Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
1. led 2009

Dakujem za povzbudenie 😉

Alinuska , pekne motto 🙂

V novom roku zelam vsetkym snazilkam // , tehulkam krasne a pohodove tehulkovanie , no a nasim mamickam nech im ich anjieliky plne zdravia rastu do krasy 🙂

lenusska
1. led 2009

zrnik1 - no dala som si... 😉...jooj mohol by byt..ja uz taak verim..
Inak som sa chcela spytat..na zaciatku tehu Ti dal doky tabletky co si nemohla..potom si mu to vykrycala?a co povedal?

zrnik1
1. led 2009

lenuss nic som mu nepovedala, len že ich na zákaz hematologičky neberiem. Nech to už zobral akokoľvek, mne je to jedno.Minule mi miesto acidum folicum predpísal acifein a keď som mu doniesla naspat recept, že čo to má znamenať, tak len povedal, že to je pod acidum a ani sa neospravedlnil.Keby som bola nejaká tutu, tak si to v lekárni vyberiem a beriem dvakrát denne...
Na poslednej kontrole sa ma pýtal, že prečo sme predpisovali ten acifein a je že to je bezpredmetné, že sa len pomýlil.
Chaos.

Kontrola až 15.1.To nevydržím.

Papa

lenusska
1. led 2009

No tak som sa tesila ked som k nemu prestupovala ale je najaký divný.Teda mam nanho aj dobre ale aj zle...dufam,ze bude u mna vsetko ok ze ma nbude musiet liecit lebo jak vidim ta si treba kontrolovat co robi a predpisuje.Ja idem 27.1.

zulok
1. led 2009

Vseeetko dobre v Novom roku, hlavne tie vytuzene babatka v naruci ... 😀

zulok
1. led 2009

jaaj, ved ja som uz priala vcera 😅 ale no co, nezaskodiii 😵 😵

zrnik1
2. led 2009

Ahojte, prispievam len zo zistnych dovodov a to preto, lebo dnes by mi mala nabehnut 14.
Pockat, presvedcime sa....

zrnik1
2. led 2009

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii, je to tak.
prajem krásny deň 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nunik
2. led 2009

Opožděně,ale přeci přeji všem všechno nejlepší v Novém roce,hlavně at krásně rostou bříška. 🙂

lenusska
2. led 2009

Aj Tebe zrniik krasny 14tt 🙂 ...a potom 15 a 16.......40tt 🙂

lenka_66
2. led 2009

zrnik, blahozelam k nadhernej 14 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zrnik1
2. led 2009

Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
Tak veľmi sa teším.Dnes sa citim extra super.Mame tu ako v rozpravke.vsetko biele

zrnik1
2. led 2009

babule u nas snezi, vsak lenuss.
Je to krasne.Tak sa tesim.
babule tehule beriete aj duphaston?
lebo ja ano.3krat denne.

lenusska
2. led 2009

Anooo krasne sneziiiiiii..... 🙂

margarita
2. led 2009

ahojte takto v Novom roku 😉 zrnik tak teda aj ja Ti gratulujem k tej 14, uz Ta chyta puberta? 😀 ved pockaj, pride aj ta 30tka na krku, ako mounty a mne 😉
a u nas nesnezi, ale ze vraj bude...mozno 😔
ja som duphaston brala asi 3 tabletky, kvoli spineniu asi v 7tt, ale akonahle potom prisli na to, ze mam trombofilku a nasadili lieky, tak som ho intuitivne vysadila, a v pohode. Ale ak mas, len ho ber.

lenka_66
3. led 2009

zrnik , ja okrem dalsich ,, lentiliek'' si pochutnavam na duphastone 2x1 😉

lenoc
3. led 2009

"Novoročne" sa hlásim,
prajem Vám zo ♥ všetko dobré v novom roku, najmä dostatok zdravia, maminkám radosť z ich bábätiek a detičiek, budúcim maminkám úspešné ukončenie tehuľkovania a krásne zdravé detičky a snažilkám najprv //, potom bijúce ♥ na uzv a na koniec to isté, čo tehuľkám.

Leni, čo robia priedušky? Andys a čo tvoj Tobiáško?

Andys, vďaka za odpoveď o vaječníkoch, pred cca 3 dňami ma to už prestalo bolieť, no dnes to bolí trošku zas. Ali, aj tebe.

Emi , nie je za čo. 😉 To máš tie koníky priamo u vás doma (akože máš na to sttajňu a tak) alebo len nikede nablízku? Ospravedlňujem sa, ak som príliš zvedavá, ale ma to ani neviem prečo fascinuje. Ja som vždy mala rada koníky (aj iné zvieratká) a mám kamošku, ktorej dcéra jazdí na koníkovi, u nich v dedine je taký ranč, kde sú tie koníky ustajnené. Mohla by si ich fotečku hodiť do albumu..... Prosíííím.

Ali, neviem, či je január môj, ale nebolo by zle, keby bol NÁŠ!!!! Tvoj stav-nestav sa medzitým nezmenil - mrcha alebo // ?
Ja (ne)čakám mchu zajtra. Včera ráno sme s drahým testovali (mamatest) a do 3 ani do 10 min sa druhá / neobjavila. Ani náznak. Tak sme si ľahli znova ešte spať. No a keď sme sa o cca 2 hodiny zobudili, zrazu tam bola taká slabá ale dobre viditeľná. Tak som z toho jeleň, ale veľké nádeje tomu nedávam.
Števino sa však už stíha rozprávať s bruškom a celkove je odkedy sa snažíme akýsi inakší. Napr. na Silvestra sa sám od seba (!!!) spýtal, či mi má nakrájať rožky na jednohubky, kým som robila takú nátierku na ne. Inokedy by mi ich nenakrájal, ani keby som ho o to požiadala. A to je len 1 príklad.

Tehulky, pre každý prípad chceme aj s Alinuškou a lenusskou tehubacilíky.

lenusska
3. led 2009

lenoc - Aj Tebe zo srdiecka skore // 😵

zrnik1
3. led 2009

Baby no tak ja mam trochu chaos.
lenka 66
lenoc
lenusska
ja som lenka
existuju aj ine mena?????
Moja mama na mna tlaci, ze ked budem mat dcerku, nech je lenka 😀 😀 😀 😀
Vsetkym lenkam //, ved ako inak 😀 😀 😀

zrnik1
3. led 2009

Lenoc a podla mna si jasna.Patris medzi nas.Ved preco by sa tam objavovala ta ciarka...si nasa 😀 😀 😀

lenusska
3. led 2009

Jej...ja ich poznam malo..kamosku ani nemam teda okrem Vaaas.ale na strednej sme boli 3 v triede len to sa uz nestrtavame..
Mne mamka musela dat take meno..Brat mal 7 rokov a povedal jej ked isla do nemocnice,ze ked nebude mat sestricku a nebude sa volat Lenka nech ani domov nejde 😀 Ta oco cakal na telefone ci ho bude ukludnovat ze bracek alebo ci sa mu splni sen o sestricke..

zrnik1
3. led 2009

U mna zatial s tym duphastonom vsetko fachci, len som to zabudla povedat hematologicke a neviem, ale mam pocit, ze trikrat denne je trochu vela.No neva, spytam sa jej pri najblizsej kontrole...

zrnik1
3. led 2009

lenuss asi si chcela napisat nestretavame 😀 😀 😀 😀
my sme boli tri lenky tiez na strednej a tiez sa nestretavame

lenusska
3. led 2009

Hehe jasne...preklep

andys004
3. led 2009

Ahoj holky,
Tak se taky hlásím v tom novém roce a jak tady čtu tak asi začíná další těhu vlna,že Lenoc 😀 😀 😀 doufám a z celého srdce ti to přeji už ted jsem zvědavá a hrozně natěšená 😀 až budeš hlásit // juj to by bylo přímo SUPER 😉 .Na konci měsíce se k vám snad taky přidám a když né 😠 ted tak příště jednou to zkrátka vyjít musí no né. Lenoc děkuji za optání Tobík už je v pohodě dnes jsme i byli poprvé venku i když ještě bere antibiotika.Bylo tak krásně tak jsme vyrazili aspoň na chvilku šli jsme do lesa odnést chleba jelenům chtěli jsme na nový rok,ale to bohužel nevyšlo tak to bylo trochu ze zpožděním.

Tak krásně vám těhulkám přibývají tt,jen tak dále 😉 .Kdepak se nám toulá Lola 19 už tady dlouho nebyla.Mějte se a opatrujte se pa pa pa. 😵 🙂

kell
3. led 2009

Ahojky!
Všem přeju do toho nového roku hodně zdraví. lásky,štěstí a hlavně brzo // 🙂 !

Věřím, že tento rok bude pro nás všechny hoooodně úspěšný!

Lenoc držím moc palce, aby se hned zítra ta druhá čárka objevila co nejdřív! Tak vás to mimčo teda napíná 😉 😉 😉 !

Holky je to tu fakt samá Lenka, ale myslím, že jsme tu i minimálně dvě Zuzky!!!!

kell
3. led 2009

Jééé, zapomněla jsem popřát Těhulkám zdravá, krásná a hodná miminka! Pardon 😅 😅 😅

margarita
3. led 2009

ja nie som ani Lenka, ani Zuzka, ale zato vam garantujem, ze moc myslim nielen na nase tehulky, ale najma snazilky, nech su aj ony coskoro tehulky 😵

lenusska
3. led 2009

Dakujeme margarita 🙂 ..uz sa Ti to krati?..ten pracovný nazov ste nezmenili???

margarita
4. led 2009

lenusska, my mame meno od zaciatku jasne, len som ho nechcela velmi zverejnovat...baby v inej teme boli take dotierave 😀 ze asi po 6 dnovom tipovani mi ho odhalili 😉 nebojte, vsetko sa dozviete v pravy cas.