Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katusap
19. črc 2011

@chomik babulky mi tu poradili Bratislavu,t ak zajtra skusim volat tam, lebo Martin mam 2 x dalej a to cakanie, vsak do oktobra by som aj porodila - obrazne myslene 😀 😀
@eva76 tak to je fajne....aj ja chcem co najskor zacat so snazilkovanim, lebo vraj nie je dobre, ked sa po kyrete dlho caka

eva76
19. črc 2011

@katusap
držím palce

cukor
19. črc 2011

@mima9 ....velmi,velmi, velmi ti budeme aj s mojou peťkou drzat palce

chomik
20. črc 2011

@katusap
@petah82 Ja som na termín do centrum hemomedika v Martine čakala cca 3 týždne (to bolo tohto roku v marci), ale záleží asi aj od lekára, pretože tam každý deň robí iný lekár a mňa tam objednali priamo z hematológie v našom okresnom meste (neviem, na základe akého princípu mi vybrali konkrétneho lekára)...keďže mi nevyhovoval termín, tak som tam volala a nebol problém prísť o týždeň skôr, samozrejme, že som musela čakať v ambulancii-ráno berú krv a potom ideš k lekárovi...bola som tam 2krát ale vždy sa mi podarilo vybaviť do 11-12 hodiny...Na výsledky gen.mutácií som čakala 2 mesiace, ale keďže som tehu a mutáciu zistili aj mojej sestre, tak mi injekcie predpísal ešte môj gynekológ, hneď ako som mu povedala o sestrinej mutácií

chomik
20. črc 2011

@lume Ahoj, mne na hematológií v okresnom meste lekár povedal, že som chudokrvná a zrejme budem musieť užívať železo (to som bola cca v 10tt)...ale keď som bola na vyšetreniach kvôli trombofílii, tak mi nezistili nič a keď som sa pýtala svojho gynekológa, tak povedal, že pre tehotnú ženu platia iné referenčné hodnoty a že tie moje sú v norme...však sa prípadne poraď s gynekológom, možno budú stačiť tie bežné kombinácie vitamínov pre tehotné

kaciatko81
20. črc 2011

@chomik @katusap po mojej vcerajsej skusenosti hemomediku urcite neodporucam 😔
@petah82 takze tiez mas protrombin? heterozygot? a pichala si cele tehu a este ti aj zvysovali davky?
baby, ja nechapem teda, co to vcera bolo 😢

chomik
20. črc 2011

@kaciatko81 To ma mrzí, veľa určite závisí od konkrétneho lekára, ako som spomínala v Martine sa ich strieda viacero, testy mi urobili bez problémov na odporúčanie môjho gynekológa (kvôli diagnóze v rodine)...sestre robili vyšetrenia na trombofíliu po prvom potrate ale o tomto "pravidle" že až po 3 som počula...je to kruté, pritom podľa mňa by tieto vyšetrenia mali robiť automaticky napr. aj pri predpisovaní antikoncepcie a akýchkoľvek hormonálnych liekov...

nektarine
20. črc 2011

Ahoj holky, děkuju Vám všem 🙂

A jdu si pro radu ohledně kojení, už jsem zoufalá! Bradavky mám uplně modrý a krvavý a Bepanthen nepomáhá, je asi moc slabej. Včera už jsem to nevydržela. Při kojení jsem se bolestí rozbrečela, vzala jsem si paralen, to mi dětská doktorka dovolila. Už nevím, co mám dělat. Malá často plače, má hlad. A mlíka se mi dělá čímdál míň. V sobotu, když jsme se vrátili z porodnice jsem je měla naběhlý a tvrdý, plný mlíka a teklo to pořád a samo. Mám půjčenou odsávačku, takže v noci jsem už jen odsávala a dávala jí pak z lahve. To odsávání se dá vydržet, ale to kojení už fakt nezvládám. Dneska v noci vypila 50 -60 ml po 4 hodinách a byla spokojená. Strašně moc bych ji chtěla normálně kojit, ale jak to mám udělat?

lume
20. črc 2011

@kaciatko81
@chomik Vdaka za odpoved. Hemoglobin som mala naposledy 114. Hranica pre tehotne je vraj 120 a moja hematologicka mi povedala, ze ona by tolerovala aj 110. Tak uvidim po dalsej kontrole.

ashlee
20. črc 2011

ahoj ,nevite kolik by meli byt d-dimery?

fiallinka
20. črc 2011

@nektarine čau, náhodou, říkej, si, že to jsou dobré starosti...

ale naprosto chápu, kojení je hrozný boj, ze začátku... volej laktační poradkyni (seznam je na laktacniliga.cz), ta k tobě přijede a poradí (asi ti doporučí kojení přes kloboučky, než se to zahojí), nebo si pročti www.kojeni.net, tam je fakt moc informací... určitě máš mlíka dost, podle toho, co popisuješ, jen se to musí zahojit, aby tě to tak nebolelo.

kaciatko81
20. črc 2011

@chomik @katusap asi som to nenapisala spravne, neodporucam hemomediku v ba 😅 pardon 😅 a ano, urcite to zavisi od konkretneho lekara, viem, ze postupy sa mozu v niecom lisit, ale je podla mna zvlastne ked jeden lekar povie, ze ta tvoja mutacia je nebezpecna a treba lieky a druhy, ze je uplne bezvyznamna. a ako vidim kockam skor zvysuju davky a mne to chcela v 22tt vysadit. a to pravidlo som pocula aj ja, ale u mna tie testy robili kvoli podozreniu na trombozu... a zasa tri potraty vyzadovat u niekoho, kto je odkazany na ivf... ale hlavne, ze by dodrzali tabulky, vsak?
@nektarine viem ti povedat len, co mi hovorila kamaratka, ochranne klobuciky a skusit zohnat laktacnu poradkynu, vraj moze byt problem, ze sa nevie dobre prisat

nektarine
20. črc 2011

@fiallinka s klouboučkama jsem přišla už z porodnice a je to stejný jako beznich, to jsem samozřejmě už zkoušela. S tou odsavačkou někd odsaju 40, někdy i 70ml. Ach jo! Uplně se děsím toho, že si malou mám dát k prsu!

lume
20. črc 2011

@kaciatko81 A ku ktorej hematologicke chodis konkretne? Myslis v nemocnici na Antolskej? Aj ja tam chodim.

kaciatko81
20. črc 2011

@lume ja nechodim na antolsku... chodila som do vojenskej, ale tam tu ambulanicu zrusili a vcera som bola v hemomedike v ba

lume
20. črc 2011

@kaciatko81 Mozes skusit aj Antolsku, ak si tehotna, mali by Ta objednat prednostne. Najlepsie je podla mna ist tam osobne.

mima9
20. črc 2011

@cukor ahoj cukor velmi pekne ti dakujem aj betynke 222 za slova povzbudenia, picham v poho aj duphaston mam nasadeny, ale vcera som zaspinila slabo, dnes rano zase, lekar povedal, ze nam nezostava nic ine len cakat, na ultrazvuk je skoro, tak cakame, inak nepocitujem ziadne ine priznaky ako vzdy som mala, napr. zmaknute prsia bez bolesti alebo silne krce,tak verim, ze sa male len uhniezduje. Spinili ste niektora baby hned na zaciatku a bolo vsetko ok? pekny den zelam 🙂

lume
20. črc 2011

@mima9 Pri prvom tehu som zacala spinit v case, ked som mala dostat menstruaciu, potom to ustalo a bolo vsetko OK. Tehot.testy vysli pozitivne, len neskor som potratila a vzapati na to, mi zistili vrodenu trombofiliu. Tak to bola asi pricina potratu. Pri druhom tehu som pichala od ET a vobec som nespinila. Zatial je u mna vseko OK. Som v 14.tt.

mima9
20. črc 2011

@lume ahoj lume, dakujem za odpoved, prajem ti co najkrajsie tehotenstvo, ja som rozmyslala ci nespinim z toho fraxiku,ked mam teraz redsiu krv, ze to moze byt vedlajsi efekt pri nejakych zmenach v maternici, aj lekar mi to povedal,tak uvidime a verime s manzelom, ze vyššia moc ma s nami len tie najlepsie umysli nech to dopadne akokolvek.pa

mima9
20. črc 2011

@lume a este sa chcem spytat kedy si potratila v ktorom tyzdni ked si na zaciatku krvacala?dakujem

kaciatko81
20. črc 2011

@lume dakujem, tiez s tym pocitam ako s jednou z moznosti, ale chcem pockat na zajtra na poradnu, potom sa rozhodnem ako dalej.
@mima9 ja som spinila az v 7tt a potom na konci 11tt

katusap
20. črc 2011

@kaciatko81 ahoj....preco neodporucas hemomediku v BA? vcera tu niekto pisal, ze to bolo fajn....ja som tam dnes volala a objednali ma na 12.8. tak som cela happy....v Martine by som musela cakat do oktobra !!!! Nemyslitelne.
@chomik no tebe dali taky termin skory v Martine kvoli diagnoze tvojej sestry...taki pacienti su uprednostnovani....my v rodine nic take nemame tak asi podla nich mozem cakat....skusim tu BA a uvidim

kaciatko81
20. črc 2011

@katusap vcera sme tu o tom dost pisali, skus pozriet moj prispevok 😒 mozno niekto ma dobru skusenost.

velvet26
20. črc 2011

@nektarine skus si dat pred kojenim teplu sprchu, mliecko sa ti lepsie spusti, nebude musiet mala tak silno tahat...a po kojeni zas studene obklady na prsniky a ten bepanthen mne pomohol, tak skus dalej natierat, nepoznam veru nic lepsie na bradavky...a treba vydrzat, skus to, lebo toto prve mlieko este nie je az take vyzivne, mala bude pit dlho ale neskor sa ti uz bude tvorit zrele mlieko a za par minut bude napapana..a inak je tu na konikovi aj laktacna poradna, skus tam napisat, baby ti poradia este urcite nieco viacej..drz sa.

velvet26
20. črc 2011

inak, dnes sme boli s malou na poradni, koncime uz 9 tyzden a vazi peknych 5730 gramov, t.j. za 3 tyzdne pribrala rovnych 700 gramov a cisto len kojim...taka je dlha a tazka, no uz vie aj pekne sama zaspat, tak ju nemusim tolko na rukach nosit.. 🙂

lume
20. črc 2011

@mima9 Diagnostikovali to ako 8.tt, ale bolo to skor. nebolo este ani vidiet srdiecko. Ja pocitam, ze to mohlo byt medzi 6. a 7. tyzdnom. Teraz s tymi injekciami sa drzime 😀 Poznam kocku a ta pravidelne spini z heparinovych injekcii, ale ta dostava velmi velke davky.

katusap
20. črc 2011

@kaciatko81 kvoli tomu, ze ti chcela vysadit tie injekcie? ci? nechce sa mi citat dozadu, lebo som v praci 🙂

kaciatko81
20. črc 2011

@katusap v podstate...

mima9
20. črc 2011

@lume velmi vam drzim palceky 🙂 ja mam len tu najnizsiu davku 0,3 a hematologicka povedala,ze je nepravdepodobne, ze spinim kvoli fraxiku,tak uvidime...

maculda
20. črc 2011

@mirka200 Já jsem v 8tt. Ale ode dneška se přidávám "do klubu" a píchám faxiparin.
@hhranolka Já myslím, že jsou ty injekce lepší. Jinak na nevolnosti jsem si koupila Emesin (nemají ho ve všech lékárnách jak jsem zjistila) a včera mi bylo fakt zle, tak jsem si ho vzala a docela mi pomohl. Nevím, možná to funguje jak placebo, ale funguje 😀
@chomik Já myslím, že to záleží na doktorech. Můj gynekolog říkal, že na podrobné vyšetření posílá ženské pokud jednou potratily od 4. měsíce výše nebo podruhé do třetího měsíce. Jeden potrat do třetího měsíce nikdo neřeší 😖