Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

peta268
21. led 2013

@ivet55 nie v panve, ale uplne hore v stehne...blizko panvy...fakt zvazujem tu NR...a na tu rizikovu poradnu ta poslal tvoj gynekolog? dal ti nejake odporucenie?....to ides do NR na rizikovu, ze? to si sa tam objednala? u konkretneho lekara ci ako? ja uz som z toho jelen....no a nevieme co budeme mat, chceme sa nechat prekvapit...tak to je super, ze ti je lepsie...aj ja som zvedava, co ti vo stvrtok povie angiolog...verim, ze to budes mat lepsie 🙂

ivet55
21. led 2013

@peta268 Mne vtedy nevedeli zistiť kde je tá zrazenina, tak možno ju teraz nájdu. Áno môj gynekolog ma tam poslal ale nedal mi žiadne odporúčanie len že aby som tam išla, najlepšie vo štvrtok alebo piatok a že tam budem dlho čakať... objednať sa tam nedá, proste ráno prídeš a čakáš, doktor tam chodí okolo desitej, najskôr ideš na sono a potom ku doktorovi. Ja som tiež velmi zvedavá čo sa tam za tri týždne udialo ale cítim sa ovela lepšie tak myslím že to aj bude lepšie. ja by som hlavne chcela vedieť ako pôjdem rodiť.

peta268
21. led 2013

@ivet55 a volala si tam, ci len tak tam ides, sadnes a cakas? to je uplne dole na prizemi vedla prijimacej ambulancie? a teraz budes chodit len tam? ...no ak tam uz nebudes mat riziko odtrhnutia trombu, tak by si mohla rodit prirodzene 🙂 ...

ivet55
21. led 2013

@peta268 Len tak idem a budem čakať, tak mi vravel doktor že objednať sa tam nedá a volať netreba, len že si mám zobrať papiere z nemocnice a povedať im všetko čo mám. Podla toho čo mi povedia ale asi už budem chodiť len tam a k svojmu doktorovi už nie. Dlho sa tam ale čaká, tak ak pôjdeš tak sa musíš riadne obrniť trpezlivosťou, niekedy sa aj 4 hodiny čaká.... ja dúfam že to stihnem do jednej, lebo potom idem k tomu angiologovi. Teraz som bola v sprchce a dajako mi navrela na narte žila, tak dúfam že do rána sa to napraví

peta268
21. led 2013

@ivet55 no uvidim, nejako sa ale rozhodnut uz musim...a ta ambulamcia rizikovej poradne je kde presne? Nevis? ....ten nart ta teraz aj boli? Mozno si si trosku viac namahala nohu...

ivet55
22. led 2013

@peta268 Mala by byť tá ambulancia tam ako je príjem ďalej ale neviem presne ešte som tam nebola. Nie nebolí a už je to dobré teraz ráno asi som viac stála na tej nohe. Ked si picháš ten fraxiparine zostávajú ti aj modriny alebo tak? Mne doteraz nič a teraz asi týždeň sa mi robia také hrče...

peta268
22. led 2013

@ivet55 zo zaciatku sa mi nerobili, ale asi po mesiaci pichania sa mi sem tam spravi modrina a hrce sa mi robia tiez, uz niekedy neviem, kam to pichnut...a dakujem za info

ivet55
22. led 2013

@peta268 Mne sa dnes spravila hnusná bolavá hrča, tak musím nájsť miesto kde to pichnem zase ráno 🙂 A ten vzduch čo je v inekcii vytláčaš alebo nie?

peta268
22. led 2013

@ivet55 nie nevytlacam, ty ano?

ivet55
22. led 2013

@peta268 ani ja nie, len som rozmýšlala že si kvôli tomu nerobia tie hrče ale to je asi blbosť, musím si nájsť dakde miesto kde sa mi to bude lepšie pichať lebo tie ramená nič moc...

peta268
22. led 2013

@ivet55 ty si pichas do ramena? ...ja do stehna...

madaimod
22. led 2013

@romantika děkuji za odpověď. Při prvním těhotenství jsem žádné problémy neměla, syn se narodil zdravý, pak jsem měla 2x po sobě zamklký potrat v 10 týdnu a ze čtvrtého těhotenství mám roční dcerku. Právě u ní jsem první dva měsíce jedla anopyrin a pak až do konce šestinedělí píchala Clexan. Teď jsem otěhotněla tak nějak nečekaně rychle a k tomu ještě kojím, tak nevím. Ale příští týden jdu na gyndu a na hematologii, tak mi snad poradí co dělat. Ten týden to nějak vydržím bez ničeho a pak dostanu určitě clexan a budu klidná...

madaimod
22. led 2013

@potvorkova děkuji. Já jdu příští týden na hematologii a tam mi snad řeknou, co mám dělat.

madaimod
22. led 2013

@erika12345 taky děkuji za odpověď. Jak už jsem psala holkám výše, vydržím do příštího týdne a uvidíme co bude. Děkuji.

grace90701
22. led 2013

@madaimod mozem sa spytat, kvoli comu beries anopyrin?

ivet55
22. led 2013

@peta268 mne vraveli že do ramena alebo do stehna. Doteraz sa mi do ramena pichalo dobre ale toto dnešné hrôza... ja mám stehná ako medved lebo som riadne pribrala ako som tehotná ale mám to tvrdé a mne sa tam nedá spraviť taká riasa tak ja neviem... ale zajtra budem musieť do stehna

peta268
22. led 2013

@ivet55 ja si zas sama sebe neviem pichnut do ramena 🙂 tak hej, na stehne sa robi tazsie riasa ako na ramene...ved uvidis, ci ti to pojde...

ivet55
22. led 2013

@peta268 mne asistuje muž 🙂 bude musieť ísť do stehna ráno, lebo toto ma už šialene bolí

peta268
22. led 2013

@ivet55 no tak ten moj neznesie pohlad na injekciu...normalne odpadne...

ivet55
23. led 2013

@peta268 celí chlapi 🙂 alemôj to zvláda, robil predtým v nemocnici namiesto vojenčiny tak si tam zvikol a bol dokonca na gynekologii, tak on by aj k pôrodu chcel ísť 🙂

makovicka53
23. led 2013

ahojte baby co znamena polymorfizmus MTHFR A1298C heterozygot...je to nieco vazne?

margarita
23. led 2013

@makovicka53
su aj vaznejsie, horsie mutacie tohoto genu,
ale zase su aj zeny, co potratia aj "len" s touto mutaciou.
Nie je nemozne donosit dieta, ale asi to nebude take lahke a lavou zadnou ako zdrave zeny bez MTHFR 😉

kukni sem a citaj:
http://www.genomac.cz/sk/pgt-tehotensky.php?q=m...

peta268
23. led 2013

@ivet55 aj moj pojde k porodu, aj pri prvom bol, len mu sestricky vzdy musia povedat, ze idu dat injekciu, nech sa otoci 🙂 ...no a dnes som bola u mojho gynekologa, tak sme sa dohodli, ze pojdem aj ja rodit do NR, tak odbuduceho tyzdna tam zacnem chodit do rizikovej poradne...

ivet55
23. led 2013

@peta268 ja dúfam že pôjdem rodiť prirodzene aby mohol ísť, chcem si ten pôrod prežiť a nie ísť na sekciu ale ked budem musieť čo už... Tak sa možno v NR aj stretneme 🙂 Kedy máš ty termín?

peta268
23. led 2013

@ivet55 no mozne to je, ja mam termin 8.3 ...v utorok si to tam asi pojdem odsediet do rizikovej poradne...a co ta tvoja noha? ako sa citis? podarilo sa ti pichnut do stehna?

ivet55
23. led 2013

@peta268 Mne doktor vravel že v utorok tam neni tá poradňa. Noha dobre, dúfam že mi predpíše aj tú pančuchu lebo tento obväz mi už ide na nervíky 🙂 noha ma vôbec nebolí a opuch mám už len na lítku asi 1 cm tak dúfam že to zajtra bude dobre. Podarilo aj do stehna, teraz budem tam pichať lebo to rameno zo včera ma riadne bolí stále, vnoci som ani sať nemohla čo ma to tak bolelo.

peta268
23. led 2013

@ivet55 to fakt?, ze v utorok su tam neni? mne zas sestricka u gynekologa povedala, ze nech tak idem v utorok, ze vtedy tam je najmenej ludi...no radsej si tam asi zavolam...alebooo ty tam ides zajtra, vsaK? bola by si taka mila a pozrela ordinacne hodiny a napises mi? 🙂

ivet55
23. led 2013

@peta268 Mne zas povedal doktor, že okrem utorka každý deň aby som išla, a tu som sa pýtala na MK že najlepšie je ísť vo štvrtok alebo piatok. Jasné že ti to pozriem a zajtra potom poobede napíšem ked prídem domov. Vraj je tam vždy vela ludí a dlho sa tam čaká, niekedy aj 4 hodiny... teraz som to našla, že v utorok je detská gynekologia tam

peta268
23. led 2013

@ivet55 dakujem 🙂 tak si pockam co mi napises a vyberiem sa tam iny den 🙂 ....teraz som v inej teme citala, ze najskor treba ist na sono a potom do poradne...o tom ti tvoj dr. nehovoril nic?

ivet55
23. led 2013

@peta268 No vravel, že sú tam ako také dve ambulancie, najskôr sa ide na sono do jednej a potom do druhej sa ide po sone, zajtra ti potom napíšem presne ako to tam je, to už budem múdrejšia 🙂