Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
5. bře 2011

@carera fakt pozri http://porodnice.cz/poradna-MUDr.-Michal-Koucky ono injekcie pomohli vela tehulkam, ja som bez nich potratila 2krat v 1. trimestry a az s injekciami som sa dockala dvoch uzasnych deticiek.. ono vela hematologov hovori, ze MTHFR nesposobuje potraty, gynekologovia skor naopak...

carera
5. bře 2011

@zulok Velmi pekne dakujem za link a rady ...najviac ma stve ze ochrana ludskeho zivota je uz menej cenna ako napr. sloboda a ochrana zvierat 😠 ...ked sa stane 1. potrat ze vraj nahoda ak 2. sprosta nahoda a 3. snad uz s niekym pohne mrzi ma ze niektori lekari to beru ako keby zahynul kvet v kvetinaci. Potratila som v 7. tt ale je to pre mna moje prve dieta o ktore som prisla a nechcem aby ich bolo viac!

pancuska
5. bře 2011

@lume ahoj,dakujem za pekne a dobre vysvetlenie,uz som zasa mudrejsia 😉 no moje vysledky z hematologie su este v norme a len niektore mam na hranici ale povazuju to ako za normu....zvysene mam len nieco nepodstatne,nejaky ProC Global a ProC Global FV a Lupus antikolgulats ale homocistein mam v norme....ja nemozem otehotniet vobec 2 roky snazenia su este marne a tak moj gynekolog skusa zatial injekcie na povzbudenie vajecnikov,teda aspon tak som to pochopila a ak to nepomoze pojdem na priechodnost vajecnikov,aj ty si to uz podstupila?IUI a IVF zatial nespominal,ale myslim ze to bude dalsie pokracovanie......neviem on mi totiz odzaciatku tvrdil ze by bolo dobre skusit pichat nieco na riedenie,ale ked to na hema nepotvrdili tak sa uz viac o tom nezmienoval.....ach je to ale nespravodlive co si vsetko musi zena vytrpiet! a taka co si deti nevazi,taka nema ziadny problem!

zulok
6. bře 2011

@pancuska No ja neviem, ale moja hematologicka mi povedala, aspon, ze nemam lupus ant... Ten Lupus nie je nepodstatny.. je to tusim ziskana trombofilia.. malo ho tu viac tehuliek, Katka isto, ale uz sem nechodi... prpadne skus najst v historii..
teraz neviem najst jednu dobru stranku, tak tu mas aspon daco o tom...
http://porodnice.cz/node/53254, http://porodnice.cz/node/31996, http://porodnice.cz/node/29626

zulok
6. bře 2011

@nektarine nasla som o pohyboch : základem je vnímání pohybů, 10 epizod během dvanácti hodin, to v tom poslednom odkaze pre pancusku

@carera :( aj mna tie vysetrenia az po x potrate hnevaju, nam by ich ani nerobili, keby sme nesli sami od seba do gynfivu, by som sa doteraz trapila :(
a tiez mi pride , ze o ochrane zvierat hovoria viac ako o ochrane malickeho plodu ☹ no, je to vsetko tak zlozite..

velvet26
6. bře 2011

@zulok veru zulok mas pravdu, tak to beru dr. na lahku vahu, ze az ked sa 3 krat nepodari, potom sa to riesi, ja som sa tiez nedala a po prvom neuspechu som zmenila dr. a vsetky vysetrenia som si pekne obehala, lebo neverim na nahody..
a aj sa potvrdila trombofilia...chvalabohu za injekcie a pristup dr. ktorym na ludoch zalezi, lebo naozaj je to iba o cloveku, ci ma sucit so zenou a pomoze jej...

@pancuska ten lupus si myslim veru, ze nie je nepodstatny, ako ti pise aj zulok, no neviem o nom viac, len to ze ked mi robili vysetrenia, tak dr. bol rad, ze sa mi nepotvrdil, no da sa poriesit aj toto, myslim ze tiez injekciami, takze bude to urcite v pohode, drzim palceky.. 😉

ratonito
6. bře 2011

@pancuska ten lupus je to samé jako antifosfolipidový syndrom a tady je to celkem dost jasně napsané, že až 90% žen potratí pokud ho má http://www.lupus-sle.cz/clanky/antifosfolipidov... a tady o tom píšou jako o vysoce rizikovém faktoru i v běžném životě a nejen v těhotenství http://www.zdn.cz/clanek/postgradualni-medicina...

pancuska
6. bře 2011

dakujem za vsetko,ste mile!!!.....no mna vyriesili tak ze ako nahle zistim ze som tehu musim utekat na hema a hned mi daju nieco na tu krv,teraz nic neberiem lebo som este nepotratila,ale upozornili ma ze mam vysoke riziko potratov! a tak mi dr. dava na povzbudenie vajecnikov injekcie a skuma ci vobec otehotniem alebo nie.....on sice chcel aby mi dali nieco na hema lebo ma este 2 pacientky co maju trombofiliu toho isteho typu a jedna si to vybavila protekcne na hema,tak si picha a hned zostala tehu a my zvysne 2 ktore nemame nic tak len dufame..... pekny den vam prajem 🙂

lume
6. bře 2011

@pancuska
@zulok Diky, Zulok, kukla som si tie stranky. Tak sa da povedat, ze mam antifosfolipidovy syndrom. Neskor napisem, co mi naordinovali.

nektarine
7. bře 2011

@zulok jo, dík, že sis na mě vzpomněla 🙂

bettynka222
7. bře 2011

@carera no len ked uz tehu zacinas s miernou nadvahou, tak sa moze este co to nalepit 😝 ktovie, mozno ti tie inj daju. podstatne su ale pravidelne kontroly krvi - tam s aodhali ci injekcie treba, pripadne ci treba zvysit davku 😉 ja som ich nepotrebovala nakoniec...ale ja som pocas tehu stale len chudla 😝 ale pri inych mutaiach (napr. leiden, protrombin, PAI a pod. treba inj. tkamer vo vsetkych pripadoch...).

bettynka222
7. bře 2011

@pancuska lupus teda rozhodne nie je nepodstatny....mne ho dr kontrolovala kazdy mesiac. presne ako pise @zulok je to ziskana trombofilia a podla mna dost vazna 😒
ahaa, tak dr to myslela tak, ze teraz to nie je vazne, ale pocas tehu ano, ze?

mirip
7. bře 2011

http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/525
http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/489
http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/494
pošlite nám hlasy, dá sa posielať každú hodinu 1hlas na každú fotku tak ak si spomeniete do 22ho sa hlasuje dík

zulok
7. bře 2011

@mirip zahlasovane 😀

mirip
7. bře 2011

@zulok dakujem velmi pekne, saranda je že ja si hlasovať za dieťa nemožem len iný 😉 ono mna ani tak tá hlavná cena neláka ale prachy potom čo má dalších 8. miest by sa hodili aspon by sme dokúpili do detskej na postele madrace 😎

velvet26
7. bře 2011

@mirip aj ja som zahlasovala, mala je rozkosna.. 🙂

mirip
7. bře 2011

dakujem 😉

marulka83
7. bře 2011

@pancuska
ahoj, eteze ti zistili,kde je problem a rychlo nasadili liecbu. Mne zomrel otec a brat 27 rocny mal pred mesiacom plucnu emboliu.Ked som otehotnela,povedala som to mojej midwife o mojej rodinnej historii,hned ma chceli lekari vidie. V piatok mi spravili prve sono a dali mi pichat tinzaparin. Trpim kazdy den,ked si mam pichnut...Boli to a mam aj modriny na bruchu..Zobrali mi krv,tak sa bojim,ake budu vysledky

marulka83
7. bře 2011

zienky,od piatku si picham tinziparin do brucha..Panecku,dost to boli..Ako to zvladate vy,teda ako to bolo v pociatocnom stadiu tehotenstva? Nezranim babatko?

marulka83
7. bře 2011

ale vlastne,ako to tu citam,mozem byt rada,ze mi tie injekcie dali hned a bez akychkolvek znamosti. Zijem v UK,tu beru vsetkych rovnako 😉

mirip
7. bře 2011

@marulka83 nie nezraníš, ja som pri prvej pichala do 24tt a potom už do noh a teraz až do 36tt do brucha skrátka tam kde sa mi dala urobiť riasa lebo po prvej som zistila že do noh to bolí oveja viac ako do brucha tak sa snaž čo najdlhšie do brucha tam to bolí ovela menej a po pár injekciách nadobudneš aj zručnosť si pamatám že prvé injekcie sa mi triasli ruky a strašne sa robili modriny ale teraz už len občas to tou zručnosťou a čo je teraz pre teba strašné tak po pár týždnoch bude rutina a budeš profík 😉 a najlepšie čo najdlhšie do brucha lebo tam picháš prakticky do tuku podkožného ale do noh je to už do svalu a to sakra bolí, ale neboj vydržali iné vydržíš aj ty, tak držím palce 😵

lume
8. bře 2011

@mirip Uf, to si ma dost nastrasila. Aj ja budem urcite co nevidiet nieco pichat....

pancuska
8. bře 2011

@marulka83 no v UK to je naozaj tak,moja segra si tam uz nieco prezila.....nejako to pichanie vydrz,je to dobre aj pre teba aj pre babetko!!!uvidis ked pride vysledok kolko budes mat radosti 😉 tak podla vsetkeho to mas zdedene po otcovi ako ja....ale napr.moji surodenci to vsetci nemaju!!

pallacinka
8. bře 2011

Ahojte, konecne som si nasla chvilku podakovat sa vam za podporu, najma v poslednych dnoch mojho tehu 🙂. Nasa Camila Ema sa 19.2. sama vypytala na svet, porod bol bezproblemovy a velmi rychly. Nakoniec sme teda zvladli cele tehu bez liecby, no na sestonedelie mi nasadali preventivne Fragmin a musim povedat, ze mate moj obdiv za to, kolko si toho vytrpite na ceste za babatkom a vsetkym vam z celeho srdca prajem, aby ste sa z neho co najskor mohli tesit aj vy 🙂

pallacinka
8. bře 2011

@slavkav Sice oneskorene, no o to srdecnejsie gratulujem aj ja k babatku, dufam, ze vsetko islo hladko, velmi som na vas toho 16. myslela a drzala vam palce 🙂

velvet26
8. bře 2011

@pallacinka gratulujem k malickej, je uplne nadherna...babulka.. 😉

@marulka83 neboj sa, babatko nezranis, injekcie su bezpecne, neprechadzaju cez placentu k plodu, takze mozes byt kludna, a to ze by si pichla babo nehrozi nijako, ihla je mala a babo je dobre chranene...a presne tak, najlepsie pichat do brucha, mne sa tam este stale dari...a uvidis, casom ziskat rutinu ani modrinky nebudu..drzim palce.. 😉

petronela82
8. bře 2011

ahojky

poradíte mi prosím?

Dr. mě před 3 IVF poslal na imunologické a genetické testy a na genetice mi zjistili, cituji: "ve vyšetření DNA byly nalezeny mutace: Leidenská G1691A a A1298C a C677T v genu pro MTHFR v heterozygotním stavu (zdravá přenašečka)" a byla mi doporučna konzultace u hematologa, tam jsem se tedy objednala a to na 16.3.

poradíte mi prosím co ty mutace znamenají a co mě čeká na hematologii a co budou ještě zjišťovat?

díky

slavkav
8. bře 2011

@pallacinka dakujem. aj Tebe blahozelam 😵 malinka je nadherna

lume
8. bře 2011

@petronela82 Ked mas cas, skus si prejst diskusiu a tam najdes odpovede. Predpokladam, ze Leiden si tiez heterozygot. Je to vrodena trombofilia. Mali by Ti zistovat este dalsie faktory kriticke pre zrazanlivost krvi. Ale ako povedala moja hematologicka, ked je uz raz Leiden, tak to staci na diagnozu. 15.3 mam vysledky z hematologie, tak napisem viac.

markulinka7
8. bře 2011

Ahoj holky jsem tu nová...jsem po dvou ZT a to vždy v 11.týdnu. Po genet. vyšetření mi byla zjištěna MTHFR mutace, homozygot (c667t) ☹ moc ráda bych tu našla někoho s podobným osudem, ikdyž vim, že je vás asi plno. Zajímalo by mne jak jste se s tím vypořádali a jaké bylo vaše další těhu po zjištění této mutace...já jsem sice ještě hodně mladá, ale s přítelem si miminko moc přejem a tam moc ráda uvítam vaše jakékoli zkušenosti.