Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

marikac
3. led 2011

@nektarine ano , mam v plane zacat hned...este nejake stery krcka ma cakaju, pri tom zistim,ci lekarka vidi nejake rastuce folikuly a ci maternica sa zahojila dobre a ci sliznica rastie ako ma...ak to bude dobre-idem na to.
Ak je to geneticky dane a zdedene, potom to fakt nie je fer...segra bola rovnako tehotna ako ja.,teda aj je...jedno dieta ma uz doma...a ja aj to jedno nemam 😖 a este aj zdedim nieco? Ale nejdem sa tym este trapit, kym nemam vysledky.

nektarine
3. led 2011

@fiallinka cukor psala, že nastupuje dneska, ale na řadu jde až večer, teda myslím.

nektarine
3. led 2011

@marikac jo, přesně, počkej na výsledky. Ale pokud by jsi to měla ty, tak nejspíš i sestra. Pokud teda máte stejné rodiče. Já to mám a moje ségra taky. My to máme obě po mamce. A mamka to zjistila až teď, když šla na vyšetření kvůli mě, měla mě a ségru a vše bylo v pohodě. S tou krví je to takové nevyspitatelné.

marikac
3. led 2011

@nektarine chapem, a kedze sestra nema problem, dovolim si predpokladat,ze to tiez nemusim mat....skoda,ze na tie vysledky sa tak dlho caka...a ktovie na kedy ma objednaju 😒 skusim to v inom meste.

fiallinka
3. led 2011

@marikac jj, i ségra to může mít - moji sestru poslali na genetiku taky poté, co se to stalo u nás, a má to samé co já... takže pokud by ti náhodou něco zjistili, radši ségru upozorni co nejdřív, některé mutace jsou v 3. trimestru nebezpečné a měla by to vědět.

Já vím, je to nespravedlivé ☹, ale neboj, vyjde to... já vím, to se mi to říká, ale taky jsem si nemyslela před 3 lety, že budu mít 2 děti a co všechno se za tu dobu stane...

A jestli jsi po prvním potratu, tak buď moc ráda, že tě na hematologii poslali už teď, není to obvyklé - ten potrat může být naprosto "přirozený", tím, že třeba plod měl genetickou vadu a tělo se ho takhle "zbavilo"... vím, že je to asi drsné to tak psát, ale je to tak a prý tak končí až pětina těhotenství... ale to ty asi víš 🙂

@nektarine až večer, uff...takového čekání... no, tak budeme čekat taky 🙂

nektarine
3. led 2011

@marikac já jsem to právě myslela tak, že i když nemá problém, tak to nemusí znamenat, že to nemá. Ale to tě nechci strašit. Až se budeš objednávat, tak bych klidně řekla, že bys ráda co nejdřív, protože máš za sebou MA a snažíš se otěhotnět, aby věděli, že to spěchá. NO, uvidíš 😉

marikac
3. led 2011

@fiallinka tie vysetrenia som si ziadala u lekarky ja. A lekarka asi nemala to srdce povedat mi nie..... 😔 a kedze som zistila, ze je to dobra dusa-ta moja lekarka, tak jej vyvolavam a ziadam si stale nove a nove vysetrenia. 😉

nektarine
3. led 2011

@fiallinka já teď čekám, až se ozve mm, dnes ho operují, vytahují mu z kotníku dráty, šel na řadu v 9, tak už by pomalu mohl aspoň sms napsat.... Říkali, že ho uspí jen na 10min., že to bude rychlovka.

kopretina27
3. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat?
Před malým jsem měla jedno zamlklé těhu, pak se nám po IUI narodil malý, no a předloni a loni další zamlklé těhu... Tak nás poslali na genetiku. MM je ok.
Mně zjistili heterozygotní formu leidena a homozygotní MTHFR.
21.1. mám jít na vyšetření na hematologii, tak jsem zvědavá, co zjistí...

velvet26
3. led 2011

@kopretina27 ahoj, ked si cakala maleho nepichala si si injekcie?
ja mam tiez to co ty , leiden heterozygot a s touto mutaciou je nas tu viac, vsetky si pichame, tak predpokladam, ze injekcie by ti pomohli, si teraz tehotna, ci nie?

kopretina27
3. led 2011

@velvet26 , nee, nepíchala jsem si nic, bylo to teda s problémama, ale naštěstí jsem malého donosila...
Nevím, zda na to mohl mít vliv Anopyrin nasazený v začátku těhotenství, nebo se to prostě jen povedlo...🙂 Momentálně mimčo nečekáme, z Caru mě zatím odeslali na tu hematologii, aby zjistili, jak pokračovat při případné stimulaci na IUI nebo IVF... Jak to na té hematolce vlastně probíhá? Jenom berou vzorky krve?

fiallinka
3. led 2011

@kopretina27 jj, anopyrin vliv mít mohl, u mně taky při prvním těhu asi pomohl - byl od začátku nasazený po ivf, kvůli mutacím to nebylo... možná ho dostaneš i teď, ale u těch injekcí asi taky nakonec skončíš, preventivně...

berule
4. led 2011

@marikac Ahoj, mě můj gynekolog nechtěl nikam posílat až po 3 měsících od potratu. A teď jsem šla těhotná na hematologii, byla jsem 5.tt a doktor říkal, že se musí hlásit kdo je těhotný, pže to ovlivňuje některé hodnoty krve, tak aby věděli. Ale jak píše Fialinka, mutaci mi zjišťovali 10 min potom, co mi na utz řekli, že nosím mrtvé mimi, takže tu hormony určitě neovlivňují.

marikac
4. led 2011

@berule super! dakujem za info....ja som sa rozhodla,ze sa dnes teda objednam, ktovie kedy bude volny termin...este raz dik!

velvet26
4. led 2011

@kopretina27 aha, tak potom bol asi naozaj problem v tom, ze krv nebola riedena..mne chcel dr. nasadit napr. fraxik uz od ovulky, ale zacala som si ho pichat az ked som zistila, ze mam pozitivny test, ked mi meskal menzes 4 dni, tak som to asi skoro podchytila..
kazdopadne, na hematologii ti najprv urobia odbery, potom cakas cca. hodinku a pol na vysledky a potom to preberies s doktorom, ten by ti mal vysvetlit, ake hodnoty krvi mas, ci treba davku zvysit alebo nie a takto sa to kazdy mesiac opakuje na dalsej kontrole.. 😉

fiallinka
4. led 2011

Tak to vypadá, že jsem si včera píchla poslední injekci... tak snad to byla poslední na oslavu miminka od Cukor, sice nemáme zprávy, ale určitě to dobře dopadlo...

nektarine
4. led 2011

Taky jsem se přišla kouknout, jestli náhodou tu není nějaká zprávička o Cukor. Ale věřím, že jsou obě holky v pořádku. Já jsem měla dneska 50. injekci.

madormi
4. led 2011

ahoje holky tak koukám jestli cukor už má miminečko u sebe a nic tu :-/ jinak už si píchám 8 dní a zatím pohoda tak doufám že si budu píchat ještě necelých 8 měsíců, pomlau se blíží doba kdy to vždy zamlklo tak na mě padá trochu strach ale snažím se koukat pozitivně. jinak četla jsme tu, že někdo doplácí, já jsem nedoplácela nic a mudra mi řekla, ať si to vyzvednu v lékárně u nich v nemocnici, že jinde je to s doplatkem tak nevím

erika12345
5. led 2011

Ahojte, ja tu tiez chodim kukat, ako cukor a zatial nic. No ale snad je vsetko v poriadku, ako dlho je uz v nemocnici?

antoa
5. led 2011

@madormi mě taky říkají, že si to mám vyzvednout ve fakultní lékárně, že to bude bez doplatku, ale pak jsem zjistila, že je to všude bez doplatku 😉
Dnes mám za sebou 65 injekci Fragminu, břicho samej modrák, místy už ztvrdlá kůže, no nevím nevím co budu dělat do srpna....ale co bychom pro mimísky neudělaly ne?

madormi
5. led 2011

@antoa já jich mám za sebou teprve 10 :D a modřinu mám jednu velkou a dvě malinkyý 🙂 ale neumím si to představit v tom 8 měsící, ale když se tam dostanu a bueu mít zdravé mimi tak si to klidně budu píchat i do čela 🙂

otulik
5. led 2011

ahojte baby ked mam trombofilu tak mozem prenasat babo?poradte!

fiallinka
5. led 2011

@otulik doktoři doporučují radši nepřenášet moc 🙂

otulik
5. led 2011

@fiallinka ked mali sa nehlasi a bojim sa ze budem prenasat ☹ som zvvedava co mi povie moja porodnicka zajtra 😒

fiallinka
5. led 2011

@otulik a co máš za mutace? U mthfr to neplatí, řekla bych... ale jinak na to radši upozorni...

fiallinka
5. led 2011

@erika12345 no asi třetí den - ale u nás třeba po císaři jsi dva dny na JIP bez telefonu... a pouští až za týden... ale jak kde...

nektarine
5. led 2011

@erika12345 nastupovala v pondělí a na řadu šla někdy navečer. Tak musíme vydržet, než se hlásí, ale snad je všechno o.k.
@antoa mě se moje břicho taky nelíbí, dneska jsem měla 51inj. taky mám modřinky a když se mi to hojí, tak to svědí. Ale když to břicho ukážu doktorovi na hemato, tak říká, že to mám krásný, že to nic není. Tak má asi pravdu....

winii
5. led 2011

holky nevíte náhodou jaký je rozdíl mezi LM- homozygot a LM-heterozygot

pindruzka
5. led 2011

tak ja mam dneska 104 injekci, obcas se nejaka modrina objevi, ale nic velkeho, ale spis ted uz picham vic do boku
jinak holky, ja taky nedoplacim nikde (teda zatim, nevim jak to bude ted po novem roce)

@otulik tak to by me taky zajimalo s tim prenasenim (ne ze by se me to teda zatim tykalo)
@winii homozygot je horsi varianta, to je zdedene po obou rodicich (nemoc se vice projevi), heterozygot je jen po jednom

tonytony
5. led 2011

Zdravím všechny v novém roce🙂 a přeju, ať je v něm všem dobře a co nejvíc miminek🙂
Já od neděle píchám injekce a koncem ledna nás čeká 2.IVF, tak držte palečky🙂 Do toho ještě příští týden chceme zvládnout hory, tak to bude hektický... Každým dnem snad dorazí MS a už to bude ráz na ráz, mám děsný strach, jak se to blíží... To z 1.IVF neznám... Kéž by se podařilo...