Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
2. říj 2011

@icir to mě moc mrzí. Bohužel, nedokážu poradit, pokud už máte tyhle vyšetření za sebou. Ale moc držím pěsti! Doufám, že se vám to nakonec podaří!! Přeju hodně síly!

andrea76
2. říj 2011

@katrenka111
Mňa tiež bolievajú nohy, hlavne vzadu pod kolenom, smer lýtok a hlavne, keď chodím ma bolia pár dní a len jedna noha

hhranolka
3. říj 2011

@katrenka111 leiden heterozygot ... opravdu zkus puncochy a ten horcik ... me fakt pomahaji ... jinak stesti jsem mela, nebot jsme bydleli par metru od nemocnice, takze zasah byl rychly (embolii jsem dostala v den, kdy jsme meli jet na predani diplomu na vs-jeste ze jsme nevyrazili, udelalo se mi zle rano, kdyz jsem se ustrojila)

hhranolka
3. říj 2011

@andrea76 tak to hlavne sleduj! kdyz boli jen jedna noha, tak to nepodcenuj!

kaciatko81
3. říj 2011

@gombicka ja picham vecer
@lubica69 ja som pichala do ruk asi mesiac, teraz naspat do bruska, teda skor do bokov
@ladybirds ja mam tiez modrinku len obcas, asi zavisi od toho, ci trafis nejaku cievku
@dandy914 pri ivf som pichala od zaciatku stimulky, ale viem, ze vela dr vravi, ze staci az od pozitivneho testu. popytaj sa hematologicky@gombicka ja picham vecer

eviq
3. říj 2011

@lubica69 tak drzim palce, nech to vyjde, inak to je sila ze 3 potraty a nic ti nezistili....nech ti ten clexane pomoze 😉

lululka555
3. říj 2011

@lubica69 drzkam palce 🙂

gombicka
3. říj 2011

@kaciatko81 pises, ze si si pichala od zaciatku stimulky. Ja idem tiez na IVF a pocula som aj nazor, ze kedze sa odber vajicok robi pod narkozou laparoskopicky, ze sa predtym krv riedit nema....tak teraz neviem

jika80
3. říj 2011

@lubica69 ahoj, mne do konca v nemocnici odporucali pichat si do stehien 🙂

lubica69
4. říj 2011

AHojte
@lululka555 @eviqdakujem kočky krásne
@jika80 díky Opýtam sa vo štvrtok na kontrole na to Určite 😉

kaciatko81
4. říj 2011

@gombicka neviem o nikom komu by odber vajicok robili laparoskopicky... ale co mi vysvetloval r, tak ked picham vecer, tak do rana je tam ten ododstup 12 hodin, cize riziko krvacania nie je a nemusim vynechavat injekciu, ak by som pichala rano, tak by som tu jednu musela vynechat

fiallinka
4. říj 2011

@gombicka ono se to dělá běžně pod narkózou, ale laparoskopie to není, neřežou do tebe, ale jdou na to "spodem" 🙂, no nicméně ten názor má něco asi do sebe proto, že fraxiparin apod. zvyšují krvácivost, co při jakýchkoliv invazivních zákrocích trošku riziko je.

Já jsem si poprvé nepíchala nic, podruhé už od začátku stimulace, pro jistotu, výsledky byly stejné 🙂. Každá to má úplně jinak, dle názoru doktora, dle anamnézy... ale od zač. stimulace se obecně vzato píchá proto, že je tam obrovská hormonální zátěž pro organismus, a ta může spustit trombozu a podobné komplikace a to je asi větší riziko jak krvácení při tom zákroku (teda to je jen můj názor)...

gombicka
5. říj 2011

@kaciatko81
@fiallinka
dievcata, dakujem za vysvetlenie. vsetko ma to este len caka, tak som si pomylila pojmy s dojmami 🙂 a preco je pri tom odbere narkoza? kvoli bolesti, alebo preco? a preco pri narkoze moze dojst k zvysenemu krvacaniu? myslela som, ze je riziko vykrvacania, ked sa reze.

dayanka
5. říj 2011

@andrea76 presne tak..nepodcenuj to.Mna tiez bolela len 1 noha a prave v nej mi to vzniklo.

@hhranolka super, ze si to ustala. 😉 Drzim palce. Si este na liecbe?

@katrenka111 a ty mas aktivnu trombozu? Si na liecbe?

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka stalo se mi to pred 3-mi roky.... 2 roky warfarin.... rok bez lecby - otehotneni a ted jsem v 19tt a nic si zatim nepicham,.. ale lekar mi rikal, ze od pristi kontroly(coz je za tyden) mi uz asi nasadi injekce 😒

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka aha ja som warfarin brala 3 roky. Mala som to asi dost hlboke. Chcem sa ta spytat, po vysadeni Warf. ta to prestalo boliet?

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka myslis nohy? me spis neboleli pri warfarinu,.. po vysazeni, se mi problemy zacly vracet... ale jak jsem psala - horcik a puncochy - 100% overena pomoc ... v prubehu roku bez warfarinu jsem byla i asi 3x na ultrazvuku zil.. vzdy vse ok,...

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka ano nohy. Tiez chodim na kontroly, raz za rok a bolo to oka, ale mna ta postihnuta noha neprestala boliet. Uz su to 4 od vypuknutia a lieky neberiem. No mavam bolest kazdej den, zilky mi vyskakuju a casto ju mavam horucu a trpne. A tak enviem ci je to normalne u niekoho kto ukoncil liecbu a pritom nema akutny stav.

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka hele a nedelas neco spatne? nemas spatne zamestnani? dlouhe sezeni,.. stani? me teda kazdy den nohy neboli... ale byla jsem obchodak - dlouhe cesty autem a zjistila jsem, ze kdyz jsem sedela v aute dele nez xy... tak me nohy boleli,.. takze jsem si na delsi cesty brala ty puncochy a zlepseni bylo znatelne... jinak ja se zilama problem nemam, spis opravdu jen ta tupa bolest, tezke nohy, krece...a jen zajimavost - trombozu jsem mela v prave noze a ta me uz nikdy nebolela a po vysazeni prasku me zacla bolet noha leva 😀

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka no dlhe sedenie...tak ti poviem ze si na to davam pozor, ale ved neda sa to zase ze budes neustale sa hybat kazdou sekundu, ne? Tym dlhym sedenim som myslela napr. 5 min ked sedim bez pohybu, tak uz to na ni citim.

Inak aj mne sa toto stalo. 😀 Ze praveze ta druha noha sa ozyvala, ale to su asi poplasne stavy. 😀 Tiez som nosila puncochu, ale lekarka povedala, ze staci len ak mam tazky den s dlhym statim, takze uz ani nenosim. A ty ked mas ten krc tak nemas horucu nohu?

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka tak to opravdu neni dlouhe sezeni... no nevim... jeste mozna zkusit detralex - ten jsem brala.... nebo zkusit nejake masticky na tezke nohy lyoton, antistax....no a nebo hold zkusit nosit tu puncochu.... horkost v nohach nepocituju...

andraa
5. říj 2011

Holky ne že bych tomu rozumněla, ale myslím si, že dost záleží na tom, jestli byla céva, ve které byla tromboza zprůchodněná nebo ne. Moje mamka měla trombozu a to už je 20 let zpět a cévu ji nikdy nezprůchodnili a bere stále warfarin. Noha ji otéká a taky ji občas bolí. Já jsem měla trombozu 4 roky zpátky, do cévy v místě zužení a neprůchodnosti mi zavedli stent a noha mě ani nebolí ani nenatéká. Jinak než jsem otěhotněla, tak jsem již byla půl roku bez warfarinu a byla jsem úplně v pohodě. Myslím, že asi po porodu už pak snad warfarin nedostanu nebo to ještě přesně nevím, ale když jo tak jen na chvilku.

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka puncochu? hmmm ked ja ju tak neznasam...sama dobre vies ze je neprijemna, taha a je v nej horko..a v topankach je mi s nou tesno a su mi male 😀 ozik minule som si vsimla farbu krvi..som sa jaksik blbo rezla pri holeni, nesika 😀 a krv mi sla z tej nohy a dost tmava az cierna, takze nemam ju asi moc riedku, neviem ci je to nieco s cim treba sa spytat lekara alebo nie

@andraa ja som mala spriechodnene..ale neviem..kazdopadne boli

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka ja mam krome tech klasicky "maso stahujicich" jeste jedny velmi prijemne - bile - nejsou hezke, ale nadoma, nebo pod kalhoty jsou super... ty jsou z nemocnice, bohuzel nedaji se koupit, dostanes je pri hospitalizaci a nebo pak musis žebrat na luzkovem.... a ty mi jsou vazne pohodlne...

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka aha, no mne nic take nedali..ale tak u vas je u vas, u nas ako u nas 😀

ozaj a cakas 1. miminko? 🙂

hhranolka
5. říj 2011

@andraa to se me netyka,.. jak jsem psala... tromboza v prave,.. po vysazeni lecby bolesti leve nohy

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka tak to je skoda, ze jsi je nedostala,... ale kdyz koukam na zabery z nemocnic, tak je pacienti dostavaji, je fakt, ze nevim, zda je dostavaji i domu,.. ale co by s nimi v nemocnici delali? znova prali? ja je dostala uplne nove... ale je fakt, ze za 3 roky je mam uz trosku "jete" tak se chystam do nemocnice, zda vyškemram nove, akorat nejhorši na tom je, že lékaři ani nevedi, že se normálně nedají koupit a ani si nejsou vedommi, ze na luzkovem oddeleni davaji neco jineho, nez je normalne ki dostani...

jinak jojo.. čekam prvni mimi 😀 nejdrive jsem byla dost vyplasena, ze mi doktor hned nenasadil injekce(kdyz ctu toto tema) ale pak mi to dobre vysvetlil a ted uz o injekce ani nestojim,.. nicmene se jim nevyhnu 😝 po porodu prejdu na warfarin a budu ho brát minimálně po celou dobu kojení...

a ty uz mas nejake ditko? nebo planujete? nebo se snazite?

dayanka
5. říj 2011

@hhranolka planujeme, ale este nie som tehulka. 🙂 Pozeram ze si vybrala pekne mena zatim. 😅

ozik chodila si pravidelne k hematologovi alebo inemu lekarovi? Ja chodim raz za rok.

fiallinka
5. říj 2011

@gombicka narkóza je kvůli bolesti, ale dá se to udělat i bez ní (znám takové případy) - ta narkóza je jen maličká, málo minut, není ti po ní blbě... a myslím, že se neřeže, oni ti prostě spodem zavedou něco, čím vajíčka odeberou (asi nějak vycucnou, nebo nevím), ale neřežou, nešijou... prostě to není taková hrůza 🙂. To riziko krvácení je fakt asi minimální, spíš kdyby něco trošku poranili, občas po tom někdo špiní, to je běžné. Ale jsi první, kdo říká, že není vhodné si kvůli tomu píchat injekce, fakt to asi není častý problém.

hhranolka
5. říj 2011

@dayanka
jo k hematologovi,.. ale uz nevim, jak casto.. jinak s tim, ze me boli noha za obvodakem(od nej detralex, puncochy, ultrazvuky)
a kdyz jsem zjistila, ze jsem tehu, tak hned rovnou od lekare k hematologovi a u nej ted kontrola kazdych 4-5 týdnů
+ samozrejme kontroly na gynde