Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

l.s
8. bře 2012

nie ja to beriem preto lebo babo zacalo v 34tt pomali rast tak ze asi placenta dobre nepracuje tak preto

margarita
8. bře 2012

hmm, tak to netusim, ci je to v tomto pripade akoze vhodne a menej rizikove...kazdopadne drzim palce, nech Ti to vsetko stastne a zdarne dopadne...

l.s
8. bře 2012

@margarita dakujem uz som stoho nestasna a ani na nate ani tu na mk som nic o tom nenasla mne sa to zda tiez uz neskoro38tt brat ☹

margarita
8. bře 2012

@l.s
ak veris svojmu lekarovi, a on ma s tym skusenosti, tak to skus pustit z hlavy...aj ked sama viem, ze to vlastne vobec nejde...takze blba rada odomna 😒
ale aj ja som v minulom tehu brala cele tehu len anopyrin, hoci ostatne baby tu mali automaticky injekcie aj s lahsimi diagnozami, a tiez som sa bala, ci to u mna nepodcenili, a zjavne nie, narodila sa zdrava a zivotaschopna dcerka 😉
a vtedy mne moj doki vravel, ze mam brat pribalove letaky s rezervou, lebo je len na lekarovi aby posudil, ci je pripadne riziko mozneho neziaduceho ucinku toho lieku vyssie, nez je potencialny a realny prinos toho lieku pre tehotnu zenu a jej babetko.
tak ak si pod kontrolou, verim, ze bude dobre 😵

l.s
8. bře 2012

@margarita dakujem zajtra mu znova brnknem 😉 preistotu

margarita
8. bře 2012

@l.s
dobre urobis, ved on je tu za odbornika, nie? drzim palce 🙂

eva76
8. bře 2012

@hhranolka
gratulujeme, nech Vám babätko rastie do krásy a k spokojnosti rodičov

fori
9. bře 2012

Ahoj je tu někdo s antifosfolipidovým syndromem?? jsem v 6tt a nemám dobrý vysledky... d-dmery mám 250. a annexin v - 88, a má být do 27. píchám Clexane a jím medrol, myslela jsem si se mi ty výsledky zlepší.. moc se bojím že zase potratím... ☹

zulok
10. bře 2012

@hhranolka Velka gratulacia k Terezke 😀

zulok
10. bře 2012

@margarita jeeej, dlho som tu nebola, uz 29 tt, nadherneeee, drzim palce, nech sa dalej pekne dari 😉

margarita
10. bře 2012

@zulok
dakujeme 😵

lenka_66
11. bře 2012

@margarita jeeeeej ty si // gratulujem 😀 . nech ta aladarik pekne kopka 😉

marki77
12. bře 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s antifosfolipidovým syndromem. Je mi 34 let a už 4 roky se snažíme o miminko. Otěhotněla jsem už 3x a vždy v 6tt+4 jsem prodělala zamlklý potrat. Otěhotnět se mi podařilo vždy poměrně rychle. Po 2. potratu jsme byli v Hradci Králové na genetice a imunologii a vše bylo ok. Vloni v květnu jsem potratila po 3. P. doktorka mě poslala k prof. Ulčové Gallové do Plzně a ta mi našla Antifosfolipidový syndrom. Okamžitě mi nasadila Pangamin 3-3-3, zinek, selen, hořčík, B komplex, kyslinu listovou a 1/2 Godasal. Až prý otěhotním budu si píchat injekce na ředění krve a budu užívat Prednison až do 16tt. Tento měsíc chceme začít zkoušet mimi. Jsem ztoho všeho hodně vylekaná, už bych asi nezvládla znovu zamlklé těhu. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuju Markéta

cukor
14. bře 2012

@marki77 ...z injekcií nemusíš mať strach.ja som bola velmi spokojná,ze ich mám a musím pichať.verila som,ze práve tie injekcie mi pomôžu k miminku a podarilo sa.držím palce.

edmi
14. bře 2012

ahojte,prosim vas potrebujem poradit,vcera som mala u hematologa zle vysledky tak mimpredpisal clexane 6000,a chcem sa spytat,ze ked ho budem musiet brat az do porodu ci musim rodit cisarkym alebo sa da aj prirodzene?? a ked to budem musiet pichat aj pocas sestonedelia ci mozem kojit babätko dakujem

margarita
14. bře 2012

@edmi
vsetko mozes 😀
praveze je lepsie prirodzene, lebo cs je predsa len operacny zakrok a tam je "ine" krvacanie ako pri prirodzenom porode - udajne, ja nie som mudr.
a kojit mozes 100%, vela bab tu pichalo v sestonedeli a veselo kojili....ja som nastastie uz pichat nemusela...

edmi
14. bře 2012

@margarita dakujem ti pekne za radu,nic otom este neviem tak zhanam info

mima9
16. bře 2012

caute baby som v 39 tt a buduci tyz mam planovany vyvolavany porod, vysli mi vysledky P-FBG 5,13 pricom beriem fraxik 0,3, norma je do 4,3. Mate niekto skusenost s tymi hodnotami? Je to ok?Dakujem,pekny vecer 🙂

lucianak
21. bře 2012

@erinka123 Ahojky, ja mám tiež trombofíliu a beriem aj duphaston 2x1tbl neviem do kedy, prednison 2,5mg do 15tt a pichám si aj fraxík 0,3 až do konca tehu. Duph. beriem na udržanie, keďže som mala v auguste MA. Výsledky som z hematky mala príkladné, ukážkové, tak to isto dobre dopadne. O 2 týždne idem na kontrolu na hematku a zajtra idem kuk na drobčeka 🙂
Ale teraz verím, že to dotiahneme do konca a dočkáme sa zdravého dieťatka.

zuzkavka
22. bře 2012

@marki77 V júni 2011 som mala MA - anembryomola, stále tam bola len prázdna dutinka, tak som v 10 tt bola na kyretáž. Potom som sa objednala na hematologiu a medzitým som zistila, že som tehotná. Mám antifosfolipidový syndróm a nejaké tie mutácie, gynekologicka povedala, že je tam toho dosť. Pokial mi prišli výsledky z hematologie bola som už asi v 11 tt a to už maličkej krásne bilo srdiečko a bola v poriadku. Momentálne som 25 tt, a od toho 11 tt beriem kyselinu listovú celé tehu, anopirin do 32 tt a pichám si raz denne fraxiparine. Všetko je zatial v pohode, len z toho pichania sa mi robia také gulôčky a modriny a mám rozpichané obe ruky a do brucha už nedokážem pichnúť. Inak mi moja gynekologička povedala, že anopirin nemám brať, že stačí fraxiparine, ale zasa hematologička mi povedala, že ten anopirin je hlavne na ten antifosfolipidový syndróm. držím prsty

cukor
22. bře 2012

@edmi ...tak ako ti písala margarita.....lekári uprednostnujú prirodzený pôrod ale aj sekciou sa rodí.....ja som rodila spinalom....a pichala som ešte 4 týzdne po pôrode a kojila som úplne v pohode ........a ešte stále kojím 🙂

edmi
23. bře 2012

@cukor dakujem ti pekne za info.A injekcie si brala normalne aj ked si mala termin a bola si uz v nemocnici?,teda neukoncila si vobec pichanie,a do nemocky si si brala svoje injekcie alebo v nemocnici dali svoje,viem blbe otazky ale zaujimama to

cukor
23. bře 2012

@edmi ...určili mi termín sekcie a 12 hodín predtým som si mala pichnúť.no a po pôrode mi pichli po 4 hodinách,mala som tam aj svoje injekcie ale pichali mi nemocničné.kludne sa pýtaj,nie sú to blbé otázky.viem,ze aj ja som chcela vedieť všetko do detailu,len aby som bola na všetko pripravená.

kaciatko81
23. bře 2012

@edmi ahoj, ja som pichala cele tehotenstvo, rodila som prirodzene, epiduralku som nechcela, ale keby bolo 12 hod od podania injekcie mozem ju dostat. injekcie som pichala vecer, ale kedze sa drobec narodil o pol siestej, injekciu som si mala pichnut 12 hodin po porode. mala som so sebou svoje, ale mali aj v nemocnici. prvu mi pichla sestricka, ale spravila mi taku modrinu, ze som si dalej pichala sama. pichala som este 7 dni po porode, po dohode s hematologickou na zaklade vysledkov, kojila som bez problemov.

edmi
23. bře 2012

@cukor
@kaciatko81 dakujem vam baby fakt,ja by som epiduralku nechcela,zatial je vsetko v poriadku tak dufam ze to pojde takto aj nadalej a budem rodit prirodzene. ja si picham o 7 rano a keby mi zacal porod o 9 rano to znamena ze epiduralku mi nemozu dat ale prirodzene by som mohla rodit.A mali ste aj v tehu knizke zapissane ze si pichate injekcie,? lebo mne doky este nenapisal a asi budem potrebovat aj papiere o vysledkoch od hematologa do nemocky ze?? a kaciatko81 ty si nemala stanoveny termin?

nektarine
23. bře 2012

Ahojte, už jsem tady za Váma dlouho nebyla. Doufám, že se máte o.k.?

@edmi Ahoj, já jsem si píchala v 7:30, v pondělí jsem nastoupila na vyvolání a nic. Ale přes noc se to nějak rozběhlo, ráno po 6:00 jsem šla na monitor, abych se ujistila, že to jsou opravdu ty správný kontrakce, to mi potvrdili. Tak jsem se ptala, jestli si mám ještě píchnout nebo ne. Porodní asistentka mě prohlídla a řekla, že jsem už na 4 roztáhlá, takže to bude brzo, ať už si nepíchám. Takže když budeš v nemocnici, poradíš se s nima a rozhodnete se podle toho, jak to bude probíhat. Bržím pěsti 😉

edmi
23. bře 2012

@nektarine dakujem za info

kaciatko81
23. bře 2012

@edmi u mna nikto nehovoril, ze by to kvoli injekciam nemalo ist prirodzene, aj hematologicka sa vyjadrila, ze by to bolo lepsie, keby sme sa sekcii vyhli. ja mam dve mutacie, takze to v knizke bolo napisane a hlasila som injekcie aj pri prijme v porodnici. vysledky som vsetky mala vlozene v knizke. termin som stanoveny nemala, drobec sa vypytal sam 10 dni pred terminom

edmi
23. bře 2012

@kaciatko81 uz mi to zacina byt vsetko jasne dakujeeem

cukor
23. bře 2012

@edmi ...ja som mala v tehotenskej knižke napísané čo pichám a kolko.