Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
9. led 2009

Baby kaslite na homeopatika.Je to hlupost.
Riskovi som niekedy ja hlupa davala stodal proti kaslu, doteraz to lutujem.
Je to vec nazoru, ale homeopatika su maxi hlupost a vyhodene peniaze...
A co tak skusit Trebenovu a lekaren z bozej zahrady...tak sa to tusim vola...

Papa

lenka_66
9. led 2009

tak ja neviem ale bylinky ja do seba nedostanem a ani teraz v tehu sa velmi nemusia ☹

lenka_66
9. led 2009

zrnik , a co bolo s tym sirupom?mne ho odporucala lekarka a beriem uz 2 flasku ☹

zrnik1
9. led 2009

Nic na nom nieje zle, len to, ze je to homeopatikum.
najdi si o tom nieco na nete.

Ich podstata je uložená v metódach výroby homeopatík. Asi málokto vie, že na výrobu homeopatických liekov sa používajú nielen relatívne neškodné rastlinné extrakty, ale rovnako pre ľudský organizmus nebezpečné látky ako piesok, výťažky z hnisu, sliny besného psa, zlato, striebro, dokonca i mesačné svetlo a röntgenové lúče. Ich škodlivosť sa vraj odstraňuje metódou riedenia, napríklad v roztokoch glukózy. Stupeň riedenia je označovaný na homeopatikách, napríklad D 4, D 24, C 11, C 300… Pri riedení D 23 sa však v roztoku už nenachádza nijaká molekula pôvodnej látky. Paradoxom je, že homeopatikum zvýšilo účinnosť vďaka ďalšiemu použitému postupu, ktorým je pretrepávanie. Tento krok spôsobí, že po účinnej látke zostane v „pamäti“ roztoku informácia. Hmotná podstata pôvodnej látky sa podľa zástancov homeopatie zmení na nehmotnú. Pre túto pripisovanú transformáciu sa liečba homeopatikami nazýva aj informačná liečba.

Pôsobia na vedomie a vôlu Napriek týmto vedecky neopodstatneným rituálom sa hovorí o účinnosti homeopatík. Niektorí ľudia opisujú pri užívaní homeopatík špecifické sprievodné javy ako dlhodobá plačlivá nálada, problémy s dýchaním, bezdôvodná agresivita u detí, čudesné sny, nechuť do modlitby a podobne. Na túto skutočnosť upozornil aj zástanca homeopatie MUDr. Taylor Kent. Podľa jeho slov homeopatiká pôsobia na vôľu a vedomie človeka. Preto nie je pravda, ak sa tvrdí, že homeopatiká nemajú vedľajšie účinky. V príručke Duch homeopatie od Rajana Sankarana sa píše, že pri riedení D 300 ide o vplyv na ľudský organizmus trvajúci až niekoľko rokov.

Čo je kľúčom homeopatickej liečby?
Ako vysvetliť účinnosť homeopatík, ak ide o „prázdny“ roztok? Čo spôsobuje napríklad negatívne psychické stavy, prípadné zlepšenie zdravotného stavu pri ich užívaní? Stáva sa, že homeopatiká, i keď nie v každom prípade, zabrali v prípade alergií, kožných ochorení, problémov dýchacích ciest atď. Treba uviesť, že v samom základe homeopatie stojí mágia, ktorá tu použila svoje staré známe homeopatické pravidlo „liečenia podobného podobným“. Hahnemann netajil tento duchovný základ homeopatie. Bol presvedčený, že ten, kto ju užíva, sa priamo spája s božstvom, stvoriteľom sveta. O tom, že nemyslel na osobného Boha Stvoriteľa, hovorí i jeho odmietavý postoj k Ježišovi Kristovi (jeho vzorom bol Konfucius).
Totiž metódy a praktiky mágie predstavujú duchovné cesty, ktoré vedú k jej duchovným cieľom. O tom, že zákonitosti mágie fungujú, hovorí Sväté písmo (porov. Sk 8; 10–11). Podstata homeopatík je tak predovšetkým duchovná a patrí do oblasti bielej mágie. Božie slovo i Katechizmus Katolíckej cirkvi (2116 – 2117) odsudzuje mágiu vo všetkých formách, i keby prostredníctvom nej človek získal zdravie.

PhDr. EVA ORBANOVÁ, PhD., religionistka

zrnik1
9. led 2009

Je to na tebe, ak ti to nic nehovori, tak kludne....

zulok
9. led 2009

Lenka, skus vela zeleninky a ovocia a hlavne tu cibulu aj ked nie ej to nic chutne a slanu vodu kloktat...
BYLINKY nieeee, ktovie ako posobia na krvicku a tie sa v tehu itak moc neodporucaju... a zevraj an zapalene hrdloa hlasivky.. nema sa pit ze horuci caj....
mne na zapalene hrdlo..a to som mala aj pluzgiere pomohlo bezalkoholove mojito...
skus studenu citroonadu alebo nanuk.. tak sme to robili ako decka, klin sa klinom vybija.. ale ak mas odksusane, ze tebe nezabera studene, tak to nerob radsej...
hm.. rozmyslam... co este... no cesnak v mensom mnozstve a uz si asi nic nespomeniem... 😒

Lenka, nebooj a ten sirup neublizil.. len tusim ani nepomohol, ked druhu flasku...
mne homeopatika nepomohli. tiez som skusila vtedy na to hrdlo... bolelo ma mesiac, az to mojito ma dostalo an nohy, ale vypila som ich 7 ,... boli sme na recepcii,m boli zadarmo, a ja smadna ako tava 😅 teraz sa budem hanbit 🙄

emicka1
9. led 2009

Ahoj holčiny moje,tak jsme dorazili z Prahy.VŠECHNO JE V NAPROSTÉM POŘÁDKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rozárce se vede dobře,má se čile k světu.Je to fakt nááááááááááádhera,jsem taaaaaaaaaaaak šťastná 😀 😀 😀 😀 😀 Jen toho moc nevíme,Dr. toho moc nenapovídala a pořád jen diktovala nějaká čísla.A pak když jsem dostala zprávu,tak si jí zase nechali v druhý kanceláři 😅 No hlavně že je všechno tak jak má!!!!! 14.1 jdu ještě na jeden utz k mojí Dr na gyndu a ta mi to určitě všechno pěkně popíše 😀
Tak zatím přeji krásný večer a dobrou noc 😀

margarita
9. led 2009

super emi, tak to ma byt 🙂 tesim sa s Tebou.

nina23
10. led 2009

Ahojte babulky 🙂 .
Chcela by som sa poradit. Zacala som stimulovat na 1-e IVF. Mam trombofilu, heterozygot. Odporucali by ste uzivanie napr. anopyrinu?
Ďakujem a pekny den. Ninka

zulok
10. led 2009

Emickaa, gratulujeeeeem

Ninka, ahoj.. drzim palce na stimulku... zial neviem poradit.. ci sa moze s tymi liekmi, ktore su na stimulaciu , anopyrin... ale urcite ti tu babulky poradia...
ja som brala anopyrin po ovu... ale nemala som lieky na stimulku...drziim palce
no, ale asi by bolo vhodne preistotu daco na zriedenie krvicky...

zulok
10. led 2009

jaaaaj, ved mne sa to neposlalo celeeee... Emicka a fotku maaas??? a co stvaralo, aj sa nejako sklebilo ,ci vyvalovala si Rozarka sunky??? taak sa tesiiim 😀 😀 😀

lenusska
10. led 2009

emicka1 - supeer....gratulujeeeeeeeemmmm 😵

lili01
10. led 2009

ahoj kočky 😵
zdravím po dlouhé době,nestíhám,mám co dělat,když dočítám na dubnovkách...vás už nestíhám vůbec 😒
gratuluju všem novým těhulkám a snažilkám přeji hodně štěstí v tomto roce a všem samozřejmě hodně zdraví 😉

zulok: zdravíme tě i Matúška...toto letí co??Adámek měl včera 10měsíců 😕 😕

lili01
10. led 2009

zulok jůůůůůůůů vy jse teda vlasatí 😀 😀 😀 máte krásné fotečky 😵 ....taky máme nové fotky v albu,tak mrkněte 😅
mějte se tu všechny moc krásně papa 😉

lenusska
10. led 2009

Zulok kraaasnuke fotky.. 🙂

bendy25
10. led 2009

Ahojte!
Som tu prvykrat a precitala som si zopar vasich prispevkov...Chcela by som jeden tiez pridat. V aprili minuleho roka sme s manzelom prisli o babo v 22tt. Mala som vysoky tlak, bielkovinu v moci a tvar mi cela opuchla. Zobrali ma vrtulnikom do KE, kde mi hned robili cisarsky, pretoze si mysleli, ze je to HELLP SYNdrom, ten sa vsak po biopsii placenty nepotvrdil. Bola ta vraj preeklampsia. No mne diagnostikovali po tom porode antifosfolipidovy syndrom. Od detstva sa vsak liecim na RA - Raynavdov syndrom. Po tom cisarskom som o 3 tyzdne na to dostala trombozu, beriem este stale lieky na riedenie krvi, takisto Prednison na reumu a Isoptin na tlak. Mohla by mi niektora z vas poradit, ako dalej s tehotenstvom??? Vraj si budem pichat Heparin, ked budem znova tehotna....Teraz vsak este nesmiem otehotniet,pokial beriem ten Warfarin...
Mala niektora z vas nejake podobne problemy v tehotenstve a po nom, ako ja?
Nepoznate nejakeho dobreho gyn. v Kosiciach, ktory by mi pomohol v dalsom tehotenstve???
Dakujem a prajem vsetko dobre v NOVOM ROKU....

lenusska
10. led 2009

bendy25 - bendy je mi luto co si si prezila. 😔 neviem Ti poradit ako dalej.ja chodim k Hoppanovi.Mala som na nho super odporucania a ked som k nmu presla tak som prekvapena lebo teraz su vsetko zle dopocujem stale o nom.Dr Herman je zevraj dobrý..ale asi kolko zien tolko nazorov.

bendy25
10. led 2009

Ale Dr.Hoppan, alebo ten druhy maju vlastne ordinacie? Ja by som potrebovala lekara z nemocnice na terase FNLP, kde sa aj liecim na ten antifosfolipidovy syndrom....
Ale aj tak vdaka za radu.

tanity
10. led 2009

ahojky 🙂

emicka, krasna sprava 😀 je to uzasne, ked sa konecne po velkom trapeni clovke takto tesi 😀 😀 😀 velmi ti to prajem xxx

lenka, ja mam uz asi druhy mesiac suchy kasel, nic okrem toho, len ten hlupy kasel...aj som bola u krcneho, ale nedal mi nic, pre istotu 😖 takze som si len kupila stodal, ale tiez nejako nezabral...tak som ho vylucila na par tyzdnov, no teraz som ho znova skusila a zda sa, ze sa mi to strasne mierne zlepsilo...ale na 100% to nie je...tiez som skusala ten sirup z cibule a medu, tiez nijaka slava....mojej maminky kamaratka je dost znama liecitelka, lieci bylinkami, a ta mi poradila, ze najlepsia na kasel a zapaly hornych dychacich ciest je (aj v tehotenstve) tatranska prieduskova zmes, pit 3xdenne a hned si kupit 2 balicky..potom odporucila mat zvlhcovace doma, aspon uteraky na radiatoroch (aj na hlasivky sa to odporuca, nech nie su v suchu, preto treba aj vela pit), tekvicove semienka na podporuimunity a ze este zabera stava z redkviciek..je to na kasel, neviem vlastne, co mas priamo ty, mari sa mi ze zapal hlasiviek? neviem....ale ten tatransky prieduskovy caj by snad neublizil? necham na tvoje zvazenie 😉

ninka, aj ja mam heterozygotnu formu a prekonala som trombozu a picham si fragmin, takze urcite sa porad so svojim hematologom, drzim silno palce xxx

bendy, je mi to velmi luto 😔 😔 😢 o prveho synceka sme prisli v 22tt, MA 😢 viem si predstavit, ako to boli xxx aj ja som prekonala trombozu a to je indikacia v dalsom tehu, aby si rozhodne brala heparinove injekcie...walfarin sa v tehu nemoze, ale snad by sa dal nahradit injekciami? mne to tak hematologicka urobila, ked vedela, ze sa uz chceme snazit...preeklampsia, to suvisi s vysokym krvnym tlakom? ak hej, potom asi nejake lieky by boli vhodne..neviem, len rozmyslam 😉 budem ti silno drzat palce, nech uz nabuduce vsetko dobre dopadne, drz sa xxx

pekny vikend dievcata xxx

lenka_66
10. led 2009

Ahojte kocky , dakujem za rady.
Do albumu som dala tabulku.Skuste ci to sedi.Ja som skusila 8 ludi a sedi.Tak ak to je pravda budem mat synceka. 🙂

cikyta
10. led 2009

Ahojte.
Lenka-mne tá tabulka nesadla.Tam mám mať chlapca a čakám dievčatko.

lenusska
10. led 2009

bendy25 - Hoppan ma ordinaciu na Jazere ale robi aj v nemocnici na oddeleni...ten Herman neviem ale je tu taka tema v nazve je jeho meno tak skus tam napisat

petreva
11. led 2009

Ahoj holky,
taky jsem vás našla dnes poprvé...právě jsem se vrátila z nemocnice, kde jsem byla kuli hluboké tromboze v jedné z žil na lýtku...
BENDY, je to tak, po čas dalšího těhotenství si budeš píchat injekce s heparinem, třeba já jsem dostala Fragmin, teď do zaléčení musím píchat 2x denně, pak snad už jen jednou ale kdo ví, nějak přivolávám pohromy, tak uvidíme jak to dopadne.
Holky, mužu se zeptat, už jste některá rodila s tímhle lékem? Jak je to před porodem? Vždyť se ředí krev, nejsou pak velké ztráty? A co riziko další trombozy nebo embolie? Neříkal nějaký Dr. informace o tomhle? Díky...

petreva
11. led 2009

Jéje, koukám, že jsem ve snažilkách, to se omlouvám...holky, přesto moc přeju, aby se problémy, které vás provází dál řešily a mohly jste prožívat poklidné těhu 😵

emicka1
11. led 2009

Ahoj holky,díky moc,že na mě tak myslíte,moc mi to pomáhá!!!!!!!!!!! Už jsme zase o fous klidnější 😀

Nina a Bendy vítám vás tady.Je asi dost těžké,poradit jestli užívat nebo neužívat anopirín a jiné léky.Je to asi hodně individuální a měl by to vědět hlavně váš lékař. Moc ráda by jsem vám poradila,ale fakt těžko říct.Ale jestli vám váš Dr. neporadí,nebo nevyhovuje,hledala by jsem určo pomoc u jiného lékaře.Držím vám oběma palce!!!!!!!

Lenka tak podle tabulky to nebude Rozárka ale chlapeček 😀,tak uvidíme 😀

Zuločko kráááásný fotečky 😵 No já už jsem dala Rozárku taky do albumu 😵 Bylo o moc krásné!!! Hlavně když Dr.řekla - v děloze jeden vitální plod! To jsem měla slzy na krajíčku 😵 Utz jsem viděla už hodně,ale většinou jsem slyšela bohužel tu "druhou" větu ☹ No všechno bylo v pořádku.Dr. skoro nemluvila tak já se pořád ptala,jestli je všechno v pořádku 😅 Pak nám Rozárka ukázala celou ručičku,všech pět prstíků 😵 No já by jsem brečela ještě teď 😵 No a na projasnění té šíje se nám nechtěla natočit.Pořád tam sebou "pinkala" a nechtěla si lehnout na zádíčka,jen na bok.Tak jsme se musela znova obléknout,projít po schodech a napít.Pak znova na uzt a to už si na vteřinku lehla na zádíčka a pak rychle na bok 😀 No bylo to fakt úžasný!!!!!!!!!! Ve středu jdu ke své gynd. znova na screening.Protože by jsem měla rodit v Praze tak si mě tam i chtějí kontrolovat.No a moje Dr. si mě chce taky kontrolovat.Tak jsem asi jen ráda 😅 😵 No a u té mojí dr vím,že mi všechno pěkně ukáže,tak se těším 😀
No to jsem se rozepsala 😅 Tak já se jdu najíst.Zase 😅 Tak krásný večer 😀

martiika
11. led 2009

emi,normalne Ti zavidim 😵. Je nadherna 😵 😵

alinuska
12. led 2009

Ahojte babulky moje po dlhsej odmlke, uz ste mi taaaaaaaak velmi chyyyybali, iba som vas tajne sledovala 😀 , a kedze az dnes mam v praci volnu chvilku, tak som na skok tu 😉

No, v prvom rade, u mna sa ziadne vianocne ani novorocne prekvapenie nekonalo, prave mrchujem 😠 . Som z vas normalne dojata, ako sa tu tehotnie, ibaze som na druhej strane aj veeeelmi smutna, lebo ja tu asi stvrdnem na furt ☹ .

Nemozem a uz ani neviem reagovat na vsetko, ale zacnem odzadu:

Emi, uuuuzasne spravy a malinke je nadherneee, uvidime, ci Rozarka alebo Jenicek 😵 . V kazdom pripade, zakazdym sa s tebou taaak potesim, ze ste ok!!!

Petreva, w_h pred casom napisala na podobny dotaz toto: "ke konci tehotenstvi se telo pripravuje na porod a taky na to, ze behem porodu zena krvaci a aby nevykrvacela, musi se tomu telo prizpusobit - takze se zvysuje srazlivost krve - koncentrace vetsiny koagulacnich faktoru se nemeni nebo zvysuje (zejm. fibrinogen)
d-dimery nejspis taky - ale tim si nejsem jista.
urcite trochu zalezi treba i na hmotnosti nebo jinejch rizikovejch faktorech.
tesne pred porodem ti klido muzou pichat nakej heparin, v porodnici urcite. takze to vubec nemusi byt tema hodnotama. takze toho ´pichani´ se urcite neboj"

Lenusska, takze sme sa spolu s Kell "zvysili" na tu dalsiu tehuvlnu 😉 . Aj ked, po pravde, ja to u seba vidim teda dost skepticky .

Lenka_66, vyslovene na hlasivky je dobry kalciovy sirup, ibaze neviem, ci je vhodny aj v tehotenstve 😕 ?!

Tanitka, oficialne blahozelam a som straaaasne rada, ze ti to takto hned vyslo 😉 , aj tebe zelam, nech je cele tehu pohodove a nech ste s drobcekom v poriadku!!! 😵

Bendy, taka smutna udalost 😢 , ale nasa Emicka brala warfarin a pozri, teraz uz uspesne (klop-klop) tehulkuje s anopyrinom a injekciami, urcite to bude aj tvoj pripad 😉 . Stale mas ten vysoky tlak? Aj ja mam s nim problemy a beriem nan lieky... Skus dr. v centre asistovanej reprodukcie na Rastislavovej (Stara nemocnica). Mozem iba odporucat 🙂 .

Ninuska, no vitaj po case, vies, ze som ta postradala 😉 ?! Som na teba myslela, ze co je s tebou. Teda riesis IVF 🙄 . Poslem ti cez IP nejake infosky o anopyrine pred/pocas stimulky. Ale urcite by si mala toto riesit aj cez hematologa, pretoze bude treba pri tejto diagnoze (pozrela som si do tabulky 😉 ) urcite riedit krvicku, a povedala by som, aj injekciami (pretoze takto mi to bolo povedane, ked sme sa s dr. bavili o tejto moznosti). Ved mrkni si IP, tam pokecame 😉 ...

Margaritka, ani si sa nepochvalila, ako dopadla kontrola, ale ja som smirovala a nasla, ze ste s bambulkou ok, tak je to ok 😉 😀 !!! A podarilo sa mi odhalit to utajovane meno, ale neboj, neprezradim 🤐 , iba poviem, ze je kraaaasne 😉 😵 !!! V poslednom case si citam aj tvoju "prvu rodinu" (napisala si to v tom vasom hlasovani tak pekne o tvojej druhej rodine 😅 ), tak odtial vietor fuka 😀 . Su tam niekedy take kraaaasne a hlboke myslienky...a tiez patrim do tej "kategorie" 😵 . A mozno sa coskoro ukazem aj tam 😉 😕 ...

Zrnik, teda to som ani len netusila, ze homeopatia je vlasne biela magia 😲 , som v soku...ale co potom ludovi liecitelia, ktori tvrdia, ze maju schopnosti liecit ludi ako Bozi dar? Napr. teraz som dokonca pocula o gregokatolickom knazovi, ktory lieci, tak ako si mam vysvetlit toto?

Zulocka, fotecky Matusiacika som sice este neomrkla, ale hned ako odoslem toto, tak si ich idem poprezerat, ale urcite je mrnus uchvatny, lebo na tom vianocnom pozdrave ho obdivoval aj moj synovec, ze aky zlaty maly 😵 !!!

A najlepsie na koniec...sa vravi...Lenockaaaa, srdiecko, halooooooo, tak akooooo 😕 ?!?!?! Ked dobre registrujem, mala si ist v piatok na gyndu...teda ako si dopadla???? 😕 😕 😕 Tak na teba myslim a dufam, ze ste ok, a ze sa ti v brusku na novy rok zabyval malicky anjelik 😵 😵 !!! Ozvi sa nam, prosiiiiim, veeeelmi na teba myslim a drzim palce a modlim sa za vas 🙂 !!!

Ja som bola hned na zaciatku roka chora, brala som atb, a zasa budem dalsie, lebo som este nie celkom doliecena a k tomu riesim depky, takze ziadna slava, ale aby horsie nebolo 😉 . Verim, ze je to iba prechodne a ja sa z toho vyhrabem a slniecko bude aj pre mna svietit 🙂

Lili, aj tebe a celej rodinke vsetko najlepsie, nech ste zdravi, to je to najdolezitejsie, a potom laska, harmonia a trochu viac peniazkov, a to zelam vlasne do Noveho roku aj vsetkym babulam 😉 .
Uspesny a plodny rok 2009 😉 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenusska
12. led 2009

alinuska - to bol teda prispevok musim si zobrat priklad.. 😉 dufam,ze dalsiu tehu-vlnu stiham aj ja konecne 🙂

lenka_66
12. led 2009

alinuska , gratulujem k ,,kratkej sprave "
neboj aj tebe vyjde slniecko , ty asi musis byt trosku neskor tehu lebo mi naraz skoncime a niekto to tu musi mat pod palcom.Tak neboj ty budes vzorom dalsim novym babam.(2-3 mesiace a budes mat pod stromcekom anjielika)

Este k tomu kalciu v tehu sa moze ale nie s nasimi injekciami.Mne chceli pichnut kalciovku ale tym ze beriem clexane tak mi ho nemohli dat.

margarita
12. led 2009

alinuska - Ty si ale detektiv 😉 sikulka. No ja ani neviem, ci sa mam stale hlasit po kazdej kontrole, lebo od tohto tyzdna uz to mam tak, ze mam chodit na gyndu kazdy tyzden, a este do rizikovej poradne do nemocnice, kde planujem rodit - tiez kazdy tyzden. No a uz tradicne raz do tyzdna na injekciu B12 na hemosku.
Cize 3 doktori za tyzden, esteze ma tyzden 5 dni, myslim pracovny 😉 aj dnes som bola u mojho gynekologa, zatial vsjo ok, este sa neotvaram 😉

ali - pridi aj do nasej inej temicky, su tam super baby a potesime sa kazdej dalsej snazilke. Tam sme tehulky iba 2 - zatial 😵