Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
20. únor 2009

No posnazim sa.... 😎

lenka_66
20. únor 2009

inac drahy siel ku kamienku .podakoval a to ci sichcela dal tak vseobecne pre ostatnych aby boli stastni ako my

lenusska
20. únor 2009

Jeej si nezabudla na nas... 🙂 😵 Dakujemeee

lenka_66
20. únor 2009

nedakuj , dufam ze to vyjde vsetkym co tuzia.

lenusska
20. únor 2009

No ja tiez verim,ze sa tu opat rozbehne taka tehu vlna ako minule...

lenka_66
20. únor 2009

lenussska posielam tehu bacily chytaj

lenusska
20. únor 2009

chytaaaaaaaaaaammm....budem ich potrebovat som pred ovu 🙂

maova
20. únor 2009

Ahoj holky, koukám, že jste nějak upovídaný, tak musím dočítat 🙂
Já už jinak injekce zvládám dobře 🙂 Občas se mi udělá malinká modřinka, ale jinak nic 🙂

maova
20. únor 2009

andys, to jsem ráda, že jsi takhle dobře pochodila u gynekologa 🙂 Jenom škoda, že se k tomu takhle nepostavil už dřív.

A gratuluju všem k úspěšným kontrolám, mám radost 🙂

Mě teď tak divně bolelo břicho, teda spíš jakoby pálilo a jeden den jsem měla trochu výtok s krví, tak doufám, že to nic nebylo, k doktorovi jdu ve čtvrtek, tak se bojím, ale i těším 🙂

emicka1
20. únor 2009

Ahoj holky,tak jsem se sem konečně dohrabala 😅
Ve středu jsem byla pro výsledky na hemačce.Říkala jsem prof. že mě bolí hlava a že mi teče krev z nosu.A on mě poslal na nosní.6e krev je v pořádku,akorát že se mi v nose mohly udělat nějaké cévky a ty že smrkáním povolují a krvácí.No tak to víte,že je tam mám,v každé nosní dírce jednu 😎 tak mi to Dr.jen něčím napatlal a dal mi mastičku.Tak uvidíme. Jinak na další krev jdu asi 12. března,že mě chce vidět po velkém utz.
No a to je vše,jdu se sousedy do divadla,tak se pádím obléknout,i když teda už nemám nějak do čeho 😅
Všechny vás moc pozdravuji a jsem mooooooooooc ráda,že jste všechny v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám vás moc ráda 😀 ,i když vás teď nějak nestíhám 😅
Opatrujte se 😵

zrnik1
20. únor 2009

Ahojte lenka, lenusska, maova, emicka a vsetky trombomodrokonicky 😉
konecne viiiiikendiiiiiik
tak sa tesim
Majte sa krasne

lenoc
20. únor 2009

ahoj babule, len vas chcem pozdravit, mangel ma skoro cely den nepustil k pocitacu - aj so synovcom hrali podla jeho slov taku "blbu detsku hru, ktora jeho urcite nebude bavit."
vcera ma chcel poslat do tabora, ved vam o tom este napisem. 😀
Tak aj ja sa pripajam k prianiu kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaasneho vikendu. cmuk. 🤐

mounty
21. únor 2009

ahojte, chlapi mi este spia, mne sa uz neda tak vam len chcem popriat krasny biely vikend.........

je uzasne kolke uz mate namiesto snz ,tt.....veeeeeeeeeeeeelmi sa tesim, verim ze pride na vsetkych rad....

margaritka, tento vikend by sa pekne rodilo, taky pokoj zasnezeny

lenka_66
21. únor 2009

pekny vikend 😉

mounty , a co / kto ti v tom brani rodit cez vikend? 😉 predved margaritke ako sa to robi 😀

lenoc uz sa tesim ako budeme v jednom taborovom turnuse 😀 😀 😀

lenusska
21. únor 2009

Krasnu sobotu zelaam 🙂

maova
21. únor 2009

Taky přeji všem hezký víkend 🙂

mounty, už 40tt, to vypadá krásně 😵

Holky, bolí vás někdy to píchnutí injekce? Mě normálně ne, ale dneska to teda bolelo hodně a i my z toho tekla docela krev. Je možný, že jsem to píchla nějak špatně? Nebo čím to je? A nějak si teda umím míň a míň představit, že to bude píchat pořád do břicha, když potom poroste.

lenka_66
21. únor 2009

maova, mna tiez niekedy boli neskutocne.no su dni ked to vobec necitim.tazko povedat preco.neboj pichas dobre.tiez mi obcas ide krv alebo vyskoci modrina.neviem od coho to zavisi.mozno trafime len neaku mini cievku hmm fakt neviem.

maova
21. únor 2009

leni, děkuju 🙂 Někdy to právě vůbec necítím, někdy mám malinkou modřinu, někdy nic a dneska to byla docela bolest. Tak snad to bude zítra zase dobrý, abych se nebála to píchat 😉 A občas mi z toho vyteče trochu té tekutiny, někdy kapka krve a někdy nic.

alibaba66
21. únor 2009

Prajem dobry podvecer. Dnes som objavila vase forum. Vidim, ze ste tu zväcsa tekulky :o)))) ale s rovnakym problemom ako ja. Som heterozigot faktor V Leiden a este MTHFR. Kedze moje prve tehotenstvo skoncilo nelichotivo a zistili mi trombozu, nedoporucovali mi dalsie tehotenstvo. Ale narodil sa nam aj tak krasny syn, ktory bude mat zanedlho 14 rokov. V tych casoch este nerobili geneticke testy, no pred pol rokom u mna nastala recidiva a vytvorila sa dalsia zrazenina. Zistili, ze to ma geneticky povod a som z toho dost nanic. Ale toto asi nie je nic pre vas, kedze cakate babetka... Blahozelam. Aj ja som si kedysi pichala heparin, najlepsie sa mi osvedcilo pichanie do ramena. Chodila som sice modra ako keby ma dobili...ale do nohy a brucha ma to bolelo ovela viac. Drzim vam palce, aby ste mali krasne a zdrave deticky tak, ako ja. 😉

margarita
21. únor 2009

mao, aj mna to niekedy boli viac, inokedy menej...a kvapku krvi som uz tiez zoparkrat mala, modriny zatial vobec - ten moj muz je totiz straaaaasne sikovny 😀

no tak cakam na mounty, ze ako sa to robi 😎 hoci posledne 2 noci som uz aj zacala mat nieco ako "poslickov", ale kontrakcie este (zatial) neboli 🙂

zulok
21. únor 2009

kukam na nase skoromaminy..teda to je hroznee, to cakanie... ale uz len maximalne par dni... jeejda, akos a tesim na tu spravicku..
ryychlo skontrolovat, ci ste nespapali vsetky maskrty nabalene v taske a suup oddychovat..co ak to na vas pride v noci, aby ste vladali 😉

Alibaba, jeeej, no pribeh sos tastnym koncom uuuuzaznee, ze mas synceka, no tead uz riadneho chlapaka 😀 jooj, a drzim palce , nech sa ti tromboza co najviac vyhyba..

Friducka, drz sa slniecko ☹

jooj a u nas doma..nic krajsieho, ako ked je dietko zdrave 😀 snazi sa cupitat pri gauci a rehni sa na vsetko naokolo .. 😀 toto je najkrajsie obdobie v zivote a taaak sa tesim, ze vas to tu vsetky cakaaa 😀

lenka_66
21. únor 2009

zulok , nech mas stale taku krasnu naladu z maleho Matuska 😉 nic krajsie asi ani nie je

kapp
22. únor 2009

Ty sa máš Margaritka, že ešte nemáš kontrakcie - mňa včera vytočila "milovaná prababička", žijúca s nami, a prišlo mi tak zle = také kŕče do podbruška (priznám sa vám baby, také silné ešte neboli, poslíčkovia sú asi cca 2 týždne) - asi v oblasti jazvy, len som fučala ako lokomotíva a modlila sa, aby malé v brušku vydržalo ešte aspoň 2 týždne ... Zajtra mám ísť na poradňu, potom ma už asi pošle aj do nemocnice na tie "pásy" a pravidelnú poradňu pre rizikovky - som zvedavá a trošku sa aj bojkám, čo mi gyndoško povie ... Zatiaľ žiadne iné príznaky, len sem-tam kontrakcie - tak zo 3-4 krát do týždňa ... dúfam, že ma nepošle do nemocnice ležať = čo by si tí moji dvaja loptoši bezo mňa počali ... 😒
Mounty, pozri ho, najprv sa Johanka hotovala, že predčasne urobí KUK, a teraz sa jej, blške malinkej, nechce z maminky von ... Myslím na vás kočky, držte sa! 😀

Zulok - teeeeda, nedávno som pozerala albumík, ako rastie rodošiatko a normálne mi slzičky nabehli, keď som zbadala, aký veľký chlapisko je z neho ... Len nech je zdravučký čo najdlhšie, niet na to, keď sú tie naše zlatíčka zdravučké ... 😅

Leni, Mao - držím palčeky pri pichačkách. My sme dnes s manželom zakotvili pri 216 injekcii - uuuufff 😕 ... ale dá sa, hlavne, že to pomáha bábenku ... 😅

andys004
22. únor 2009

Ahojte kočky,
😉
Mám na vás takovou otázečku možná to už tady proběhlo ,ale nějak si nemůžu vzpomenout tak se radši zeptám.Mě se poslední dobou dělají po injekcích pouze na nohou jakoby vyrážka jsou to takové drobné pupínky svědí jako čert.Zajímavé je ,že se to vytvoří až pár dní po tom třeba příklad na noze mám novej vpich ,ale udělalo se mi to na vpichu co je čtyři dny starej.V předešlém těhu jsem určitě nic takového neměla tak se bojím aby to nebyla nějaká špatná reakce,ale to by se určitě udělalo všude i na rukou že.Předem děkuji za radu.

Lenusska držím pěstičky na ovulku at je ta pravá a můžeš začít novou vlnu tfuj tfuj tfuj.
😵

Emička doufám že to zabralo a hlava přestala zlobit.

Maova jo jo je to tak, někdy v pohodě ,jindy to bolí jako čert hlavně ty nohy,ale manžel se snaží možná u nás dojde i na to bříško, protože ty nohy to je poslední dobou hrůza.Modřiny nemám ,ale takové zatvrdlinky.No jo nějak to musíme zvládnout.Co bych dělala kdybych měla dvě denně jako Emička to teda nevím.

Margarita,Mounty vy nás pěkně napínáte,ale jisto jisté je že už dlouho nebudete.
😀
Lenka66,Lenoc jo táborovat se vám zachtělo,počkejte si na lepší počasí.

Zulok tak Matúško už cupitá to by ted v tomto období člověk potřeboval oči i v p……že.Já bych řekla že toto období bylo nejkrásnější,ale i nejhorší.Tobík byl tak temperamentní že se u něho nedalo vůbec nic dělat pořád jsem ho musela mít na očích lumpík jeden.Je fajn že jste všichni zdrávi.
🙂
Kapp nesmíš se rozčilovat já vím ono se to někdy nedá.Dávej na sebe pozor at ti dobře dopadne poradna.

Mějte se všichni krásně užijte si zbytek víkendu a opatrujte se pa pa pa.
🙂 😉

lenusska
22. únor 2009

andys Dakujem krasne.

Krasne 8tt 😵

andys004
22. únor 2009

Lenusska díky,ale spokojenější budu až tam bude 40tt.A co ty zabírají léky tuším že jsi dodtala duphaston. 😉

lenusska
22. únor 2009

No prvý cuklus zabrali na predlzenie fazy od ovu po MS..teraz dufam uz zaberu na tehu .. 😵

maova
22. únor 2009

Děkuju holky všem za odpovědi 🙂
andy, vyrážka se mi žádná nedělá, tak to ti bohužel neporadím.
kapp, teda, 216 injekcí, já jich mám teprve 10 😀 Už jsi taky hezky daleko 🙂
margaritko a mounty, každý den čekám, která budete první a těm vašim mimískům se zatím vůbec nechce 😉
lenussko, a jak to vypadá u tebe, prodloužila se fáze po ovulaci?

Já mám trochu strach, protože jsem měla v noci takový hlenový a krvavý výtok, docela velké množství. Volala jsem na pohotovost, tak jsem měla přijet, když se to nezhorší, ráno. Takže naštěstí je všechno v pořádku a doufám, že i v pár dalších dnech bude, už aby byl čtvrtek, to jdu na kontrolu a doufám, že to bude OK. Mám s takovým výtokem špatné zkušenosti a vždycky rozhodlo pár následujících dnů, ale doufám, že to bylo tentokrát něco jiného. Prý by to někdy mohlo být z Utrogestanu.

andys004
22. únor 2009

No tak to je dobře že je vidět alespoň něco a tentokrát už by to opravdu mohlo být to těhu ani nevíš jak bych ti to přála 😵 .Já jsem tady poslední všichni porodí a já zůstanu sama tak mě v tom nenechej 😉 A jak psala Lenka shání se nevěsta 😉 .Držím všechny prstíky co mám.Zatím se mějte jdu obědvat dneska mám oběd u rodičů,včera jsem byla u sestry to to mám pěkně zařízené že 😀 pa pa pa

lenusska
22. únor 2009

maova - Ano mala som krasnych 13 DPO.. 🙂

Urcite to je vsetko v poriadku 😵 mas krasnych 9tt a uz sa tesim ako tam bude aj 40 😵