Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sanday
25. únor 2011

@lume mam posledne tri mutacie zo vsetkych siestich a ty ake

lume
25. únor 2011

@sanday Mam tieto: FaktorV/Leiden G1691A heterozygot
MTHFR C677T homozygot
Koagulačný faktor XIII Val34Leu heterozygot
G/A polymorfizmus -455 heterozygot

Dalej mam zvysene anti-kardiolipidove protilatky (ACLA), anti-b2 glykoprotein v norme a homocystein takisto v norme.
Ta mas ake mutacie?
@marikac homocystein ma skratku HCY

marikac
26. únor 2011

@sarafortuna v tych milionoch skratkach tam homocystein fakt nemam 😲

fiallinka
26. únor 2011

@marikac homocystein není mutace 🙂, takže to tam nenajdeš, je to určitá hodnota v krvi, která může být právě díky těm mutacím příliš vysoká 🙂

carina30
26. únor 2011

@stephanie ,,ahoj som zufala mam nove vysledki krve,nic ,,,hcg zmizlo,nechapem to,lekar mi povedal ze asi si zmylili prve testy, ☹ ..Ako to je mozne nechapem ☹

stephanie
26. únor 2011

@carina30 ahojky, pořád tě tady vyhlížím a doufám, že příjdeš s dobrými zprávami!!! Tak to je mi opravdu moc líto...Taková podpásovka, nechápu, jak se mohli splést...Že by s jinou pacientkou? Nebo nechápu jak, protože kdyby to hcg bylo 7000, tak určitě nezmizne ze dne na den...ach jo...to je hrozné, když už člověk má radost a pak toto...ale hlavu vzhůru, určitě se všechny dočkáme 🙂

marikac
26. únor 2011

@fiallinka ale chcela som vediet,ci mi to uz nesledovali v krvi,ked nasli mutaciu...ale nemam to tam.

nektarine
26. únor 2011

@madormi bezva! Tak to je fajn 😉

nektarine
26. únor 2011

@carina30 to mě mrzí. Ale jak píše stephanie 7000 jen tak přez noc nezmizí, ale jak se dnes může u tak důležité věci stát, že to popletou!?!
No nic, život jde dál, držím pěsti, ať jsi těhu co nejdříve 😉

carina30
26. únor 2011

☹ ☹ Dakujem Vam vsetkym,,,ale teraz uz ani nemyslim na babetko,,Stala sa nam hrozna vec,,ani neviem ako to mam napisat ☹ ☹ ☹

velvet26
27. únor 2011

@carina30 v labaku si museli pomylit pacientky, alebo vysledok zle napisali inak to fakt nevidim, lebo naozaj take vysoke hcg nemoze len tak zmiznut zo dna na den a jednak aj test by si mala pozitivny a na sone minimalne dutinku..
a co sa stalo???? 😕

zulok
27. únor 2011

@carina30 ☹ to je hrozne s tym hcg, ze sa bud pomylili, alebo ktovie, co...a krvacanie , ni take???
jeejda, citam, ze sa daco stalo :( dufam, ze manzel alebo dakto z rodiny vporiadku ☹

cukor
27. únor 2011

babenky moje zlaté...čo tu čítam ...samé problémy.som rada,ze to uz mam za sebou a doma mam to štastíčko....len sa nevzdávajte,viem,ze niekedy je to uz na vás vela ale bojujte stojí to zato,zvládnete to ako my maminy. 😲 ..

carina30
27. únor 2011

@zulok ,,ahojj. ☹ ☹ moj manzel ☹ ☹ prislo mu zle,,isli sme na pohotovost ,vseliake vysetrenie a ☹ ,,Teraz lezi na onkologii,je to hrozne ☹ ,cely svet sa mi zrutil ☹ ,ma rakovinu pecene v poslednom stadiu ☹ ☹

zulok
27. únor 2011

@carina30 to snad ani nemoze byt pravda ☹ prepac, akosi neviem, co napisat, mi to vyrazilo dych, taketo daco som vobec necakala... Budeme sa doma modlit a verit.. Strasne nieco. Kebyze som pri Tebe, obijmem Ta..

velvet26
27. únor 2011

@carina30 preboha moja, to je hrozneee 😔 😔 😔 ako je to mozne? nemal ziadne problemy doteraz??? pevne verim, ze sa z toho dostane...ani neviem, co napisat, takto z nicoho nic taka rana z neba... 😔 ☹ ☹

carina30
27. únor 2011

@zulok dakujem ti,,,aj ja sa modlim kazdy vecer ☹ ☹

carina30
27. únor 2011

@velvet26 stazoval sa stale na krize,ale myslel si ze to od roboty, ☹ ☹ ☹

cukor
28. únor 2011

@carina30 ...je mi to hrozne luto.....drzte sa...posielam vela energie aby ste to stastne zvládli.

nektarine
28. únor 2011

@carina30 😢 to mě moc mrzí. To snad není možný, proč se k nám život chová takhle! Nevím, co ti říct a jak tě povzbudit. Musíme se jen modlit a doufat, že se to ještě obrátí... 😢

bettynka222
28. únor 2011

ahojte 🙂

citam tu smutne spravy 😔 @carina30 musime sa naozaj vsetci modlit a verit ze to napriek prognozam dobre dopadne 😔 co povedali lekari?
@nektarine tehulka ahoj 🙂 ako sa mas? co manzel? nabera na sile? 😉

nektarine
28. únor 2011

@bettynka222 ahoj, jo, v pátek mu doktoři v Brně na velké kontrole už dovolili sundat korzet, co musel nosit kvůli těm polámaným zádům, takže je šťastnej jak blecha, že po 3 měsících ho může konečně sundat...
JInak jsem dneska měla 115 injekci. A ve čtvrtek jdu konečně na kontrolu, ten měsíc je nekonečnej, doufám, že teď mě objedná dřív než zase za měsíc, to je srašně dlouhá doba, už mě začíná hrabat.

velvet26
28. únor 2011

@carina30 no to verim, ked ho boleli krize a pracuje asi manualne, tak ho nemohlo napadnut, ze by mal nieco vaznejsie..velmi drzim palce, aby mu liecba zabrala.. 😔

dnes som bola na kontrole na hemato, fibrinogen znova narastol z 4,8 na 5,4 a d-dimery z 0,65 na 0,8, koagulacia je ale v poriadku aj ostatne parametre, no aj tak mi zvysila fraxik z 0,3 na 0,4 tak som pokojnejsia..

carina30
28. únor 2011

@bettynka222 ahoj ☹ ☹ lekar mi povedal ze uz nema ziadnu sancu ☹ ☹ ,srdce mi puka od zialu ☹ ale ja sa modlim a verim ze sa stane zazrak a dostane sa stoho, 😔

bettynka222
28. únor 2011

@carina30 myslela som si ☹ ☹ ☹ nedá sa to nejak obísť? transplantacia pečene sa nerobí? da sa to vôbec v takom štádiu? je mi to tak ľúto 😔 je to strašne nespravodlive ☹ bud silná preňho 😔

cukor
28. únor 2011

@velvet26 ...nerob si hlavu z toho,ze hodnoty sa zvysuju.je to normálne.uzívaj si tehotenstvo,hladkaj brusko.....mne normálne teraz chýba....a velmi,lebo viem,ze ten pocit uz nikdy nezazijem.tie 2 mesiace vydrzís a potom sa ti celkom zmení zivot. 😉

bettynka222
28. únor 2011

@nektarine chápem ťa. ja som sa tiež nevedela dočkať kontroly. ale uz si v polovičke 🙂 s maličkou to spoločne zvládnete 😵
super že je manželovi lepšie 🙂 kedy sa bude môcť vrátiť do prace? aj ti bude smutno za ním - si si zvykla že ste spolu 😉
@velvet26 tie výsledky nie sú také zlé. mala som horšie, tak ale ja som nepichala. dr sa asi bojí, aby to veľmi neposkočilo kým príde ďalšia kontrola, preto tá vyššia dávka. ako si užívaš tehulkovanie? 😉 😵

bettynka222
28. únor 2011

@zulok @cukor @fialinka maminkyyyy ako sa máte? 😉

cukor
28. únor 2011

@bettynka222 ...dnes mame 8 tyzdnov a nebyt koliky tak je to super.kojím a to som velmi rada .petka rastie ako z vody...dnes sme vázili a má 4760g ...takze to vychádza na prírastok hmotnosti 238 g za týzden.a okrem koliky mame este jeden problém...nechce spat vo svojej postielke 😀

bettynka222
28. únor 2011

@cukor a to nechce byt v postielke cez den, v noci? Či vôbec? 😀 hmmm, tá kolika 😖 ale ved uz čoskoro to prejde, však 🙂
nás zas nechcel byt v našej posteli. ale v 4 mesiacoch sa to zmenilo a dost často sa nám tam sackuje 😀