Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
10. črc 2008

Alinuska, jeejda, to mi je luto, ze IUI bolo neuspešnéé, aach jaaaaj. Verim, že vám dovolenka pomôže a prípadne si z tade donesiete pekny dvojčiarkový darček.

Lenocka, tak koniec roka bol smutný po každej stránke. Nejak to tu zosmutnelo, je mi to tak všetko luto. A Lenocka verím, že sa vám podarí mať uzlíček šťastia, a že konečne už bude všetko tak, ako má byť. Držíím palce na genetiku, teda blbý termín, ale možno aj dobre, že dovolenku posuniete, pri mori sa deju niekedy pekné veci 🙂

Emička, tichá domácnosť?? Ach, držím palce, nech sa to rýchlo vyrieši :(
A vybrali ste kráásnunké mená, Rozárka je úplne úúžasnéé.

Mounty, ty to zvládneš, všetko krásne dopadne, jasné??!! Držíím palce na kontrolu a super , že máš lekára takého pedanta.
Alinuska, veeelka pusa pre Teba. Cmuuuk

kapp
11. črc 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Som rada, že som si konečne našla chvíľočku aj na vás ...

Ninuš, Alinuška - 😢 = to ma mrzí, dušičky, že vám to nevyšlo ... my si to šťastíčko musíme asi ozaj vydobiť - doslova a do písmena - aj keby traktory padali! - ja to cítim, že sa vám to raz podarí! Ak je troška spravodlivosti na tomto svete, tak sa to musí podariť ... 🙂 Hore hlávky!

Zuločka - ty naše slniečko tejto diskusie - ako to ty robíš, že sa stíhaš aj o malinkého starať, doma robkať a ešte aj často sem prispievať! Normálne - keby som mala klobúk na hlave - dám ho dolu pred tebou! Ešte že ťa máme, dušička!

Lenočka - jáááj, bambuľka moja, vieš, keď ja ti niekedy neviem, čo ti napísať - tak veľmi by som ťa chcela potešiť v tvojich starostiach, a nejak mi dochádzajú slová 😒 ... Každopádne myslím, že sa lekári konečne rozhýbali správnym smerom - tá genetika vás určite posunie vpred! Držím pršteky!

Mounty - jasnačka, že to dobre dopadne, muuuusííííí - toľko anjelikov ti hore drží pršteky táááááákto silno!

Emička - tichá domácnosť .... nuž s tým mám svoje skúsenosti - muži sa veľmi nechcú vracať späť k smutným udalostiam - im chýba fantázia, čo nám majú vlastne povedať. Vieš, podľa mňa aj oni to prežívajú, ale svojim spôsobom - majú čo robiť, aby sa s tým vyrovnali oni sami, nietož ešte - aby utešovali oni nás ... aspoň tak mi to vysvetľovať môj manža - tiež nechcel o tom hovoriť a hneval sa, keď som po kútoch vyplakávala ... Nebojkaj - ono sa to utrasie ... chce to čas ...

Ak som na niekoho zabudla - sorry - nie naschvál ...

A čo sa týka toho konkurzu? Vykľul sa z toho jeden veľký BLAF za minimálnu mzdu - škoda ... Ale poctivo zháňam ďalej - a konečne ma v tom začal podporovať aj manželík! 😀
Nanine fotky by mali byť až budúci týždeň - máme ešte obyčko foťák (kvôli Nane, aby mohla aj ona fotiť) a nemám ešte dofotený film ... ale poponáhľam sa!

Pápá - a pekný víkend želá Kappuša

alinuska
11. črc 2008

Ahojte babule moje drahe 🙂 ,

nestiham docitavat a vlastne nestiham nejako poslednu dobu nic, tak len v rychlosti dakujem vsetkym veeelmi pekne zo srdiecka za podporu, velmi to pomaha 😉

Tabulku som aktualizovala a niektorym aj poslala mailom (od ktorych mam mail), tak potom mi ostatne skuste poslat cez IP vase mailove adresy a poslem vam ju v prehladnom excelovskom formate, ale az po vikende, uz ozaj musim bezat, caka ma kolegyna, idem na session... 😀

Aj ja prajem vsetkym kraaaaasny slnecny a hlavne pohodovy vikend 😵

Papa

lenoc
13. črc 2008

Ahoj dievcence, u nas trosku poprsalo, hned je lepsi vzduch..

Zulocka, Kappuska, vdaka, lubkam vas. CMUK.

Kappus, tesim sa na fotky! Ozaj a ta svagrina caka babo, ci nie?

No a samoska, pozdravujem aj ostatne kocky.

kapp
13. črc 2008

Lenočka - nečaká 😢 , fakt by som jej to zo srdiečka priala (aj keď ju moc nemusím ... 😕 = je taká divná) = planý poplach, škoooda ... 😢

U nás ešte nepršalo, ale chystá sa, chystá - dúfam, že z toho aj niečo bude - dosť blbo sa dýcha ...
Inak - dnes sme mali suprovský deň - namiesto obedu sme grilovali - steaky atď ... len tak s chlebíkom a k tomu zeleninkový šalátik - mňam, mňam ... a moja zákonitá polovička sa nám prejedla, totálne ... 😀 😀 😀 ... dorazil sa totiž so štrudlou - robkala som ju včera - 2 ks tvarohovej a 2 ks makovej s jablkami ... = momentálny stav je nula! - všetko s prepáčením za výraz ZOŽRALI! 😀 😀 😀 celé 2 veľké plechy, ja z nich nechňápem ...

Ako ste víkendovali vy - kočky?

zulok
14. črc 2008

Kappuska, som rada, že si sa po dlhej dobe ozvala, velmi si tu chybala. Je mi luto, z e z tej roboty vysla hovadina, aj ja som už bola na takom konkurze, ťahalo sa to dllho a prd z toho :(
A ako to stíham, mám zlatíčkoo moje najväčšie a teraz napríklad leje u nas ako z krhly, tak kočíkujem doma pri otvorenom okne.
:( a je mi luto, že švagriná bábo nečaká :(
Jeeej a opekačka, to je supeeer, a akoto, že nechápeš, že sa tolko pojedlo, veď bola určite mňamky, tak nečudo, mňam. Aj u nas sa vždy tooolko zhlatlo 🙂

Ahooj Lenočka, uff, tak prázdniny, už si dúfam pobehala kade tade a ochutnala všetky možné zmrzlinky . ozaj , máte tam nejaké jazierko na člapkanie, také desné telá sú...

Ahoj ALinuška, posielameee cmuuuk a mailovu adresu do IP.

A ahooj aj ostatným 🙂

kapp
14. črc 2008

Ahojko bambuľky!

Aj mne ste chýbkali, moc, moc, moc ... Dobre sa mi s vami klebetí 😀 - len ma hnevalo, že sa nedarí a nedarí s tým naším druhým potomkom 😔. Mala som depku, nemala som energiu popri Naninej pomononukleóznej fáze ešte dodávať optimizmus vám - keď ja sama som už neverila a popravde už ani veľmi neverím, že by sa nám podarilo rozšíriť počet členov posádky. Ja to nechápem - Naťula sa podarila po 1 mesiaci snažilkovania, tie tri anjeliky, ktoré mám v nebíčku tiež na prvý šup - a toto si dáva na čas už takmer rok - už som aj vysadila tie predtehu-vitamínky, priznám sa - aj na kyselinu listovú kašlem 😖 , len sem-tam - keď si spomeniem 😒 ... viem,viem, musím sa polepšiť!

Zuločka - ty si teeeda zodpovedná a rozumnučká mamina = no ja ťa musím len chváliť! 😅 - ja som vždy počas dažďa kočíkovala po vonku ako bláznivá 😖 - vždy som nachladla - vidíš - a toľko rozumu som nemala, aby som okno otvorila a malú vetrala pri ňom ... Jáááj, teraz by som toooooľko vecí urobila úplne inak ...

Lenočka - jasné - naša Zuločka má vždy suprovské nápady (mne vekom dochádza fantázia 😝 , a keby len fantázia ... 😀 😀 😀 ) - treba pobehať po zmrzlinkách a kúpkach - prevetrať hlavinu voľakde treba! Jáááj - ty naša najtatočnejšia osôbka = máme ťa tu všetci veľmi, veľmi radi! 😀

Momentálne sa snažím prísť na iné myšlienky so šteniatkom - Naťule sme kúpili na MDD (možno som to tu ešte nespomínala) šteniatko anglického kokršpaniela (vtedy malo 8-týždňov) svetlej farby - teraz má už 3,5-mesiaca, je straaašne zlatunký 😅 (taká náhrada za bábeno = jednoducho sa potrebujem o niekoho malinkého starať a on tú svoju lásku dáva na 100% najavo = s Nanou sme celé vyoblizované 😀 , doškriabané ako po prechode cez zarastenú džunglu 😅 , už som chytila aj alergickú reakciu po uštipnutí psou blchou = včera som doužívala antibiotiká = bol tam rozsiahly zápal = a že vraj blchy "nekúšu" človeka, ale čoby nie! = KÚŠU! MŇA! 😀 😀 😀 ) - je riadne zaočkovaný, už aj odlblšený 😀 , ešte nás čaká v najbližších dňoch očkovanie proti besnote (manžel stále hovorí, že mu pri jeho temperamentnej povahe treba dať aspoň dvojitú dávku 😀 😀 😀 ) ... Takže sa s malou vytešujeme zo psíka ...

Ahooojko a pekný dníček praje Kappuša a Nanuša ...

kapp
14. črc 2008

Tuším som to zase prehnala so smajlíkmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - alebo žeby ešte nie? 😅
Pekný zbytok dníka ... 😀

emicka1
16. črc 2008

Ahoj holčiny,já vás každý den dočítám ale teď když jsem se dokopala do psaní,tak si z toho nic nepamatuju 😠 Takže se omlouvám 😉

Kapp vy máte štěňátko,jo? Tak to je supeeeeer 😀 No my teď po té druhé revizi taky přemýšlely nad dalším pesanem.Ale nakonec to nějak "vyšumělo".Příště už to snad vyjde,a psíků máme dost 😀

Kačenko a co ty,jak se vede?Další týden zase přibyl,ne? 😀

Jinak u nás už je to o trošku lepší,ale pořád to s Honzou neni ono 😖 😠 Dneska jsme měli jet na dovču na Moravu.Jen na 3-4 dny.Ale nejedeme nikam,protože musel dneska jít pomáhat sousedovi a od zítřka má být zase ošklivo.A protože chceme jet pod stan,tak by bylo lepší,aby nepršelo 😒
Jinak příští týden mám jít na gyndu na KO a ještě jsem nedostala MS,tak teda nevím.No zatím jsem "po" 4 týdny,tak mám ještě čas.
A včera jsem si udělalal radost!!!!!! V neděli mám narozeniny a tak jsem si konečně koupila svůj první foťák 😀 😀 😀 😀 Včera mi přišel,tak konečně taky přijdu na jiné myšlenky.Aspoň chvilku,než se s ním naučím 😎 🙂
Tak se mějte krásně a přeji pěknou a slunečnou středu,pa Emča 🙂

mounty
16. črc 2008

Ahojte dievciny, pisem iba tak narychlo, mam tu na tyzden navstevu z Liptova...........nase tyzdne mam pocit ze sa strasne vlecu, Duphaston neviem ci zabera, mam brucho ako balon. Neviem cim to je ale mam taky pocit ako ked mi tvrdlo pri prvom tehu.......uf, v piatok idem pozriet dokiho, lebo sa mi to nepaci.....nie je to dako skoro na tvrdnutie???

Prajem vam inak vsetkym krasny den, drzte sa a planujme dalej krasnu buducnost 😉 papa

zulok
16. črc 2008

Kappuska, no chybala si nam tu veeeelmi, konecne si tu zas. a to ze sa teraz to tehu tak rychlo nedari, no drobec si dava načas a veru, bude to stáť za to, keď príde, asi len hlada vhodnú príležitosť. a žiadne vzdávanie, ale snaženiu popustiť uzdu nie je an škodu, aspoň na to človek tak urputne nemyslí 😒
jeeeeej a šteniatko, no paraaada, aspon mate fakt tie mysleinky inde , supeeer napad a aj NAnuška je isto vytšenaaa. juchuuu
a vobec nie som zodpovedna a rozumna mamina, včera som skoro infarkt dostala, enchtiac som klepla MAtušiačikovi hlavičku o kraj kresla (drevená podopierka na ruku), nebola som zvyknuta na kreslo a podopierka sa objavila skor, ako som čakala ☹ našťastie vyzerá vporiadku, aj sa rehotal.., ale mne teda do smiechu nebolo, zaslužila by som si riadny vyprask ☹ 😠 moje zlatíčko a takto to vsetko kazim ☹

AHoj EMička, no, ani u nas to nebolo v manželstve ono, po smutných udalostiach, Branko o tomnechcel moc hovoriť, ja som sa zas potrebovala vyrozpravat, tak som chodila na emimi, a manzel kecal dakde na pokeci , ci kde.. aspon, ze sa druhym vyrozpraval,. No kazdy to preziva inym sposobom... a hlavne manžel nechhcel dat najavo, ze mu je smutno, ale raz som ho nasla a, ako plakal, tak to ma uplne položilo ☹ chche to asi len čas... a objatia nikdy nie su na škodu, len tak prísť a utuliť toho druhého, až dýchať nemôže 😀
ale s tou MOravou, to je teda, 😠 je mi luto, ze to nevyslo. 😒
držíííím palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nehc je z tych 4 dní tak zo 8 a pol mesiaca 😉
a keb som si dovtedy s tebou nepislaa, tak na nedelu vseeetko naj k narodeninam, a hlvne nech sa dockate miminka. cmuk, cmuk cmuk, a foťák je peeerfektny darček, tak dufam, ze budeš rozširovať svoj albumčok 🙂

MOunty, užite si navštevu.A duphaston zaberaa veru ako ma, ja som z neho bola priam ako vzducholod, aj teraz aj v minulom tehu, hadam este pred ocakavanou ms som mohla preletieť ocean, tak ma nafuklo. ale navstevou u dr. rozhodne nic nepokazis, drziiime silno palceky. ono to asi tvrdnutie ako takenebude, nemas problem s prdikmi?? ja som mala zo začiatku desnee, a raz po hrozne som mala take krče, že som myslela, že je už zle, ale ono to bol len hnusak prd. našťastie. POsielame pusinku na bruškoooo

astrinka
16. črc 2008

Zdravim vsechny holky na diskuzi. Jsem tu nove, a diskuzi jsem nasla uplne nahodou, kdyz jsem hledala informace o trombofilii, jelikoz jsem nove zjistila, ze mam tri formy mutace ☹ Faktor VLeiden heterozygotni, protrombin heteroz. a mthfr take heteroz. Jsem z toho opravdu nestastna, mam za sebou zamlkle tehotenstvi, ve tretim mesici, a dalsi ztraty, jedno v patem mesici, ale tam se jednalo o jiny problem. Jen prvni tehu jsem mela bezproblemove, a mam doma ctyrlety pokladek. Rada bych se s vami delila o rady a informace. Moc, moc bych si prala dalsi mimi, ale jak tak ctu co vsechno se muze stat, a u me nejspis to riziko je dost vysoke vzhledem k tem kombinacim, tak mam strasny strach.... Jsem z toho vseho moc smutna, a casto je mi do breku, tak doufam, ze se k vam muzu pridat, treba se mi trosinku ulevi...

zulok
16. črc 2008

Astrinka, ahooj, jasne , ze sa mozem pridat a myslim, ze ani ostatne babulky nebudu proti. Je mi to luto, cim si si presla, je to vzdy tak hrozne smutne privitat tu novu dusicku smutnu a zistit, co hrozne sa moze stat... ☹ Budem ti silno drzat palce, aby ste sa dockali dalsieho drobizga. ten strach tu bude vzdy a neprestane, kym stastne neporodis, ale nic ine nezostava , len verit, ze uz bude vsetko dobre. a viera veeelmi pomaha, pretoze to jedine nam nikto zobrat nemoze. Drkaj sa

emicka1
17. črc 2008

Ahojky Astrinko,moc mě mrzí,že jsi se k nám přidala z takovýhle důvodů ☹ ☹ ☹ Mnohem lepší by byly nějaké veselé věci co by nás spojovaly ☹ Ale je moc fajn,že takováhle diskuze tu je a že člověk vidí,že na tom neni sám a pomahá to! Takže moc vítej 🙂

Zuločko děkuji,ty jsi takové naše sluníčko,viď 🙂 🙂 Ještě že tě máme 🙂 🙂 Je to teď doma opravdu těžé,tak snad se to uklidní ☹ a zase bude vše tak jak má.Prožíváme toho teď nějak moc špatného a nic dobrého,tak se to snad taky obrátí

Všem vám přeji krásný den,pa

astrinka
17. črc 2008

Diky za privitani. Taky bych se radsi sesla na jine diskuzi, ale uz to tak je, tak aspon, ze je tady fajn skupinka lidi s kterymi se da o tom povidat. Tezko tohle vysvetlit nekomu, kdo si tim neprosel.
Trochu jsem vas procitala, ale je toho tolik, ze si moc nepamatuju vsechny pribehy. Casem se tady treba vic vyznam Zulok, ty jsi se asi miminka nedavno dockala, tak to musis byt hrozne stastna 🙂
Emi, doufam, ze se vam to doma brzy srovna. Obcas asi byva trochu dusno vsude a je to hrozne neprijemne. Fotak je super darecek 🙂 Kdybych mela vic casu a min starosti, tak bych si rada jednou udelala kurz foceni, ale k tomu se nejspis dostanu nekdy az v pristim zivote 😀 Ale i obycejne foceni je fajn 🙂

margarita
17. črc 2008

ahojte, vezmete ma do klubu? 🙂
po dvoch spontannych potratoch vzdy zaciatkom 6.tyzdna som sa dnes dozvedela priam az s ulavou 😀 ,ze som MTHFR 677C-T homozygot. Takze si aspon mozem dodatocne prestat "vycitat", co som asi urobila zle, ze to nevyslo, lebo ono to vdaka tomuto asi - bez podpory lekarov - vyjst ani nemohlo. 😒
Velmi pozitivne pre mna je, ze je vas tu dost 🙂 s podobnou mutaciou, a zulok je uz stastna mamicka 😵
Mimochodom, zulok a ak sa nemylim lenocka, aj ja som ucitelka 😀
ktovie, ci tieto geny nesuvisia s volbou povolania 🙂
nezvladam bohuzial citat vsetkych 50 stran, ale ak su tu este aktivne take, co uspesne donosili napriek tomuto problemu, potesi ma, ak mi date nejaku nadej 😉
hovori sa, ze do tretice vsetko dobre, a ak budem pod kontrolou, mozno sa dalsie tehu vydari...je to v Bozich rukach.
majte sa krasne 😉

mounty
17. črc 2008

Ahoj margarita, chcem Ta len potesit ze aj mam tu istu diagnozu a mam zdraveho synceka porodeneho v termine 😉 teraz cakame druhe, akurat ze som zacala pred hodkou tak slabucko krvacat, zajtra letim hned k Dr...modlite sa za nasho maleho v brusku, prosim........

A este cosi margarita, neboli si tak pred mesiacom na hemato na Antolskej? Si mi daka povedoma z cakarne 😉 aj ked ta fotecka je mooc malinka 😉

zulok
17. črc 2008

Margarita, tak ja mam to iste čo ty a do tretice to vyšlo, veríém, že aj u teba to bude tak. uff, ale sa to tu rozradta, az mi je z toho smutno.moc drzim palce, teraz to uz vyjde.
a teda uciteôlka, no tedaaa

Astrinka, veru, som najstastnejsia v zivote, dakedy ani neverim, ze je to pravda, takto pred rokom som začala tušiť , že dakto v brušku býva... to už prešiel rok, fuuha a zaroven aj rok, co viem, ze mam trombofilku...a rok , co som v tejto diskusii, zial, pribudlo vas tu pozehnane...

Mounty, vsetko bude vporiadku, musiiiiii, let na pohotovost!!! aj ja som krvacala a Matusko to zvladol, drziim palce...A modlime sa, zvlaadne to bubuliacik...hm, ale ak beries duphaston, nic viac ti nedaju,ešte je taka injekcie K...dačo na zastavenie krvacania, ale ktovie, ci to vobec my mozeme...hlavne ležaať. držkaj sa bubaaačik. cmuuk, moc si ťa všetci želáme . cmuk

astrinka
17. črc 2008

Mounty, drzim palce aby vsechno bylo v poradku!!!
Ja mam z vas asi nejvic kombinaci tech mutaci. Neni tady nikdo s trema?
Dr. mam videt az za hodne dlouho, tak moc nevim co mam ocekavat.

emicka1
18. črc 2008

Ahoj Mounty,moc moc moc držím,uvidíš,vše bude v pořádku!!!!!!!!! Dej vědět.

Zuločko koukám,jak se to tady rozrůstá,viď ☹ Je to na jednu stranu moc smutný,ale na druhou stranu je zase fajn,že se můžeme navzájem potěšit,poradit a tak 😵

Asrinko já jsem s těma mutacema a jejich kombinacema na tom taky špatně.Mám taky po druhém potratu a teď čekám na první ms ☹ Ale tady tě holky fakt povzbudí a podrží 😉 A taky ppřibyla další "češka" to jsem ráda 😉 Můžu se zeptat od kud jsi?

Holky přeji krásný den,pa 😀

mounty
18. črc 2008

Ahojte , dakujem velmi za podporu, pomohlo mi to !!! Vratila som sa od Dr, ale je chory tak neordinoval, nastatsie som v noci prestala krvacat tak teraz idem iba lezkat cely den..........v ramci moznosti samozrejme pri malom 😉 este raz veeeeeelka vdaka ze ste na nas mysleli, viem ze modlitby boli vypocute......MUSI byt vsetko v poriadku, viac anielikov sa uz hore nezmesti, musia byt daki aj dole na zemi, nie?? 😎

Majte sa krasne a drzte sa!!! Myslim aj ja na vas a modlime sa kazdy den!!!

margarita
18. črc 2008

jeeej, babulky, vdaka za podporu 🙂
mounty, drz sa, ja viem, tiez, ked som zacala krvacat - chaos, stres, panika...ale ono to niekedy len praskne nejaka cievka (vraj) a o nic vazne nejde.Myslim na Teba 😀
inak na Antolskej som bola, aj vyse mesiaca to uz je, ale nejako som sa tam moc neobzerala po okoli 😀

tak krasny vikend vsetkym zelam, a este sa ozvem 😉

sivula
18. črc 2008

Ahojte mounty a margarita
tak vidim, ze sa mozno stretneme aj my na Antolskej na hema. Ja tam idem 30.7. A tiez som MTHFR - homozygot. Cislo si nepamatam, zijem aj bez neho. Bohuzial si zase picham. A tiez som bola ucitelka 😀 Ale nemyslim, zeby ta choroba s tym suvisela. Skor by som to tipla na nervove.... 😉
Tak drzim palecky. A som presvedcena, ze donosit sa da!

mounty
18. črc 2008

Ahoj sivula, vitam Ta medzi Antolcankami 😉 ja pojdem az dakedy v auguste , este cakam na vysledky z genetiky dake podrobnejsie, tak sa to vsetko vlecie.....ja si nepicham, mam iba Duphaston a kyselinu listovu zatial ale vcera som zakrvacala tak uvidime.......verim ze sa to nebude opakovat......no, musim ist, pa...

astrinka
18. črc 2008

Emi, jsem z Prahy, ale ziju v Kanade. Do Prahy se vracim "casto" a rada 🙂 Maly je tam taky vzdycky moc spokojeny, hlavne z tramvaji je moc nadseny, jelikoz ve meste kde jsme my je nemame 😒
Odkud jsi ty?
Dnes jsme tady meli v noci velkou bourku, tak jsme se moc nevyspali, a rano se muselo brzo vstavat, tak snad do vecera vydrzime 🙄 Pokud nebude zase prset, tak nejspis vyrazime nekam ven, tam se snad zase probereme 🙂

astrinka
18. črc 2008

Kapp, zviratka odma jsou opravdu super. Ja jsem od malinka takovy veliky milovnik zvirat, vsech moznych hehe, a ted mam take sto chuti si poridit treba novou kocicku. Jednu doma uz mame, tak jeste to zvazujeme 🙂

emicka1
18. črc 2008

Ahoj holky,prosím vás mohly by jste mi poradit?
Jsem přes 4 týdny po revizi a stále jsem nedostala ms. Už tak 3 dny mě pěkně bolí břicho a každou chvilku si říkám,že už je to tady,ale pořád nic 😖 Tak jsem se vás chtěla zeptat,a jak dlouho jste pak dostaly ms vy? Normálně by jsem tak neplašila,ale před 13 dny jsem měla asi ovulku,podle BT a taky podle bolestí břicha.tak mám trošku špatná pocit,aby jsem nebyla těhu. Měli jsme 3 dny před tou ovul.sex a ze začátku nechráněný 😒 A já mám teď nějak černé svědomí ☹ Asi potřebuju jen slyšet,že se nic nestalo ☹ 😖 Tak se vám moc omlouvá,že vás tím otravuju,samotnou mě to štve,ale potřebovala jsem se někomu svěřit,když to doma teď není tak jak by mělo 😢 Díky moc a krásný víkend

zulok
18. črc 2008

Mounty, uff, ani nevies, ako som si vydychla, ze uz nekrvacas, paada, taka k sad a, oddychuj, posielame vela sil a neustale na vas myslime. Cmuuk

Ahooj SIvula, eeej , krasny 26 tt, tak drziim palce, ale urcite bude vseetko vporiadku. Jeejdaa dalsia ucitelka, hihi, to sme sat u teda stretli.. 🙂

Astrinka, jeeeje a KAnada? A to ako ste sa tam dostali, praca cez leto a zapacilo sa?
A s macickou to musi byt riaadna divocina, sestra ma cicu a je srandovna, co stvara 🙂

Emicka, po revizi som dostala ms na 21.den, druhykrat revizia nebola, a to bola ms o 10 dni neskor, ako obvykle, tiez som si myslela ,ze mozno aj, dr. aj hladal dutinku, tak ju chhcel najst a nic… ale inak aj keby sa zadarilo, nevadilo by, ze tak skoro po revizi, o to sa neboj. MNe primar povedal, ze mame pockat 3 mesiace, ale ak otehotniem hned, mam sa tesit a ziadne strachy.. ze to cakanie nie je moc opodstatnene…takze verim, ze bude vsetko vporiadku,ci uz budes alebo nebudes tehulka…

emicka1
19. črc 2008

Ahoj Zuločko,díky za utěšení 🙂 🙂 🙂 Jsi sluníčko 🙂 No věřím,že jsem z toho jen nervní a ms přijde.Už se totiž ani nepamatuju,kdy jsem jí dostala minule.

Mounty to je strašně dobře,že už je vše v pořádku 😀 Jen tak dál!!!!! Myslím na tebe! 🙂

Sivulko ahoj,koukám,že už máš za sebou 26 tt,to je super! A je moc příjemné vidět,že to fakt jde 😀 Tak snad se toho dočkáme všechny tady 😀 😀 Hodně štěstí 😀

Astrinko já jsem z jižích čech z Tábora. Ty brďo až v Kanadě,jo? 😵 A jak jste tam dlouho?

Katy a co ty? Jak přibývají týedny? 😀 Koukala jsem 31tt? 😀 To je super!!!! Myslím na tebe,opatruj se!

Tak jdu dělat rajskou,mějte se krásně a krásný víkend,pa

zrnik1
20. črc 2008

ahojte mile zienky

Uz sme doma.
ozvem sa neskor, ale na 100% sme len traja, lebo som dostala MS.
Nevadi 😉
vsetko dobehnem a precitam si o vas novinky.
Zatial papa a dobru chut k nedelnemu obedu.