Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
8. lis 2010

holky prosím vás, vám nasadili prášky na ředění krve až kdž jste otěhu? nejde to nějak už počas snažení? budu nervozní až se zadaří aby to enbylo pozdě :-/

medvik
8. lis 2010

@tonytony 10 mg kys.listové cca 3 měs.před otěhotněním a první trimestr, pak už není třeba. MámMTHFR heterozygotní formu a Leidenskou mutaci též heterozygotní.

denisocka
8. lis 2010

@tonytony ja som brala pred otehot aj počas - 3x denne acidum folicum, 2x denne B6 pirydoxin , a B12 - 1000j. v injekciách každe 2tt

tonytony
8. lis 2010

@medvik Moc díky za info🙂Takže Ty jsi vit. B nebrala vůbec a žádný třeba Femibion nebo těhu vit. k tomu taky ne?

tonytony
8. lis 2010

@denisocka MOc díky, tu kys. listovou jsi brala jakou- tu na pžedpis 10mg a fakt 3x denně? To mi přijde už fakt dost nebo ne? A žádný třeba Femibipn nebo těhu vit. k tomu jsi už nebrala? Já už bych si nejraději něco začala zobat než mi ve čt dr. řekne, co a jak, ale nevím, co a kolik☹

medvik
8. lis 2010

@tonytony já jsem brala pro jistotu Calibrum Babyplan -protože jsem hodně zvracela, tak abych nestrádala já ani mimi + tu listovku. A po potvzení těhotenství od gynekologa (tj. od 7.týdne) jsem si začala píchat Fraxiparine (až do konce šestinedělí).

skippy7
8. lis 2010

@madormi ja som brala pred otehu Anopyrin a Femibion 800, skor ti injekcie nedaju, ale hned ako budeš mať // na teste, neboj, nebude pozde 😉

madormi
8. lis 2010

@skippy7 děkuji moc zkusím si vyžádat anopyrin, femibion už jsem si kupila :D

madormi
8. lis 2010

@skippy7 k čemu je ten anopyrin? našla jsem proti nachlazení proč se bere s toutou mutací?

tonytony
8. lis 2010

@skippy7 Díky i já za tuto info, že injekce stačí až v těhu a do té doby stačí Anopyrin...

tonytony
8. lis 2010

@medvik Díky moc, takže ten Femibion by mohl stačit místo Calibrum, že?

tonytony
8. lis 2010

@medvik Tyk díky za info, že injekce stačí až po otěhulení...

denisocka
8. lis 2010

@tonytony ano tu na predpis,neboj nepredavkuješ sa a žiaden femibion ani žiadne ine vitaminy som nebrala,len tie 3 čo som písala vyššie. toto som brala možno do 5-6mes a potom vraveli že je to už zbytočne . a femibion určite nie,je tam asi 0,8mg kys.listovej a v tablekach acidum je 10mg

skippy7
8. lis 2010

@madormi Anopyrin patri medzi antitrombotiká, zabranuje vzniku krvnych zrazenin v cievach, bere sa to aj napr. pri prevencii infarktu....
@tonytony no ja som najprv brala Calibrum babyplan, ale doktor mi povedal, že to je slabe, že mam brať Femibion- tam je listovka vraj v špec.forme a telo ju vie lepšie využiť....ale to je asi jedno, či to acidum folicum alebo toto....
a pichať Fraxiparin som začala asi od 4.tt, hned ako som zistila na teste //, aj ked mi hovorili,že stači od 10.tt, ale istota je gulomet, radšej skor...

madormi
8. lis 2010

@skippy7 no já jsem se k desátému nikdy nedostala, takže nevěřím že stačí od 10 tt, dostala jsem se do 6 tt

mv
8. lis 2010

Můžu se optat k tomu Anopyrinu,neexistují různé síly léku? Já mám pocit, že mi říkala mudra, že bych ho měla brát i před těhotenstvím, zatím preventivně,ale i o různých sílách mluvila.Snad, že silnější je volně v prodeji a paradoxně slabší je jen na předpis.Ale možná si to pletu s jiným lékem.

@tonytony já brala listovku těch 10mg2x denně a říkal mi k tomu gynekolog, ať jsem klidná, že se tím předávkovat nedá.Je to jako s vit.C.

mv
8. lis 2010

A taky mi řekli, že s Leidenem mám brát Femibion kvůli lepší vstřebatelnosti v těle.

skippy7
8. lis 2010

@mv ano su rozne silne ...ja som brala ten nejslabši,bežne ho dostať v lekarni, ale počula som aj nazor, že to nie je potrebné, že sa da otehotnieť aj bez toho...doležite je potom HNED nasadiť tie injekcie,prave preto,aby sa predišlo tym predčasnym potratom, takže včas testovať a nečakať.....ja mam tiež Leiden a MTHFR

mv
8. lis 2010

@skippy7 díky, pozeptám se v lékárně, které mi prodají.Já měla MA v 9.t, takže budu hned chtít najet na ty injekce, jak zjistím těhu.A doufám, že to už dopadne dobře příště. 🙂

skippy7
8. lis 2010

@mv verim,že ano, držim ti velmi palce 🙂

majjka24
8. lis 2010

@mv vytamínem C se můžeš předávkovat ! 😉

mv
8. lis 2010

@majjka24 já myslela, že předávkovat vit.C se dá jen v podobě zažívacích obtíží a to ještě takovýma trvalýma dávkama, že to asi člověk těžko do sebe dostane jen tak trvale dostane.Ale to si pamatuju ještě,ze SŠ a z tý už jsem 20 let pryč... 😀 tak to bude tím... 😉

majjka24
8. lis 2010

@mv no , já brala klasické vytamínky a ascorutin (tam je prý DDD) a ta magistra mi říkala, že a´t ty mulťáky beri obden, že se můžu předávkovat tím C, ptala jsem se i jiného mgr a řekl mi to stejné, tak nevím 😅 A přitom mám zažívání v pohodě 🙂

fiallinka
8. lis 2010

@madormi myslím, že preventivně to moc tělu nesvědčí, pokud teda neotěhotníš hned, ale s // čárkama bych naklusala okamžitě k doktorovi...

nektarine
8. lis 2010

Tak mám takovou nějakou divnou a spíš špatnou zprávu. Hodnoty hCG mám nízké (zaslechla jsem v telefonu sestru, že říká 4,6 - já nevím co a jak a čeho 4,6 nebo jaká to je hodnota...) Ale doktorka mi řekla, že se to blíží hraniční hodnotě. Za týden = v pátek mám přijít na kontrolní utz a kontrolní odběr krve(výsledky budou zase až v pondělí). Utrogestan mi doktorka řekla, že mám vysadit a s největší pravděpodobností těhotná nejsem. Tak jsem z toho taková nějaká...... Ráno jsem měla poslední utoš, takže předpokládám, že jestli i zastavil MS, tak by se měla dostavit max.do 2dnů, ne?

No, závěr je, že těhotná nejsem, ale možná jo... Tak mě asi hrábne, fakt...... Ve čtvrek asi zkusím další test.

bettynka222
8. lis 2010

@nektarine je i to velmi luto ☹ ja som to takto mala pri prvom tehu...kvoli utrogestanu sa mi ten plodovy vak nechcel odplavit a musela som na reviziu...medzicasom som ale otehotnela znova,alebo teda neviem co sa stalo...bolo to divne. hcg zrazu prestalo klesat, napriek tomu tu reviziu spravili, ale to uz hcg stupalo, tak ma napichali injekciami na stiahnutie maternice, hcg dalej stupalo, to im uz doslo ze som tehu, ale bolo neskoro, do tyzdna som zacala krvcat 😒 tak nam zakazali na 6 mesiacov otehotniet, a hned nam to povolili som otehotnela. ale u teba ot samorejme nebude na 6 mesiacov, len hned vysad ten utrogestan. pocuj, mozno mas rozhadzane hormony z toho vsetkeho - aj ja som to tak mala. dr mi kontroloval po potratoch ovu a zisitl ze je prilis neskoro. dal mi clositl a bolo 😵 asi by ti ten tvoj mal spravit hormonalny profil.

tonytony
8. lis 2010

@denisocka
@mv
@skippy7

Holky, děkuju moc, tak tu silnou listovku si musím někde nechat napsat☹ Femibion k tomu brát budu, to si neublížím...
\No, já právě potrácím taky brzy, takže budu asi raději taky co nejdřív chtít zaléčit- plánuju teda aspoň ze začátku brát aspoň ten Anopyrin- myslíte, že to bude stačit na ten úplný začátek po IVF???
A bitamíny B jste teda nebral u této mutace nikdo? Moc děkuju.

tonytony
8. lis 2010

@bettynka222 To je šílený story☹ Je mi to líto☹

tonytony
8. lis 2010

@nektarine No, to je teda taky zpráva, ach jo, proč nemůže být něco jednoduchý☹ Ach jo...

tonytony
8. lis 2010

@mv Jo, s tím Anopyrinem to tak je- ten 100je na předpis a bere se u těch krevních věcí a ten 400kový je na horečky atd...