Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pet.s
11. zář 2009

w_h díky za vysvětlení.... s dětmi to je jinak. Ty první dvě jsou adoptované. Jsem těhotná poprvé v životě.A zrovna až ve 40. 😒 No co se dá dělat. Objednali mě na hematologii do Motola,ale až na 2.10.

lenoc
11. zář 2009

cau babulky! tukam tu jednou rukou, v druhej mam zmrzku. mnam.

betty, no nevieeeem, pochybujem, ze by si to ten moj so mnou vymenil, ale trpel urcite aj on a este k tomu nevedel, ako mi ma pomoct.
On by si ani brusko so mnou nevymenil (ani na jeden den), aby vedel, ako maly kope. Vraj on sa radsej dobre vyspi. 😀

ale mas pravdu v tom, ze ked viem datum, je to ovela horsie ako nevediet, kedy to pride. Este nedavno som ti tvrdila, ze mi to stale ide rychlo, no uz to neni pravda. Este dni su uplne v pohode, no tie noci... Nemozem poriadne spavat, furt mi beha rozum okolo porodu, maleho,... a ked sa preberiem, mam poci, ze som ani nespala poriadne. Takze uz LEN tri necele dni ale AZ tri noci.

Dakujeme za pozdrav.

cukor, gratulujem ku vcelickám 😵 Tak tfuj-tfuj, nech ziadna hnusna chripajzna nepride, ak bacily, tak len tehulkovske. 😉

Kell, jeeeeej, no super, to je parádicka, velmi sa s tebou tesim, aj z tych vysledkov no aj z pristupu toho lekara. Kiezby to aj v utorok dopadlo tak dobre.

Dakjem vam za drzanie palcekov. 😵 🤐

zulok
11. zář 2009

LENOCKAAA.ideme prec..tak tu nebudee,..veeelmi vam drzim na pondelok palceeee 😀 nech ti to do pondelka ryyychlo utecieee..cmuuuk

KELL>>juchuuu.super..ze si vporiadku a tesi sa, ze si natrafila na super gynekologa..juchuuu.

PET.S, jeeej..mate adopciatka..uzasneee...no a co je to 40 🙂 pockaj ked budes tahat na 80...to si povies, aka si bola mladucha. 😉 to musi byt nesmierna radost teraz mat v brusku drobciatko..drzim silno palce a nech je tu uz 2,10 😉

w_h
11. zář 2009

lenoc:
jee, ale tri noci, to uz zvladnes, je blby, ze se moc nevyspis, pak uz asi jedine v porodnici, minimalne po sekci ti mimi pres noc pohlidaj urcite, jee, drzim ti moc palce
ja uz mam problem se spanim i ted, furt se prevaluju budim curam piju nekdy i jim 🙂))
bricho uz mam docela velky, tak nevim, co budu delat, az budu na tvym miste
zacinam funet a bejt min obratna, tak to ty uz mas lepsi vizi 🙂)
jo a ty teda budes mit sekci? a proc?

pet.s:
jee, to promin, to jsem nevedela samozrejme, no tak to jo
podle myho, kdybys dosla do toho CARu, kde ti delali ivf, tam by ti rekli, jestli je to potreba, ale pokud to zvladnete do 12. tydne a pak se bude sledovat ta koagulace a budes jist ten femibion, tak si myslim, ze by to melo byt v poho
taky moc drzim palce, at mimi roste

zulok
11. zář 2009

LENOCKAA..a nezabudni este vyfotit bruskoooo 😀 😀 😀

lia
12. zář 2009

Lenocik,v pondelok uz ides do porodky??
tak ti zelam nech to mas co najskor za sebou a aby si bola co najskor fit a obom vela vela zdravicka 😵 😵 😵 cmuk,drzkaj sa.
juuujjj,budem na teba mysliet mojko.

bettynka222
12. zář 2009

ahoj kellitko 😎 pocuj ten prednison by som si len tak nenasadzovala. a co sa tyka tych imuno vysetreni, tak tie sa uz davno nerobia len v prahe, ale aj v brne a myslim,z e aj v inych centrach v cr aj v sr. a ak chces nemocku, nie car, tak aj v KE to robia. a mas pravdu, my si to vyzereme, ini si to vyzeru pri detoch a tie nase budu uz len dobrucke 😀

lenocik drzime aj nadaleeej 😵 uz nech mozes nespavat kvoli niecomu inemu 😵 🙂 😎

cukor, tormboska, zulok, liusik ahooooooooooj

andys004
12. zář 2009

Ahojte kočky,
Lenoc tak už to máš opravdu za pár,tak ti mooooooooc držím pěstičky a v pondělí hurá na to, budu na tebe moc myslet 😵 už ted se těším na fotečky nového mimíčka.Moc bych ti přála abys to zvládla i bez řezání,ale nejdůležitější je aby jste byli v pořádku a i z říznutím to zvládneš neboj.Tfuj tfuj tfuj pro štěstí.

Kell jsem ráda že výsledky jsou Ok a přikláním se k W_h a zkusila bych si zavolat do Plzně řekla bych že tam je určitě kratší čekací doba a paní docentka Ulčová-Gallová ja strašně hodná a velice příjemná😉.

Jinak u nás nic nového na porod to zatím nevypadá ani náhodou CS 2 což nic moc s tímto skore jen tak neporodím😠. Doma jsem pořád v jednom kole Tobík opět trošku marodil takže nic moc.Pozitivní věc je ,že už máme hotový dětský pokojíček až na nějaké drobnosti,ale to se doladí.Tašku do porodnice stále nemám zabalenou říkám si každý den, že bych už měla ,ale pak nějak zapomenu a nezbývá na to čas,takže já to vidím tak ,že ji budu balit až to na mě přijde.Jinak začínám mít obrovský problém z váhou do minutého týdne jsem přibrala jen devět kilo, ale za to ted za týden mám přírůstek dvě kila tak pokud to bude takto dále pokračovat tak se mám opět na co těšit.U Tobíka jsem to bohužel měla také tak měsíc před porodem jsem měla nahoře devět kilo a když jsem šla rodit tak jsem měla osmnáct FUJ 😝 už ted se sotva valím a jsem jako kulička.
Mějte se všichni krááásně opatrujte se, moc na vás všechny myslím pa pa pa🙂.

schlossina
13. zář 2009

ahoj holky ,četla jsem si vaši diskuzi a posílám vzkaz pet.s zdravím 😀 taky jsem byla na IVF,ale bohužel to nedopadlo dobře ☹ až jsem přišla o obě mimiska poslali mi krev na genetiku,kde zjistili trombofilie leidenskou mutaci - proto ten potrat ☹ zvláštní,že mě to neudělali dříve,ale až po tom zklamání....každopádně mi hned nasadili Flaxiparin - denně si jej píchám na zředění krve - mělo by to zabrat - no a ted mám 3 dny po KETU - vložili mi 3 zmrzlíky.....bude to dobré uvidíš....docela se divím,že ti to nenapsali tam,kde ti na to přišli....měj se pa

cukor
13. zář 2009

ahojte trombošky
ako sa má lenoc?uz len jedna noc a potom 😲 držím palčeky
schlossina.....mne zistili trombofíliu po druhom potrate.od potratu prešlo 5 mesiacov a začala som si pichat fraxiparine....a v oktobri by som mala podstupit IUI.tiež mam za sebou 2 neuspešné IVF a ani KET y sa nepodarili....
ako sa má bettynka,tromboška ,zulok a ostatné trombošky ? liuš čo robkáš ,,malá ako?

lia
13. zář 2009

ahojte 🙂
betty ako sa mas??
cukor,preco teraz len na iui idete??mojko,dufam,ze sa vam to tento krat podari,ved uz len par tyzdnov 😉
my sme akurat prisli od babky,mala som rifle a som cela ubolena,stale som si ich musela natahovat,tlacili ma pod bruskom a nechcela som aby malu tlacili,ja neviem ako vy tehulky,ale ja nemozem nosit nohavice,vsetko ma tlaci.
mala sa ma ok,boli sme na 3D,mam aj fotku v albume 🙂

lia
13. zář 2009

lenoc,ak sa ti bude dat.,ozvi sa nam este o kolkej ta budu asi rodit??budem na teba siiiilnooo mysliet 😵

lenoc
13. zář 2009

Ahoj kočky, tak sa hlásim asi poslednýkrát ako kinderko. (ďalšie kinderko až o pár rôčkov 😉 ).

Pet.s, drž sa, nech ti čas do toho oktoóbra rýchle a v poriadku utečie.

Zuločka, idete k rodinke? Užite si to a ..... čakaj sms . 🙂 Keď už budem schopná držať mobil v rukách.
dnes sme sa ešte fotili, no , fotečky pridám ešte dnes. Na jednej krásne vidno modriny, čo som si porobila za posledný týždeň na nohách. Asi mi musela prasknúť žila najprv na pravej a potom aj naľavej nohe. 😖 Tak už je asi ozaj najvyší čas, aby bol krpec vonku.
Keď už spomíname bruško, ide ma poraziť - doteraz sa mi spravili len také malé strie na bokoch a zadku - asi pred 3 týždňami. No a dnes alebo včera (deň pred pôrodom!!!!!) sa mi spravilo pár aj na brušku a potom, šak samozrejme, ja musím byť vždy niečo extra, mám ešte asi 3-4 tenučké ale nad pupkom priečne!! 😅 Tak to som ešte nevidela. Na to, že mám strie, kašlem, štve ma len ten fakt, KEDY sa spravili. to už nemohli vydržať?! 😀

W_h, sekcia bude kvôli veľkosti malého (v 38tt mal cca. 4200g)+ keď sa k tomu priráta Fraxík, rizikové tehu a najmä naše dvojičky, doky nechce riskovať.
Ešte vydrrž pár (aspoň 14) týždňov. Ja som chodila cikať v noci tak 1-2x, no od toho osmeho mesiaca aj 3-4x.

Andys, ja som na tom podobne s priberaním - do osmeho mesiaca 13, na konci osmeho som mala furt 13, v stredu 14 a dnes že +16. A to múdre knižky píšu, že pred pôrodom sa chudne. Ha-ha. 😠 😀 no ale myslím si, že tie dve kilá za pár dní sú len voda.
A tú tašk som tiež furt odkladala, ale už tak 2 týždne je zbalená. Ešte taká pikoška - klystír -YAL som si zbalila do jednej tašky (na pôrod) a toaleťák do druhej. No nevadilo by to, veď obe si beriem naraz, ale aj tak... šikulka 😀

schlossina, tak tfuj-tfuj, nech to už teraz s fraxíkov vyjde!!!

Liuška, hneď idem omrknúť fotky malinkej. som zvedavá, či aj fotečku bruška si už pridala!?
mojko, neviem, o koľkej ma zaradili. Dúfam, že nie o nejakej štvrtej poobede, lebo to sa zbláznim asi dovtedy.
my sme boli dnes u našich a behala som v tatových teplákoch, lebo rifle ma tlačili. Darmo majú hore tú teplákovinu, keď mňa tlačia dole, kde je vlastne našitý pevný riflový pás ešte.

pa mojenka, opatrujte sa mi tu a ak nezabudnite, myslite na nás zajtra. pá.

lia
13. zář 2009

poslem ti na mail lenocik,posli mi mail 😉
pocuj,ked mam vybocenu chrbticu,mam sa pytat aj cisarskym??

no drzkaj sa mojko,nech to mas co naskor za sebou a nech uz si domka aj s prckom a fit 😉

lia
13. zář 2009

presne,aj mna tlaci ta riflovina pod tym 😖

mima11
13. zář 2009

Lenoc, držím palce na zajtra nech všetko dobre dopadne!!!

Zdravím aj ostatné trombošky!!!

lenoc
13. zář 2009

liusik, neviem, no urcite sa treba na to spytat, povedala by som, ze mozno aj hej....

mimus, vdaka (aj ostatnym babulkam samozrejme) 🤐

lia
13. zář 2009

ja sa uz tak tesim,takze ked vsetko bude ok,v piatok budete doma 😵 😵 😵

schlossina
13. zář 2009

ahoj lenoc.....hodně štěstička s miminkem - kluk jako buk,andílci ti určitě přejí totéž....drž se mamino a děkuji....mimochodem máš úžasné bříško -výstavní,papa a ozvi se až to půjde.

veselinka
14. zář 2009

Dobré ráno všem,
moc a moc držím pěstičky Lenocce, ať to vše dobře dopadne a už se těším na fotečky nového Lenocatka. A pak jen předat štafetu Andys 🙂 .
Holky, mě taky tlačí kalhoty dole, jak ještě není ten našitý pás, proto tepláky jsou můj kamarád. Od včera mě trochu pobolívá břicho, tak jdu raději odpočívat. Mějte se, myslím na vás

cukor
14. zář 2009

ahojte trombošky.......liuš,čo máš s palcom? 😠

margarita
14. zář 2009

tak co lenocka sa este neozvala? cakame, cakame 😉

cukor
14. zář 2009

lenocka ma teraz asi príjemnejsie starosti.....

zulok
14. zář 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀
predchvilou mi prisla SMS OD LENOCKY:

Hura! Uz som tu! Som valibuk po tatovi, mam 4800g a 53 cm. Volam sa MArosko a narodil som sa asi o deviatej. Som buculaty, mam kratke svetle vlasky a velku pusinu.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀

zulok
14. zář 2009

teda tomu sa hovoria miery 😀

tromboska
14. zář 2009

Gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!

tromboska
14. zář 2009

Ktore dalsie trombosky ste na rade? ... som tu dlhsie nebola, nemam prehlad 😉

cukor
14. zář 2009

tak... lenoc a marosko a tatko.....gratulujem.....ten dal asi zabrat.....krásne miery.....prajem vvvvveeeellllllla stastia,zdravia......nech vam robí len radost........ :- 😲 😲 😲 je to super......dalsia tromboska to má za sebou a vela stastia pred sebou... 😉

cukor
14. zář 2009

myslím ze andys je na rade......ak sa nemylim...

lia
14. zář 2009

jeeejjjj,aky valibuk 😀 😀 ty kono,som zvedava aka bude nasa,tie mini cveci si mozem potom oblepit 😅
lenoccccccccccccciiikkkkkkkk gratulujemmmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵 😵
jaj cukor,ja uz to nechapem.zase prst,nie palec,ale prstenik,ved to je jedno,sa mi normalne zapalil 🤐 ,som si odtrhla kozicku a toto z neho vzniklo,ale uz mi to prasklo,tak dufam,ze sa to bude uz len hojit a vsetko svinstvo z neho vyslo 😖