Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

michelle.x
3. bře 2012

@chirabell gynekolog se tomu samozřejmě divil, že to nechápe, dokonce s ní přede mnou mluvil po telefonu a řekla mu to samé. Takže mu nezbylo nic jiného než mi to napsat sám a říkal, že když tak mě později pošle do poradny pro riziková těhotenství.

michelle.x
3. bře 2012

a po včerejší injekci nešpiním. No uvidím co bude dál, snad už se to nezopakuje a na kontrole pak bude vše v pořádku. Jen nevím jestli jsem si to špatně píchla. zůstala mi vidět ta bodka po píchnutí a trochu bolí. Z předvčerejší injekce není vidět nic ani nebolí.

sarafortuna
3. bře 2012

Kočky,
môžem pomôcť nejako brušku, aby sa mi lepšie pichalo?.. pozerám si na brucho a dnes tam mám 5 červených bodiek od "hľadania správneho miesta" - som pichala 5 minút a už som si aj zahrešila a chcela som to vzdať. 😒 😒

mna ta koža nejako nechce buď pustiť, alebo len vojdem 1mm a už to strašne bolí 😅 😅 😅 😅
nedajú sa tie hrčky nejako "rozpustiť" - urýchliť vstrebanie... na modriny mám heparín ale čo s hrčkami?
Nič? čakať?... stále mám na bruchu menej a menej miesta, kde sa to dá ako-tak bezbolesti pichnúť..

PS: tehotná nie som..

paja1975
3. bře 2012

mám dvě děti, 3rokya4m Matýsek a 7měs Sofinka. Obě těhuláctví jsem si píchala frexík vždy skoro 5měsíců a byla jsem hotová z toho, že si už nemám kam píchnout. Obzvláš ke konci, když bříško bylo už napnuté tak hledání správného místa bylo náročný, ale vydrte! A jedna taková story- jeli jsme na dovolenou do Tater, když jsem byla v 8měsíci a musela jsem si cestou píchnout. ZAstavili jmse na benzínce někde na Moravě, šla jsem se vyčůrat a že si píchnu.....ale na wc ne a ne zavřít dveře, při čůrání jsem si je podržela, ale při píchání jsem nemohla, tak jsme to riskla. A co čert nechtěl, zrovna když jsem zdržela tu injekci vlítla mi tam nějaká postarší dáma. Lekly jsme se obě, ale paní coci utrousila - no to je hrozný, těhotná a píchá si na záchodě.........no připadala jsem si jak narkomanka...když jsem vyšla z wc, paní si mě změřila a obsluhující za pultem také........no děs!!!! Dnes tomu směju, ale tenkrát jsem to fakt dost obrečela......... 🙂

chirabell
3. bře 2012

@sarafortuna no ja s tymto bojujem uz 2t, jedina pomoc, ak si pichas sama,co mi poradili kamosky co pichali, hladat mieste na boku a nizsie bruska aby koza nebola zhrubnuta (ak je, ze nejde len prepichnut ale neboli, tak tocit ihlou aby sa prepichla lahsie, ze nie len tlacit) alebo potom par dni pichat do stehien...ja to tak striedam...2-3x do noh a potom zas do bruska, lebo v nohach sa mi robi reakcia, cerveny flak co svrbi, na brusku je to vpohode...no a ked idem vpichnut, tak hladam hrcky abysom nepichla do nej, lebo vtedy to zvykne boliet...inak mne sa osvedcilo len prilozit ihlu na kozu pred vpichnutim, ak ma to uz vtedy picha bude boliet, ak najdem bod kde nie je nerove zakoncenie a akoby ihlu necitim, viem ze v pich boliet nebude...skus...treba si nasjt nejaky sposob...bohuzial sa nam inak neda...

sarafortuna
3. bře 2012

@chirabell , točiť som ešte neskúšala.. . 😕 ja mám niekedy pocit, akoby tie ihly boli "tupe alebo nie hladké" ale to je len taký pocit...
no práve, že ja to len tak priložim a mierne tlačím a už ma to bolí až niekde v päte - vtedy tam nepichnem a idem inde... no dnes mám ale taký POKUSOV 6 - krásne červené bodky 😠 😠
A kde ma to nebolí, tak mi tam pruží to sadielko...
ach, jaj... som vedela, že to nebude sranda, ale že sa budem takto trápiť ešte pred otehotnením , to som nemyslela 😖 😖 😖

chirabell
3. bře 2012

@sarafortuna no ja som musela tiez daco vymysliet, leb mam zvyseny prah citlivosti na bolest a ja som sa napr az po 40 injekciach dokazala pozerat, dovtedy som nastavila a pri tom pohybe rukou co zatlaci ihlu som musela oci privriet, inak ruka nespolupracovala 😀 ale to slo lahko este...teraz je to horsie....kolko krat tlacim, v sadielku 1cm preliacina co mi ho ihla zatlaci ze spravi akoby krater a koza stale neprepichnuta...vtedy (ak ma to neboli na tom mieste) tak tak tocim ihlou, ako by som srobovala alebo ako to popisat...ako ked sijes cez velmi hrubu latku a potrebujes tu ihlu prerazit na druhu stranu...snad sa chapeme 🙂 no a ked povoli tak uz len rovno vpichnem....
A to prikladanie, niekedy sa aj mne spravi bodka, ze zacitim az ked viac zatlacim, ale obcas viem uz len ked jemne prilozim, nemusim ani tlacit, ze to nebude dobre...ostava len zatat zuby...no a ked som velmi zufala, tak som zacala 2-3 dni do stehna, len ako som pisala...ostava mi po tom taky vpich ako po kliestovi, bodka a okolo cerveny 5cm flak a svrbi a zmizne tak po 4 dnoch asi...tak to len na prestriedanie

sarafortuna
3. bře 2012

@chirabell , vdaka za tipy ... 😉 musím vydržať, stehná sa bojim viac... a do ruky, by už musel manžel 😅
musím zvládnuť sama, manžela nechcem stresovať, keďže nie sme ešte ani tehu.... 😉

chirabell
3. bře 2012

@sarafortuna ja som sa stehien tiez bala...ved pozri kolko uz picham a skusila som to 2 tak 3 t dozadu 1x potom tyzden nic a minuly tyzden som to zacala kombinovat...stehno sa mi velmi zle picha, mam dost svalov a hoci som macko, tak toho tuku mam viac na brusku a zdku ako na nohach...tak sa mi to aj smyka a tak...ale neboli to viac ako do bruska, len je to nepraktickejsie....aspon mne sa to horsie picha po tej praktickej stranke...

makovicka53
5. bře 2012

@chirabell dakujem za reakciu 😉 uz len otehotniet 🙂

makovicka53
5. bře 2012

@lucinocka ja navstevujem aj CAR takze mi poto potvrdili dvaja dr. ale tak ja som praveze rada ze mi taketo nieco navrhol sam 🙂 uz sa chytam aj poslednej slamky

majuska251
5. bře 2012

majuska251
STRETOL SA NIEKTO S TAKYM NIECIM POMOZTE NEROZUMIEMTO O CO VLASTNE IDE D:mutacia pai -HOMOZYGOT , ANTIFOSFOLIPIDOVY SYNDROM-POZIT PROTILATKY PROTI ANEXINU MUTACIA PAI A HOMOZYGOT

fiallinka
6. bře 2012

@majuska251 nejsou to ty běžné mutace - máš mutaci pai a asi antifosfolipidový syndrom - neřeknu ti podrobnosti, nevím je, ale v podstatě to může dělat bordel při otěhotnění a těhotenství a jako většina běžnějších mutací se to "léčí" injekcemi miniheparinu v těhu...

lume
6. bře 2012

@sarafortuna ja som pichala do stehien tesne pod panvou. Dala sa mi tam urobit dobra kozna riasa. Dokonca som tam pichala castejsie a radsej ako do bokov.

lume
6. bře 2012

Dievcata, ja uz tyzden nepicham heparin. Po sestonedeli mam dobre vysledky a dalsiu kontrolu na hematologii mam absolvovat len ked sa nebudem citit dobre alebo budem znova tehotna 😀

lume
6. bře 2012

@sarafortuna Pichas si Fraxiparine? Lebo mne sa po fraxiparine tiez robili hrcky. Potom som si zacala pichat Clexane a to bolo uplne bez hrciek.

zuzukaa
6. bře 2012

baby co ste rodili, pri trombofilii ste aj prenasali? vraj sa to nesmie je to nebezpecne pre babo..

erinka123
6. bře 2012

kočky uziva niektora z vas duphaston pri trombofilii??? mne ho gynekolog predpisal ale v letaciku je pisane ze sa nemoze uzivat ten kto ma zlu zrazanlivost krvy ....

zuzanka2905
6. bře 2012

@zuzukaa AHOJ ja mám tiež trombofilný stav a mne hematologička vravela že týžden ak budem prenášať nevadí ale gynekolog zas vravel že vadí takže neviem tiež by ma to zaujímalo ja sa len spolieham že sa bábo vypýta skôr a nebudem prenášať

zuzanka2905
6. bře 2012

@erinka123 ahoj ja som užívala do 20tt tehotenstva je to bezpečné pýtala som sa na to hematologičky neboj bude to ok

erinka123
6. bře 2012

@zuzanka2905 teraz končim s utrogestanom a mam pokračovat duhastonom,a to čo som v letaku prečitala ma dost vydesilo ,ale dakujem za radu snad ked si picham fraxik a budem uzivat ten duphaston sa nič nestane,pre istotu sa zajtra opytam hematologičky.

katrenka111
6. bře 2012

@zuzanka2905
@zuzukaa Ahojte, no ja mam už po termine a stale nic, tiež mam trombofilu FII protrombin a som na heparine....
Prečo by to bolo nebezpecne???

zuzanka2905
6. bře 2012

@erinka123 hlavne treba aby si pila vela vody aj ja som stresovala ale chvala bohu som v 34tt a teraz tiež stresujem aby sme to dotiahli do úspešného konca bojím sa ale tak dúfam že snad to dobre dopadne

zuzukaa
6. bře 2012

@zuzanka2905 no doktora som sa nepytala ale doktorka co mi robila UZV hned sama od seba povedala, ze nie, stvrtok sa opytam aj doktora, inak mne hrozi skorsi porod, nie prenasanie 🙂 ale clovek nikdy nevie 😀

zuzanka2905
6. bře 2012

@katrenka111 ja ani neviem toto že krv ku koncu viac hustne a ohrozuje asi dieťa ja neviem ale tak čo som počula nemalo by sa prenášať

zuzanka2905
6. bře 2012

@zuzukaa aha tak to máš dobre potom ja dúfam že tiež to bude skôr držím ti palce aby ti to všetko dopadlo na výbornú

zuzukaa
6. bře 2012

@erinka123 ja som duphaston tiez brala a aj ascorutin, nic sa neboj 🙂

zuzukaa
6. bře 2012

@katrenka111 no neviem mozno sa to lisi od druhu mutacii, ktora ma aku..

zuzukaa
6. bře 2012

@zuzanka2905 dakujem, lezim už treti týzden na posteli, co mam prisne nakazane, uvidime teda 🙂

erinka123
6. bře 2012

@zuzanka2905 teraz som volala s mojim gyndošom a že ho možem uzivat že on je si toho vedomy že mam trombofiliua že pokial si picham fraxik nieje sa čoho bať,dokonca je slabši ako utrogestan čo užvam teraz,takže uz som kludnejšia 😉 neboj uz to zvladnes do uspešneho konca držim moc palčeky 😉 mna tie stresy čakaju ale snad tiež uz konečne bude všetko tak ako ma byť 😉