Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
23. únor 2009

kapp vela sil v lezani.bambulka by mohla este pobudnut aspon 2 tyzdne. 😉

lenusska
23. únor 2009

kapp - nech je vsetko v poriadku..urcite posluchne a este sa zrelaxuje v brusku 😵

lenoc
23. únor 2009

Ahoj divečence, zdravím po víkende. aj u nás je krásne nasnežené a stále ešte snežííí. 😵 To sa mi vytešuje,keď som zalezená vnútri. 😅 no dúfam, že v stredu bude lepšie, to idem s krpčekom na kontrolu, tak hádam nebudú také zlé cesty, ako mala dnes Kappuska.
Lenuss, som rada, že duphaston pomáha a že máš dobrú náladu. To je polovica úspechu.

Kell, fajn, že si sa ukázala, aj keď nemáš práve najlepšie správy, ale budem držať palce a veriť, že na kontrole sa dozvieš len samé dobré správy. 😉

Kapp, treba to dominičke vysvetliť, že musí ešte vydržať v brušku. Je to predsa rozumná ženská. 😉 a mamina musí pekne ležkať a odychovať, koĺko jej to len Nanuša a tatino (a prababička) dovolia.

Margaritka, mounty, ja furt nakukujem, že či uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuž? 😀 (musím trošku podpichnúť) A vy stále nič. Darmo, kočkám je u vás dobre.

Joj, a chcela som vám napísať o tom, prečo idem s Lenkou do tábora. Ale medzičasom mi to už drahý zrušil ☹ vraj hospodárska a finančná kríza, táborovať sa nebude. 😀 škoda Leni, už som sa na teba tešila. Aj som mu oznámila, že pôjdem s tebou v jednom turnuse a on takto.... 😠 😀
V prvom rade musím napísať, že mi strašne vadia všetky pachy typu chladnička, saláma, cigarety, muž, keď dojde z roboty a ešte aj keď je čerstvo osprchovaný. No a vo štvrtok došiel Števo neskôr z roboty, mali s kolegami "medzipristátie" v bare. V piatok nerobili, nemajú veľa roboty teraz, tak asi tak. no a mne strašne smrdel, vyhadzovala som ho z izby, nech sa ide umyť, že dobre vie, ako mi ten barovo-cigaretový smrad vadí. A on, pripitý somár, sa mi tam líškal a bolo mu to celé strašne smiešne, ako ho vyhadzujem, takže ako si nereagoval. Nakoniec som sa rozrevala (tehotná žena, no, čo vám budem hovoriť) a on, keď utešovanie nezaberalo, lebo to som už bola napálená, chcel to odľahčiť a vyhlásil, že ma pošle do toho tábora pre tehotné. Nato som sa rozrevala ešte viac. Ako malé decko, ktoré si myslí, že to je myslené naozaj. Som ja ale teliatko. 😅 no a v noci sa mi snívalo s dedkom (zomrel pred 4 rokmi), tak to som sa ráno zas prebrala so slzami v očiach.

lenoc
23. únor 2009

Tanity, Lenka, takže podľa chlpatosti to bude chlapček u mňa? Hm, to sa mangel poteší. Aj keď, v podstate je nám je pohlavie nášho bába ukadnuté.

Andys, prefektné, že nakoniec si dopadla s leárom takto dobre. Je od neho zlaté, že hľadal spôsob, aby si mohla chodiť k nemu a aby ti on písal ti injekcie.

Friducka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenka_66
23. únor 2009

lenoc ty nie si teliatko. za vsetko mozu hormony 😉. no uz vies ako sa dostat do tabora 😀 😀 .no myslim ze by bez nas aj tak nevydrzali ti nasi hrdinovia.

moj sa vcera vratil z egypta tak bol hotovy ze ake mam brusko za tyzden , ze ma viac nenecha.no a ked som povedala ze to bude chlapcek sa normalne rozplakal.bolo mu jedno co to bude len nech to bude.no darmo syn pre chlapa je asi fakt ten najkrajsi darcek.

tanity
23. únor 2009

ahojky 🙂

aj ja nakukam ako lenocka, ci su este m&m (margaritka a mounty 😉 ) stale tehule...a stele su 🙂 ale kedze to naozaj moze byt kazdu chvilku, prajem bezproblemovy porod..xxx

a kappuske aby malinka este vydrzala aspon tie dva tt...ale hlavne to chce naozaj pokoj a vela lezkat xxx

lenka, ty tiez chlapceka? 😀 dovolila som si kuknut do albumiku a naozaj mas riadne brusinko 😵 krasne...ty si bola taka drobnucka, tak teraz to vidno este viacej (ja som na tom podobne, inak, podobnu velkost mame 😀 😀 )

lenocka, to som si myslela, ze som vymyslela "teoriu" na urcovanie pohlavia s tym chlpatym brusinom, ale kamoska ma vyviedla z omylu, ze aj ona je cela chlpata na brusku a caka holku 😉 ale presne ako vravis, je to jedno, co to bude, len nech je zdravucke a zivucke 😵 a musela som sa zasmiat nad tvojim opisom ako stracas dusevnu rovnovahu pod vplyvom hormonov 😀 take mile 😵 😵 😵 hlavne sa drz, vela na teba myslim xxx

my ok, malinky mi robil cez vikend neskutocnu radost, lebo tak sa nadherne hybal a kopkal, ze som sa aj nasmiala...je to zvlastny pocit, ale rozhodne nadherny...mrvi sa ako mrvenicka a dokonca ho uz aj manzel citil, ked polozil ruku na brucho 😵 mali sme krasny vikend...(zrnik ako? uz si nieco pocitila? teraz to moze byt naozaj hocikedy 😵 )

pekny tt vam prajem a vsetky vsetucke sa drzte xxx

zulok
23. únor 2009

POZDRAV OD KAPPUSKY

este zabudla alebo nestihla napisat..ze teraz sa tu bude menej ukazovat, pretoze sa bude snazit cooo najviac lezat, aby Dominicka este v brusku trosku priberala a lenosila..i ked divosi v nom o dusu.. 😀
joj, keby vydrzala Dominika do 19.3. oslavovala by narodky den po Matuskovi 😀 😀 😀 😀 😀

zrnik1
23. únor 2009

Babula ahooooj,
vsetky vas zdravim, Lenusska caf, ja to uz citim v kolene, ze sa k nam pridas 😵
Babulky neviem, ci to viete, ale ja som to nevedela, ze cibula naduva.No moje nervy, co som si ja prezila vcera, to nikomu neprajem. Manzel mal uz dvakrat telefon v ruke, ze zavola sanitku, take krce som mala.
Takze sa cibke radsej vyhnite.
Dnes som bola na utz a je to krasa a zazrak zaroven. Take krasne chlapciatko sa tam babulkalo.
Velmi sa nanho tesim 😵 😵 😵 .
Vsetko je OK, nastastie.
Margaritka a mounty velmi najviac vam drzim palce. Nech vsetko dobre dopadne s Bozou pomocou 😉
Inac chcem sa vas opytat, mate niekoho zarezervovaneho, alebo idete na blint, kto tam bude, ten odrodi.
Papa
Kappus, ziadne predbiehanie 😀 , pekne sa drzme terminov 😀

margarita
23. únor 2009

zrnik, supeeeer zazitky z uzv...nejako sa to tu "schlapciatkieva" toho roku 😉
dakujem za vase palceky. Ja mam zazmluvneneho doktora, od kamosiek mam len same pozitivne info, tak verim,ze ani mna nesklame. Ale je to skor taky psychicky pocit, ze vie aj o mojej MTHFR a vobec anamneze celkovo, takze ho neuvidim na sale prvy raz v zivote.

mounty
24. únor 2009

ja nemam nikoho zajednaneho k porodu, nesuhlasim s tym z principu ale ak ma nechaju prenasat, tak to spravim lebo sestra ked mala deti na termin, vsetky uz mali zelenu plodovu vodu, takze prenasanie by bolo riskantne..........

bendy25
24. únor 2009

Ahojte:
Takze v aprili vysadzam pomaly Warfarin a prechadzam na ine lieky, zial som zabudla ich nazov, neskor vam napisem. Po 2 tyzdnoch po ocisteni Warfarinom, idem na odber na hematologiu do KE a potom mi daju vediet, ci sa mozeme zacat znova snazit...
Drzim vsetkym prstiky...

mandula
24. únor 2009

ahojte, prepacte, ze sa Vam sem vtieram, len neviem v ktorej inej teme by som polozila tuto otazku. V decembri 2007 mi zistili trombozu hlbokej zili v pravom lytku. Pol roka som brala warfarin teda az do juna 2008. Odvtedy som nebola ani na kontrole, vraj iba keby som mala nejake problemy. Teraz ked som tehotna, by som mala ist k lekarovi a povedat mu to, alebo nemusim? Mala by som byt sledovana? Prosim, viete mi poradit? Problem zatial nemam ziadny, bolia ma sice lytka, ale to mna bolia stale, to nepripisujem tehotenstvu ale sedavemu zamestnaniu. Dakujem za odpoved.

mounty
24. únor 2009

ahojte, margaritka sa este neozvala? Som zvedava na ortiel.........

Ja som sa predbezne dohodla s doktorom na piatok rano ze nastupujem do nemocky, to je presne na termin, tak som zvedava ci to vydrzi malinka, lebo ze je to na spadnutie........aj ked ja sa citim furt rovnako, ako kamion🙂))

veselinka
24. únor 2009

Ahojda těhulky i snažilky, nějak teď v práci nestíhám, takže jsem tu až teď. A koukám, nic nového, stále jsou miminka v bříšku. Těhulky, kdybych se sem zase dýl nedostala, tak vám přeju ať je to rychle za vámi a vše v pořádku. Jsem zvědavá kdo z koho - mounty či margaritka? 😉 Jupí, už brzy se to dozvíme
Mandula - nevím, ale myslím si, že by ses určitě lékaři zmínit měla. Ten ti už pak poví

margarita
24. únor 2009

nazdis mounty, tak to mame ortiel rovnaky 😀 ja som dnes uz so spotrebovanym krckom otvorena na 2cm, cize ak ma to nedrapne z cista jasna skor, tak v piatok rano mam nastup do porodnice spolu s tebou.
Tvrdil, ze dovtedy sa mozno v pohode otvorim tak akurat a hned to vypukne, alebo uvidime...no a pichnut sa mam naposledy zajtra 😉

lenka_66
24. únor 2009

mandula,nevahaj a chod na hematologiu cim skor.

tanity ze velke hmmm ale chlpate 😒 .ty si na tom ako s oblecenim?ja uz nic svoje nemozem oblect.ani kozuch ☹

bendy prsteky sa drzia velmi silno

veselinka 🙂

mounty , margaritka tak nech vas babulky vela netrapia.prajem lahky a uspesny porod

kell
24. únor 2009

Ahojky!
Tak vám dvěma ( teda čtyřem, pardon 😅 ) margaritka a mounty : Přeju ať vám to rození jde jedna radost a aŤ jste všechny zdravé! Držím moooc palečky a už se těším na fotečky miminek!

Mandula, jak píšou holky, já bych teda k lékaři taky raději utíkala!

Lenoc už 12tt, to Ti to krásně utíka!!!

Ptala jsem se kolegyně v práci, co se právě léčí s endometriozou, tak říkala, že ta laparoskopie by neměla mít vliv na vznik endom., buď už jsem ji musela mít, a to by si toho snad pri té laparo všimli, tak uvidíme. už se nemůžu dočkat 5.3!

mějte se krásně! pa

tanity
24. únor 2009

tak m&m drzim palce 😵 😵 😵 to uz je naozaj na spadnutie 😀

lenka, ja mam dost veci, lebo ked som bola 1x tehu, tak sme zili v uk a to som si nakupila koooopec veci...mam teda uplne vsetko a este aj vtedy taka moda bola, ze vsetko taky tehu styl a tak som uz od 7tt v tehu rifliach a tunikach a volnych trikach 😵 bundu este zapnem ok, takze s vecami v poho 😉 a nevadi, ze chlpate, ono to zmizne po porode...ja som amal take aj v prvom tehu pri adamkovi, a hned mi tie chlpky zmizli...aj mi chybali potom 😔

mandulka, ja by som ti urcite poradila, aby si sla na hemato cim skor....ono to nie je sranda, tromboza...aspon budes kludnejsia, ze si preventivne urobila vsetko v tvojich silach 😉 urobia ti testiky, poradia 😉 drzim palce a vsetko dobre v tehu 😵

pekny dnik dievcata xxx

andys004
24. únor 2009

Ahoj kočky přišla jsem jen šmírovat 😕 zda jsou už miminka na světě a ono nic.Tak holky držte se a at to máte rychle za sebou 😵 .Já jsem nějaká otrávená ,unavená ,protivná a vůbec nic mě nebaví 🙄 jen bych spala dnes se mi to povedlo až do 11.15hod to jsem ostuda že 😅 .Prcka jsem ráno vypravila do školky ,tatínek jel opravit auto a já měla za úkol jen uvařit oběd tak jsem toho využila a trochu se prospala, ale i tak to bylo málo.Vaření byl teda horor pořád jsem se musela snažit aby do hrnce nepřibylo i něco navíc 😝 😝 😝 .Mějte se všichni krásně a hlavně se opatrujte pa pa pa 😉 🙂 .

mounty
24. únor 2009

margaritka, ja som Ti vravela ze rodime spolu😉 ja som si uz dnes nepichla, nakolko si mam tri dni pred porodom prestat pichat ale ono to moze prist aj skor ako piatok, tak dnes som zbalila skatulku, sa tesim.........dufam ze do najblizsieho tehu si nebudem musiet pichat, aspon tak mi hovorila hematologicka.

Tie co ste po porodoch, pichali ste si este dalej alebo nebolo treba?

margarita
24. únor 2009

no jasne mounty, tak si zavolame este v piatok doobeda, aby sme aj tlacit zacali naraz, nie? 😀
mne nepovedal 3 dni, ale ze staci ak si nepichnem min.12 hodin pred porodom, akokeby som vedela, kedy to je 😵 takze este dnes a zajtra a...

inak mi citas myslienky, lebo aj ja ked som sa pytala na injekcie v sestonedeli tak moj hemato na mna pozeral, ze naco? ale ze ak to gynekolog odporuci, tak nech si picham, ze ved ublizit mi to nemusi, ale on dovod nevidi...pisala mi ale nasa zulocka, ze kvoli prevencii trombozy po porode, ked krvacas a tak, by sa malo. Tiez som z toho jelen, tak asi sa spytam na to v nemocnici, co oni na to, a keby bolo treba, hematolog mi tie injekcie da...

andys004
24. únor 2009

Já píchala až do konce šestinedělí a žádnou pauzu před porodem jsem taky neměla a nikdo mi nic takového neříkal.Jen nechápu proč to máte vysadit dříve vždyť je to taky prevence,kdyby náhodou došlo na CŘ(což vám samozřejmě nepřeji jen at je vše v pořádku) tak stejně operativní zákroky řeší heparinem jako prevenci tak nevím proč vám to vysadili.Jsem zvědavka 😅 ,ale každá další informace je dobrá.Po porodu je to opravdu vhodné kvůli tromboze určitě se na to optejte.Pa dobrou noc a držte se 😵 😀 .

margarita
24. únor 2009

diky andys, dufam, ze sa nezabudnem opytat...
mne bolo povedane vysadit Fraxi ak by nastali nepredvidane komplikacie a bolo by mi "pre istotu" treba pichnut EPI alebo nieco ine od bolesti, tak ze je lepsie aby tam bol ten odstup, aj ze po tych injekciach je zvysene riziko velkeho krvacania v poslednej dobe porodu...
No ved uvidime, urcite vas potom budem informovat
😉

cikyta
24. únor 2009

Aj mne to hematologička kázala pichať do šestonedelia. Vraj najväčšie riziko je na začiatku tehotenstva a potom na konci.

Len sa musím najbližšie informovať o EPI. Ja som ju chcela,ale zrejme si ju s fraxiparinom nemôžem dovoliť. ☹

mounty
25. únor 2009

ja som si musela vysadit kvoli PEDU, mala som aj pri prvom a neviem si vynachvalit, je to obrovsky rozdiel!!! Dufam ze aj ja sa nezabudnem na to sestonedelie opytat, ale dik za predbezne info.........

margarita
25. únor 2009

cikyta, urcite sa na to opytaj, lebo vidis aj mounty aj mne to predbezne "povolili" 😀 hoci ten pohovor s anesteziologom bol velmi zabavny, kedze som tam prisla s tym, ze viem, ze mam trombofiliu, a viem, ze je to kontraindikacia atd. No a ten doktor si tam polhodinu studoval moju tehu knizku, vysledky krvnych testov od augusta az do januara 😉 a cital si asi kazdy riadok 2x 😉 potom hmmmkal, a nieco si zapisoval, a potom mi povedal to iste, s cim som tam prisla, ze teda ak sa podari to nacasovat tak, ze bude odstup od poslednej injekcie min.12, idealne 24 hod., a bude to mat este zmysel, ze mozem dostat epiduralku. Ale este ma raz varoval, ze ak sa to rozbehne skor, a uz to nebude mat vyznam, tak nech s tym nepocitam 😀 a ja, ze ok, ved to chapem...a este som to musela podpisat, ze som si toho vedoma. Vonku zatial sedelo asi 6 tehuliek s vypisanym dotaznikom a ked som po takmer 40 min.vysla, divne na mna pozerali, ze co mam s tym doktorom 😅

zdravim vsetky tehulky (zvlast mounty 😉 ), mamulky a predovsetkym snazilky 🙂 🙂 🙂

lenoc
25. únor 2009

Ahoj baby,
tak dnes som bola na kontrole, drobček mi zakýval a vrtel sa tam. No nádhera. Má 47mm a NT je 1mm, fotečku prihodím do albumu dnes. Utrogestan mám až do cca. 20tt, aj keď už nižšie dávky. vysvetlil mi ,že tento liek je "gestagén", teda pôsobí na svalstvo maternice, aby nedošlo ku sťahom či kontrakciám. Tak už chápem, prečo ho má aj Maova až tak dlho brať. A ak ma bude pobolievať bruško, mám si naordinovať magnézko. T o ma mohlo aj skôr napadnú´t, veď ste to tu viaceré písali. A mám aj vychádzky, dve hodky doobeda a dve poobede.
No a ešte som sa zastavila a hemoške pre výsledky homocysteínu. Tie sú ako obvykle v norme, no hlavne som sa chcela dohodnúť s doktorkou, čo ďalej. Čakala som, že ma odbije, že stačí o nejaké 3 mesiace alebo vôbec, ale ona povedala, že tie odbery pred vyše mesiacom to je už dávno a mám prísť na budúci torok na krv. Hurá!!! Konečne sa niečo deje. Len hádam nemám moc veľké oči.

Leni, mhm, hormóny mnou trieskajú ako v puberte. A tiež si myslím, že by bez nás tí naši chlapi nevydržali. jeej, ty už máš 18tt, veď len teraz si mala 16tt, kam som pozerala?

Tanity, pohyby bábatka sú krásna vec. 😵 😵 😵 musím povedať, že drahý sa tu už vytešoval z tej tvojej teórie, tak mu mierne zamrzol úsmev na tvári, keď som mu vravela o tej tvojej kamoške. No aj tak je to vraj 4 ku 1. (to zarátal aj mňa)

Zrnik, gratulujem k chlapciatku. To myslíš surovú cibuľku, že? Mne našťastie momentálne taká nechutí, uvidíme čo ďalej.

Bendy, jeeeeeeej, to je super, budú dobr výsledky, uvidíš a potom budeš mať v pase, že si snž. 😵 Ale nie nadlho. 😉

Kell, veď 5.3. je už na budúci týždeň, to už sa len párkrát vyspíš a je to tu. Budem na teba myslieť.

Andys, skrátka prosperujúce tehotenstvo, niet iné čo dodať k tvomu systému varenia. 😵 Ja podobným spôsobom navštevujem chadničku. V kuchyni si rozmyslím, čo z nej chcem, zadržím dych, vojdem do komory, zakryjem nos, otvorím chladničku a rýchlo vyberiem. Teda, ak to hneď nájdem. 😖

PEDU je to isté ako EPI?

Margaritka, Mounty, tak my tu dávame stávky a vy takto, možno naraz idete na to! 😉

margarita
25. únor 2009

lenocka tesim sa, ze mas dobre spravy, ze Ta pekne sleduju na hemoske a aj ze si dostala tie slubovane vychadzky...tajne Ti ich zavidiiim,lebo ja som sa musela flakat nacierno s vycitkami svedomia
😀

hej, je to to iste - EPIdurálna pôrodná analgézia = PEDA

bendy25
25. únor 2009

Mandula: urcite zajdi k lekarovi, ja by som nevahala ani minutku...
Lenoc: pekny mas albumik, som akurat nazrela 🙂))

lenoc
25. únor 2009

😵 Vďaka baby.
Margaritka, zabudla som - máš dnes nádherný pas: Dnes čakáme dievčatko.
Joj, veru, vychadzky su super vec. To som si dokonca ešte mohla aj nadiktovať od -do.