Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
8. črc 2011

@maculda jeeeezis, ja som uz ozaj zblbnuta, vsak ty si z ciech 😀 😀 a ja ti odporucam trnavu...no nic, ako pise nektarine tak skus ine mesto..

lume
8. črc 2011

@margarita Ja mam aj Leiden heterozygot a aj MTHFR homozygot. Ale uz to mam vlastne vyriesene. S Clexanom sa nemoze kombinovat kyselina acetylsalicylova.

cukor
9. črc 2011

@margarita ....ahoj ty stara paka....pekné,ze si sa ukázala.tvoja kitty je krásna kočka a ako ti pomáha s upratovaním...to musí byt radost.tak sa drzte,prajem pekné leto a obcas sa ukáž.♥

maculda
9. črc 2011

@nektarine Já jsem od Olomouce. Taky jsem uvažovala o jiné hemato, ale zase v Olomoucké fakultce řeším a budu řešit všechno, tak si říkám, že když už mě tam mají v PC, tak o mě budou vědět vše a že je to lepší, než chodit na hemato třeba do Přerova, do rizikové poradny do Olomouce a tak. No nevím.

Včera moje známá - zdravotní sestra - mluvila s docentkou hematologie. Ta jí řekla, že mám být absolutně v klidu, že heparin ředí krev a v těhu působí hlavně proto, aby se netvořily tromby v placentě a nevznikaly v ní infarkty (přesně toto se dělo v prvním těhu). No a že já teď ještě pořádně žádnou placentu nemám a ani v tom 8 tt mít nebudu a že s největší pravděpodobností mi ani v tom 8 tt ještě nic nenasadí.

@velvet26 Gynekolog mi doporučil ten anopyrin. Teď má dovolenou a pochybuju, že jiný gynekolog by se chtěl do toho plést...

@margarita Přesně tak, kolik doktorů, tolik názorů. A to je tak se vším a pak aby si člověk vybral 😒 Do toho člověk projíždí internet, aby byl ještě nervnější 😕 Jinak přesně jak píšeš - hlavně ať je hlava v klidu, taky se o to snažím a říkám si, že doktoři přece ví nejlíp co dělají (snad 😖 ).

Hezký víkend přeju všem 😀

margarita
9. črc 2011

@cukor
radost to teda je, o tom potom 😀 pockaj, az Ti Petka dorastie a tiez si zacne skusat Tvoje podprsenky 😉
my sa drzime, radi by sme cakali uz aj surodenca, snad sa casom zadari.
Ja vas pravidelne citam, len nie vzdy mam pocit, ze sa mozem k danej teme vyjadrit. ale sledujem tu nove babulky a ich osudy a vsetkym moc moc drzim palce.

@maculda - myslim, ze hej. hlavne aby si Ty verila tomu svojmu, nech si aj kto chce vravi co chce. ten co pozna Tvoje vysledky by Ti mal najlepsie naordinovat liecbu. drz sa!
😵

fiallinka
9. črc 2011

@maculda ahoj, no řeknu ti, že gynekolog je pablb 🙂. Leidena má snad 5 procent populace v heterozygotní formě, spousta lidí vůbec neví, že ho má, protože děti bez problémů donosí - i tady je dost holek, které už jedno dítko mají a zjistily to až náhodou u druhého... samozřejmě, asi jsi o mimino přišla kvůli tomu, ale to není důvod tě takhle strašit (naopak - tady je spousta holek s Leidenem a mají krásné zdravé děti). Nicméně já ti nevím, jestli si dobře vzpomínám, tak Leiden nejvíc problémů způsobuje v posledním trimestru, takže by to neměl být velký problém, přesto nevím, jestli nezměnit doktor, ať máš k někomu důvěru, protože těhotenství po takovém "zážitku" je hrozně psychicky náročné a empatický doktor dost pomůže (vím to moc dobře, protože jsem zažila, to co ty...).

@nektarine tak co ty, jak se cítíš? A kdy rodíš 🙂?

katrenka111
10. črc 2011

Ahojte baby... robila som si 3 testíky a boli pozitívne, zajtra mam ist ku gynekologovi.... este som nevolala ani na hemosku...baby neviete, možem si dat aspon anopyrin, lebo ma zacali pobolievat nôzky a včera mi isla hlava prasknut..... Anopyrin som si davala len sem tam, nie uplne kazdy den.....mam trombofiliu FII protrombín.... No kazdopadne zajtra budem volat asi aj na hemosku, ked sa tehu potvrdí....

velvet26
10. črc 2011

@maculda v 8 tyzdni sa uz robia zaklady placenty a dokonca aj skorej, takze urcite je nutne aby ti ten heparin dali..to si myslim a tak aj mne doktori povedali a nasadili injekcie od 4 tt. pre istotu...lebo v 8 tyzdni uz niekedy bohuzial moze byt aj neskoro.. ☹

cukor
10. črc 2011

@katrenka111 ..môzes

nektarine
10. črc 2011

@maculda no, držím pěsti, ať je všechno v pohodě 😉 a vydržíte to, než ti injekce dají, ale já bych se s takovým přístupem doktora asi nespokojila.
@fiallinka Zítra nastupuju a začínají vyvolávat. NO, už bylo na čase, jsem už nervozní jak blázen, malá se naštěstí docela vrtí, takže vím, že je to dobrý, ale aji tak... Ráno cestou do porodky se ještě stavíme na hřbitov, malýmu zapálit svíčku - je to přesně rok...

Tak mi kočky držte palce, zítra jdeme na to, snad to půjde co nejrychleji...

fiallinka
10. črc 2011

@nektarine zítra budu myslet jen na tebe 🙂

andys004
10. črc 2011

@nektarine tfuj tfuj tfuj hodně štěstí a držím všechny prstíky co mám 😉 😵

cukor
11. črc 2011

@nektarine ..drzte sa... 😉

maculda
11. črc 2011

@nektarine Držím moc moc pěsti. 🙂

hhranolka
11. črc 2011

ahoj holky, tak se přidávám 😉 mam Leiden heterozygot v utery budu v 7tydnu 😉 na hematologii jsem byla, jsem zatim bez injekci - kontrola ve 14-tém týdnu a predpokladane nasazeni injekci 😅 nemocenskou jsem dostala hned - ani jsem se na ni neptala - akorat to nebylo u meho doktora(nebot ma dovcu) takze jsem bez vychazek - jsem zvedava, co ten muj doktor ....
holky kolik si berete, nebo jste si brali kys. listove? 400 nebo 800mcg?

eviq
11. črc 2011

ahojte, prosím o pomoc...dnes mi dr. predpisala fragmin, ze si ho mam pichat, ale nepovedala mi ako, ja som to este nerobila...ako si to prepánajána mám pichnúť? mám stres.....dakujem velmi pekne za radu

kaciatko81
11. črc 2011

@hhranolka prve tri mesiace femibion 800, potom 400 a teraz si davam len kazdy druhy den, ale som pomaly zavisla od ovocia a zeleniny.
@nektarine drzim palceky 🙂

fori
11. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych znát vás nazor : mám intifosfolipidový syndrom který ale ohrožuje jen v těhotenství. od imunoložky mám doporučeno abych si začala píchat injekce Clexanu od 1 dne cyklu ve kterém bude usilováno o těhu. byla jsem v caru u Apoli, a doktorka mi tam řekla, že ty injekce stačí píchat až budu vědet že jsem těhu. Že kdybych neotěhotněla tak si je budu píchat zbytečně což mi zase přijde logické. na konci tohoto měsíce jdu na první IUI. mooc mě bolí žíly na nohách, a nohy vůbec.... myslíte si, že kdybych si ty injekce začala píchat ještě pred IUI že bych měla větší šanci??? já si myslím, nejsem si tím teda jistá, ale myslím si, že když si začnu píchat ty injekce tak mě třeba prestanou bolet ty žíly?? nebo to je blbost? Píchala jste si nekterá injekce ješte než jste byla těhu?? 🙂

dayanka
11. črc 2011

ahojte baby, dlho som tu nebola..ako sa mate? 🙂

zacina leto..takze tu nasu spolocnu "otravu" celozivotnu troska viac citim 😀 noha mi opucha a pobolieva zas o nieco viac..a to mi pritom hovorili ze po liecbe bude noha ako kedysi...a prd 😀

zelam vam dalsi skvely den "bez starosti" 🙂

lume
11. črc 2011

@fori Mas iba antifosfolipidovy syndrom alebo aj nejake ine mutacie? Mozno by Ti nazaciatok stacilo brat anopyrin. Skus sa na to opytat. Ja som zacala pichat injekcie v den embryotransferu.

lume
11. črc 2011

@eviq Skoc rano za Tvojou vseobecnou lekarkou, nech Ti to pichne sestricka a nech Ti aj vysvetli ako si to mas pichat sama. To je na zaciatok najlepsie, ak si si predtym vobec ziadne injekcie este nepichala. Alebo mozes ist aj na pohotovost, tam Ti to tiez pichnu.

lume
11. črc 2011

@nektarine Drzim Ti velmi palce.

eviq
11. črc 2011

@lume u mojej obvodnej sa tolko caka, ze by som tam akurat nieco chytila...a so sestrickou sa neda...ale ja uz som to nejak zvladla...citala som si starsie prispevky a pichla som si to do brucha asi 5 cm od pupku do lava zhruba v tej rovine...ihla mi vosla lahko hlbku som odhadnut nevedela a trochu sa mi triasli ruky ale islo vsetko dnu...trochu stipalo...tak snad dobre...zajtra by mala robit moja hematologicka, tak mam ist aj tak na odbery a si to s nou vyjasnim, ci to robim dobre...boze, co by som pre to dieta neurobila aj 100 injekcii by som si dnes pichala...🙂

fori
11. črc 2011

@lume mám jen ten antifosf. syndrom ale pouze v těhotenství. to že mě bolí žíly a nohy to s ním moc do souvislosti nedávají ale já si myslím , že to souvislost mít bude. Jedna doktorka chce abych si píchala clexan ješte před početím a ta v caru prostě říká že stačí od pozitivního testu, a já ted nevím co mám teda dělat? každý ti prostě říká něco jiného 🙂

lume
11. črc 2011

@eviq Dobre si si to pichla. Neskor si to budes pichat, kde sa bude dat. Ale to si tiez asi citala. Niekedy to boli viac, niekedy menej.

lume
11. črc 2011

@fori Je to na Tebe, vyber si ten Clexan v lekarni a ak chces, zacni to pichat od IUI. Istota je istota.

maculda
11. črc 2011

@hhranolka To jsi mě uklidnila, že jsi taky s Leidnem a nic nepícháš. 😉 Ať vše klape 😵

cukor
11. črc 2011

@hhranolka ....a som brala prvý trimester femibion 800 + acidum folicum 2x denne 1 tabletku(myslím,ze je to 10 mg v jednej tabletke).nám treba viac tej kyseliny listovej.a trošku sa čudujem,ze ti pri leidenovi nedali hned injekcie a na kontrolu ta objednali az v 14 tt.vsak je to az o 7 týzdnov.leiden je najtazsia forma ,prečo ta nekontrolujú aspon raz za mesiac......

hhranolka
11. črc 2011

@cukor nemam ani zdani - chodim k nejvetsi kapacite v hradci ... jsem u nej uz asi 3 roky - měla jsem totiz presne pred 3-mi roky masivni plicni embolii,... warfarin jsem brala asi dva roky... mam teda nakazano, ze kdyby se mi zhorsilo dychani, zacli mi otekat nohy, tak ze mam prijit hned.... tak jsem se zacla merit ... holky 1cm rozdil, je uz natekani nohou, nebo je to zanedbatelne?

hhranolka
11. črc 2011

@maculda no nepicham,.. ikdyz musim rict, ze zvazuju nakup anopyrinu 😀 nekde jsem se docetla, ze 50 jako prevence by mela stacit...