Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pancuska
16. kvě 2011

@silvia371 a ty si sa k nej objednavala? a ak ano kolko si cakala?....neviem ako to je s tym pichanim ale moj gyn tvrdi ze s mojou mutaciou treba zacat hned a tak na tom trval ak by nebol sukromnik tak by mi ho predpisal aj on ale vyslo by ma to draho....

silvia371
16. kvě 2011

@pancuska ano objednavala, dal mi k nej doporucenie gynekolog podla vysledkov, ktore mi urobil a ona mi potom robila nejake podrobnejsie....objednavala som sa telefonicky a opytala sa ma, ci to je surne a podla toho mi dala termin, myslim, ze v akutnom pripade {teda aj zistenia tehu}dava termin do 48 hodin.....

pancuska
16. kvě 2011

@silvia371 a tak myslis ze staci za nou ist az ked budem tehu? lebo ja mam taky pocit ze moj gyn to ma tak v plane ale aj tak dakujem za vsetko info 🙂

madaimod
17. kvě 2011

@berule Moc ti děkuji za odpověď. Určitě jsi mě uklidnila.To jsi měla ZT docela pozdě, to je mi moc líto. Muselo to být těžké. Ale teď už začínám i já věřit, že s injekcema to prostě vyjde. Ten strach tam asi pořád bude, ale časem se to určitě zlepší.

madaimod
17. kvě 2011

@chomik Taky děkuji za odpověď. Teď už nemám žádný problém, vůbec nevím, proč mi to minulý týden tak krvácelo a proč ty modřiny. Asi už je to břicho trošku dopíchané a dělá to trošku neplechu. Ale bojím se to píchat jinam. Bylo mi řečeno, že to mám celou dobu píchat do břicha. Prý se to tam nejlíp vstřebává. Ale zase na druhou stranu chápu, že to břicho potřebuje trošku oddech, ale jsem posera a bojím se to píchnout jinam.

chomik
17. kvě 2011

@velvet26 gratulujem a teším sa s vami 🙂 teším sa na podrobnosti a fotky malej...všetká bolesť prebolí, ale hlavne že je všetko v poriadku 🙂 ešte raz gratulujem 🙂 🙂 🙂

cukor
17. kvě 2011

@madaimod ...tak to pichni viac do bokov.....vo výske pupka ale do bokov.ja somv druhej polovici tehotenstva pichala len tam.

poleva
17. kvě 2011

@madaimod mne v nemocnici pichali do ramena

erika12345
17. kvě 2011

@velvet26 , @cukor , @fiallinka , @berule , @chomik , @nektarine , @zulok Dakujem vam za gratulacie, som najstastnejsi clovek na svete.. 🙂
Som vam vsetkym velmi vdacna za vase rady a povzdbudzovania pred i pocas tehu, vidim, ze zazraky sa predsa len deju a uz aj ja som toho dokazom.

nektarine
17. kvě 2011

@erika12345 fakt mám velkou radost, i slzička mi ukápla 🙂 Až budeš mít čas, tak napiš co a jak u porodu (myslím, co poslední injekce, co a jak a kdy.... Co doktoři, jak po porodu...) No to víš, jsem děsně zvědavá, když to mám teprve před sebou, nebo napiš do IP. Mějte se s Lukáškem moc hezky, pá

silvia371
17. kvě 2011

@pancuska mutacie Ti zistil gynekolog? Lebo mne ked ich zistil, tak ma poslal k nej, ona este dorobila nejake podrobnejsie vysetrenia, tie boli o.k. a na zaklade toho mi povedala, ze staci prist az ked budem tehu, pripadne ak budem mat zatazove situacie ako let nad 4 hodiny atd....ale neviem, co dalsie zistovala ona...tak radsej by som sa k nej na tvojom mieste objednala a ona ti povie dalsi postup, 02 32660729 toto je cislo neviem ci priamo na nu, ale tam do ambulancie....

velvet26
18. kvě 2011

ahojte kocky, konecne som sa dostala na net... 😀 😀 pridala som do albumiku nejake fotecky malinkej, mozte popozerat, su to este fotky kde ma len dva dni v porodnici a potom ked sme dosli domenko z porodnice...tak pa zatial...

cukor
18. kvě 2011

@velvet26 ...je krásna....užívaj si to...strašne rýchlo to letí a naraz z nej bude velké babo

zulok
18. kvě 2011

@velvet26 nadherna rodinka ste 😀

@cukor aka krasna fesanda a uz aka velka 😀

cukor
18. kvě 2011

@zulok ....strašne to letí...však to poznáš......k.ed si spomeniem,ze takto pred rokom som ju uz mala v brusku a teraz je z nej uz taká kočka.....treba si vychutnávat kazdý okamih so svojim dietatom.aj preto chcem byt s nou doma 3 roky.tak dlho som na nu cakala tak si to chcem s nou uzit.

pancuska
18. kvě 2011

@silvia371 ano mutacie mi zistil gyn....ked som prisla za nim (lebo predtym som mala ineho,tento je lepsi)ze nemozem uz vyse roka otehotniet a ze kolko mam rokov a ze sem tam mam taky divny silny menzes a tak...no a urobil mi teda aj genetiku lebo ze vraj sa dost casto stava ze baba je tehu a ani o tom nevie a ked zistil ake mam mutacie tak mu to bolo jasne ze ma vela pocientok s trombofiliou....no ved pockam co mi povie on,dufam ze nezabudne ze ma chcel poslat k dr drakulovej,lebo ja mam teraz chraneny styk-povinny kvoli tomu mmt a tak mam este cas 😉

tonytony
19. kvě 2011

Ahoj holky, tak po děsných nervech a pádech a nadějích, nakonec mám od včera v bříšku dva zdravé bojovníčky, byť už to vypadalo, že nebude na ET nic, což je pro nás obrovský zázrak a naděje, kterou nechci pustit jen tak a bojovat moc!
Ode dneška bych měla začít píchat Clexane- můžu se zeptat, taky jste ho někdo píchal hned druhý den po ET a jak to provádíte- nějaké rady, kdy pícháte a je na tom nějaká zrada? Moc všem děkuji.

nektarine
19. kvě 2011

@tonytony bezva, no tak vidíš. Já mám taky clexan. Já si ho píchám ráno mezi 7 a 8 hodinou, každej den stejně. Ze začátku mi z toho až vztávaly vlasy na hlavě, ale to si rychle zvykneš. A taky jsem si ze začátku vždycky sedla na vanu, měla jsem strach, aby se mi neudělalo zle, a abych třeba neomdlela. Nesnáším injekce a každý braní krve mi dělá velký problémy. (tak jsem měla strach, aby to nebylo stejný)Ale bylo to v pohodě. Tak hurá do toho 😉

nektarine
19. kvě 2011

A dneska jsem byla na kontrole na gyn. Tak maše maličká má už 1650g a je hlavičkou dolů 🙂 Průtoky jsou v pořádku a tak kontrola až za 3 týdny. A už mám vypsanej papír na mateřskou. Pěkně na mě mrkala a otvírala pusinku. (to mrkání jsem teda neviděla, ale doktorka to říkala 😀 )

tonytony
19. kvě 2011

@nektarine Gratuluju k maličké, jak je šikovná už v bříšku🙂 a díky za info... Mně taky dr. říkala, že mám spíš ráno, byla jsem zvyklá při stimulce večer- je na to víc klidu u nás, ale nějak to na to ráno nasměruju🙂 Nebojím se ani píchání, spíš mám strach, abych nekrvácela- mám tendence v těhu krvácet- u malé až do 5. měsíce, což je u mé dg. trombofil. mutací divný a dr. se toho trošku taky bála, ale vím, že tady dost holek kdysi psalo, že taky v těhu krvácely a pak braly injekce na ředění v pohodě a bylo to ok, tak musím taky věřit!

zulok
19. kvě 2011

@cukor ked sa da, je to to naj, byt s drobcom 3 roky doma, neviem si predstavit, ze ide Matusko od septembra do skolky, ale kamaratov potrebuje, i ked byvaju teraz ihriska plne, na jesen, zimu su vyludnene...

@tonytony jeeej, silno drzim palce a super, ze si uz pichas, to zvladnes

@nektarine kraaasne miery a uzasne, ze je vsetko vporiadku 😀

nektarine
19. kvě 2011

@tonytony držím palce 😉

tonytony
20. kvě 2011

Holčičky, moc prosím- mám technický dotay k tomu Clexane, kdo si ho pícháte... Jak pak vystřelí ten kryt, když je to úplně prázdné... Já to asi neudělala poprvé dobře a dala si toho míň, neboť jsem zapíchal jehlu,vytlacila, ale asi málo, čekala, jestli vystřelí to krycí pouydro, ale nic, tak jsemjehlu vytáhla ven z kůže a pouzdro pořád nevystřelilo, tak jsem ještě víc zatlačila, vystříklo ještě trochu tekutiny ven a pak teprve vystřelil kryt, takže jsem to asi udělala špatně a dala si menší dávku? Tak jednak řeším, jestli to dnes už tak nechat nebo si dát ještě jednu dávku? A jak to teda dělat dobře? Mám tlačit při vpíchnutí tak dlouho až to vystřelí ještě, když je to zapíchlé v kůži- pak to jako samo odskočí nebo jak? Jsem asi úplně blbá☹ Moc díky za rady.

fori
20. kvě 2011

@tonytony Já mám Clexan teda jenom v lednici, ještě jsem si ho nikdy nepíchala, ale další dávku bych si teda nedávala. stejně si si píchla jen o pár mikrolitrů mín, a pro jednou si myslím, že to nevadí.

tonytony
20. kvě 2011

@fori Díky, asi ne, jen nevím, jak to teda příště udělat tak, aby mi to šlo do těla všechno a zda ten kryt má vystřelit ještě u kůže? Ty máš Clexane v lednici? Já normálně v místnosti- píší tam do 25st., tak to snad může být bez lednice?

mv
20. kvě 2011

@tonytony já vždy tlačím tak dlouho, dokud to neodstřelí samo a jehla.Stalo se mi jen jednou, že neodstřelila.
Kolik si pícháš?
Při IVF jsem si píchala přes měsíc a měla jsem za celou dobu jednu modřinku a teď jsem si začala píchat před týdnem a mám už 3 modřiny, tak nevím, co dělám jinak a blbě... 😕

zulok
20. kvě 2011

@tonytony tiez som mala v chladnicke, ale zevraj nemusi, ani v lekarni ho tam nemali... najprv som pichala ako ty, bez vystrelenia krytu, ale tiez mi tam zostalo, znovu si pichnut nemusis..
ale potom som skusila,nech mi kryt vystreli pri kozi a vobec to neboli.. bala som sa, ze mi zacne tiect viac krv a vsetok clexane mi vytecie, ale vobec nie... ak sa bojis, stlacaj injekciu pomalicky a uvidis, kedy presne ti vyleti kryt.. neboli to, nemusis sa toho bat.. 😉

ajkuska
20. kvě 2011

@tonytony ihlu je potrebné držať dovtedy pokiaľ "nevystreli" ochranný kryt, to že si si jeden deň dala o veľmi málo nižšiu dávku nevadí to sa ti ešte stane viackrát, vypi viac vody tá tiež riedi krv 😉

tonytony
20. kvě 2011

@mv Tak ony se modřiny právě po těhle inj. na ředění dělají prý víc než u těch stimulačních...
@zulok Aha, takže se nemám bát a mám prostě tlačit, co to půjde a vystřelí to kůže a tak je to správně? Já právě nevěděla, jestli to má vystřelit ještě u kůže nebo až po vysunutí, takže z toho, jak to píšeš, ještě u kůže- tak to já právě potřebovala vědět- díky moc. zítra budu tlačit tak dlouho, jak píšeš🙂Jinak píchám jen tu nejmenší dávku 2000/0,2- dr. se bála víc kvůli mým krvácením v těhu...

Holky, moc děkuju, jste zlatý🙂

tonytony
20. kvě 2011

@ajkuska Díky, jste hodný🙂