Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
24. lis 2008

Ahoj holky, já jsem tady dlouho nebyla. Doufám, že se máte všechny dobře a že jsou tady nové těhulky 🙂 Já jsem už objednaná na hematologii, jdu tam ve středu, tak jsem zvědavá, co se dozvím. Už se tam i těším, že budu mít třeba zase o malinko větší jistotu, že příště už miminko snad donosím 🙂

zrnik1
24. lis 2008

Ahojte babule,
som v koncoch.
Myslim, ze som uz neni tehotna, vobec nechodim na zachod, nebolia ma tak prsia, kludne si mozem lahnut na brucho.
Ked to je pravda, ze je koniec, tak asi umriem.
Vcera som bola v divadle a mala som take krce, ze som si chvilu myslela, ze zavolam pohotovost. Potom to nejak preslo.

Emicka teba neboli v podbrusku, ja mavam take krce.
Margaritka nemas s tym skusenosti?

A babule ako zistim, ze to neskoncilo.Co je este znak tehu. Myslite, ze aj trochu zvysena teplota?

Dakujem za rady, ktore mi napisete.

maova
24. lis 2008

zrnik, kdy jdeš na kontrolu? Jestli máš pochybnosti a kontrola je daleko, klidně bych zajela na pohotovost a řekla, že tě hodně bolelo břicho a že chceš mít jistotu, že je všechno v pořádku 🙂 Myslím, že příznaky klidně zmizet můžou, toho se neboj a držím moc palečky, ať je všechno v pořádku 🙂 Já při těhotenstvích taky nemívám žádné příznaky 😉

anikoad
24. lis 2008

zrník,aj BT by mala byt vyššia celé tehotenstvo, ale ta sa meria až rano.Viem, že sa to lahko píše, ale nerob paniku, ani stres ti neurobí dobre.Chod k lekarovi!Ja som ešte tehotná nebola, tak len tolkoto ti viem poradit.

tanity
24. lis 2008

zrnik, nestresuj sa...ved nie kazdy den boli brusko a je zle a pocitujes vsetunke priznaky tehu, ze? neboj sa...bude dobre...to moze byt len dnes , ze mas lepsi den, ked ti proste nic nie je a citis sa ako netehu...ale nepanikar, lebo zajtra ti moze byt kludne strasne zle 😉 ja silno verim, ze si ty aj babatko ok a ze su to len tvoje zbytocne obavy...inak by som ti tiez odporucila ist k lekarovi, tak ako ti radi maova...myslim na teba zrnik xxx

emicka, a dakujem ti za radu...ja si picham do brucha (sama, lebo ja by som nezniesla keby ma muz pichal, ja to musim mat pod kontrolou 😉 ) dakujem este raz a krasne si uzivaj tt (aj so zrnikom 😵 myslim na vas xxx)

lenusska
24. lis 2008

zrnik1 - Mojenko neboj sa...nic neskoncilo... 😉 Vsetko bude oki..

lenoc
24. lis 2008

Baby, pisala som taky dlhosi prispevok, potom som hladala nieco pre teba zrnik a prispevok som si zmazala, ale neva, hlavne si pozri toto, ak s este online:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Idem to pisat este raz. 😠

lenoc
24. lis 2008

Ali, na take nieco sa neda zabudnut, druha tehuvlna je nasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - Loli, ratam v nej aj s tebou!
Tanity, ako uz aj emicka pisala, injekcie napr. mne pichali do stehna - tak zboku stehna alebo do ramena. mne to napr. pride menej citlive ako d obruska. No, kazda to vnimame inak. 🙂

Lolka, supis, ze teplotka takto pekne vyrastla. 🙂 Ja som este minuly mesiac merala BT a este asi dva dni v tomto cykle (co ak by som bola nahodou tehotna aj napriek ms?! Trúba. 😀 ) Ale uz som s tym sekla ☹ , lebo hoci ma to velmi velmi bavilo, zaroven ma to aj dost stresovalo. To cakanie na rano, ci teplotka porastie a tak, aj som sa budila v noci obcas, ze ci uz nie je cas na meranie. No hroza so mnou, hotova zavislacka. 😝 Ale vime, ze telo funguje, ako ma, aj ovulka je (ved ju aj kazdy mesiac citim, au.), to je hlavne.

Maova, ddrzim palceky na hemoske. Sem-tam chodim kuk do vasej vlastovenkovej temy (zo začiatku som aj pisala, teraz uz len nakukujem) a tam sa tusim tehotnie jedna radost. A tu tiez, tak ked si uz v dvoch takychto temach, mas velke sance. 😉

Zrnik, takmer som prestala dychat, strasna beznadej sala z tvojich pismeniek. 😢 Ale neboj mojko, neplas sa, ono to nemusi nic znamenat. Aj ja som takto napr. prestala vracat na par dni a uz mi to bolo podozrive, no potom som vracala znova a mozno este viac. A pozri si aj ten link. dufam, ze ta to ukludni aspon trosku. 😉 Byt tebou asi by som sla na pohotovost, nech ti spravia uzv, aby si bola kludnejsia. Vemi velmi na teba budem mysliet a hlavne na tvoje drobciatko. cmuk.

lenoc
24. lis 2008

Zrnik, este jedna vec ma napadla, nemohli tie krce byt zastavene vetry? Ja viem, ze to by si asi spoznala, ale musela som to napisat.

zrnik1
24. lis 2008

dakujem
dakujem
musim sa dat do pohody

Lenoc, dakujem za link, pomohol

papa

margarita
24. lis 2008

anikoad, mne sa z Anopyrinu teda hlava netocila, ale dufam, ze ho beries po jedle 😉 lebo nalacno by ti mohol byt tazky na zaludok. mne ked sa niekedy toci hlava, moze za to nizky tlak. ten silnejsi menzes je tiez ok, lebo ved ak ti to riedi krvicku, tak je logicke, ze musis krvacat viac.

zrnik, neblazni, nemysli hned na najhorsie 😎 tie krce kludne mozu byt ako pred menzes, lebo sa roztahuju svaly a tie upony maternice, aj ja som take mala, ked si xes byt ista, fakt chod na pohotovost ako ti babule radia.
Ale kym nekrvacas, je to ok. ja som nemala ziadne sialene priznaky pri ziadnom tehu na zaciatku, na zachod chodim castejsie az teraz poslednych par tyzdnov a zle mi byvalo tak od 8tt az. ale kazda sme ina, hlavne sa nestresuj, lebo to moze skodit viac, nez si myslis. drzim palce, nech si zase coskoro OK 😉

zulok
24. lis 2008

ZRNIIIK, drzkaj sa naaaam… verim, ze to nic zle nebude… mne byvalo zle striedmo oblacno.. zo zaciatku, potom uz stale.. ale od 8 do 10tt mi byvalo zle nepravidelne a raz sa mi zhrozna tak zdivosili prdy, z e vnoci som mala strasne krce, nevedela som vstat z postele a ist na zachod.. myslela som na anjhorsie a ono som sa vycikala, a ani neprdla.. nic a nejak to preslo.. pokial nekrvacas, tak supeeer, to je to hlavne a kludne zbehni na pohotoost… oni su zvyknuti na vystrasene tehulky.. drzte saaaaaaa

Anikoad, repac, ja som ta ani nestihla priviitat.. JE mi velmi luto, ake trapenicko mate za sebou..Hlavne nech sit a na hematologii poobhliadnu a urcite uz bude stastie na ceste..
A Alinuska ma pravdu s tymi vyseteniami, vsetko je to akoby v plienkach, i ked aj davnos a uzivali nejake lieky, aj 20 r. dozadu, ale mali eextra vela neaiducich ucinkov…
A je mi luto, ako dopadlo tvoje 1. manzelstvo, ale ak s aropadlo bez dietatko, dietatko by ho zachranilo mozno len na kratky cas a teraz s a terajsim partnerom iisto dockate vytizeneho stasticka

Lenocka, juchuu, z euz tu budes castejsie..chyala si tu teda veeeelmi. A super, ze mas anopyrin schovany, ved cochvila ho budes uuurcite potrebovat a drzii palce, nech su vysledky vynikajuuce..

Alinuska… no ale je to zvalstne, ze sa to vsetko skuma len tak kratko.. teda aj predtym sa o tom tusilo, aj sa liecilo, ale az v poslednej dobe je uspesnost taka vynikajuca, tie injekciky su priam zazrak
Jeejda a ten psychicky blok, des.. asi aj ja som daco take mala a zmenilo sa to ako som zmenila vela veci… no neviem… aj by som si myslella, ze dovolenka pomoze, ale to san a nu clovek potom tak tesi a tak od nej ocakava, ze je to este horsieee. Dufam, ze s ati podari ten blok nejak dat prec a tesit sa a uzivat si zivota, I ked viem, ake je to tazke, priam nemozne, nemuysliet na snazenie…

Lolkaaaaa, siilno drziiim paaalce, nech teplotka neklesneeeeee. Drz saaaa

TAnitka, ahooooj, ja som mavala take cerveno fialove male bobulky a modriny take rozsiahle,este taku vydutinku… akoby mi ten liecik nevnikol do telicka, ale trcal pod povrchom.. ale opuch ako taky , nemam skusennost, prepac, ale neviem poradit

MArgari, EMicka, aj ja som zvedava na ten anopyrin… ale viem,ze sa pouziva do konca tehu.. mna san a konci 2.trimestru pytal gynekolog, ci si budem pichat, alebo mi da predpisat anopyrin… ze ho berie vela tehulliek.. ja som nemusela mat obe, tak injekcie som chchela radsej.. tie zevraj neprechadzaju cez placentu.. ale hadam anopyrin nemoze ublizit, ked sa predpisuje.. na kazdom lieku su hrozitanske vedlajsie ucinky..

Emicka, hadam tie pichance nebudu az tak boliet. Jooojda a ty este k tomu tusim 2 krat denne.. Rozarka moze byt na teba veeeelmi pysnaaa

Maova, siiilno drzim palce na hemoskuuuu a tentokrat uz babatko bude peeekne divosit

A zdraviim aj ostatok

A dakujemee, ze ste na nas tak mysleli, MAtusko je uz vporiadku.. vcera zrazu nic a bol ako rybicka… este je unaveny.. ale inak vpohode..mal 6.chorobu, co je 3 dni horucky, potom vyrazky a nic… dnes sme sli k dr. vlastne uz zdravii… ale supeeer, tesim sa ,z e je uz vsetko vporiadku. Dakujemeee

maova
24. lis 2008

lenoc, moc děkuju 🙂 A co ty, snažíte se taky? Klidně k nám zase přijď a příspívej 🙂 Tam se fakt těhotní jedna radost 🙂

zulok, taky moc děkuju. Napíšu potom, jak jsem dopadla 😉

andys004
24. lis 2008

Holky přišla jsem vás jen pozdravit a kouknout na dobré 😀 zprávičky které píše Emička jen tak dále.
Zrnik hlavně se nestresuj a bud v klidu já vím,že se mi to lehce píše,ale bohužel je to tak a to co popisuješ je normální mě to také potkalo a věř tomu,že je to tím,že se moc sleduješ mluví z vlastní zkušenosti tak holka hodně sil a klid. 😉
Lenoc femibion papám,ale zatím jen pár dní no uvidíme 😕 .
Zulok to je dobře,že je Matůško už v pořádku a zdráv 😉 děcké nemoci jsou taková bezmoc člověk neví co dělat a hlavně jak tomu drobečkovi pomoci.U nás také proběhla vlna nemoci 😠 nejdřív náš drobeček ten měl jen blbou rýmu,ale k tomu se mu přidalo ouško a měl zahnisaná očíčka to by bylo to nejmenší,ale nejhorší na tom bylo,že nám paní doktorka řekla,že mu máme kapat 😲 do očí,nosu a uší,ale to byl bohužel nadlidský úkol,při jeho temperamentu no hrůza.Ted o víkendu jsem ulehla do postele já horečky a bolest celého těla 😝 a dnes ulehl manžel tak doufám,že vlna nemoci je již za námi.Nejvíc mě na tom štve že jsme prošvihli ten potřebný den 😠 no nic bude jistě další a snad se přidám do další těhu vlny 😉 já vím pořadí je pořadí nebudu předbíhat 😉 a s radostí počkám až po vás ostatních vy si to zasloužíte stoprocentně víc Alinuška,Lenoc,Lenusska,Anikoad,Kell,Lola 😀 😀 😀 snad jsem na nikoho nezapomněla to bych nerada.
Pozdav posílám i těhulkám je radost pozorovat jak vám to pěkně přibývá vždyť je to jako včera když jste hlásily tu radostnou zprávu jo jo prostě to letí.
Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa. 😉 😀

alinuska
25. lis 2008

Zrnik, chcela by som ta povzbudit, ale odo mna, ukazkovej hysterky, to teda sedi 😀 😀 . Pozrela som si aj ja tu diskusiu, co ti na nu dala Zulocka link, a ako vidis, stava sa to, takze ziadna zbytocna panika 😝 . Pre klud duse by som ale urcite nabehla ku gyndosovi, nech si vravi kto chce co chce, ide tu predsa o moje dieta a to je najdolezitejsie 😵 !!! Velmi na teba myslim a verim, ze ste a budete v poriadku!!! Drz sa a urcite daj hned vediet, co je nove, ok???!!! My vsetky ti moc moc drzime palce a modlime sa za vas 😵 !!!

Babule, nehnevajte sa, nedocitala som vas vsetky, ale tebe Andys veeeelmi dakujem za mile slova, kiezby to poradie fungovalo, ale ved vieme, ako to (ne)chodi...vravim si, ze ten hore sam najlepsie vie, kedy je ten najspravnejsi cas...v tomto sa mi velmi pacili slova Margaritky, ze to pojala fatalne, teda co sa ma stat, stane sa 😉 ...a je to tak 😅

A Zulocka, super spravicka, ze Matusiacik je uz v pohode 🙂

Majte sa vsetky kraaasne, ja sa tu rozplyvam nad cerstvo napadnutym snehom, tuto atmosku milujem 😅 ...idealny cas na romantiku aj... 😉 No, uvidime o par mesiacov... 😀 😀

emicka1
25. lis 2008

Ahoj holčiny,
Zrníku co to tady čtu? Musíš se uklidnit,i když vím,že se to hrozně lehce píše 😕 No a jestli máš opravdu nějaké nejistoty,tak by jsem se klidně nebála zavolat na gyndu.Jinak mě teda teď prsa taky nějak nebolí,na záchod chodím víc,jen když víc piju a na břiše ležim skoro každou noc.Tak to se vůbec neboj,že by bylo špatně,když se necítíš extra těhotně.Já jsem při minulém těhu neměla ale vůbec žádný přízak.A nešpiníš? No a těma "větrama" jak píše myslim lenoc,tak s těm já jsem měla taky problémy.O víkendu.Mám problémy i se zácpou a takový křeče co jsem měla ve čtvrtek večer,tak to byla síla.No a v pátek jsem byla na utz a Rozárka je v pořádku. No jestli opravdku máš nějaké pochyby tak by jsem fakt zkusila pro jistotu dušičky zavolat na gyndu,aby na tebe koukla.Ale věřím,že je všechno v pořádku! My to zvládneme dotáhnout až do konce - ZDÁRNÉHO KONCE a holky se k nám určitě rádi přidají 😀
Jinak já mám chřipajznu.Ráno jsem měla szvýšenou teplotu 37 a tak jsem si vzala Paralen.Ten se může v těhu,že jo???? A můžu ho holky i s tím anopyrinem?
Takže dneska ležim a odpočívám u čaje s citronem a medem.Peoto ani nějak nebudu víc psát,jdu zase ležet.Ale všechny vás mooooooc zdravím,mám vás ráda 😀

kapp
25. lis 2008

Zrník - nebojkaj - ja mávam kŕče pod chvíľou od samého začiatku tehuľkovania, fakt - mňa totiž trošku hnevá žlčník a stačí fakt mááááličko, čím si ho podráždim a už je zle ... Mne pomáha ten MAGNE B6 - ale beriem ho cca od 16tt ...
Ale na tie bolesti okolo 6-10tt si pamätám, bolo to divoké - raz som dokonca preležala 3 dni, kým to prešlo a utekala som aj na pohotovosť, ja som k tomu mala aj taký slabučkobéžový výtok = už som myslela, že je koniec... Na pohotovosti mi napísali - že podozrenie na MA a pozri ho - bábenko som si vymodlila (vlastne sa strašne veľa ľudí za nás modlilo a stále modlí) a pevne verím, že to všetko dobre dopadne... Dobre ti napísala Zuločka, že pokiaľ nekrvácaš, je to v pohode - to isté mi vtedy povedali aj na pohotovosti - HLAVNE KĽUD ... To prejde, neboj!

Ja som sa teraz dlhšie neozývala - Naťulku som mala choručkú, aj antibiotiká sme užívali - zá!pal horných dýchacích ciest ... Začalo to celkom nevinne len soplíkom a skončilo to desivými teplotami 40,3C, ktoré nešli dolu ani po 3 sprchovaniach (Paralen 500 už hodinu v sebe) a 2-hod. zábaloch. Už mi lepilo, že budem volať 112, ale potom koneeeečne to začalo ísť dolu ... Takto sa chúďatko trápila tri dni, kým je začali zaberať antibiotiká ... Bála som sa aj o drobčeka v brušku, aby sme sa nenakazili, ale zdá sa, že nás to obišlo (KLOP, KLOP na drevo) - malinké krásne kopká, tak dúfam, že bude všetko v poriadku ... Inak - ešte stále nám býva sem-tam zle od žalúdka ...

Zuločka - tak predsa len to u Matušiatka neboli zúbky ... No chvalabohu, že už je v poriadku ... Vidíš, ako to je - o detičky sa bojíme od samého začiatku, keď ich ešte len počneme, bojíme sa o ne, kým nám rastú v brušku a bojíme sa o ne, aj keď vyrastú ... No čo už - údel nás mamín ...

Bambuľky moje ostatné, ktoré som neoslovila - myslím na vás, čítkam vás, len ste moc veľké šikovnice = nestíham písať (Margaritka - blahoželám k Bambuľke!), skúsim sa ozvať v ďalších dňoch, keď bude viac času ...

P.S. Tie medovníčky, o ktorých som písala cca pred 10 dňami, už budú takmer zjedené (manžel a Nana 😀 ) = evidentne sa vydarili 😀 ! Môžem robiť ďalšiu várku ... 😝

kapp
25. lis 2008

Emička - čo to čítam? Ty si nám choručká? Jooooj, to nič - asi nepoznám tehuľku, ktorá by na začiatku - v tie prvé tt - nebola chorá ... 😉 S anopyrinom nemám skúsenosti, Paralen by sa nemal, aspoň mne tak hovorila obvodná dr. - ale vieš, čo lekár, to iný názor - ja osobne si myslím, že ten 1 ks by ublížiť nemal ... Len ležkaj a hodne teeeekutín - to je základ ... A teplotka okolo 37C v tehotenstve je úplne v pohode ... Drž sa, blška - posielam pohladkanček na bruško ...

lola19
25. lis 2008

Ja len tak na chvilku, vsetko naj naj naj nasej velkej a malej katuske k meninam 😵
A tehulky kluuuuud, zrnik mojinko vsetko bude v poradecku 😉
kappp tak a aja som sa chcela zastavit na ochutnavku tych medovnickov, tsss
Emicka tak pekne odpocivaj s rozarkou 😵

zrnik1
25. lis 2008

Babule dakujeeeeeem, dnes rano som vstala a citim sa ako tehu.
Vy ste moje velke pokladiky.
Za kazdy povzbudivy prispevok cmuk.

Vcera to bola vo velkej miere psychika.Manzelik sa ma snazil stale nejako povzbudzovat, ale mne sa to stale tlacilo do hlavy, ze koniec a koniec. Mozno nejaka depka. Ale hlavne je, ze to preslo.

Dnes rano som niesla Risula do skolky a bolo mi tak nie velmi dobre. Bola som prestastna.

Babule rozhodla som sa.Uz nijake stresy a vsetko dopadne supeeeer. Ved som v nejakom 6tt, co by som chcela, no nie?

Emicka drz sa. Chorobu premozes.
Zulocka to je ulava, ked su detusiky zdrave.
Margaritka dakujem za triezvy pohlad na vec.
Lenocka ten link mi dodal nadej, naozaj dik.
Vsetky dik.

Teraz ma napadlo : Vsetci za jedneho, jeden za vsetkych.Sme prosto musketierky, odvazne.
No uz koncim. Uz sa mi dokonca podarilo dnes PRIPALIT polievku-trapas.

lenusska
25. lis 2008

zrnik1 - To je fajn ze si stastnaaaaa.... 🙂

emicka1
25. lis 2008

Zrníku to jsem moc ráda,že už je to dobré 😀 A nejsi v 6 ale už v 8tt!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 To už máme jen pár týdnů.to zvládneme! Já jsem dneska začala 7tt a už jen 33 týdnů 😀
Jinak jsem si volala na gyndu jestli můžu ten Paralen k anopyrinu a ještě užívám Utrogestan a Dr říkala,že jestli mám jen tu teplotu a je to do 37,5 tak že je to k tomu těhu a nic si na to brát nemusim.že to může být i k Utroši a těhotenství vůbec.Ale já si ten Paralen ráno vzala a celej 😅 😨Tak snad to nebude vadit,co myslíte?

kapp
25. lis 2008

Zrník - to vidíš, dušička, len hlavičku pekne hore a bude dobre... A snaž sa teraz hodne oddychovať, kým sa mimi do teba poriadne zakusne! 😀

Lolika - kľudne dojdi ... Ináč - nie tento víkend, ale ten budúci by som chcela robiť nejaké linecké koláčiky - vieš, len také suché pečivko k čajíku - pre tých mojich maškrtníkov ... a samoška ďalšiu dávku medovníčkov 😅

Margaritka - môžem jednu otázočku - aj ty sa tak bojkáš o bábenko? Ja totiž stále - manžel sa mi smeje, že stále budím malinké v brušku - vieš, keď trocha robím domáce práce - tak potom sa tak na hodinku vyvalím na chrbát na gauč, položím ruku na bruško a čakám ... A to malé, akoby to cítilo, že je to mamina ruka - o chvíľu pekne zakopká ... Margi - kým kopká, tak je dobre, nie? Vieš, troška banujem, že sme nešli na ten 3D UZV, aby som mala 100%-nú istotu, že je malé v poriadku, ale keď nás tak rozháňajú po lekároch, ja som stále domka, a zarábanie je len na manželovi - nechcela som ho zbytočne ešte viac zaťažovať ... A aby som nezabudla - ešte stále nemám poriešeného Ježiška ... takže v dohľadnej dobe ho budem zase otravovať s rozvážaním po obchodoch, lebo ma nikde nechce púšťať samú ...

lola19
25. lis 2008

Kappus a kde to ty vlastne byvas? linecke totiz zboznujem, pamatate sa ako ich este davno davno predavali v takom baleni po styroch, mama ich vzdy kupovala, lebo mi sme boli styria, a aspon tri balenia, sa mi az sliny zbiehaju 😝

kapp
25. lis 2008

Lolika - okolie Trnavy - taká malá dedinka ... Linecké sú mňamko - ja do nich pridávam ešte hrsť orechov - taký vyskúšaný asi 50-ročný receptík - keď chceš, hodím na koníka 😉 ... Ty si odkiaľ?

lola19
25. lis 2008

Kappus ja zo Senice a do TT velmi casto chodievame, ale teraz ked makame na domceku, neni kedy ☹ napis mi do IP dedinku, keby to bolo po ceste zo SE do TT, tak by som niekedy v buducnosti hodila navstevu a samoska potom aj ty?

margarita
25. lis 2008

andys, alinuska - ja verim, tomu, ze sa dockate. Moc vam to aj ostatnym snazilkam prajem 😵
zrnik, tak super, ze dnes je uz lepsie - no nie je kazdy den nedela 😉 hlavne klud a nohy v teple (ako sa vravi)
zulok - super, ze Matusiacik sa nam vyzdravieva, len nech ste vsetci zdravi a stastni spolu. na ten anopyrin som aj ja zvedava, ale asi mi ostane do konca, len budem musiet castejsie na meranie prietokov.
emicka - pekne to vylezkajte aj s Rozarkou, to Ta asi draplo, ze si teraz v tehu trochu oslabena imunita. cajicky lipove a sipkove mozes, tak si var a pi, a liec sa. 🙂

kappus, ahoooooj, si nas zanedbavala, veru, ale mas to ospravdelnene 😎 esteze aj natulka je uz zas ok. K Tvojej otazocke: Ano, a este ako!!! 😀 ale mam pocit, ze sa to z tyzdna na tyzden "mierne" zlepsuje, lebo uz to ide z kopca 🙂 kym kopka, je super, aj ked uz bude menej kopkat, lebo bude mat menej miesta. Moja bambulka kope aj cez den, ale uplne pravidelne a najradsej vecer, ked si lahnem spat, aby som nemohla zaspat 😀 a potom nadranom, ako idem na WC, tak ma druhu sichtu 😀 ale mne by nevadilo, keby ma kopala aj v jednom kuse...
k tomu uzv - 100% istota neexistuje,je to blbe ale je to tak. keby sme chceli mat vsetko pod kontrolou, musela by som lezat na uzv 24hod. denne, 😀 co sa neda. Tak ja to beriem tak, ze kontrola je dobra vec, ale aj tak su nase babetka v este lepsich rukach, a chrani ich sam Ten, ktory nam ich poslal.
(ale jasne, ze aj ja sa obcas dost bojim, to tu asi vsetky doverne pozname 😎

kapp
25. lis 2008

Margaritka - veru, veru - svätá pravda - všetky do jedného poznáme ten pocit ... 😒 Ja sa spolieham na tie injekcijky - keďže dobre bábenko priberá - 20tt a 400g - znamená to, že je dostatočne cez placentu a pupočníkovú šnúru vyživované, nie? 😉 To je podstatné - kvôli tomu si vlastne pichám tie injekcie ... To moje bábko má tak na striedačku 3-4 dni hyperaktívne a potom zase také kľudnučké dni, kedy kopne len sem-tam ... Ale že vraj je to normálka ... 😅 Vieš, keď ja si to už nepamätám, ako to bolo pri Nane ... Predsa len 10 rokov, je 10 rokov ... 😀 A som na tom podobne - tiež by mi nevadilo, keby kopkalo aj celý deň 😀 ,. aspoň viem, že je nažive ...
Ale vieš, čo mi robí zle? Čo vôbec nesmiem čítať - to som sama sebe zakázala - potraty a úmrtia v II. a III. trimestri - vieš - potom si navrávam bejkoviny a moc sa pozorujem ... 😖

Lolika - máš IP 😉 ...

lola19
25. lis 2008

Kapp poslala som ti IP 😵

kapp
25. lis 2008

Loli - IP 😵

Musím končiť, bambuľky - ideme sa učiť s Nanou = resp. doháňať zameškané, lebo vo štvrtok už ide do školy a hneď že 2 písomky! 😒