Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
25. únor 2009

ahojte, tak my sme zatial vporiadku baby rastie dnes bolo aj srdiečko tak poctivo pichám injekcie a dúfam že bude všetko ok aj dalej 😵

margarita
26. únor 2009

😀 mirip suppppeeeeerrrr !!! 😀

lenocka - dnes mam pas este lepsi : ze vcera cakame 😉 a stale ho cakame... 😀

mounty
26. únor 2009

margaritka, ja uz som skoro vcera sla do porodky, dako sa to spusta...........ale som si povedala ze sa nepatri predbiehat, mate predsa prednost......ten pas je fakt super, najlepsie ked si niekto po porode zabudne zmenit a ukazuje mu po case ze je v 89 tyzdni 🙂))))

margarita
26. únor 2009

my mame prednost? 😕 ved sme sa kedysi dohodli, ze az po vas... 😀 😉 nech to tu baby mozu mat napinavejsie, mozno pojde o minuty, ale ja aj tak tipujem, ze Ty ma predbehnes 😉

lenoc
26. únor 2009

mirip, teším sa. Kedy si dáš do pasu tt?

Margaritka, máš pravdu, dnes je ten pas fakt ešte lepší.

Začína to tu byť napínavé... ako detektívka. 😅 Kto prví odhalí "páchateľa"?

Mounty, ja som stavila na teba, tak aké že sa nechceš predbiehať? Há? 🙂

Ja so dnes bola pozrieť v práci, tak mi ddobre bolo, trochu sme pokecali... 😵 Všetci (samé ženské a 1 chlap) sa zhŕkli a že ukáž fotku, kolega skonštatoval, že bábo má krásne modré oči. 😅

melisska
26. únor 2009

Dievcata, mam take iste problemy ako vy, chcela som sa opytat, kedy ste zacali s terapiou-inj,lieky pred KETom?

dakujem a drzim palceky, mirip 😵 prajem bezproblemove tehotenstvo 🙂

zulok
26. únor 2009

joooj, MArgaritka, Mounty..zajtra sa drzteeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

Lenocka, gratulujeeeeeeeeeem k zamavaniuuuu a uspesnej kontroleee

zdravim ostatooook 😀 viac nestiham..drobec vsatne akzdu chvilu

maova
26. únor 2009

Ahoj holky, mám po dnešní kontrole a všechno je v pořádku 🙂 Další bude za tři týdny, kde se domluvíme na termínu cerkláže, která by se měla udělat po NT screeningu. Musím vás dočíst, co jste povídaly 🙂 a jestli jsou nějaké novinky 😉

mounty
26. únor 2009

margarita, mas prednost, lebo si uz vlastne porodila🙂)))) podla pasu

nuz, mne nusia dat najprv ATB na streptokoka, to mi bude 6 hodin kvapkat infuzka, potom krvne testy kvoli zrazanlivosti a PEDU, potom az prepichnutie plodoveho obalu........takze skor ako o takej 3h poobede to nevidim.........preto Ta asi nepredbehnem aj keby som chcela........papa

dievky majte sa, uz sa tesim na malinku, velmi prevelmi, je to take vzrusujuce ze uz zajtra si ju mozno vystiskam a vybozkavam s muzikom............som dojata.......

zulok
26. únor 2009

jooj..Mounty..teda zvlastne, ze vies, ze uz zajtraaa..juchuuuu..tesim sa a pekne to zvladnes maminka...a to az 6 hodin bude kvapkat infuzka??? mne dali dve onfuzky a tusim do hodiny mi kvapli... rychlo 🙂 drz saaaaa 😀 😀

margarita
26. únor 2009

mounty, ale ja neviem, ci to prepukne uz zajtra 😉 hoci by som aj rada. No, je pravda, ze ja streptokoka nemam, takze mam ten 6hod. naskok 🙂 tak sa nechajme prekvapit.

Kazdopadne budeme na seba mysliet, drzte sa, babule, aj my sa budeme 😉

lenoc
26. únor 2009

Kocka, budem na vas (vsetky styri) zajtra mysliet, drzte sa.

andys004
26. únor 2009

Holky tak tfuj tfuj tfuj držte se a už nás nenapínejte 😀 😵 🙂 Držím pěstí to přináší štěstí pa 🙂

lenusska
27. únor 2009

Aj ja aj ja Drzim palceky...jeeej bude nas viac 😵 😵 😵

zulok
27. únor 2009

jeeejda..uz som nedockavaaa 😀 ale asi tu kukammoooc skoro, ale co, noc bola dlhaaa. mozno bola predbiehacka 🤐 😵

lenka_66
27. únor 2009

tak co uz to ma aspon jedna za sebou?

lenusska
27. únor 2009

Neviete nic novee ??

kell
27. únor 2009

Ahojky, jen nakukuju, jestli už něco nového. No zatím vidím, že vše při starém! Jsem straaaašně zvědavá!!

maova
27. únor 2009

Já taky nakukuju, jestli už tady nemáme miminko 🙂

benjina
27. únor 2009

Ahojky, chtěla jsem se vás zeptat jak se projevuje ta trombofolie, mě se dělají často modřinky když si třeba jenom kleknu a nebo mě jenom někdo silněji chytí, ale nejsou to modré modřiny, ale takové zelenkavé, tak jestli to může mít s tím něco společného.V pondělí jduk doktorovi tak abych věděla jestli mi á na to udělat i nějaké testy.Mojí mamině se dělají modřinky také, ale ta má hned modré a doktro jí řekl, že má jenom citlivější cévky.

martiika
27. únor 2009

benji,mna sa doktorka na hematologii hned pytala,ci sa mi lahko tvoria modriny.Daj si vysetrit krv.

benjina
27. únor 2009

martiika: no tak dělali mi hormonální profil, ale tam se s tím asi moc nezabývali s těmi modřinkami, to musí asi jiné testy udělat ne. 😒

martiika
27. únor 2009

Pravdaze ine.HP su hormony. To musis ist na odbery na hematologicku kliniku.Tam zistuju:zrazanlivost,trombocitozu,antifosfolipipidovy protilatky.......skratka more krvi.

benjina
27. únor 2009

No tak to se mi tady v anglicku nepodaří, tady mi dělal i normální doktor ten HP a né gynekolog, tak zkusím na něho zabrousit aby mi to udělal, že už to mám dlouho tak ať mi udělá ty testy a pak uvidíme co bude dál. 😉

veselinka
27. únor 2009

Kuk, holky, taky koukám, jestli už je nás více, ale vše je zatím při starém. Holky, moc na vás myslím.

kell
27. únor 2009

Martiika, mně se taky dělají hrozně snadno modřiny, ale Dr. mi řekl, že mám jen slabší cévky! ani mě nenapadlo, že to mohlo nějak souviset s tou mojí trombofilií 😕

martiika
27. únor 2009

kell,no mna sa to hematologicka pytala ako krve.Mne sa ale netvoria.

lenoc
27. únor 2009

Mne sa niekedy tvoria modriny z hocicoho a nieekdy nie, neviem, od coho to zavisi...

Vcera som sa mozrejme chcela napisat kockY a nie kockA.
Ach, stale nic nove. Ale priznam sa, ja som nenakukovala cely den, lebo som az teraz zapla pocitac. Doteraz som polihovala a furt beham v pyzame. 😝 Najprv sa mi nechcelo prezliekat a teraz sa to uz neoplati.

maova
27. únor 2009

Mě se modřiny vůbec nedělají, až když se bouchnu opravdu hodně. Ale praskají my zase žilky na nohách, tak mám takové modré pavučinky, ale to s tím asi nesouvisí.

lenoc, já běhám v pyžamu pořád 😀

andys004
27. únor 2009

Koukák koukám a stále nic.Já na modřiny tedy nijak zvlášť netrpím ,akorát ted po injekcích tak nevím zda to s tím souvisí. Jo taky bych někdy vůbec to pyžamo nesundavala,ale u mě to tede nehrozí.Však to poznáte až budete čekati druhý,žádné leženíčko,váleníčko.Já toho tedy patřičně využívám a zneužívám 😅 když je manžel doma a nebo když se prcka ujme sestra nebo babička což tedy není moc často i když ted na mě asi berou ohled tak je toho hlídání více jako například dnes 😎 .No chystám zahájit žehlení ,ale nevím jestli z toho nebude ležení 😀 .Mějte se a opatrujte se pa pa pa 😵