Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

megustas
25. dub 2007

caute...ja mam vysoku zrazanlivost krvi....v 32.tt som dostala flembotrombozu a v 38.tt som mala sekciu...lezala som v nemocnici,pichala injekcie a picham si ich aj teraz+beriem lieky...

soffik
25. dub 2007

ahoj megustas, blahoželám k Filipkovi
tie injekcie si si pichala od začiatku tehu, alebo až od toho 32 TT keď Ti zistili tú flembotrombozu?

megustas
25. dub 2007

pichala som si az vtedy, ked som ju dostala...dovtedy som nemala ani sajnu o tom ze mam zlu zrazanlivost 🤐 v nemocnici mi ich pichali do ramien,kedze som bola tehu a teraz do bruska...no da sa to zvladnut...mas vsade modriny a vyzeras ako narkoman 😀

soffik
25. dub 2007

hlavne, že všetko dopadlo OK a synčeka máš už pri sebe. Nech sa Vám darí

bobael
26. dub 2007

ahoj megustas, prosím ťa ako je možné že si dostala flebotrombozu počas tehotenstva ? pýtam sa pretože ja som ju dostala vždy po podaní hormonalnych liekov. Po prvom pôrode , ktorý bol vyvolaný a teraz po vyvolanom ukončení tehotenstva.

bobael
26. dub 2007

soffik ,
držím ti palce ,aby si babätká donosila v poriadku . Dôležité je ,že sa o tromfílii vie a že si pod kontrolov. Neviem či ti to pomôže ,ale ja mám už dve dcery a tie som v poriadku donosila a bez problemov. Až teraz mi zistili tie mutácie. Držím palce...

soffik
26. dub 2007

ďakujem Ti bobael. tiež si nahováram, že keď budem pod dohľadom, tak všetko bude OK. Hoc na kontrolu budem chodiť raz za mesiac, a mesiac je stráášne dlhý. Verím, že všetko bude v poriadku a dotiahnem to do víťazného konca.

bobael
27. dub 2007

soffik ,hlavne ,že nie si z TO....... držkám palce...... 😉

soffik
3. kvě 2007

čaute babulky, včera som bola na podrobnejší UTZ a zatiaľ všetko v poriadku. Ladujem do seba vodu, aby sa mi trochu rozriedila krv. Už som ako taký malý notorik...xixi... Bobael máš nejaké zlé skúsenosti s TO.......?

A kde ste všetky???

bobael
5. kvě 2007

ahoj sofík
v To mám veľmi zlé skúsenosti a nie s jedným lekárom, no našťastie som našla aj tych správnych ako napr. Dr. Košecká či Dr. Síleš. Určite ,ked budem tehulka tak nebudem rodiť v To ,to mi ver...

maja16
16. kvě 2007

Ahojte dievčatá,

mne v 38 týždni zistili zvýšenú hladinu fibirnogénu. Vraj u tehotných sa to automaticky zvyšuje, pretože telo matky sa pripravuje na pôrod.Lekár ma pre istotu poslal na hematologické oddelenie. Tam mi zobrali krv a už to bolo v poriadku. Pre istotu mi ale nasadili injekcie fraxiparine, ktoré si budem pichať až do pôrodu a potom ešte 7-10 dní po pôrode. Potom by to vraj malo byť v poriadku.
Chcem sa spýtať, či si z tých injekcií vypúšťate tie vzduchové bubliny. Pýtala som sa sestričky a tá povedala, že keď im to ditribútor predvádzal tak im tie vzduchové bubliny nevypúšťal (a aj na letáku je písané, že netreba). Mne ich kázali pichať do ruky. Ďakujem za odpoveď.

zdenda
16. kvě 2007

Ahoj Majo, já si taky píchám Fraxiparin od začátku těhu, a sestřička, když mi ukazovala, jak si to mám píchat, tak vzduch nevypouštěla. Já to taky nedělám, snad to ničemu nevadí😉 Píchám si je do stehen, do ruky bych to asi sama nezvládla a nemá kdo jiný by mi s tím pomohl, ale zvládám to, už sem si zvykla 😎

maja16
16. kvě 2007

Ďakujem ti Zdenda za odpoveď. Ja si to tiež sama nebudem môcť pichať do ruky. Musím poprosiť manžela. Dnes mi to bude pichať po prvýkrát, tak mi drž palce.

bobael
18. kvě 2007

Ahoj Maja 16,
aj ja som si pichala fraxiparín a ten vzduch som vypušťala takže je to na tebe a asi je to jedno ... no neviem ...skus sa ešte popýtať...držím ti palce.....pozdravujem zdendu

kubaz
22. čer 2007

také u mě zjistili leidenskou mutace. První těhotenství u mě skončilo v 13 týdnu. Za 4 měsíce jsem otěhotněla znovu a dnes mám 3letého krásného kluka.
Chtěla bych upozornit na to, že LM u mě zjistili teprve, když synovi byly dva roky.
Takže jsem celé těhotenství zvládala bez jakých koliv léku nebo injekcí. Lékaři mi řekli, že první těhotenství se zřejmě nepovedlo kvuli LM. Při dalším těchotenství prý budu muset užívat injekce na ředění krve.

zulok
19. črc 2007

Ahojte, mám za sebou smutné tehotenstvá (skončili v 8tt a 5tt) a včera mi zistili nejaký typ vrodenej trombofílie, dnes som bola ešte na krv, aby sa zistilo, čo presne. Dostala som preventívne kys.listovú a B6, ale bojím sa. Nejak sa mi zdá, že možno sa mi v brušku niekto zabývava a bojím sa, že to zas zle skončí. Výsledky krvi mám mať až o 2 týždne. A teraz sa bojím, že ak dakoho v brušku mám, že nevydrží tie 2 týždne. Vlastne viem, že nič iné asi nezostáva, len čakať a dúfať, ale potrebovala som sa zdôveriť. uff.
Držím vám palčeky v tehulkovaní a snažení sa o malé babuliatko.

sonana
19. črc 2007

ahoj zulok, my se ještě o miminko ani nesnažíme, ale když mi dr řekla, že má obavu, jestli nemám právě tuhle nemoc, tak jsem po pár info málem dostala infarkt, docela mě to vyděsilo. Ale pak jsem si přečetla tuhle diskuzi a docela mě to uklidnilo - ty nastávající maminky, které už o nemoci věděly neměly při podávání léků (i když mnohé i bez nich) problém své dítě v pořádku donosit. Tak se netrap, určitě to vyjde. A jestli máš už teď prcka v bříšku, tak věř, že to do výsledků v pořádku přečká a pak už budete oba dostávat ty správné léky.
Můžu se jen zeptat - už ti diagnostikovali vroz.trombofilii a přitom ti zatím nedali žádné léky??? 😒 Každopádně ti moc a moc držím pěsti.

Btw.není tu nějaká dr., která by mi vysvětlila, jestli ty testy musí trvat tak dlouho? Já měsíc čekám, než vůbec můžu přijít na vyšetření a pak prý budu 6-7 týdnů čekat na výsledky.Přijde mi to mooooc zdlouhavý.

zulok
20. črc 2007

Ahoj Sonanko, ďakujem. No, ono mi zistili , že ju mám, ale ešte presne nevedeli, ktorý typ..., tak, že ešte urobia jeden test a ten mi zistí, či si budem musieť pichať injekcie, alebo postačia zo začiatku vitamíny... No, pevne verím, že ak tam náhodou dakoho máme, tak to vydrží. No, tiež nechápem, prečo sa tak dlho čaká na výsledky, a hlavne takéto odsť závažné ☹ .
Sonanko, ešte raz ti velmi dakujem a prajem ti čo najlepšie výsledky.

sonana
20. črc 2007

Zulok, budu ti držet pěsti - a nezapomeň pak dát vědět, jak si užíváš těhotenství. Papa.

zulok
26. črc 2007

Ahoooj, tak dnes som si našla //, síce je trišku slabšia, ale je tam. 🙂 🙂 🙂
No, a pred sebou máme ale dlhú cestu. Zistili mi MTHFR (C677T) homozygot, homeocystín v norme a že jednoznačne potrebujem heparín. A ten mi dá, až keď budem mať potvrdené tehu, tak som volala do gynfivu, či by mi nepsravili hcg, či vôbec som, a že musím tak počkať týždeň, aby mi hcg dostatočne stúplo. Uff, tak peve verím, že ten týždeň vydržíme a potom už bude dobre. 😉 TAk teraz beriem listovku a B6.
A ževraj ono môže mať aj mimísek vlastnú trombózu a heparín je len pre mňa a nie pre mimíska. 😨 tak to som nevedela 😒 takže ak bude mať mimísek trombózu, nepomôžu mu lieky ☹ ALe my to zvládneme 😉
Holčinky držím vám palce do krásneho úspešného konca.

soffik
30. črc 2007

Ahojky, tak som tu po dlhšom čase znova. Skoro 2 mesiace sme nemali net, tak som ani nemohla prispievať. Vítam ďalšie babulky s tou hnusnou MTHFR. Ja som si už od 28 TT musela začať pichať Clexane. Doteraz bolo všetko v norme, chodila som každý mesiac na krv a kontrolu, ale nejako sa to zvrtlo, takže picháme a picháme...

Ináč sa čudujem, že tak dlho čakáte na výsledky. U nás je strašne dlhá doba na objednanie, ale výsledky sú do 1 týždňa. Aspoň ja som bola na krv a kázali mi volať o týždeň aké sú výsledky. Možno sa na niektoé výsledky čaká dlhšie. Teraz 8. augusta idem znovu, tak dúfam, že bude všetko OK. Baby povierm Vám, že odkedy si pichám inj., tak som nejaká kľudnejšia, než keď som chodila len na kontrolu a nepichala si žiadne inj. Teraz som v 31 TT.

Držím Vám palčeky a nech sú výsledky OK a nech nečakáte tak dlho. Spolu to dobojujeme až do šťastného konca!!!!

naxi
30. črc 2007

Ahojky, mám taky trombofilní mutace (asi 4) ale z toho 3 nepodstatné.. ta první je mutace FII protrombinu.. od 32tt jsem si píchala injekce až do porodu, jak jsem přišla dom, hodila jsem to za hlavu.. ani jsem nebyla na kontrole 😒 no každopádně jsem si nechala dát nehorm. tělísko ale nesedělo mi, tak jsem si nechala napsat HA... brala jsem jí pár měsíců a nebylo mi dobře, takže jsem jí vysadila.. doufám, že jestli se na to přijde, tak mě mudr. nezabije... 😕

lenoc
1. srp 2007

Ahojte,
zulok gratulujem!!! Urcite bude vsetko v poriadku, uvidis!
Chcem sa spytat, nemate nahodou niektora tuto mutaciu: MTHFR A1298C homozygot? Mne to zistili po tom, co som pred 3 mes. potratila. Ale zatial sa mi nepodarilo objednat sa k hematologicke (mala teraz 3 ty. dovolenku, takze take trochu skreslene info o tom mam len z netu.

macin
1. srp 2007

Ahoj holky
lenoc - poradila bych ti velmi ráda, jen se ted dívám na svoji kartičku a zjišťuji, že moje ,,leidenka,, je heterozygot.
Takže nic moc nevím ani o jedné z těchto mutací. Přišli mi na ní teprve v únoru po neúspěšném IVF a vím jen, že píchat se nemusím, pouze před delší cestou. Jedno, ale vím určitě, v pátek jdu KET a ode dneška jsem se musela začít dávkovat.
Jaký je vlastně mezi těma mutacema rozdíl??? Moc děkuji všem, které mi odpoví.

zulok
1. srp 2007

Dnes sme dostali prvú včeličku do bruška. Veeľmi sa teším, verím, že to úspešne zvládneme. 😀
Lenoc, je mi veľmi ľúto, že si musela zažiť toľký smútok, ja mám MTHFR homozygot, ale iné číslo mutácie, tu som našla dačo o tom: http://www.gennet.cz/diskuze/diskuze.php
možno pomôže. Držím ti palčeky a aj ostatným, nech máte zdravučké detičky a nech vám táto krvná potvorka priveľmi neznepríjemňuje život.
Macin, držííííím palce. 🙂

lenoc
1. srp 2007

Zulok a bolelo? 😎
Drzim vsetkym palce!!!
Dakujem Vam baby. Tú stránku poznám, aj iné podobné, ale väčšinou tam majú baby toto ako heterozygot, alebo v kombinácii s niektorou inou poruchou a tak majú samozrejme aj iné lieky.

soffik
2. srp 2007

ahojky Lenoc,
Aj mne je veľmi ľúto, že si musela prežiť "tú nepríjemnú udalosť" aby sa prišlo na to, že máš MTHFR homozygot. Ja mám heterozygot, takže tiež neviem aký je rozdiel medzi tými dvomi mutáciami. Dôležité je pre mňa a určite aj pre vás donosiť bábätka do šťastného konca.

Baby držte sa!!!!

Zulok a aké inj. si picháš. Ja si pichám podkožne Clexane a dr. mi povedala, že môžem podkožne aj do ruky.

zulok
2. srp 2007

Lenoc, nebolelo , len trochu stipalo, ale da sa vydrzat. Fuj, dnes som si pichala sama, no nebolo mi vsetko jedno 😖 Musel byť pri mne manža 😅

Soffik, aj ja mam Clexane, no mohla som si to aj do ruky, a tuším aj nohy, ale keĎ si to predstavím, do brucha mi je to asi najmenej neprijemne. Ale každý sme iný. Ty si picháš do ruky? To musíš byť riadna šikulka, ja by som na to potrebovala aspoň 3 ruky, aby som zvládla pichnúť injekciu. 😕
Jeeeeej a čochvíla už budeš držať mimíska v náručí, juchuuu.

Držím palčeky každej tehulke, nech sa dočkáme krásneho bubáčika.

soffik
2. srp 2007

No ja by som to zase nezvládla do brucha. Ináč tie inj. mi pichá manžel, lebo ja by som potrebovala naozaj min. 3 ruky.

Dnes začínam 32 TT a naozaj čochvíľa budem držať v náručí až dvoch mimískov. V stredu idem na hemat. na krv, tak snáď výsledky dopadnú dobre

Baby držte sa!!!! Veď vieme pre koho toto všetko podstupujeme. Budeme bojovať s mrchou MTHFR.

zulok
2. srp 2007

Jeeeeej Soffik, no perfektne, dve drobčiatka, tak to bude dvojnasobna radosť. Držím palce na krv, ale určite bude vporiadku. juchuu, no teda, dve mimčiatka 😀