Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
23. črc 2011

@zulok ...dakujem,velmi sa z nej tešíme 🙂
@matelko1 ...ahoj....mame sa fajn,strašne letí ten čas ale snažím sa si ju čo najviac užiť 😉
@fiallinka ..ja som síce nadváhu nemala,bola som spokojná so svojou váhou...53kg...ale teraz to brucho čo mi ostalo je hroznéééé 😀

velvet26
23. črc 2011

@cukor ja budem rada, ak budem mat tych 58 kg co mas ty teraz, este 4 kg a bude to..a to som pred dvomi rokmi mala len okolo 50..hold, zena ked sa vyda priberie tusim kazda.. 😀 😀

vavenka
25. črc 2011

Aaale dievcata, tie kilecka idu aj vekom, teda aspon u mna 🙂 🙂 akurat sme to s kamoskami rozoberali, ze po 25ke kazda 5 rocnica prinesie tak cca 3 kilecka 😀
Jasne ze sa netreba opustat a kazda chceme vyzerat dobre, ale zas netreba si z toho robit vrasky 😉 ked uz nebudeme kojit, treba sa hybat a neprezierat sa a pojde to, nebojte 😉 No a ja verim, ze pohybu budem mat az az, ked sa druhy krpec narodi 😀

cukor
25. črc 2011

@vavenka ...maš pravdu,ze vekom je to horsie.....vsak to vidím na sebe,40 na krku a kilečká len tak dolu nejdú.budem musiet makať a na chladničku si vylepit velkými písmenami......,,CICA NEŽER,,

kopretina27
26. črc 2011

Ahoj holky, dělaly se vám taky zatvrdliny po aplikaci fraxiparinu? Včera jsem si to asi nějak blbě píchla, a je tam sviňa... 🙄 Zatím píchám do břicha, nějak furt nemám odvahu začít píchat do stehna. Nevím, kam je v těhotenství lepší to píchat... Poradíte? Kují 😵

vavenka
26. črc 2011

@kopretina27 mne sa zatvrdliny nerobia, ale picham clexane a cely cas do brucha 😉 teda cim je vacsie brucho, tym viac idem smerom k bokom, ale stale do brucha....

mima9
26. črc 2011

Ahojte babulky 🙂 tak sa hlasim, ze uz spinenie ustalo, uz 3 dni nic a tehotenske priznaky sa zintenzivnuju, velmi sa tesim, dnes som bola na hemato, vysledky v pondelok a dala som si zobrat aj hcg,nakolko na uzt idem az 17.8.2011 v 9 tyz 🙂 nemam potrebu skor,chcem nechat mimco co najdlhsie v kludiku 🙂 pa a pekny den vam zelam 🙂

bettynka222
26. črc 2011

@mima9 jeeej tesim sa s tebou 😵 neboj nic, spinenie zo zaciatku mavaju mnohe tehulky. ja som krvacala cely mesiac - s doktormi som sa musela hadat aby i vkuse nerobili utz...kazdy druhy den som totiz krvacala tak velmi, ze mysleli z ebude zase kyretaz 😝
@vavenka ahooooooooj tehula 🙂 ako sa citis? ako sa ti beha za malou s bruskom? da sa to prezit? nie si velmi unavena? nas maly je v pohode - premotava sa s kamosmi a my vysedavame 😀 bud ho vypustim do hraciek, ale najradsej vyhazuje veci z kabelky a ked najde penazenku, to je radosti 😀 potom hladam doklady po celom dome. a miluje auto - tam sa hra aj dve hodky 😀 alebo chodime s kamoskami do takych detskych kaviarni - tam su tie hracky nejake zaujimavejsie ako doma 😀 von teraz radsej moic nechodime, lebo matko sa hned vyvala v blate alebo v mlake a ostatne deti to chcu hned po nom opakovat 😀

bettynka222
26. črc 2011

@cukor @velvet26 no to som si myslela aj ja, ze to pri malom vybeham - ale uz chodi tri mesice a zatial nic 😅 dokonca by som povedala,z e cela starostlivost onho je odvtedy nejaka menej narocna 😕

lume
26. črc 2011

@kopretina27 Aj mne sa obcas po pichnuti fraxiparinu nejaka ta hrca urobila. Asi po tyzdni mi zmizla, tak predpokladam, ze aj u Teba to bude podobne. Ja som ale zacala byt na Fraxiparin alergicka a teraz picham Clexan. Striedam stehna a brucho.

kaciatko81
26. črc 2011

@kopretina27 ja zatial stale picham do brucha, teda uz skor do bokov, ale principialne do brucha. zo zaciatku hrce neboli, teraz to stoji za to, skoro po kazdej injekcii hrca. ja sa stehnam chcem vyhnut, cize chcem co najdlhsie vydrzat tie boky a ked uz to inak nepojde tak ramena, ale predsa len tam nie je tolko miesta 😅

velvet26
26. črc 2011

@kopretina27 jasne, zatvrdlinky boli, ale to nic, prejdu same ti to zmizne za par dni, hlavne si to nedrazdi,nechytaj, nesuchaj...drzim palce

kopretina27
26. črc 2011

Holky, děkuju moc 😵

fiallinka
26. črc 2011

@kopretina27 zatvrdlinky se mi dělaly po nějaké době píchání, když už jsem to asi píchala na místa, kde to někdy předtím bylo... ale píchala jsem celou dobu do břicha, v těhu to nevadí a prý se to nejlíp vstřebává, do stehna mne to bolelo. Jo, a než se to vstřebalo, trvalo to pár týdnů...

vavenka
27. črc 2011

@bettynka222 cauko betty, aale zatial sa to celkom da, horsi bude posledny trimester, si myslim 🙂 Vanda je strasne sidlo, v kuse lieta, neposedi ani minutku, takze mam co robit.... A coze sa tak vypytujes? Chces aj ty druhe babo? 😉

madaimod
28. črc 2011

Holky můžete mi prosím poradit ohledně výsledků krve? Jsem ve 21. týdnu a dnes jsem měla D-dimery 590, píchám si Clexan 0,4. Doktorka říkala, že jsou výsledky v pořádku. Ale na každé kontrole ty D-dimery rostou nahoru. Nevíte prosím co se ještě kromě těch D-dimerů zkoumá? Vím, že se to musí zkontrolovat nějak komplexně, že nejde brát jen jeden výsledek. Nikde to nemůžu najít. Moc děkuji za odpovědi 😵

fiallinka
28. črc 2011

@madaimod d-dimery rostou pořád, ke konci těhu jsem měla kolem 1200, v tvém týdnu okolo 900... sleduje se hodnoty anti-xa, ta určuje jak lék působí (má větší vypovídací hodnotu jak d-dimery...tak mi to říkali opakovaně doktoři na mé dotazy, byla jsem vynervená hodně)

madaimod
28. črc 2011

@fiallinka děkuji za odpověď. Nervy budou už asi napořád, jak se tak sleduji.....
A prosím tě nevíš, jaké jsou hraniční hodnoty anti-xa? Dnes jsem měla 0,35, v 16.týdnu 0,33, ve 12.týdnu 0,42. Takže to šlo dolů. A právě vůbec nevím, jak to má být. Moc děkuji.

velvet26
28. črc 2011

@madaimod aj mne d-dimery rastli aj fibrinogen, ten sem tam aj klesol, ja som brala fraxik 0,3 az v osmom mesiaci mi dala dr. 0,4 a to vyslovne na moje poziadanie, lebo bola toho nazoru ze mi staci este ta 0,3 no ja som chcela mat istotu, ze sa nic neposerie, tak mi tu 0,4 dala nakoniec a chvalabohu, vsetko dobre dopadlo..ta 0,4 by ti mala stacit...ono sa hodnoti aj celkova zrazanlivost aka je..d-dimery su len jeden z faktorov, ktore zrazanlivost ovplyvnuju...

madaimod
28. črc 2011

@velvet26 taky moc děkuji za uklidnění. Snad to bude dobré. Vždycky se mě ptají na váhu a doktorka říkala, že ten můj clexan 0,4 je max. co mi s mojí vahou může dát. Tak snad ví co dělá. Když jsem studovala ty hodnoty, tak mě právě zarazily jen ty D-dimery. Ostatní bylo tak nějak pořád stejné. A ten fibrinogen je to samé co anti-xa?

fiallinka
28. črc 2011

@madaimod: ne, ten fibrinogen je něco jiného. Anti-xa ukazuje, jak clexan působí, má se to držet v určité hladině (0,2 - 0,4 jestli si dobře vzpomínám). D-dimery v průběhu těhotenství rostou, toho se nelekej, ještě je budeš mít až 2x vyšší.

madaimod
28. črc 2011

@fiallinka Aha, tak ten fibrinogen tam vůbec nemám. Tak nevím, no. A je důležité jej měřit? A ten anti-xa mám teda v normě zatím. Moc díky, fakt se v tom vůbec nevyznám.

petronela82
29. črc 2011

@fiallinka - ahoj mohla bych se zeptat jaká by měla být ta hladina toho fibrinogenu? a co vůbec ukazuje? ten Anti-xa, jsi psala že ukazuje, jak clexan působí a ten fibrinogen?

fiallinka
29. črc 2011

@petronela82 o fibrinogenu nic moc nevím, už jsem to nezkoumala, protože mi dva doktoři řekli, že pokud jsem na terapii fraxiparinem, důležité je především anti-xa...

petronela82
30. črc 2011

@fiallinka - já mám clexane 0,4, anti-xa mám 0,23, ale od minulé kontroly mi vylítly D-dimery, tak mě to dost vylekalo, na další kontrolu jdu 12.8. tak snad bude vše O.k.

vanuska
30. črc 2011

ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Ještě nemám vůbec potvrzené těhu, ale test vychází pozitivně ( jsem 4. den po vynechání ) a MS nikde. Já totiž ani nevím, jak dlouho pop vynechání MS se jde ke gynekologovi na kontrolu. Holky píšou, že když je to brzy, tak je to zbytečné, ale mám píchat jako vy tady všechny od začátku těhotenství injekce na ředění krve. TAk nevím, jestli mám už jít kvůli tomu k lékaři co nejdříve. Doma mám ještě asi 8 injekcí Clexanu 0.4 mg, co mi zbyly z ledna když jsme zkoušeli umělé oplodnění, tak nevím jestli už je pro jistotu nemám píchat hned. Co myslíte?

Díky za radu

laola
30. črc 2011

@vanuska a nemáš pohotovostní číslo na svého hematologa? Pro sichr bych mu zavolala...

zulok
30. črc 2011

@vanuska ja by som sla na gynekologiu hned, aby ti dali take akoby potvrdenie, ze na zaklade pozitivneho testu sa predpoklada tehotenstvo a ze odporuca liecbu u hematologa.. mne tak zostali injekcie z predosleho tehu, a ked som zistila, ze som tehu znova, hned som si zacala pichat..ale tak skus zavolat na hemato radsej..

vanuska
30. črc 2011

já totiž myslela, že na hematologii se nemusí chodit, že to při zjištění těhotenství předepisuje gynekolog. Nebo se i během těhotenství chodí na hematologii na kontroly? Já mám od hematoložky akorát nařízené , že po zjištěni těhotenství po celou dobu píchat, ale že bych měla k ní chodit na kontroly, tak to mi neříkala.
Ale já tam teda v pondělí hned zavolám 🙂

laola
30. črc 2011

@vanuska, jj, v těhotenství bys na hematologii chodit měla 😉