Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sorka77
23. bře 2012

Ahoj, já mutace nemám, ale mám za sebou trombózu v malé pánvi během těhu (v 25.tt). Gynekolog naopak doporučil císaře, protože už u prvního dítěte jsem měla velkou ztrátu krve a teď nikdo neví, jak tělo zareaguje. Také nemám nikde napsané, že si píchám injekce. Mám 2x denně fraxiparin 0.6. Po porodu bych měla přejít na Warfarin a po šestinedělí se uvidí, co dál.

erinka123
26. bře 2012

Babulky po fraxiku sa mi začali robiť červene flaky a svrbia aj 3-4dni,do teraz bolo všetko OK a to si ho picham 4 mesiace,toto mi trva cca týžden,aj ked ho dam do bruška alebo do stehna....mate s tým niektorá skusenosť???

eviq
26. bře 2012

@erinka123 zajdi za lekarkou, niekedy sa take alergicke reakcie po case objavia...pravdepodobne ti ho zmeni za clexane alebo nieco podobne...🙂

erinka123
26. bře 2012

@eviq ale učinok tam ostava aj keby som mala alerg.reakciu?nevieš nahodou???

eviq
26. bře 2012

@erinka123 to neviem, podla mna ano, kedze tu latku si tam pichnes, len pre teba to je neprijemne...pokozke nieco vadi, urcite sa chod na to opytat, zbytocne sa budes trapit so svrbenim, ked nemusis...

lucianak
26. bře 2012

@erinka123 Aj mne sa občas urobí taký fliačik a občas ma aj svrbeli aj 3 dni. Ale teraz je to ok. Do brucha už nemôžem pichať, dosť ma to bolí, keď urobím riasu a keď chcem vpichnúť, tak to je taká bolesť, že až.
Jedna baba mi poradila, že mám pichať úplne šikmo, že to vôbec nebolí a nerobia sa hrudky. A osvedčilo sa. Len dúfam, že sa môže tak úplne šikmo, lebo v letáku je, že sa má pichať v pravom uhle 😖

lucianak
26. bře 2012

@eviq Ahojky Eviiiiii??? Tak ako, výsledky hotové?

eviq
26. bře 2012

@lucianak ahoooj 🙂 zajtra si po nich idem, tak uz som zvedava, co sa zase dozviem 😀 dufam, ze uz nevymysli ziadne pokusy 🙂

lucianak
27. bře 2012

@eviq Tak držím palce. Dúfam, že už bude všetko ok a že sa môžete do toho pustiť. Potom sa ozvi, ako si dopadla...

soi
30. bře 2012

@zuzkavka: Ahoj Zuzi, ja mám tiež APS a k tomu trombofíliu. Momentálane už viav ako pol roka beriem anopyrin (polku denne) "preventívne" pred otehotnením. Okrem anopyrinu a následného pichania fraxiparinu si nič iné nebrala?

zuzkavka
30. bře 2012

Iba acidum folicum, jednu tabletu ráno a duphaston, preventívne po tej prvej príhode, ale dobre že som ho začala brať, lebo do konca 3. mesiaca som špinila. Pred tehotenstvom femibion. A ako som už spomínala fraxiparin a anopyrin som brala neskôr tuším 10.-11.tt nakoľko som dovtedy nemala výsledky z hematologie.

chirabell
1. dub 2012

@erinka123 ahoj mne sa jednu dobu zacali robit taketo flaky a svrbeli...na zaciatok skus vymenit dezinfekcny prostriedok...mne dr povedala ze aj z neho sa ciatocky dostanu pod kozu a mozu vadit...niekomu hned inemu po case....ak by to nepomohlo treba povedat dr moze ti fraxik zmenit na clexane aj ked neviem ake je tam zlozenie a ci by to teda pomohlo...ja som takto menila uz 2x....vzdy dobre na par tyzdnov...tak som zvedava ako dlho nateraz 🙂 a potom este sa mi take spravi obcas ak trafim zle miesto,ale to je sprevadzane bud modrinou ale hrckou

chirabell
1. dub 2012

@sorka77 preco to ze pichas fraxik nemas nikde napisane? ja tiez nemam zistenu mutaciu,picham preventivne z inych dovodov,ale mam to riadne v tehu preukaze napisane aj ako sa mi davka menila....ved to je hazard s tvojim zdravim prinajmensom nezapisat takuto info...

chirabell
1. dub 2012

@lucianak moze sa sikmo pichat....ja som si dlho pichala kolmo ako je v navode a do bruska,ale moja hematologicka preferuje u tehuliek stehno alebo rameno tak som skusila a to som bola sama modrina tak som to s nou konzultovala a ona sama mi povedala ze sa moze sikmo vraj sa nebudu robit take modriny lebo sa nenarusi spodna vrstva...modriny sa take nerobia to je pravda ale na stehne to mna osobne viac stipe...ale dako uz vydrzim 🙂 takze kludne mozes sikmo pichat...ono to ma ist do tuku pod kozu a to ide

sorka77
1. dub 2012

@chirabell Vůbec nevím, proč mi to tam nenapsal gynekolog a nebo přímo při hospitalizaci v nemocnici. Pro jistotu mám v těhu průkazce vloženou zprávu z nemocnice, kde je to napsané, ale přijde mi to takové podivné. 🙄

chirabell
1. dub 2012

@sorka77 tak to ano, je to divne...ved sa ho skus na to nabuduce opytat ...aspon ze tu spravu mas, ja sice tiez, ale obavam sa, ze keby doslo k najhorsiemu (nejaka havarka napr) tak nik spravy riesit nebude a kuknu len do preukazu v rychlosti...ved tam by si mala mat aj vsetky lieky co uzivas, aby v nemocke vedeli co ti podavat, ak by si to sama nemohla povedat...

edmi
1. dub 2012

ahojte aj mne boli zistene nejake mutacie a picham si clexane 6000 ale mam problem ich zohnat v lekarnach,teraz 3 idem na hematologiu na krv tak som zvedava co bude dalej,a aj mne sa zacali tvorit modrinky ☹

zvedavazvedava
1. dub 2012

Netehotnym doporucujem na rozriedenie krvi prirodnu terapiu Pijavicou lekarskou.
Liecia uspešne mnoho ludi,ktori dosli az po trombozu. Viac info tu: https://www.modrykonik-pro.sk/katalog/firma/zve...
Tehotnym aspon vyšetrenie živej kvapky krvi, aby sa zistilo ci nie su premnozene kvasinky,ktore maju rady hustu prekyslenu krvicku a potom aspon tie poriesit zelenymi potravinami. Mne to zabralo po par tyzdnoch a odstranilo prekyslenie na 90%. Maminky, prosim vas myslite na svoje deticky a nepchajte sa umelakmi z lekarne.

margarita
1. dub 2012

@zvedavazvedava
a aj Ty mas trombofilnu mutaciu, ak sa mozem spytat? lebo az by som s tymto Tvojim prispevkom vysla na mojho hematologa, myslim, ze by ma poslal rovno na psychiatriu 😀 😉
prave preto, ze picham injekcie, dietatko cakam, inak by som sa asi ziadneho nedozila...

lucianak
2. dub 2012

@chirabell Trocha dosť si ma ukľudnila 🙂 SOm rada, že aj ty si takto šikmo picháš. Mňa osobne to menej bolí, ale zaštípe len občas. A už 2x som si pichla do brucha, ale nad pupok a úplne super to je. A to mi poradil švagor, heh... On si tak vraj pichal 2 mesiace po operácii a nemal ani modrinu. Ale do stehien ak si pichnem tak šikmo, tak občas mi aj modrinka výjde. Ale hrudka už nie a do je super. Modrina menej bolí ako hrudka.

lucianak
2. dub 2012

@margarita Ahojky, kedysi sme si vymenili pár IP, bola si tuším v 10tt cca.... A pozerám, že tt pribudli krásne 🙂 Ja mám tiež nejaké tie mutácie a trombofíliu. Beriem prednison 2,5mg, to mi odporučila na hematologii do 15tt, ďalej duphaston 2x1tbl a samoška fraxík 0,3 denne až do pôrodu. Dúfam, že teraz sa dočkáme drobca a že konečne budeme mať rodinku 🙂 Ty to máš už o chvíľu.... Keby som už aj ja tam bola....

erinka123
2. dub 2012

@chirabell dik za radu,už mi tie svrbive flaky ustupuju,raz sa mi spravi raz nie asi je to dezinfekciou,vymenim ju...aku použivaš ty???? inak dnes som trafila do bruška brutal cievku,ani ma to nebolelo až potom ked som vyťahovala ihlu mi vystrekla krv a už som vedela ktora bije,teraz tam mam hrču s modrinou a podliatinou...uz mi to ide na nervy,zajtra si už pichnem do stehna lebo bruško mam cele ubolene 😠 😠 😠

daduska2009
2. dub 2012

ahojte baby ja sa k vam pridavam teraz vo february som potratila uz treti krat .Prvy krat to bolo desat rokov dozadu v 13tt potom minuly rok v oktobry a teraz.Kedze je to treti potrat moja gynekologicka ma poslala na hematologicke konziliarne vysetrenie a neviete niektora co vsetko taketo vysetrenie obnasa dakujem vsetkym za prispevky...

margarita
2. dub 2012

@lucianak
hej, nieco sa mi mari take 😀 ze sme si pisali...
nebudes mi verit, ale mne toto tehu bezi strasne ale strasne pomaly, mam pocit, ze je nekonecne...no fakt to uz mam za par, pomaly zbieram odvahu ist si balit tasku do porodnice 😉
verim, ze aj Tebe to zdarne a najma rychlo ubehne, najhorsie je podla mna do toho 22-25tt, potom sa to nejak zrychli 😎

@erinka123
aj ja som mala brutal flaky, a tiez nie po kazdej injekcii, este v prvom trimestri...uz som sa bala, ze mam alergiu, ale potom som benzinalkohol vymenila za ten klasicky 60% lieh (cim sa aj po porode babetkam natiera pupocnik) a odvtedy je to v pohode...stoji za to najprv skusit zmenit dezinfekciu, az by sa to zhorsovalo alebo flaky by si mala vacsie a vacsie, tak moze ist aj o alergiu.

@daduska2009
neviem, co presne vsetko Ti vysetria, ale urcite Ti spravia vsetky mozne mutacie, podla toho kedy a za akych okolnosti si potratila...tomu sa uz oni lepsie rozumeju. Mne vtedy brali snad 8 ampuliek krvi - na vsetko mozne 😔
drzim palce, nech sa pricina podari odhalit a "okaslat" 😉 😉

erinka123
3. dub 2012

@margarita asi to bude v tom lebo minule som si s ničim nedenzifikovala a žiadny flak nebol 😉

chirabell
3. dub 2012

@erinka123 ja mam svokra diabetika na inzuline tak som po jeho rade zacala benzin alkoholom, potom som presla na cisty 60%lieh,potom len na detol v rozprasovaci a ten teraz striedam s dacim (nazov si nepamatam,poslaa mi to mm teta robi v lekarni,ale tiez nieco na baze alkoholu...mozem ti napisat neskor ked pridem od dr)...no a ked to striedam je to lepsie ale celkovo ten lieh adetol boli/su pre mna zatial najlepsie...no ale este ma caka min 23 t ak ratam aj 6tonedelie, tak este asi cosi postriedam

margarita
3. dub 2012

inak ani ja som nemala flaky, ked nam svojho casu dosiel lieh a mm mi to dezinfikoval nejakou domacou slivovicou 😀 ked to uz nemozem pit, vraj teda nech si aspon moja koza uzije 😉

irsina83
4. dub 2012

baby kolko beriete kyseliny listovej pri najahsej forme heterozygot???? dakujem

lucianak
4. dub 2012

@margarita Až 25??? Nooooooo, tak to mám ešte dlhú cestu pred sebou. Ale dnešná hematka dopadla znova na jednotku, tak dúfam, že budem vzorná tehuľka s pekným bruškom na leto....

lucianak
4. dub 2012

Ja si kožu dezinfikujem pred vpichnutím Alpou. Najprv som skúšala 27 ročnú whisky, ale tej mi bolo ľúto, tak som prešla na alpu 😀 A som spokojná. Žiadne fleky, ani nič. A fraxík si pichám úplne šikmo, kolmo už nie. Vraj to je ok (potvrdené od hematologičky) a takto sa mi vôbec nerobia modriny ani tie hrudky. A vpich bolí oveľa menej. Vyskúšajte, odporúčam 🙂