Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

chomik
7. črc 2011

@lume Nie, zmenili mi ho na clexane

lume
7. črc 2011

@chomik A v ktorom si tyzdni?

velvet26
7. črc 2011

@kajuska09
@miumia baby, drzim vam velmi palce, nech je vsetko ok, ale urcite bude... 😵 😵

nektarine
7. črc 2011

@lume jenže pro mě je ten konec nejhorší. Před rokem jsem přišla o syna jen několi hodin před porodem, kvůli trombóze v pupečníku. Proto jsem tak nervózní, Už jsem v 39tt, mimčo je už nachystaný a má víc jak 3kg, takže není na co čekat... No a doktoři to pořád oddalují ☹ Až na moji gynekoložku, která ale momentálně není k sehnání.

Tak ti držím pěsti, ať je všechno v pořádku 😉

kajuska09
7. črc 2011

@velvet26 dakujem velmi pekne 🙂

chomik
7. črc 2011

@lume 28tt+2, už sa to kráti 🙂

lume
7. črc 2011

@nektarine Uf, tak neviem, ako Ti mam poradit. Mala si dohodnuty porod s nejakym porodnikom? A keby si si to skusila cez vyber porodnika? Zaplatis a on Ta musi odrodit, aspon ja si to tak predstavujem. Pri trombofilii s avacsinou porod vyvolava a je to cisarskym, nie? Ta benevolencia a riskovanie lekarov so zdravim pacientov je niekedy az neskutocna. Zajtra mas ist na dalsi ultrazvuk, nie?

lume
7. črc 2011

@chomik Tak to uz si v pokrocilom tehu. Ja som len zacala 12.tyzden.

chomik
7. črc 2011

@lume Mne tie prvé dni a týždne išli strašne pomaly ale teraz to už letí 😉 12. týždeň - to už je takmer jedna tretina za Tebou, tak držím prsty, nech všetko ide ako po masle 🙂

cukor
7. črc 2011

@nektarine .no u mna nečakali....38tt+1 a isla som na sekciu.

nektarine
7. črc 2011

@lume no já nevím, ale ve Znojemské nemocnici, kde budu rodit já to tak není - s tím porodníkem. Zítra mám jít jen na monitor, ale samozřejmě budu chtít, aby mi ty průtoky zkontrolovali.

A už piju ten malinovníkovej čaj, akorát jsem ho louhovala přez půl hodiny místo 15min,, ale to nevadí, ne? A tak tam píšou, že se má pít jen 2 šálky na den. Tak nevím, možná zkusím 3, nebo raději ne?

U mě jinak není důvod pro císaře, takže mi budou vyvolávat, ale rodit budu normálně.
@cukor no a já právě 13.7. budu už začínat 40tt, a na 12.7. mám hospitalizaci.

lume
7. črc 2011

@nektarine Ten malinovnikový caj nepoznam. To je malinovy po slovensky? Tak Ti velmi drzim palce, ozvi sa zajtra ak sa bude dat.

chomik
7. črc 2011

@nektarine Tiež držím prsty, určite nie je príjemné, keď sa to s tými lekármi takto skomplikovalo, ale som si istá, že to všetko dobre dopadne a o pár dní už budeš mať malinkú pri sebe 🙂

nektarine
8. črc 2011

Tak trošku změna, naštěstí jsem sehnala moji gyn a včera večer jsem za ní jela jí to všechno říct. Měla jsem strach, aby nebyla naštvaná, že ji otravuju... Ale byla super, říkala, že to je fajn, že jsem se stavila a hned věděla, o co mi jde. Nakonec teda jsme to nechali na 11.7. nástup na indukci už sevším všudy. A kontrolní monitor ještě zítra. Tak mě uklidnila a už se nemůžu dočkat. 🙂 Doufám, že to půjde hladce, protože mě připravila i na možnost, že to vyvolání může trvat i několik dní... 11.7. je to přesně rok, co jsem rodila Paťáska, tak se ještě cestou stavíme na hřbitov mu zapálit svíčku...
@lume psala o tom i Betynka, slovensky to je čaj z ostružiny malinovej.
@chomik děkuji

maculda
8. črc 2011

Ahoj holky. Přidávám se k vám do diskuse. Mám Leidenskou mutaci (heterozygot) a teď jsem na začátku těhu - 5+3. Jenže na hematologii mě objednali až 20.7., to budu "už" v 7+1. Jsem dost nerví, že to bude pozdě. Chtěla jsem se vás zeptat, kdy jste začaly "ředit" krev v těhu? Nám první miminko umřelo v 27 tt kvůli mé Leidenské mutaci. Proto jsem teď na nervy ☹ Včera mě ještě můj gynekolok trochu postrašil, že jsem sice těhu, ale ještě nemám jásat, že ten kdo má Leidenskou mutaci, ten většinou potratí do 3. měsíce (pokud se neléčí) a já byla vyjímka, že jsem mimi odnosila až do 27. tt. Moc si přeju aby teď vše dobře dopadlo. A jsem teď nervózní z toho, že jdu na hematologii až toho 20.7. ☹

maculda
8. črc 2011

@nektarine Přeju ti, ať ti v pondělí vše dobře dopadne a máte krásné zdravé miminko. 😉 Váš andílek na to určitě dá pozor.

cukor
8. črc 2011

@maculda ...leiden je najtazsia forma trombofilnej mutácie a myslím,ze kočky s touto mutáciou pichali od uplného zaciatku.ja mám iné mutácie ale tiez som pichala hned po objavení//.tak drzím palce 🙂

petronela82
8. črc 2011

@maculda - ahojky, já mám taky Leiden.mutaci, jsem po IVF a píchám Clexane hned ode dne transferu embryí, být tebou raději bych se přeobjednla na dřívější termín, jo a heparin ti může předepsat i gynekolog

lume
8. črc 2011

@nektarine Velmi Ti drzim palce. Vsetko bude OK. 😵

lume
8. črc 2011

@petronela82 Ahoj, my sme na tom rovnako. Som Leiden heterozygot a k tomu este MTHFR homozygot. Tehotna som az po IVF a tiez v 12.tyzdni. Mozeme sa spolocne povzbudzovat. Ja som zacala pichat Fraxiparin odo dna transferu a potom som presla na Clexane, lebo som zacala byt na Fraxiparine alergicka.

lume
8. črc 2011

@maculda Presne tak, popros Tvojho gynekologa, nech Ti predpise nejaky heparin asi najnizsiu davku na zaciatku.

nektarine
8. črc 2011

@maculda Ahoj, já mám to samé jako ty. A injekce píchám od 3+něco, nevím přesně. Nasadili mi je hned, jak sla vidět bublinka. Raději bych tam být tebou zavolala a domluvila si dřívější termín, měli by tě vzít, vzhedem k minulému těhu. A ono těch vyjímek je víc. Nám právě malej zemřel taky kvůli tomu - tromboza pupečníku, a zemřel jen několik hodin před přirozeným porodem, a znám i další případy i holky tady z diskuse, co jim takhle dítě zemřelo jen chvíli před termínem. V průběhu těhotenství, jak stoupá HCG se i zvyšuje riziko trombóz, proto se to stává i takhle "pozdě". Každej je jinej a každý tělo reaguje jinak, u někoho hned, u někoho později. Někdo to má (třeba moje máma) a vůbec o tom neví a porodí bez problému zdravý děti. Mamka na přišla až teď, kvůli tomu, co se stalo mě. Každopádně vzhledem k tomu, co máš za sebou, si tě musí hlídat a fakt bych to zkusila na dřívější návštěvu, držím pěsti a dík 😉
@lume 🙂

maculda
8. črc 2011

Holky, děkuji moc za názory a upřímně - jsem ještě nervnější. S doktorem na hematologii se opravdu vůbec nešlo domluvit. Byl docela arogantní a prý on určí termín kontroly - jo po telofonu mě určitě může zdiagnostikovat. Vše jsem mu řekla - co mám za sebou, ale ho zajímalo jen jestli jsem já osobně měla někdy žilní trombózu a když jsem řekla, že ne, tak ho nic víc nezajímalo. A prý mám být ráda za tak luxusní termín. Teď obvolávám známé, kteří dělají v nemocnici, jestli by se tam nešlo dostat nějak protekčně. A zkusím toho gynekologa - díky moc za rady, jste zlaté. Ach jo. ☹

velvet26
8. črc 2011

@maculda aj ja mam leidena a pichala som tiez od uplneho zaciatku ako bola vidiet bublinka, prve injekcie mi nasadil moj gynekolog, tak urcite by som skusila na tvojom mieste jeho poprosit, ze nech ti ich hned da, ze chces svoje tehotenstvo za kazdu cenu udrzat a ze na hemato ti dali velmi neskoro termin...chod za nim osobne, nie telefonicky a bez toho receptu proste neodid, podla mna ti ich da, ked tam budes, preboha vsak sme ludia, to nechapem taky pristup toho hematologa, ze luxusny termin, debil jeden.. 😠

maculda
8. črc 2011

Tak si prý mám vzít anopyrin 30. Prý to na hematologii nevidí rádi, ale aspoň něco než nic. 😒

lume
8. črc 2011

@maculda To Ti kto povedal? Na anopyrine je pisane, ze by sa nemal brat v tehotenstve. Ja som to hned vysadila ako som bola na embryotransfere. Ale pravdepodobne su dievcata, ktore to brali v tehotenstve.

maculda
8. črc 2011

@lume To mi doporučil gynekolog. Prozatím, než hematolog určí jiné léky.

nektarine
8. črc 2011

@maculda A odkud jsi? Vím, že se v těhotenství bere, ale při jiných mutacích. Na Leidena je to málo (je slabej). Sice pravda, že lepší než nic, ale aji tak, nevím no. Možná bych zkusila jinou hematologii, v jiným městě.

velvet26
8. črc 2011

@maculda tak gynekolog ti ten heparin nepredpise??? volala si mu? skus za nim este ist a poprosit ho..a odkial si? ak by si bola z okolia trnavy, tak ti odporucam hematologiu v nemocnici v Trnave, tu ti ho nasadia ihned...

margarita
8. črc 2011

@lume, @maculda :

ja som brala Anopyrin 30 cele tehu do 36TT. nemam sice leidena, som MTHFR homozygot, ale moj hemato je napr. dost proti injekciam, ze ci uz tabletky alebo injekcie, ide hlavne o ucinku latku, co riedi krv.
Kolko ludi, a doktorov, tolko nazorov.
hlavne nech je hlava v klude, potom to ide aj bez liekov.
pri poslednom tehu som brala Anopyrin uz pred otehu, a aj tak som mala MA v 9tt.

tym vas nemienim deptat, len z vlastnej skusenosti konstatujem, ze som uz potratila aj s liecbou, aj bez nej, cize neviem, comu mam verit. Ak to ma dobre dopadnut, bude dobre a ak nie, lekari ani injekcie nie su samospasitelne.

zdravim vsetky "stare paky", co si ma este v tejto teme pamataju.
a tehulkam a mamickam drzim moc palce 😉