Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
11. pro 2009

bettynka: mám Crohnovu chorobu, nevím, jestli to znáš - chronický zánět střev, dá se říct... jinak já jsem u té hematoložky byla už před otěhotněním, ta o dvojčatech nevěděla, ale stejně nechápu, že mi nic nedala...a právě proto jsem doktora změnila a ten mi vlastně řekl to samé, proto se ptám - je mi to divné a je mi jasné, se se někam vecpu k někomu dalšímu, ale už pomalu nevím ke komu ☹

bettynka222
11. pro 2009

fialinka musis bojovat a haldat. popytaj sa vsetkych znamych, ci niekoho nepoznaju. jednoducho sa to pokus nejako vybavit. ja mam tiez moju hemato po znamosti, ale tiez mi nechce dat injekcie. a pritom v inych nemocniciach injekcie davaju po potrate kazdej...
o crohnovje chorobe som pocula a mozno to nejak suvisi, ale ked islo o trombozu v pupocniku, tak si rozhodne ten heparin potrebovala. mozno nejaka sukromna hemaot by ti pomohla. ja viem len o jednej v kosieciach, co je aj pre mna daleko....odkial si?

zulok
11. pro 2009

Fiallinka..ahoj..poznam ta z inej diskusie..no fakt nechapem..akoto..ze s tym vsetkym co mas..ta ensledovali na hematologii..ja mam MTHFR C677t homozygot a na hemosku som chodila kazdy mesiac..a od zaciatku injekcie..je to veelmi divne..ze ti pocas tehu nemienia sledovat krv..mne ju sledoval aj gynekolog.. a vsetci. kam som prisla..
dvojcatka, nedvojcatka..itak ta mali sledovat..a s dvojcatkami je svetko este tazie.tak to mali uz duplom..
a fakt sksu ineho hematologa..ked nenajdes vo svojom meste..sup do vedlajsieho..

fiallinka
11. pro 2009

zulok: ono to bylo tak - jsem ze Vsetína máme tu snad jen jednoho hematologa, ke kterému jsem nechtěla z mnoha důvodů jít, tak jsem šla do Zlína, přímo k primářce, prý je dobrá. Ha, a takhle to dopadlo. HOlky, já ji ale normálně podezírám, podle té zprávy, kterou od ní mám, že ona jednu z těch mutací ve zprávě z genetiky prostě přehlídla... Teď jsem preventivně šla do Olomouce (to už je 80 km), fakt je to prý dobrý gynekolog, věnuje se tomu, a řekl mi to, co jsem psala. Sakryš, já už fakt nevím, kam jít, asi zas do toho Zlína, ale k někomu jinému, už mi to připadá jako začarovaný kruh.

Já blbec jsem tomu tehdy nevěnovala větší pozornost, když mi hematoložka řekla, že je to ok, v CAR to tím pádem taky neřešili a nedozvěděl se to nikdo (neměla jsem to ve zprávě) ani u nás v nemocnici, kde jsem před porodem ležela...v těhotenství to teda neřešil vůbec nikdo, ta hematoložka byla ještě před ivf.

Já blbec si všechno zjišťuju, hledám na netu apod. a taky prostě jsem to neřešila, fakt mne ta baba uklidnila...

zulok
11. pro 2009

Fiallinka..nic si nevycitaj..ono elkari ta maju ustrazit..zial niekedy to tak nie je ☹ ja som bola poucena,,ze vsade kam pridem..mam hlasit.ze mam trombofiliu..nech sa nieco nepokazi..a nezanedba..pri porode som to opakovala viacktrat..ked mi nukali epi a vysvetlovala som,,ze nemozem..itak mi ju znovu ponukli..no..ale uz bude len lepsie..

janula.k
11. pro 2009

zulok, pri trombofilii sa vyslovene nesmie epi? Teraz v utorok som sa pytala hematologicky, ci nie je epi problem a ona ze nie. A aj moja porodnicka, co k nej chodim do poradne do nemocnice hovorila len tak medzi recou, ze sa nemam bat bolesti, ze s dame epi a bude to v pohode...Akoze nehovrim, ze chcem epidural, len mi je divne, ze aj hemato aj gyn to beru v pohode.
fialinka, drzim palce a pevne nervy, hladaj lekara dovtedy kym nebudes spokojna..aj keby si mala ist za nim 120km..

w_h
11. pro 2009

ahoj holky, vic budu zase reagovat az vas uplne doctu
jen k poslednim prispevkum - uz jsem to tu psala
trombofilie neni kontraindikace k pichnuti epiduralu!!!
zalezi na tom jakou mate lecbu a odstup od posledni injekce LMWH a pichnutim epiduralu by mel byt 10-12 hodin, a taky zalezi na davce, to je cely!

margarita
11. pro 2009

liuske gratulujem ku krasavici, kto je dalsi na rade? janulka asi Ty? 😉

presne ako pise w_h, mne napr.epi vnutili 😀 ale to bolo aj tym, ze som mala vyvolavany porod, takze nebol problem si vecer pred tym uz nepichnut...keby to na mna prislo z cista jasna necakane, tak tiez rodim bez epi 😉

matelko1
11. pro 2009

aj mna sleduju na hematologii.kazdy mesiac chodim pre injekcie,minule mi brala kontrolnu krv,vysledky mierne zvysene D-dimery,a v januari mam zase kontrolu,samozrejme ak dovtedy neporodim.
takze fialinka nechapem preco ty niesi sledovana.

janula.k
11. pro 2009

Margi, w-h dakujem. 😉 Ano, vsak sa mi aj zdalo Margi, ze si rodila s epi, preto ma trochu poplietlo, ze Zulok epi nemohla..No tak som zvedava, ako to nakoniec so mnou dopadne... 😅
a pytala som sa tu este, ci je normalne, ze mi klesol fibrinogen z 5,5 na 4,8 😕 neviete?

janula.k
11. pro 2009

Margi, ano ja a Veselinka mame rovanky termin, tak sme na rade rozsirit rady trombo-mamiciek 😉

chaarleene
11. pro 2009

ahoj, holky, měla bych dotaz... mám V-Leidenskou mutaci v heterozygotní formě, od začátku těhotenství jsem jezdila do HK na hematologii k doc. Dulíčkovi... ve 20. týdnu mě pan docent poslal na hematologii k nám do nemocnice, abych nemusela pořád dojíždět... někdy od 22. týdne píchám fraxiparin a po 3 týdnech jsem šla na kontrolní náběr... paní doktorka mi řekla, že mám všechno v pořádku, ale hodnoty D-dimerů jsou hodně vysoké (1,79), že teda neví, co se mnou - a že mám přijít na kontrolu ještě před Vánoci a že mi asi zvýší dávky 😒

načež jsem šla na gynekologii a poprosila jsem taťku (dělá v nemocnici), aby mi vytiskl zprávu z hematologie pro gynekologa - a tam bylo v závěru napsáno, že hodnoty D-dimerů jsou fyziologicky zvýšené 😅 takže netuším, jestli se teda mám nebo nemám nějak strachovat 😒 nevíte, jaké hodnoty jsou u D-dimerů už zvýšené a jaké jsou ještě OK? já jsem odtamtud šla docela vyšokovaná, takže jsem se ani na nic nezeptala... dalo by se říct, že vlastně ani nevím, co to jsou ty D-dimery a proč vlastně dělají neplechu 😅

fiallinka
11. pro 2009

matelko, já to taky nechápu ☹, a nejhorší je, že já už jsem to fakt řešila před těhotenstvím a jak jsem dopadla ☹

walle
11. pro 2009

fiallinka...aj ty si tu?????????????? 😕 och, tie problémy nás ozaj spájajú... 😔

cukruska1920
11. pro 2009

Ahojte baby...

mirip
11. pro 2009

kukuk 😉 neja tu pribúdajú stále nové a nové tváre, nejaká nová tehulka?

walle
11. pro 2009

fiallinka - mne tiež zistili mutáciu, čo ty máš...MTHFR heterozyg. a ešte nejaká mutácia fibrinogénu homozygot. 😔

a je neskutočné, čo sa ti stalo a deje... ☹
mne hematologička povedala, že robím dobre, že idem na reprodukčnú imunologiu do Prahy...a keď budem mať od nich výsledky, mám sa hlásiť na hematologii s tými výsledkami...a povedala mi,že vyzerá to tak, že potom mesiac pred IVF už si budem pichať fraxiparin!!! a potom celé tehotenstvo...
tak uznajte...keď vás všetky čítam...akoby každej nám hovorili niečo iné...viď fiallinka a ja... 😔

dievčatá...neviete mi poradiť či tie čísla za MTHFR niečo znamenajú? myslím tým, že napr. MTHFR A1298C je iná ako MTHFR iné číslo? čo znamenajú tie čísla??? 😖

alebo fibrinogén G 455A...čo to je? 😖 máte s tým skúsenosti? 😅

cukruska1920
11. pro 2009

walle....to by aj mna zaujimalo 😕

mirip
11. pro 2009

´walle táto mutácia je jedna z tých dvoch lahších a s číslami si nerob starosti 😵

kajamatus
11. pro 2009

ahojky , tak ja patrim medzi Vas, dufam, ze vnesiem trocha nadeje a dobrej nalady.
Mne objavili heterozygot MTHFR A 1298C,az po 5 neuspesnych tehotenstvach. a to som bola na vysetreni imunologickom v Plzni u doc. Ulcovej- Gallovej, bola to uz nasa posledna nadej a cuduj sa svete, nasadila pichanie fraxiku a tabletky prednison a tehu bolo uspesne. aj ked z komplikaciami ale mam synka a teraz cakam druhe babo.

mirip
11. pro 2009

gratulujem kaja 😵

walle
11. pro 2009

kajamatus - tak to je super!!! blahoželám!!! tak to si si musela prejsť peklom... 😔
a prvý krát čítam, že niekto má presne to isté čo ja... 😉 aj tie čísla za MTHFR A 1298C a heterozygot !!! to isté!! ja som ale raz potratila...síce mrtvy plod... 😢

a to ti túto mutáciu zistila imunologička?????????? a prečo prednison? mala si niečo aj s imunologiou? 😅

ty máš túto jednu mutáciu?

ja mám ešte fibrinogén G455A homozygot.... 😔

walle
11. pro 2009

mirip -ďakujem... 😉 no predsa...ak by niekto vedel, čo to znamená... 😅 😉 tak ďakujem za odpoveď 😵

mirip
11. pro 2009

ak si myslela mna tak ja mám len tú jednu mutáciu a pichala som fraxiparine celé tehotenstvo a aj cez šestonedelie

lenka_66
11. pro 2009

lia, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem

fialinka, ja mam crona nic specialne mi nerobili.poznam este jednu babu ta ho ma tiez a 2 deti v pohode.tak nemyslim ze by to mohlo mat suvis.
skor by som povedala ze len mi dali viac liekov kedze je ztazene vstrebavanie zivin z criev.v 1.trimestri som mala duphaston no a pre istotu aj utrogestan zo spodu aby bola istota ze mam dost .... . listovku som mala 3x1 .raz ma zacinalo prehanat tak som okamzite skoncila s liekom(uz nepamatam nazov).no a brala som ho ze 2 dni 3nie

tanity , hlavne ze ste ok.len sme mali obavy .

zdravim aj zvysok len nestiham lebo zubky sa deru 😉

lenka_66
11. pro 2009

fialinka este musim dodat ze uz som dlho v remisii a neberiem ani lieky .neviem ci to je spravne ale som sa na nich vypr..a.uz viem co mi nerobi dobre a ak nieco prezeniem tak som 1 den tak na 5-6 piskotach a 2.den pomaly zacinam z lahka jest.

walle
11. pro 2009

mirib -ďakujem za odpoveď...pravdupovediac, ani som nevedela, že máš túto mutáciu čo ja...pôvodne som sa pýtala kajky...ale aj tvoja rada je vzácna... 😔

bambuľky - začínam si čítať aj historiu...a niektoré dievčatá berú už pred otehotnením kyselinu listovú, B6 a B 12. Chcela som sa opýtať, či FEMIBION - plánovanie tehot. stačí? alebo je lepšie to brať v tejto trojkombinácii? ak to beriem oddelene asi je tam vyššie množstvo, však? O FEMIBIONE som počula dobré veci, vraj obsahuje aj látku, ktorá pomáha vstrebávať kyselinu listovú či čo... 😅

fiallinka
11. pro 2009

walle: to víš, před tím ketem jsem se infiltrovala do všech diskuzí 🙂...skoro 🙂. Je fakt divné, že každému řeknou něco jiného, ale jak říkám - ono hodně záleží na tvojí i rodinné anamnéze. Když máš za sebou potrat a mamka trombózu, jestli si dobře vzpomínám, tak tě sledovat budou pečlivěji. Já jsem holt měla anamnézu výbornou. Ale stejně pořád podezírám tu hematoložku, že jednu z těch mutací úplně předhlédla, podle té její zprávy, vůbec ji tam nemá uvedenou ☹.

Jinak co já vím, tak ty čísla označují konkrétní úsek dna (hodně laicky), kde je ten gen zmutovaný. Já to takhle s číslem nevím...

Jinak my jsme třeba prednison a anopyrin brali při ivf všichni, u vás to tak není?

Mně stejně nezbyde, než jít opět do Zlína na tu samou hematologii, jen k jiné doktorce, věřím, že už si mne asi budou hlídat dobře.

http://www.lubusky.com/cc_36_trombofilni-stavy-...
http://www.lubusky.com/cc_41_trombofilni-stavy-...

tady v těch odkazech je trombofiie dobře vysvětlena, nicméně právě přes tohoto doktora jsem se dostala k jeho kolegovi do Olomouce a stejně mi řekl, co mi řekl, já už fakt nevím .-)

fiallinka
11. pro 2009

lenka66: jé, ty taky? No já to mám taky hodně dlouho v remisi, v těhu to bylo taky vlastně ok a přestě jak říkáš - jen občas mne to prožene a to se dá zachránit těma piškotama 🙂...ale léky beru, ale teda jen udržovací dávku, doktor mne pořád varuje, že by je před těhotenstvím nevysazoval, aby se to nerozjelo. Podle oficiálních statistik jsou rizika v těhu s crohnem jen o malinko větší než u zdravých lidí, ale právě ten MUDr v Olomouci mne upozorŇoval, že při aktivitě nemoci tělo vylučuje protilátky, které mohou ohrozit dítě a v kombinaci s trombofilií je to ještě horší. Ale kdo ví, každopádně na tromb. můžu aspoň píchat fraxiparin, s crohnem nic neudělám...

matelko1
12. pro 2009

walle ja so tiez brala Femibion pred otehotnenim a pocas 3 mes,tehotnosti...potom na hematologii mi predpiosala aj vit.B