Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cell
8. led 2011

@amadores : to jsem ráda, mmch u koho jsi byla?
zvykneš si, jehličky jsou malinkýa píchat si budeš až do konce šestinedělí 😉

amadores
8. led 2011

@cell napíšu sem radši jen iniciály :VB, budeš určitě vědět o koho jde,pokud jsi odtamtud. 😉

cell
8. led 2011

@amadores : jj, vím 😀

amadores
8. led 2011

@cell vlastně vypadá jak ty.... 😀

majjka24
8. led 2011

@sedmitecka nechápu co by jim to udělalo kdyby všechny testy uděly po prvním potratu a ne čekat 😠 Kolik trápení by bylo ušetřeno....... Já mám celkem dobrého mudru, ten mi ty testy nechal udělat po prvním, ale ne všechny, jen jsme byli na genetice a na hemce, nebyly jsme na ty chromozomy, protože byl zdravý, z histolky akorát našli ty infarkty placenty, ale mám mutace z 90 % negativní, takže to s největší pravděpodobností způsobila nějaká infekce ve mě,než to zjistili, tak mě stihli přeléčit ATB abych nedostala otravu krve. Chtěla jsem taky to vyšetření na imuno, ale řekl, že je to zbytečné, protože se to hodně prý podobá těm testlm z hemky..... Zkus směnit mudru a vydupat si to, někteří doktoři chtějí ušetřit a pak mají vybavení do ordinace.......Můj dr má nový monitor pro pacientky(nad tím lůžkem) - prý byl asik hodný... 😒 Budu ti moc držet palečky. Nebo nemáš nějakého mudru známého?:

berule
8. led 2011

@ratonito Njn a gynekolog mě o moc víc nehlídá, ale on je celkově pečlivý, takže je to dobrý, abych pravdu řekla, kdyby mě volal častěji, tak bych se zbláznila, skoro pořád lítám po doktorech 🙂 . A tobě zjistili něco z histolky? Já byla naposledy na AMC a tam nám řekli, že mimi je úplně v pořádku a do 4 týdnu bylo všechno jinak, takže jsem z toho jelen.

natama
8. led 2011

dekuju za uklidneni a zkusenosti, asi udelam nejaky kompromis a vytlacim vzduchu alespon trochu 😉

ratonito
9. led 2011

@berule no mně právě našli v placentě krevní sraženinu. A právě na základě toho a ještě jednoho zamlklého před 4 lety mě doktor poslal na tu hematologii. On by mě tam teda asi poslal, i kdyby se nic nezjistilo, když to bylo druhé zamlklé. Na tom utz co se to zjistilo, že už nebije srdíčko, ho zkoušel ještě i měřit a říkal, že už to teda moc nejde přesně ale, že odpovídá spíš tak 16-17tt a já měla být 20tt. Ale v 18tt jsem ještě byla na kontrole a to srdíčko bilo. Jenže plod neměřil, tak vlastně nezjistil, že neodpovídá velikost. Chodila jsem na časté utz protože jsem měla placentu praevia. Tak vždy zkontroloval tu placentu, srdíčko a jestli tam není nějaký hematom. Tak pravděpodobně v tom 18tt už byla ucpaná nějaká nějaká hlavní céva, která omezila přívod výživy a miminko "umíralo hlady".
Takže doufám, že ta sraženina byl opravdu ten důvod a příště to dopadne dobře.

ratonito
9. led 2011

@berule jo a neřekli ti, že by třeba ten potrat byl způsobený tou AMC? Jedné mojí kamarádce se to stalo, že asi 14 dní po odběru přišla o miminko protože placenta začala špatně vyživovat. Nebo i tuhle možnost vyloučili? Z jakého důvodu tě vůbec poslali na AMC?

berule
9. led 2011

@ratonito Ahoj, já jsem v tom těhu do 13.tt krvácela a brala hormony a v tom 12.tt jsem šla na NT+ a vyšlo mi 1:250 podezření na Downa, takže mě poslali na AMC ale furt to oddalovali, pže jsem měla málo plodovky až to vzali v tom 18.tt. Ještě ten den byly výsledky a když jsem šla v 22.tt na utz na vvv, tak doktor řekl, že malé nebije srdíčko a velikost odpovídá 20.tt. Na genetice mi doktorka řekla, že malá byla už částečně mumifikovaná a že i když mi všichni doktoři říkali, že to nebylo z AMC tak to na 100% nemusí být pravda. Tak jsem si řekla, že bych už na AMC nešla a naštěstí(ťuk ťuk) mi teď NT vyšlo krásně. No bohužel vím, že by to mohlo být i z té AMC, protože švagrová den po AMC přišla o vysněného kluka, to bylo v dubnu a v červenci se to zase stalo nám. Takže to byl rok za všechny prachy 😒 Já teď moc doufám, že mi ty injekce pomůžou, protože jinak už mě nenapadá žádný důvod, aby se mi to opakovalo.

erika12345
10. led 2011

@cukor Blahozelam ku krasnemu dietatku a obom vam zelam hlavne vela zdravicka. 😉 A z celeho srdca prajem, nech si moze konecne vase stastie uzivat a nech je uz len dobre.

zulok
10. led 2011

@cukor jeeeeeej..gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, tak zvladli ste to a si maminkaaaaaaaaaaa 😀 nech Petka krasne rastie a ste stale tak stastni.. inak kraasne meno, teraz uz take nezvycajnee.. 😵 joj, konecne tie hrozne nervy opadli..uz len vecny strach o dcerku 😅

ja dnes na hematologii, poslednykrat.. a ze mam prist iba ak budem zas tehu 😀 no, uvidime, ci dakedy... inak, vcelku sa tesim, ked sa v tejto diskusii stretneme tak o 10 rokov, ako uz budu drobci velki.. dufam, ze se mamule budete raz za cas chodit 🙂 chybali by ste mi..

Lenocka, Kappuska, Andys, Zrnik, Katkaa, a ostatook ,ozvite sa dakedyyyyyyyyy 😀 😀 😀

tonytony
10. led 2011

Ahoj holky, tak jsem už z Caru zpět na horách, ale s ne dobrýma zprávama☹ Jsem z toho špatná...
V neděli, jelikož se nic nedělo- S ani špinění nikde, tak jsem volala do Caru, abych věděla, kdy á teda přijet, když MS nedorazí a prý hned v pondělí ráno, takže jsem hned jela... No a brali mi krev, dělali UZ a už na UZ, že je dost nízká sliznice, tak kdo ví, jestli prý MS vůbec bude☹ No, že si mám zavolat odpoledne, co ukazuje krev- no, ale že snad budeme moci začít stimulovat... Jenže krev dopadla taky nějak blbě☹ Takže znova musím do Caru ještě z hor, což už teda domítám busem to je na 2 dny, takže z hor pojedeme kvůli tomu dřív a popravdě, jela bych nejraději hned, už teď je mám zkažený a strašně se bojím, že to zase neklapne, že je to prostě vše špatně☹ Kdyby nebylo těch blbých Vánoc a neposunulo se to, mohlo být už třeba vše jinak a já už teď testovala☹ Hlavně nechápu, že mám špatnou slizinci- piju kontryhel, jak o závod, grepy, kokos, vše, co doporučují i to chilli a výsledek špatný- když jsem nebrala nic, bylo to dle všeho tenkrát ok☹ Mám strach, že už nevím, čím tu sliznici zlepšit, aby se mimi chytilo a že to je problém hned na začátku, tudíž to nemůže dopadnout☹ Ach jo... Manžel je skoro naštvaný, že nám to ještě zkomplikovalo hory- já zase na sebe, že jsem vůbec jela☹ Prostě nevidím to moc dobře u nás opět☹
Jediné, co mě napadá, jestli mi to nemohl rozhodit ten Prednison, co jsem si teď sama nasadila před pár dny??? Nemáte zkušenosti, kdo jste ho braly v rámci IVF třeba???

luly3
10. led 2011

@tonytony ahoj ja beriem prednison a nie ten by stým nemal mat nič spoločne 😉
ten len znižuje imunitu

fiallinka
10. led 2011

@zulok gratuluju k poslední kontrole 🙂, mně doktor řekla, že až dopíchám fraxík, nemusím už chodit, takže já už jsem taky "skončila", prý se mám jít zkontrolovat jednou za rok... nebo v těhu, ale taky teda nevím, jestli ještě nějaké bude 🙂, nejmladší nejsem a nevím, jestli už jsem se nevynervovala jednou provždy 🙂

lukr
10. led 2011

@tonytony Ahoj,já jsem brala Prednison dlouhodobě a nikdy jsem problém se sliznicí neměla.

cukor
10. led 2011

@zulok .dakujem.....som strašne vyštavená,ale jasné ze štastná.ale je to hrozne náročné,vôbec som si nemyslela,ze to bude az také tazké.....ale stojí to zato 😉

nektarine
10. led 2011

@cukor no paráda, mám z Vás radost hoky! Přeju Vám oběma moc štěstíčka a zdravíčka. Peťulka je moc hezká princeznička 😵
@tonytony to je škoda, že máš zase takové špatné zprávy, ale držím pěsti, aby se to otočilo. Buď silná.
@majjka24 ahoj, jak se máš?

nektarine
10. led 2011

@sedmitecka ahoj, tak už jsi tu taky? Určitě si to vyšetřit nechej, jak už jsem ti psala, není to sranda... A jak se máš? Už je líp, že? Neboj, budu ti držet pěsti a taky se dočkáš 😉

nektarine
10. led 2011

kočky, já jdu ve čtvrtek na ty PAPP-A testy, tak pak dám vědět. Už ať je čtvrtek, nebo mi začne hrabat.....

majjka24
10. led 2011

@nektarine Ahojki, mám se celkem fajn, jsem 7 DPO, tak očekávám zda dojde ms, nebo nedojde 🙂 A jak ty??? Téééda, to bě ty týdny naskakujou sami 😀

majjka24
10. led 2011

@berule Když jsem byla v nemocnici, tak vedle ležela paní, která díky AMC přišla o vysněnou holčičku (zdravou 22tt) a tež ji tvrdili, že to tím nebylo.... 😠 Pak tam přišel ten její Dr. a řekl jí, že prý existuje O,5 % , které díky AMC potrácí...

mamkamarketa
10. led 2011

Ahoj holky,
neni tady nekdo kdo, prodelal nejvetsi komplikaci s nadmernou srazlivosti-plicni embolii?

fiallinka
10. led 2011

@cukor copak, malá nespí a brečí? Nebo kojení? Vydrž, matko, utřepe se jí režim a časem se to zlepší...

@majjka24 no to se docela divím, že jí to nikdo neřekl předtím...no, resp. určitě podepisovala papíry, kde to napsané bylo, ale nečetla...

někdy se taky může stát, že problematické krevní testy signalizují nějaký problém plodu, a i bez amniocentézy by k tomu došlo, ale to je spíš výjimka a těžko se to zjistí potom....

berule
10. led 2011

@majjka24 přesně tak, udávájí 1% komplikací, no bodejť když někdo potratí třeba za týden, tak řeknou, že to z toho nebylo, aby jim nenaskočily procenta ve statistice 😒

sedmitecka
10. led 2011

@tonytony troufám si říct, že prednison s tím nebude souviset......můžu se zeptat, kolik sis ho naordinovala denně? já si ho před KETem taky začít brát sama dřív, než mi ho dají doktoři, mám prednison 5.....
to je mi líto, že se vám tak zkazily a zkomplikovaly hory, když se daří, tak se daří že 😝 😝 😝 😝 😝

sedmitecka
10. led 2011

@nektarine @nektarine ahojky 🙂 jojo, už je líp, chystáme se na KET, hned jak dojde mrcha, mám se objednat na 11.den cyklu na UTZ a určí se den KET, tak snad ten náš jeden jedinej zmrzlinka to vybojuje 😉

sedmitecka
10. led 2011

@nektarine @nektarine ahojky 🙂 jojo, už je líp, chystáme se na KET, hned jak dojde mrcha, mám se objednat na 11.den cyklu na UTZ a určí se den KET, tak snad ten náš jeden jedinej zmrzlinka to vybojuje 😉

majjka24
11. led 2011

@berule njn, někteří mudři jsou prostě vyčůraní a je jim to některým jedno co se stane nebo nestane, mají to jako práci nééé povolání.... 😒

ratonito
11. led 2011

@berule no mně se tohle stát, tak já bych byla přesvědčená, že to tou AMC bylo a asi by mi nevyvrátili, že ne, když do té doby bylo všechno v pořádku. A cítíš teď už aspoň pohyby , abys byla klidnější?