahoj, já mám za sebou PGD a i teď bych měla PGD mít, tak se ptej, co chceš vědět🙂

tonytony
13. lis 2010

Holčinky, moc děkuji, ale hurá, hurá, hurá!!! MS je tady!!! Já už teda včera měla chvíli pocit, že byl záblesk červené, ale nebyla jsem si jistá, takže mám radost, jakou jsem z MS ještě nikdy neměla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A můžeme jít do toho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jdu si uvařit kotel Kontryhele, napočítat nsi, které dny co ajak a jedemé!!!!!!!!!!!!!To má manel dnes narozeniny🙂 Tak tady aspoň nebudu bulet jako včera🙂

tonytony
13. lis 2010

Jinak to vypadá, že teda nakonec vše bude až těsně po Vánocích, což jsem na jednu stranu fakt ráda- snad jen ten týden po vánocích budou v Caru- to je teď už asi největší riziko... OPU přibližně po Vánocích a ET začátkem roku- jasně že se to ještě může všelijak změnit, ale přibližně to tak vypadá🙂

lulu10
13. lis 2010

@tonytony super aspon niekto, takze navrhli ti to kvoli tomu potracaniu? mam dilemu ci to ma zmysel ist do PiGD alebo to skusat este doma, problem s otehotnenim nemam ale vzdy sa skonci zle a uz to viac nechcem zazit, preto mam veeeeelke obavy skusat to doma, s tym PiGD-(tym ze odoberu tu bunku a daju ju spat) sa znizuje sanca ze sa to uchyti alebo to tym neni ovplyvnene? zistia pritom ci je chyba vo vajicku alebo v spermii? ja som uz rozmyslala aj nad darcovskymi spermiami, ale manzelom som o tom este nehovorila...a este by som sa chcela spytat na cenu,niekde som sa docitala sumy ako 40 000-to je cely zakrok alebo len to PiGD? dakujem za odpoved, a super ze ti MS konecne dorazila 😀 teraz pekne sup sup nato 😵

kaciatko81
13. lis 2010

@lulu10 ano 🙂 tiez som vcera bola a hned mi bolo lepsie. jasne, ze to stale mrzi, ale nezmenim to, tak ten cas vyuzijem na vsetko, co mi potom ako tehotnej zakazu 😀 zumba, sushi 😀 😀
@tonytony to je super, ze dorazila 🙂 u nas je car cez sviatky zavrete, takze stimulacie uz ani nebudu zacinat v decembri, preto aj ja vlastne idem asi az v januari, dufam teda, ze vsetko bude ok 🙂