Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

chirabell
9. únor 2012

@sarafortuna presne ako pise lucinocka, tiez to tak robim...mne to sestricka u gyn poradila....a inak to nie je az taka sranda ked sa hras na sipky a tercom si sama...som sa smiala na luckinom pribehu ako sa zapichla do nohy a ani nie par dni na to som zachytila uz pouzitu striekacku pri "baleni na vyhodenie" o decku na stole, vyletela mi z ruky a obukom skoncila v stehne, vyzeralo to presne ako ked hras sipky, ale nezapichne sa sipka kolmo ale tak do sikma...ako bolelo, ale som sa na sebe zasmiala 😀 odvtedy si davam vacsi pozor veru....

hhranolka
10. únor 2012

Ahoj holky, tak me se to uz blizi... Uz se nemuzeme dockat, az nebudeme muset pichat injekce 🙂
Pristi tyden si mam zaridit predoperacni vysetni a dalsi tyden na cisare 🙂 posledni injekci si mam pichnout vecer pred planovanym cisarem 🙂 uz aby bylo vse zdarne za nami....

sarafortuna
10. únor 2012

@hhranolka , držíme prsty... 😉

@chirabell , ja som si na dezinfekciu kúpila tie balné napustené "papieriky" a tie keď niekedy priložim k miestu vpichu, tak ma to štípe až kdesi do vnútroností... ale nachystám si odličovací tampón a skúsim, lebo ja už pomaly nemám kde pichať...
už aj uvažujem, že ich vysadím, lebo sa mi pokazila ovulka.... mám asi cystu, s prvou MS neodišla... ☹ a narušuje mi cyklus 😢 😢
Ja stále verím, že už bude OK a furt niečo pribudne 😔 😔

chirabell
10. únor 2012

@sarafortuna ja som na zaciatku pouzivala take vlhcee stvorceky,nieco ako na ruky vlhke jednorazove,ale boli dezinfekcne zo starej autolekarnicky...lenze nove som tu nezohnala a svokor je na inzuline tak som od neho vyfasovala flasku benzinalkoholu to si dam na odlicovaci tamoon hotovo...ale podla mna staci akykolvek alkohol...ale stipat by ta to nemalo,to dake agresivne su...
a mas pocit ze tie injekcie ti blokli ovu resp robia problem?

sarafortuna
10. únor 2012

@chirabell . nie určite to nie je vecou injekcií... len mám asi už od decembra alebo januára cystu... 😖 😖 už som myslela, že som OK, keďže som mala krásne 3 ovulky za sebou... a minule ovu na 31dc... dnes som 24dc a stále nič... a cystu cítim 😔 😔 😔
depkujem a nepomáha to na psychike.
už som si nasadila B-čka - BEFOLI, b-čka by mali tej cyste pomôcť ☹

hej, tie napustené dezinfekčné servitky (či ako to nazvať) sú riadne silné 😅

margarita
10. únor 2012

baby, ja som na benzinalkohol mala riadne alergicke flaky, uz som sa bala, ze to je z toho Fraxiparinu, ale doki mi nakazala vymenit praveze dezinfekciu, a odporucila mi ten 60% lieh, co sa dava aj babetkam na pupcek hned po narodeni, je vraj najmenej agresivny.
a zda sa, ze hej lebo problemy zmizli a nic nestipe - ak, tak len vpich samotny, ked je mm uz unaveny a chce sa mi pomstit 😀
ja by som sa sama nepichla asi v zivote 😒 skratka som makka a nedokazem to. este ze mm to bavi 😀

lume
11. únor 2012

@margarita To som si myslela aj ja, ze si nepichnem sama injekciu, ale nakoniec som prekonala samu seba a som na seba hrda 😀

lume
11. únor 2012

@hhranolka Drzim Ti palce. Lekar rozhodol, ze budes rodit cisarskym? Ja este musim vydrzat pichat v sestonedeli, hoci teraz si obcas zabudnem aj pichnut injekciu, lebo pri malej je taky zhon, ze mi to uplne vyfuci z hlavy.

hhranolka
11. únor 2012

@lume ne, je to na prani - ja chci cisare 😉

milada2
11. únor 2012

@hhranolka Jujda, to to uteklo 🙂 Sama mám tohle všechno ještě v čerstvý paměti a přitom už je to víc než 4 měsíce 🙂 Přeju, ať všechno probíhá naprosto v klidu a jste všichni tři šťastně pohromadě! A ať nemusíte píchat další měsíce tak jako já 😀 Prostě už jen samé zdraví a pohodu!!!

miky
12. únor 2012

Ahojky, poprosila bych vás o radu. Nevíte náhodou jak je to jestli člověk s leidenskou mutací může darovat krev, popř. kostní dřeň?

milada2
12. únor 2012

@miky Darovat krev může, ale nemůže darovat buď plazmu nebo destičky, nejsem si jistá co z toho. Brácha daruje krev léta a až loni mu zjistili leidena (na základě mé diagnózy), krev daruje dál, ale to něco už darovat nemůže. A o kostní dřeni pochybuju, tam jsou velmi přísné nároky... Možná, kdyby to bylo pro někoho konkrétnío a jinak ty krevní markery seděly a dárce by tak byl vhodný... jen hádám, netuším...

katrenka111
12. únor 2012

@hhranolka ahooj ty mas planovaný cisarsky??? babo je zle otocene???

hhranolka
12. únor 2012

@milada2 jojo.. vse nejak rychle utika 😀
@katrenka111 ne prcek je spravne otoceny,.. - vse ok,.... ale jak jsem psala, ja cisare chci - je to na prani

miky
12. únor 2012

@milada2 děkuji za radu, chtěla bych se zaregistrovat do registru dárců kostní dřeně a právě jsem měla obavy, aby má diagnoza nebyl problém. Zkusím zavolat do nemocnice a zeptat se co a jak, alespoň že můžu, kdyžtak darovat krev. Za těch 7 měsíců co jsme byli s Barunkou v Motole jsme dostali několikrát jak krev, tak destičky a i plazmu, tak bych to chtěla vrátit a někomu potřebnému také pomoct

katrenka111
13. únor 2012

@hhranolka juj moja a to prečooo??? ved neni nad to rodiť prirodzene??? tie bolesti po cisarskom a komplikacie co možu nastat..... no ja ta teda obdivujem.... ja sa modlim aby som rodila spontanne....

hhranolka
13. únor 2012

@katrenka111 no vidis a ja te obdivuju, ze chces rodit normalne 😀 vse ma sve pro a proti .... Ja jsem se ptala na cisare u lekare jeste nez jsem otehotnela 😀 mam to proste tak dane .... S cisarem jsem srovnana, kdyby me cekal normalni porod, tak cele tehotenstvi stresuju 🙂 takhle jsem ok a tesim se 🙂

katrenka111
13. únor 2012

@hhranolka no neviem, ja by som stresovala z cisarskeho, ale ved uvidis potom co bude....no kazdopadne držím palce aby si vse v pohode zvladla....

hhranolka
13. únor 2012

@katrenka111 jojo,.. já tobě též ! budeme to mit cca na stejno,... tak si pak muzeme rict 😉

cukor
16. únor 2012

@margarita aj ja som mäkká,tiež som si sama nepichala.manžel to zvládol v pohode a asi aj preto,ze počas môjho tehu si zlomil nohu a musel si aj on pichat 6 týždnov.takze vedel aké to je.a bola to sranda .najprv pichol seba a potom mna.ale mala som alergiu na fraxiparin takze v nejakom 17 tt mi ho vymenili za clexan.

chirabell
16. únor 2012

@margarita no, tak asi budem musiet benzinalkohol aj ja vymenit, kym som pichala len 0,3 tak to bolo ok, ale uz tyzden mam 0,4 a po vpichu ma to dost svrbi aj par dni...na bruchu menej, ale ked pichnem do nohy, spravi sa mi cca 5cm cerveny flak a svrbi ako besne...neviem ci to je fraxikom ci tym benzinalkoholom...skusim najskor ten vymenit, kedze fraxik je stale ten isty, len vyssia davka...tak to by nemalo robit problem takato zmena, nie?

@cukor ako sa ti ta alergia prejavovala? mne pred tyzdnom zvysila davku a odvtedy ma mensi problem, na bruchu to len svrbi, v stehne sa mi robia aj velke cervene flaky po vpichu...neviem comu to pripisat, ci fraxiku ci benzinalkoholu, ktorym dezinfikujem...

milada2
16. únor 2012

@hhranolka Měla jsem to podobně 😉 Císař i všechno po něm v pohodě 😉

milada2
16. únor 2012

@lume @chirabell Já jsem dezinfekci vůbec nepoužívala 😀

cukor
16. únor 2012

@chirabell mne sa vyhadzovali flaky na chrbte a krku a svrbelo to.dezinfikovala som špiritusom z lekárne a tým to nebolo .a potom mi zmenili na clexan a do konca tehu som mala pokoj.

chirabell
16. únor 2012

@cukor aha, tak ja mam flak len v mieste vpichu...tak skusim najskor tu dezinekciu vymenit...diky za info 🙂

lubica69
16. únor 2012

Ahojte kočenky
Prosím Vás pekne je tu nejaká maminka čo pichala celé tehu ako ja len preventívne ?Resp nemám s krvou žiaden problém len po 3 potratoch mi bolo odporučené pichať Pichám clexane od cca 5tt
Chcem sa opýtať ak je tu nejaká taká či ste si museli pichať aj po pôrode a ako dlho
A či sa popri pichaní nevylučuje dojčenie
Ďakujem za každú radu,názor

lubica69
16. únor 2012

@milada2 ahoj čítam,že ty už to máš za sebou Gratulujem k Honzíčkovi Prosím ťa pichala si si aj po pôrode?Ak áno mohla si popri tom dojčiť?

sorka77
17. únor 2012

Asi už se to tu probíralo, ale nechce se mi číst 568 stran 😀
Minulý týden jsem prodělala trombózu v malé pánvi a teď si musím píchat fraxiparin. Výsledky mutací zatím nejsou, ale spíše dle dr. budou negativní - důvod trombózy zvětšování dělohy a útlak hlubokých žil. A mě zajímá, protože jsem u prvního porodu měla nějakou poruchu krve - nikdo mi to ale neřekl, a byla to asi velká ztráta krve - nástřih hráze, úzká pánev, jak je to s porodem po fraxiparine? Ležela jsem na interně a tam mi řekli, že do porodu v pohodě a rizikový je až porod 😢 a teď nějak nevím, co mě čeká. Jsem dnes 26+4.

hhranolka
17. únor 2012

@sorka77 ahoj, no nevim v cem by mel byt rizikovy .... ja si picham clexane(prakticky to same jako flex) a ani zminka, ze by to mohl byt u porodu problem, jen to musi lekari vedet a pocitat s tim... alespon tak to rikali v nemocnici me 😉

sarafortuna
17. únor 2012

@chirabell , ahoj, mala si už aj minule v pase tehu? ja som si nevšimla, a teraz mi oči skoro vypadli....
supiš 😉 držím palce... 😵